שחרור קיטור שכזה

שחרור קיטור שכזה

אוף, הקטע הזה עם תאריכים ומרשמים. אני כל הזמן אצה רצה סביב העניין הזה. לנסות לסנכרן תאריכים וככה, בסופו של דבר זה בלתי נמנע: אי אלו ביקורים בבתי מרקחת בחודש בשביל התרופות הקבועות. התרוצצויות אין קץ

והחוקים הדי נוקשים שיש סביב זה (במאוחדת: רק בקופה אתה יכול להשתמש במרשם חמישה ימים ולפני ואחרי, וכל תרופה צריך שיעבור 25 מהרכישה האחרונה). איכשהו נראה שהרופאים לא מצוים בחוקים של הרוקחים וכל פעם מחדש יש עם זה עניינים.
זה אם אין חוסר בבית מרקחת, שזה כבר סחרור בפני עצמו

ובעיקר כל הסמטוכה הזו קורת סביב שינוי של מינונים. כאילו כל הקטע של התופעות לוואי לא מספיק, אז גם הריצות האלה בין הרופאים לבתי מרקחת וחוזר חלילה!!!

אז עכשיו אני מוצאת את עצמי שוב נאלצת לעבור לכדור אחר, כי אין לי את הכדור הרגיל ואצטרך לחכות משהו כמו 8 ימים עד שאוכל לקנות אותו שוב. ורק בערב הבנתי שכל מיני דברים מוזרים עד מפחידים שאני מרגישה כפי הנראה קשורים לזה.

הרופא אמר לי שלא מומלץ "לזוז" בין התרופות האלה. ואני מאד לא רוצה. אבל בגלל הפנקסנות של התאריכים אין לי ברירה.
אז עכשיו כמה ימים אני אהיה בסיוט של תופעות לוואי, רק בגלל הקטע הזה.

נמאס, נמאס

תודה לפורום שאני בכלל יכולה לכתוב את זה פה כי אם לא אז הייתי מתפוצצת. כי כמובן של"אדם הסביר" אין מושג כמה בלגן זה רק לקחת כדורים.

ריפנזל

New member
איזה עצבים!! למה מסבכים אותך כל כך??

במכבי מחכים שבועיים בין רכישות של אותו כדור והמרשם עצמו תקף ל-3 שבועות נדמה לי, וגם אם איחרת בכמה ימים זה בסדר, או הקדמת ביום.

ואפשר להזמין מראש לבית מרקחת כדי לא לחכות בתור, ומודיעים לך כשמוכן.

ואפשר להזמין גם מרשמים מהרופא ל-3 חודשים, דרך האינטרנט. והם מסונכרנים כמובן ומותאמים לקופסאות, כלומר זה לא לחודש אלא ל-28 יום.

ריפנזל

New member
ובפעם היחידה שהיה חסר במלאי, התקשרו אלי,

ואמרו לי לאן אני יכולה ללכת במקום, או שאם אני אוכל לחכות עוד יומיים אז כבר יהיה להם שוב.

זה שירות טוב. מאוד.

כן, מאז שסיפרת לי את זה, אני מתה לעבור קופה

רק שבינתיים גם שמעתי על דברים מצוינים שיש בכללית בשבילנו.

אז מנסה לברר כדי להבין לאן הכי כדאי לעבור.

מה שאת מתארת במכבי זה ביי פאר יותר מוצלח בקטע של תרופות. למרות שגיליתי שכן אפשר לקחת כדורים לשלושה חודשים קדימה, לכאורה. איכשהו תמיד יש איזה עניינים קטנים שמטרפדים את זה. אבל במאוחדת כן מחכים בתור ועוד איך... ביליתי שם היום כשעה.

אבל גם במכבי, אם נותנים ל-28 יום ואתה צריך להעלות מינון, או להוריד בתקופה הזו. אז מה עושים?

