הפירנאים באמצע אוקטובר

tamtam444

New member
הפירנאים באמצע אוקטובר

שלום לכולם ותודה מראש.
אני מתלבט אם לעשות טיול של שבוע וחצי שבועיים עם עוד חבר לפירנאים מאמצע עד סוף אוקטובר כי הבנתי שחלק מהמסלולים והבקתות סגורים בתקופה הזאת וגם כי מתחיל להיות מזג אויר חורפי מידי ויכול להיות ערפל שמקשה על ראיית המסלול והנוף. עד כמה זה קריטי ? (אנחנו מתכננים לקחת אוהל על כל מקרה). עוד שאלה: האם יש בנג'י באחד המסלולים ואם כן איפה ?
הערה: זה טיול ראשון שלנו לכן כל עצה וטיפ לגבי מסלולים יתקבלו בברכה.
תודה רבה לעוזרים.

zammy

New member
משמעות טיול הליכה עם אוהל במזג אויר חורפי

אוהל כלומר ציוד בישול, ציוד שינה בקור, אוכל לכמה ימים, מים לפחות ליום
מכל אלו תצטרכו תרמיל גדול של לפחות 65 ליטר ששוקל לפחות 2 ק"ג
ציוד בישול סיר וגזיה=1 ק"ג
לינה- שקש חם 1.3 ק"ג לפחות
מזרן- חצי ק"ג
ביגוד חם- 1 ק"ג נוסף
אוכל ליום 1 ק"ג
2 ליטר ליום
אוהל- אם יש לכם אוהל מקצועי קל משקל אשריכם אם לא- לפחות 2 ק"ג ועמיד לגשם ארבע עונות.
כלומר 5 ק"ג נוספים מינימום על הגב. המשקל הכולל יכול להגיע עד 15-17 ק"ג שזה לא מעט ומדובר על הליכה בהרים כולל טיפוס וירידה - מוטות הליכה חובה.
צריך כושר מעולה בהליכה מסוג זה.
תוסיפו לכל זה גשם, ערפל, טמפרטורות נמוכות, מעברים סגורים, שלג אולי ותחשבו טוב טוב אם זה התענוג שאתם מחפשים ביחוד שזה טיול ראשון שלכם מסוג זה.
אני הייתי יורד מהרים ומחפש מסלול מענג יותר כמסלול ראשון.
הכי חשוב שכחתי- בוץ בוץ בוץ, שבילים חלקלקים ומסוכנים.
מה עונג ללכת בערפל, בקור, בגשם , שלא רואים דבר?
בעונה זו באירופה הקטע היחידי שאני ממליץ הוא ללכת בקטע האחרון של שביל הצליינים לסנטיאגו דה קומפוסטל.
הקמינו המפורסם.
לא צריך ציוד לינה ובישול וזה מסלול מענג מסלול ראשון ללא מנוסים.
וגם זול.
בעשרה ימי הליכה תלכו לפחות 250 ק"מ. נקודת התחלה פונפרדה.ponferada
אם תרצו פרטים נוספים כתבו כאן.

tamtam444

New member
בנוגע לשדה תעופה

תודה רבה על העזרה!

אגב במידה ואנחנו אכן הולכים על החלק האחרון של הקמינו, באיזה שדה תעופה עדיף לנחות ?
במדריד או בברצלונה? (אולי פורטוגל?)

zammy

New member
מדריד ומשם רכבת

לתחילת מסלול
תחבורה ציבורית מעולה, יש גם אוטובוסים
&nbsp

natyh

New member
קמינו בסוך אוקטובר לא ממש מומלץ.

מהסיבות שנכתהו קודם .
אם מתחשק לכם טיול בעונה הזו הקאנאריים בדיוק בעונה יש מספיק מה לראות שם .
מרחק למיטב ידיעתי 100 יורו מברצלונה .
עוד אפשרות דרום ספרד .

tamtam444

New member
אנחנו חברה צעירים ומעדיפים טיול אתגרי שכולל כמה שיותר

שבילים שניתן ללכת ללא ציוד מיוחד. אכסניות בדרך יעזרו למרות שהתכנון הוא לקחת אוהל ומזרונים על כל מקרה. תודה!

natyh

New member
סליחה שאני מתערב ...

