מילת השבוע

כמובן שצריך להיות "שיכול" ולא סיכול

זה הפיברופוג, הארור אך גם מצחיק, לפעמים.

ממגיהה שעוקרת מן השורש כל טעות כתיב או אות מיותרת, ורואה אותם ממרחק קילומטרים. הייתי יכולה לראות דף כתוב ומיד היו קופצות לי הטעויות שצריך לנכש.

הפכתי לאמא של הדיסלקטיות. שגם במיליון הגהות אחרי עצמי, עדיין נשארות טעויות.

חוץ משיכולי אותיות, שאין כמעט מילה שאני כותבת אותה בלי שהאותיות יעמדו במקומות שונים מאיפה שהן צריכות להיות. גם יוצאות לי מילים אחרות לגמרי. אני רוצה לכתוב "גם" יוצא לי "כמו". רוצה לכתוב "הי" יוצא לי "זה". וגם במילים יותר מורכבות, שאני כמובן כרגע לא זוכרת.

מילים אחרות לגמרי. טקסט שאני כותבת אותו בלי הגהה, הוא לא קריא למאכל אדם או חיה. ואם אני לא בודקת את עצמי בזמן אמת אז כמובן שאין לי מושג איזו מילה התכוונתי לכתוב ויצאה מילה אחרת. כי הזיכרון לא מחזיק הרי מה שהיה לפני עשירית השנייה.

אז לכן כל כך כיף לי לכתוב פה. שזה מקום שמקבל מלמפרע שגיאות פיברופוגיות כאלה ואחרות

וזה גם עזר לי עם היכולת להתבטא, וגם עם התסכול עם העניין הזה.

הפכתי לממש מפגרת. גם כשאני מדברת יוצאות לי מילים אחרות ממה שהתכוונתי להגיד, חוץ מזה שאין משפט שאני לא נתקעת בו כמה פעמים כי שכחתי מילה נורא נורא טריוויאלית.

---

ואז עוד אנשים אומרים לי שאני נשמעת בסדר. או שהטקסט שלי קריא (אחרי מיליונתלפים הגהות, שהם לא יודעים עליהן).
ומה זה אומר עלי? או עליהם?

שהם לא שמים לב שהפכתי מייצור רהוט וקוהרנטי לממש מפגרת (בלי לפגוע באוכלוסיה הזו, זה רק כמילת סלנג), מגמגמת, מדברת שטויות, לא זוכרת אחרי שנייה מה אמרתי, או מה אמרו לי.

ופה אני בהחלט תוהה

חיה קרן

New member
אוי, ניסוי ותהיה עושה לי חררה.

על משכ-חי כאבים כתבת פעם [או יותר
] ואני חושבת שזה נמצא במאמרי הפורום או במילון שלו.

וניסוי ותעיה [הטעות במקור] תמיד מחרפן אותי

והפינה שלך נהדרת. תענוגית.

kaktus14

New member
אני רואה את זה מצויין אצל הבת שלי,הSMSים שהם

כותבים,הם שפה מקוצרת ועוד משהו
אני אפילו לא תמיד יודעת אם זה באמת בעברית או מקודד
ומשם זה נדבק
ואז שוכחים מה נכון בכלל.
אבל משכ-חי כאבים זה גדול

יש מישהו

(ואני יכולה אפילו לתת קרדיט כי חשוב להגיד דברים בשם אומרם).

שהמציא לשפה הזו שם - עילגית.

אבל השפה הפקצית של הסמסים זה כבר בכלל שפה אחרת, שאני לא מתיימרת אפילו לנסות להבין אותה.
איך אמרו במצב האומה: אתה יכול לדעת את גילו של צב לפי מספר המשבצות על גבו, אתה יכול לדעת גיל של עץ לפי מספר העיגולים בגזע ואתה יכול לדעת את גילה של קטינה לפי כמות ה-חחחחחחחח שלה.

זה קרדיט לעמית סגל.

והעילגית קרדיט ל.... וואו, שכחתי, איזה עצבים! הוא אח של חבר. בעסה. לא מצליחה לדלות את השם...

יש. מצאתי

וזה בא עם עוד תוספת.

זה מייל ששלחתי:

חידוש לשוני בשפה העילגית.
שהזכויות עליה הן כמובן של ארז עמירן.

מישהו כתב בטוקבק:
יא עליג מטומטם.
לקח את זה עוד כמה צעדים קדימה

למעלה