כי אצלנו כאילו הרוקחים כובלים את ידי הרופאים ולהיפך, שזה בסדר גמור רק נראה שהם לא יודעים מה החוקים אחד של השני. ומטרטרים אותך תלך-תבוא מיליון פעם. כאילו אתה הפקסימיליה שאמורה לעבור ביניהם.

אשכרה בא לי ללכת (ורק ביום ראשון אפשר יהיה בכלל) לרב הרוקחים הראשי ולהתחנן בפניו, לתאר לו את התופעות לוואי ושיחוס עלי וייתן לי את המרשם כמה ימים קודם.. אבל זה כמובן צריך להיות מלווה ברופא צמוד, אזוק אלי, עם חותמת...
בקיצור, אין מצב שזה יקרה. ואיך תמיד הכל נופל על חגים גם.

זה מלמד אותך ליצור חשבון מתימתי מסובך מאד כדי שתמיד יהיה לך כדורים ברזרבה. אבל תמיד כשאני מגיע למנוחה והנחלה עם זה, אז מחליפים כדורים.

תודה על הניחומים וההבנה בכל מקרה

kaktus14

New member
תעברי למכבי. פה אין דברים כאלה

ולא אין לי שום דבר אישי לפרסם את הקופה
יש לה את הפאקים שלה
אבל מבחינת המרשמים והתרופות הם ממש באים לקראתך.
מה שאת עוברת זה ממש סיוט
אני עם הפיזור שלי לא מצליחה לסדר שתיים ועוד שתיים
למה מה קרה?
ככה לעשות לאדם חולה?

ו אולי

New member
בקופ"ח כללית המצב הרבה יותר טוב

לפחות מבחינת מרשמים.
לתרופות כרוניות קיבלתי מרשמים מראש ל 3 חודשים, ויכולתי לקנות בבת אחת לחודשיים (אולי שלושה לא בטוחה?)

טוב, תעזרו לי להחליט לאיזו קופה לעבור

אני יודעת שכל אחד טובה או חלשה בדברים אחרים. רק לך תקבל החלטה.

גם פה בעיקרון (וגיליתי את זה רק לפני כמה חודשים, אף אחד לא טרח להגיד לי) אפשר לקחת מראש שלושה חודשים.
אבל זהו שיש חוקים: יש כדור אחד שלא נותנים, אלא כל חודש בחושדו, נאצלתי ללמוד את זה ברגליים ולא להבין למה כל פעם אני מבקשת שלושה חודשים ומבלת רק חודש או חודשיים ואז בבית מרקחת לא נותנים לי, ואצה רצה בין בית מרקחת של הקופה לבית מרקחת פרטי, לסופפראם וכל אחד אומר משהו אחר.

ויש כל מיני תרופות שיש לגביהן חוקים, שאסור לקחת את זה לפני שעבר כך וכך זמן מאז שלקחת אחרת (זה רק מבחינת הזמנים של הבית מרקחת כן?) וכל הסיפור הזה של הגדלת מינוים (וגם הורדת מינונים, כי הם הרי לא יכולים לקבל בחזרה תרופות. ואם לקחת כבר כמות מסוימת, אז לא יתנו לך תרופות אחרות בטווח זמן מסוים).

מה, רק אני נתקלת בזה?

שאם למשל אתה מגדיל מינון ועוד לא עבר חודש או 25 יום או אנא עארף. אז לא ייתנו לך, אתה צריך לחזור לרופא כדי שיכתוב משהו אחר, ואז יש בעיות עם זה שהמחשב לא נותן. וגם אם הרופא אומר משהו, אז המחשב של הבית מרקחת לא נותן.

סיוט!
מילא אם היו חוקים ברורים שאתה יודע אותם והם יודעים אותם, סבבה. אבל כל פעם אתה מגלה שאף אחד לא יודע, ומריצים אותך מאחד לשני. כי אין מצב (היה לי פעם אחת מזמן רופא אחד כזה) שהרופא בא איתך לבית מרקחת של הקופה ועושה איתם סדר על המקום.
בפעם ההיא זה היה רופא עם פתיל קצר וכשסיפרתי לו מה אמרו לי בבית מרקחת הוא כל כך התעצבן שהוא ירד איתי למטה אליהם, ונבח עליהם עד שהם נתנו לי.

