בנות יקרות, הלכתי לרופא עם מה שקראתי בפורום ן

kaktus14

New member
בנות יקרות, הלכתי לרופא עם מה שקראתי בפורום ן

ביקשתי בדיקות ויטמין B וD
הרופא שלי אמר לי שאין בדיקות ספציפיות כאלו אין
גם לא ברפואה הפרטית ולא ברפואה כלל.
איך אני ממשיכה מכאן
מצטערת על שגיאות , הבלוטה משתוללת.
נתן לי ברזל
קשה לקשר בין אצבעות למקלדת
כמובן שמיפוי העצמות יצא בסדר
זה קצת רירוני שכמה הבדיקות בסדר ככה לא טוב.
יום הולדת למחלה אני לא זוכרת
אני חושבת היא באה כזה בשקט כל יום קצת יותר יותר

ריפנזל

New member
אני פעם בחצי שנה עושה בדיקה לויטמין D

ופעם בשנה לB12. רופאי משפחה בכללית ובמכבי שלחו אותי בלי שום בעיה.

אז שלא יקשקש.

robinebony

New member
רוצה לחזק את דברייך.

אני ביקשתי מהפסיכיאטר שלי (ששיך ועובד בקופה שלי - לאומית) בדיקה של ויטמין D ו B12, והוא נתן בלי בעיות.

חיה קרן

New member
תחליפי רופא.

לסרב לתת לחולה כאב לעשות פרופיל ויטמיןB די גובל לדעתי שהתרשלות, כיון שיש למשפחה הזו השפעה עצומה על מנגנוני עיבוד כאב.
יותר מזה- בבואך להתעקש על כך, הקפידי לבקש גם בדיקת רמות של חומצה פולית, שכן שמה מטעה והיא בעצם חלק ממשפחת הויטמינים, גם היא B.

בקיצור- רופא שמסרב לתת יד לבירור ראשוני נכון ובסיסי הוא לא רופא שאת רוצה שימשיך להיות האחראי למעקב ולטיפול בך.

אין מילים..תמצאי לך רופא אחר כמו שכתבה חיה.

ועוד איך יש.
אני נבדקת כל חצי שנה בערך, ולוקחת כבר תקופה 10000 יחידות בשבוע.

מאוד חשוב למצוא רופא שמתייחס באמפטיה.

kaktus14

New member
אני חושבת אולי הוא לא הבין אותי נכון

אולי יש שם יותר רפואי לבדיקות אלו?
כי בדרך כלל הוא שולח אותי לכל בדיקה יקרה שאני מבקשת
אז מה איכפת לו בדיקות שבשיגרה...

ריפנזל

New member
מצחיק..

שם רפואי -
בדיקת דם לויטמין D
ובדיקת דם לB12 ושאר ה-B שעושים להם.. חיה יודעת..
וחומצה פולית.
זה הכל

אגב ויטמין D - אם חסר לכם, תבקשו בבית מרקחת בטיפות לתינוקות - זה גם נספג הכי טוב וגם עולה רק ההשתתפות העצמית המינימלית. ויטמין D בכדורים עולה המון, וסתם אין סיבה.

חיה קרן

New member
אני משלמת אותו מחיר...

ושונאת את הטיפות, בכדורים זה הרבה יותר נעים לי.
כל זמן שיש מרשם זה גג 12 שח.

ואין שם נוסף- בדיקות דם לויטמינים הן כאלו.

את הקטע של החומצה הפולית למדתי בעצמי ממש לא מזמן, אחרי שרופאת המשפחה החליטה לעשות בדיקה מקיפה קצת יותר בגלל נושא התירואיד, וכשהתחלתי לקבל את החומצה הפולית קראתי מה היא כדי לדעת עם מה אפשר לקחת אותה [מבחינת זמנים ןשאר התרופות.]

ריפנזל

New member
מעניין.. כנראה שונה בן הקופות

את הטיפות המתוקות אני לא אוהבת, את אלה על בסיס שמן זית אני מאוד אוהבת! שמה בסלט ובסנדוויץ'.

אזהרה לגבי הטיפות לתינוקות

חברת נובימול,בין היתר, שמה בכל התרופות שלה שמיועדות לתינוקות קטנים מאד אספרטם, שזה סוג של סוכרזית.
לתינוקות בפרט זה פשוט רעל. עד גיל 7 בערך אין לילדים את האנזים שמפרק את החומר הזה וזו פשוט הרעלה.

אני מתכננת מתישהו תביעה ייצוגית נגדם.
הם מוכרים רעל לתינוקות. עם כל הפרסמות החביבות שלהם

והאספרם ושאר חבריו: סכרין וכיוצא בזה, הם גם רעילים מאד לנו, לנוכח הרגישות שלנו לכימיכלים.