מה אתגרי בשבילים שניתן ללכת בלי ציוד מיוחד ?
האתגרי הוא לא ללמוד ולהכיר את המקומות שבהם צריך להכיר ציוד מעט שונה ?
מה לגבי דרכי פראטה ורתמות שכדאי לפעמים לשכור ולהשתמש בהן ?
באזור פסגת המולאסאן צריך לדעת מה מצב השלג האם יש סכנה למפולות
ואם והיכן ניתן ללכת בסביבה עם ציוד להליכה בשלג סנדלים קרמפונים צריך לשאול את המקומיים , יש מישהו בסביבה שהוא מדריך סקי ומשכיר אופניים בגרנדה הוא ארגנטינאי במקור ומכיר היטיב אני יודע כי שכרתי ממנו אופניים והבחור טרח להסביר לי יותר מחצי שעה במדויק על המסלול , בכל נסיעה אני אוסף מקסימום אינפורמציה ומוצא את אלו שיודעים או מתרחק מאזורים שאני לא מכיר את מצבם הנוכחי .
מזרונים ואוהלים זה נהדר ,אלו אוהלים אגב ארבע עונות ?
ומה אם תתפוס אתכם סופה בדרך ?
לא תיכנסו לבקתה ?
עכשיו בפארקים יש מסלולי הליכה זהים למסלולי ההליכה שמחוץ לפארקים רק שזו גם שמורת טבע מוסיף לא ? מה גם שתוכלו לשלב שבילים ופארקים .
אוקטובר אפשרי בסביבה אם יהיה לכם מזל , סוף אוקטובר משתנה קשה לחזות מעכשיו , כדאי שתכינו אופציה נוספת , השביל הGR7 אגב עובר ליד פסגת המולאסאן המושלגת למיטב זכרוני.

natyh

New member
אז אם זו הדרישה ללכת בלי ציוד מיוחד ...

למה לנסוע לחו"ל .
מה רע לטייל במכתש רמון למשל ?

zammy

New member
טיול אתגרי ללא ציוד מיוחד?

איזה אתגר אתה מחפש? נראה לי שאתם ממש לא יודעים בדיוק מה אתם רוצים וזאת מתוך אי הכרת השבילים או החוויות שאותם אתם מחפשים.
אתגר יכול להיות טיפוס באלפים עם ציוד מצד אחד או הליכה כל יום של 30 ק"מ עם 15 על הגב.
אמצע אוקטובר זה סוף עונה באירופה, הרבה אכסניות נסגרות.
ולגבי הקמינו בסוף אוקטובר אני בהחלט ובנחישות חולק על קודמי מניסיון אישי. הקמינו הוא שביל לכל השנה, באוקטובר הוא פעיל והולכים בו הרבה ביחוד בקטע האחרון שלו. אם אתם רוצים אתגר בשביל שכזה ,עם לינה באכסניות, פשוט לכו 30 ק"מ ביום. אני בספק אם תעשו זאת אם אתם ללא כושר הליכה למרחקים ארוכים.
25 ליום מספק בהחלט.
אם תצאו ללא אימונים מוקדמים פשוט תסבלו , כמו בכל שביל אחר, משלפוחיות וגידי ברכים כובאים.
&nbsp

natyh

New member
נסיון זה יפה .

חיזוי מתבסס על הסטוריה .
אבל ההסטוריה אומרת כי השנה הזו בהתבסס על שנה כגון שנת 1990 שנה אחר אל ניניו קיצוני יהיה לא מעט גשם ואפילו הרבה בקמינו באוקטובר .
כך שלא ממש יהנו ממנו השנה , כבר עכשיו ניתן לראות כי צפון ספרד קרה בהרבה מאשר דרומה .
מה יקרה באמצע סוף אוקטובר השנה ?
בדוק מה קרה ב 1990 .

למעלה