אבל זה מקרה חריג..

ריפנזל

New member
הייתי מבקשת המלצה גם לפי הסניף הקרוב אליך

כי הבנתי שהפריסה מאוד משתנה מעיר ועיר וגם היחס בכל אחד מהסניפים. מסובך!

זהו, בגלל שזה מסובך אז זה עוד לא קורה

מה עוד שאני לא יודעת איפה אגור בהמשך.

אחרי שאתמקם, אעשה סקר מקיף כדי לעבור לקופה שתיתן לי את המקסימום, במיקום הגאוגרפי הספציפי.

מתישהו, כשאני אהיה ממש חזקה וגיבורה ומלאה כוחות, אני זוממת לדאוג שיהיה סקר קופות חולים בשבילנו. (גם אם זה יהיה דרך התקשורת)

כי מה שמאוחדת נותנת או לא, למדתי דרך הרגליים, אף אחד לא נתן מידע מסודר, ואף אחד גם לא יודע, מתוך המערכת.

ובניסיון לעבור לכללית, שאז הכנסתי את פרטיי לעמוד אינטרנטי שהכותרת שלו היתה: זכויות חולי פיברומיאלגיה בקופ"ח כללית.
אז מיטב המוחות של הקופה ניסו לברר לי מידע מסודר מה נותנים בכללית וחזרו עם ידיים ריקות.

ריקות כ"כ שזה אומר דרשני. כי יש דברים שאנחנו יודעות שיש מחולות אחרות.

אז גם היום של זה יבוא. שיהיה מידע שקוף ושקיף ושקפופי לכל חולי הפיברו / תת"כ מה כל קופ"ח נותנת.

את הצעד הבא בעניין הזה אני רוצה לקחת דרך הח"כ שאמר שהוא מטפל "בנו".
במקום להזיע את מה שהזעתי כבר עם כללית, אין לי שום רצון להזיע גם עם מכבי. רוצה שמישהו שמקבל משכורת של איש ציבור ישלח בשמי מכתב להנהלה של קופות החולים עם השאלה הזו.

לא בטוח שזה יביא תשובות, אבל לפחות יחסוך לי אנרגיות.
ומהי החוכמה שהמחלה הזו מביאה אם לא: לחסוך באנרגיות

בינתיים אני מתייגעת בתלך-תבוא עם התרופות ועם עוד דברים.
אבל אני לומדת ונהיית חכמה מרגע לרגע. ואני מחכה להם בסיבוב.

יום יבוא, ונקבל מידע מסודר. ואם זו לא תהיה אני שאביא אותו, אז זה יהיה מישהו אחר. כי זה חיוני.

תודה על הניחומים ועל עצם זה שיכולתי לקטר בפורום.

כרגע היכולת שלי ללכת לבית מרקחת או לכנסת היא די אותו דבר: אפס. אז אני אשקיע כמובן את המשאבים בראשון.

אם לא נצחק אז נבכה

היום מצאתי את עצמי אומרת לרופא: תשמע חבוב.

וכאילו זה לא מספיק, אז בגלל הפיברופוג מיד מלמלתי משהו כמו: וסליחה על הביטוי המקטין.

יענו, במקום להעלים את היציאה הזו, המוח הלא מחובר שלי שפך עוד נפט על המדורה, למקרה שמישהו פספס אותה

-----

לא סביר שאראה את פני שוב בקליניקה של הרופא הזה. לא רק בגלל ה"חבוב" שיצא לי. אלא כי הוא אידיוט, כמו רובם.
כשאמרתי לו שיש לי בעיה קוגניטיבית ושאני צריכה שהוא ידבר לאט, הוא אמר שיש לי חוש הומור בריא.

למעלה