ויטמין D רק של חברת ויטאמד. זה רק שמן זית וויטמין די, בלי שום תוספים (ויטמין די צריך לקחת עם שמן בשביל הספיגה).
היום משווקים אותו בבתי המרקחת מטעם מכבי. אבל הוא מיוצר ע"י ויטאמד. וכן, כדאי לקחת את המינון הגבוה יותר. 400 או אפילו 1000. כי יש בעיה בספיגה. אבל אחרי שהמדדים שלו תקינים בבדיקות דם, להפסיק. כי עודף שלו הוא גם לא בריא.

תפיצו בבקשה גם לחבריכם שיש להם תינוקות. לא לתת לתינוק שום דבר של חברת נובימול המרושעת. צריך לתת לתינוקות מגיל 0 ויטמין D3, מדי יום. ויש בזה סוכרזית. שזה ממש רעל לתינוקות.

וגם שיהיו מודעים לזה שלא לתת לילדים עד גיל 7 מוצרים שיש בהם אספרטם. כמו דיאט קולה ודומיו.
מה שמכעיס עם נובימול זה שהם שמים את זה בתרופות שמיועדות לילדים, וזה ממש פשע.
והרבה אנשים לא מודעים לזה.

גם החברה ששכחתי כרגע את שמה, שהמוצר שלהם כשר, שמה אספרטם. אז שימו לב.
ולפי ידיעתי מוצר שיש בו רק שמן זית לא צריך להחמיר בו עם כשרות, כי אין בו שום דבר לא כשר.

CTS10

New member
ממליצה לבדוק עובדות לפני...

אני נציגה של חברת כצט המשווקת את סדרת מוצרי טיפטיפות, תרופות מותאמות לפעוטות.

טיפטיפות נובימול, טיפטיפות ויטמין D ושאר מוצרי סדרת טיפטיפות אינם מכילים אספרטם וצר לנו על כך שועלתה לפורום תגובה מטעה וחסרת בסיס מסוג זה.

בטעות כתבתי נובימול, שם הסדרה היא טיפטיפות

יש לי עלון שמצורף לתרופות. ושם בפירוש כתוב שיש אספרטם (או סכרין אחר).
גם בתרופה להורדת חום לתינוקות נובימול, וגם בויטמין D שאמור להנתן לתינוקות בני יומם.

אני אשמח להעלות לפורום, אם תתעקשי על כך, את הנתונים האלה.

אני מזהירה כל הורה שאני פוגשת לא לקנות שום מוצר של טיפטיפות, כי יש בהם סוכרזית. ולא הגיתי את זה מלבי, כי אם מרשימת המרכיבים שמופיעה בעלון לצרכן.

ובכל מקרה תביעה ייצוגית בדרך.

--

אני מניחה שאת עונה לזה מטעם כצט, שמחפשים איפה כותבים עליהם דברים רעים בנט (וגם בטח משלמים לטוקבקיסטים כדי להלל ולשבח את המוצרים שלהם), ולא כי את חולה בפיברו / תת"כ ופעילה בפורום (תקני אותי אם אני טועה).

אני גם מאד מאד לא אוהבת וחושבת שזה לא אתי ולא מוסרי לכתוב דברים לא מבוססים בפורומים.

אם יהיה עניין מצד מישהו נוסף מחברי הפורום, חוץ ממך שתפקידך הוא ליח"צ את כצט.
אני אטרח ואעלה את כל העלונים לצרכן של התרופות של טיפטיפות פה בפורום. כדי שכל אחד יוכל לשפוט בעצמו אם המידע שנתתי הוא אמין.

---

זה בינתיים משפט מתוך פמפלט שהפצתי בתפוצת נאט"ו באינטרנט בנושא הזה. בתחקיר שעשיתי:

הויטמין D של טיפטיפות מכיל סוכלרוז ופוליסורבט, בנובימול (התכשיר להורדת חום שהם מפמפמים בפרסומות) המרכיב במינון הכי גבוה הוא סורביטול. בסימיקול לכאבי גזים לתינוקות יש שתי נגזרות של סורביטול כמרכיב במינון הכי גבוה בתרופה.

למי שלא מכיר, כל אלה הן נגזרות של ממתיק מלאכותי כימי. שהוא מאד רעיל במינונים גבוהים. ורעיל גם במינונים קטנים,אבל מצטברים, לילדים מתחת לגיל 7 או אנשים שאין להם את האנזים שמפרק אותם. כולם שמות שונים לאותו דבר שבשפת העם אנחנו קוראים – סוכרזית.

ואם אני טועה, חובת ההוכחה עלייך. אנא העבירי מידע שסותר את זה.

ואת מוזמנת גם לתבוע אותי על לשון הרע. זה מהלך משפטי יותר מהיר מאשר תביעה ייצוגית. ככה נגיע לבית משפט יותר מהר.

אם אתם רוצים לתבוע אותי, אני בשמחה אעביר לכם את הפרטים האישיים שלי. כי פה הלוא כולנו אנונימיים, גם את.

והנה העובדות:

עלון לצרכן של משרד הבריאות של נובימול:

http://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/trufot/alonim/tiptipot_novimol_pt_1329649496530.pdf

סימיקול:

http://www.old.health.gov.il/units/pharmacy/trufot/alonim/tiptipot_simicol_pt_1355298564287.pdf

ויטמין D

http://www.tiptipot.co.il/?CategoryID=294&ArticleID=148

מתוכו. וזה מהאתר של חברת כצט:

מרכיבים בלתי פעילים
סודיום פוספט, חומרי טעם ומים. חומר משמר: מתיל פרבן. ממתיקים: סוכרלוז, גליצרין. מתחלב: פוליסורבט 80. מייצב BHT, E321.

פוליסורבט גם בשימושו כחומר מחליב הוא עדיין נגזרת של סורביטול.
ולמעשה אין צורך בכלל בחומר מתחלב בויטמין די, שכן הספיגה שלו צריכה להיות עם שמן.

סוכרלוז: מתוך הויקי - סוכרלוז (Sucralose) הוא ממתיק מלאכותי המשמש כתחליף סוכר. ידוע בשמו המסחרי בתור "Splenda" בארצות הברית ו"סוכרה דיאט" ו"סוכרלייט" בישראל. באיחוד האירופי הוא מסומן בתור תוסף E955.

הממתיק התגלה בשנת 1989. הוא מתוק פי 500-600 מסוכרוז, כלומר פי שניים יותר מתוק מסכרין ופי שלושה מאספרטם.

---

צהריים טובים לכולם. :)

אני מקווה שזה הסביר למה הויטמין די שיש בו רק שמן זית, הוא הטוב, ושהמוצר של טיפטיפות הוא רע.

ובאופן כללי: תסתכלו טוב טוב ברשימות המרכיבים של תרופות או מזון שאתם קונים.

שימו לב כמה יעילה המערכת הזו של חברות התרופות, שקופצת על כל פוסט לא מחמיא באינטרנט, עם קידום האתרים שלהם בגוגל ובכלל. זו תעשייה מנוולת, צינית ואכזרית, שעושה המון המון כסף.

ולנו, האזרח הקטן והתמים נותר רק להסתכל ברשימת המרכיבים שלהם ולא להתפתות אחרי הפרסומות (שעולות המון כסף והוא מגולם במחיר התרופה שאנחנו משלמים), של כל מיני בובות עליזות שקופצות על מסך הטלוויזיה.

מוכרים לנו שקרים גסים, ובמצח מחושה.

המשך יום נעים, ושליו :)

Sigal H

New member
אשמח לראות מחקרים

על ההשפעה של אספרטם וחבריו על הגוף, ובפרט בילדים. זו הנקודה החשובה לדעתי שצריך לבסס. אין לי כוח לחפש עכשיו, אם יש לך בשלוף זה יהיה נחמד.

חיוכים!

אני אשלח לך בפרטי, ברשותך

את הפמפלט שכתבתי ושיגרתי לכל כיוון.
כדי לא להעמיס על הפורום. אם עוד מישהו ירצה, בשמחה.

אספרטם (כשם כללי, כן) הוא רעל איום ונורא. יותר מציאניד לפי מה שהבנתי.
והשימוש הנפוץ בו כיום, כי אנשים כל כך מפחדים להשמין שהם מעדיפים לקחת רעל, ובלבד שיהיה מתוק, הגיע לרמות מטורפות. עד כדי כך ששמים אותו בתרופות! ולתינוקות! - תינוקות בני יומם שלא צריכים בכלל להכיר טעם מתוק, ושמן זית טעים להם באותה מידה שהוא טעים לנו. די נייטרלי.

מבין כל הרעלים שסובבים אותנו, זה אחד הרעלים שאין לאנשים מספיק מודעות אליהם והם נמצאים בכל מקום.

גם לאנשים בוגרים ובריאים צריכה מתמשכת של דיאט קולה למשל גורמת נזק מצטבר גדול (כל מוצר שכתוב עליו "דיאט" מיד לחשוד בו ולראות אם יש בו את הסכרינים האלה).

לי באופן אישי יש אלרגיה אליו, משמע אי סבילות, כפי הנראה אין לי את האנזים שמפרק אותו. ואפילו נגיעה בלשון בממתק שיש בו אספרטם גורמת לי לתופעות של הרעלה. לכן אני מאד נזהרת ובודקת כל מוצר בשבע עיניים.

פגשתי עוד אנשים שיש להם את הרגישות הזו, וממה שקראתי מחולות אחרות "שלנו", הן מתארות את אותו הדבר בדיוק (כאבי ראש, סחרחורות, כאבי בטן ותחושה כללית איומה), וזה כפי הנראה קשור לרגישות הגבוהה שלנו לכימיכלים בגלל המחלה.

אני לא ארחיב פה לגבי ילדים (אני אשלח לך בפרטי). אבל הנזקים שלו הם פגיעה מוחית ובעיות גדילה. לנשים בהיריון "שלתומן" צורכות סוכרזיתים וסכרינים בצורותיהן השונות זה יכול לגרום לנזק מוחי לעובר.

---

אני אעצור פה.

ובפעם אחרת אולי אכתוב על עוד כימיכל שמאז המחלה אני מנסה לבדוק עד כמה הוא לא טוב לי, וזה פלואוריד.

שמחה ש"ההתנפלות" שלי על גברת יח"צ כצט, עוררה מודעות, אפילו לאדם אחד. חוץ מאשר המכתב שאני מצפה לקבל מהמחלקה המשפטית שלהם

kaktus14

New member
האם מדובר על סוכרזית למיניהם? תשלחי גם לי.

על פלורואיד קראתי חומרים שמצאתי
לדעתי יש חיה כזאת הרעלת פלואוריד
לא בדיוק הבנתי באיזה מוצרים ישנו בריכוז גבוהה חוץ ממשחת שיניים ומים בברז.
לא כל כך מצאתי חומרים
אשמח לשמוע אם תמצאי משהו.

אשלח לך בפרטי

בלינק השני שאשלח לך תראי שבמחלות, שצריכה של ממתיקים מלאכותיים לאורך זמן יכולה לגרום, כתוב גם פיברו.
אבל.. לצורכי מחקר אני דוגמא לזה שהמחלה שלי לפחות היא לא מצריכת סוכריזתים. כי אני נמנעתי מהם כל חיי.

אני מאד בעניין של פלואוריד עכשיו. כי קראתי על חולים שכתבו שכשהם נמנעו מפלואוריד היה להם שיפור עצום.

וזה כמובן בלי קשר למאבק הארצי והעולמי עם זה. כי פלואוריד הוא מאד מאד שנוי במחלוקת. ולאחרונה סוף סוף החליטו (זה היה ממש בתחילת הקדנציה של השרה גרמן, שיפסיקו את הפלרת המים בישראל, ויישרו קו עם מדינות מתקדמות אחרות).

אז אני רוצה לבדוק את זה מתישהו אמפירית. זה אומר לא מי ברז. אני כבר משתמשת במשחת שינים בלי פלואוריד שנים. (אבל כן משתמשת במשחת פואוריד פה ב.. למניעת רגישות של צוואר השן), ולקח לי זמן לגלות באיזה מי פה אין פלואוריד. כי כמעט בכולם יש.

אני אכתוב בפרטי למי שמתעניין, כי באמת לא רוצה לעשות פרסומות גלויות או סמויות לשום חברה.

אני רוצה לבדוק תקופה בלי שום פלואוריד בכלל (וגם לבקש מהשיננית לא לעשות לי מסיכת פלואוריד) ולראות אם זה עושה שינוי.

אני בהחלט מרגישה על עצמי מאד חזק את העניין של רגישות לכימיכלים.

כתבתי את זה פה לא מזמן, אז סליחה שאני חוזרת על עצמי. אבל הייתי בנאדם שמאד אהב ריח של אקונומיקה למשל, זה היה בשבילי ריח של ניקיון. ובדיעבד שמתי לב שמאז שהתחילה המחלה אני לא משתמשת בה. אותו דבר עם ריח של דלק, שאהבתי פעם היום לא יכולה להכנס לתחנת דלק, ועוד כל מיני.

אז לעצמי אני מנסה לראות איפה אני יכולה להמניע מכימיכלים. כי אני מרגישה שזה מאד דרמטי לי עם המחלה.

ואשמח כמובן להמלצות ושיתופים בעניין הזה.

אוףףףף
מחק לי תגובה

כתבתי לך תשובה מפורטת על הפלואוריד, ועכשיו אני רואה שזה לא עלה.

איזה עצבים! צריכה לחזור שוב להקפיד לכתוב בקובץ קודם כל.

נראה אם מתישהו אני אצליח לשחזר מהזיכרון את מה שכתבתי

בכל מקרה שלחתי לך בפרטי את הלינקים וזה, על הסוכרזיתים.

טוב, עכשיו פתאום זה כן עלה

אנחת רווחה......

אבל אקפיד על גיבויים בכל מקרה. כי יש פה איזה משולש ברמודה של תגובות בתפוזון

למעלה