לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1538515,385 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
שאלות בנושאי מחלות וחיסונים יש להפנות לגורם מוסמך בלבד וזאת על מנת לקבל תשובה מהימנה ומקצועית

טיולים בארץ
טיולים בחו``ל
עבודה בחו"ל

סיוע התנדבותי לתרמילאים במצוקה
נא לקרוא את הודעת המנהל

המשך >>

לצפיה ב-'המדריך המקוצר לתרמילאי באיטליה'
המדריך המקוצר לתרמילאי באיטליה
<< ההודעה הנוכחית
21/06/2008 | 02:17
8
4004
אז... כמובטח אני מפרסם מעיין מיני מדריך לכל תרמילאי שחלם על איטליה וחשב שזה יקר מידי
אז נתחיל בעלויות
תרמילאי שחי באכסניות בחדרים משותפים, אוכל בסופר בלבד/ אוכל רחוב, לא נכנס למוזיאונים כלל וכלל יכול להתקיים על 40-45 יורו ליום.
תוסיפו לזה ארוחה טובה אחת ביום + אטרקציה פעמיים או שלוש בשבוע והמחיר עולה ל 50 - 55
במידה ואתם זוג והחלטם לחיות בחדרים זוגיים, לאכול ארוחה אחת טובה במסעדה לקנות מזכרות ולהכנס להרבה אטרקציות אבל לא כל מוזיאון שנקרה בדרככם תוכלו להסתדר עם 70 יורו ליום בכיף

תחבורה
** כל כרטיס אם רכבת אם אוטובוס ולפעמים גם לאתרים בהם שוהים יותר מיום אחד חייב להיות מוחתם, בכל תחנת אוטובוס או רכבת ישנה קופסא צהובה אליה דוחפים את הכרטיס והוא מדפיס קוד + שעה + תאריך ומתקף את הכרטיס שבידכם, ללא החתמה תקבלו קנס ללא דיון ****

באיטליה נוח מאוד להסתובב עם רכבת והיא לא יקרה במיוחד, ישנו אתר http://www.trenitalia.it/en/index.html
בו תוכלו לגלות כמה יעלה כרטיס מכיוון לכיוון, הרכבות ממוזגות ונוחות
לגבי אוטובוסים אותו הרעיון, יש אוטובוס לכל חור שהוא באיטליה, העלויות זהות לגמרי לעלויות של רכבות אבל הוא פחות נוח מכיוון שלוקח זמן רב יותר, לעיתים ישנם נקודות רבות שאין הרבה ברירה חוץ מאוטובוס.
מוניות, יקר מאוד ואפילו לא ניסיתי
לגבי טיסות פנים, קיימות, למיטב הבנתי יש גם זולות מאוד, אבל אני מעדיף את הרכבת

מזון
איטליה היא חוויה קולינרית לכל נוסע, ניתן למצוא הכל מהכל בכל טווח של מחירים, בשעות 14:00 - 19:00 רוב המסעדות סגורות משמע ניתן לאכול אוכל רחוב או בפאבים כאלו ואחרים.
ארוחה איטליקית מתחילה במתאבן לאחריה באה הפסטה לאחריה מנה עיקרית לסופה הקינוח.
ניתן לאכול גם אוכל רחוב שהוא טעים לא פחות בעלויות מצחיקות, פיצה אישית משביעה מאוד עולה 3 יורו כולל שתייה יצאנו ב 5 יורו של תענוג.
במסעדה ( כמובן תלוי ברמת המסעדה, הכוונה היא למסעדה מן השורה ) ארוחה הכוללת את כלל המנות לזוג תעלה 50 יורו
יש לקחת בחשבון שבכל מסעדה משלמים על שירות ועריכת שולחן סכום של 1 - 3 יורו לאדם שנלקחים אוטומאטית מהחשבון.
כחלק מכך מקבלים לחם פרוס עליו לא משלמים בכל ארוחה.

לינה
גם פה ישנם אינספור אופציות, מחדר באכסניה עד מלון 5 כוכבים שלצערי לא ניסיתי אבל לתרמילאים לא חסרות האופציות
ישנם תמיד הוסטלים של IYH שכרטיס חבר בהם הוא חובה והמחירים סבירים ביותר.
במקומות בהם לא קיים הוסטל תמיד יהיו B&B בכל מיני רמות ומחירים החשוב הוא להזמין מראש והרבה ולעשות השוואת מחירים.
במקומות העמוסים כגון צינקו טרה חודש לפני כמעט הכל היה מוזמן ולא הייתי בעונת השיא, במידה ונוסעים יש להזמין מראש כמה שיותר מוקדם, דבר שהופך את הטיול למתוכן יותר, שזה לא תמיד טוב אבל זוהי איטליה
לגבי מחירים חדר בדורמיטוריס נע בין ה 15 - 18 יורו לאדם, שסופ"ש הם עוד כמה יורו
חדר זוגי נע בין 17 - 32 יורו לאדם במקומות נורמאלים כמובן שיש יקרים יותר.
לרוב החדרים הזוגיים הם ממוזגים עם טלויזיה וארוחת בוקר מינימאלית ( שתייה קפה טוסט וריבה )
אתרים מומלצים : http://www.hihostels.com , http://www.infohostels.com, http://www.hostelbookers.com

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
21/06/2008 | 02:25
3
324
עונות
לדעתי האישית ניתן לטייל באיטליה בכל עונה שהיא, בין מאי לספטמבר אמור להיות מזג האויר הנוח ביותר, למיטב הבנתי החודשים אוגוסט וספטמבר הם היקרים ביותר משום שרוב האיטלקים נופשים בארצם וכמובן חגים במידה ויש מוסיפים לצפיפות, לאחרונה מזג האויר העולמי השתגע וחצי מהטיול שלי היה גשם, לא נורא אבל יותר נחמד שיש שמש.

מדריכים.
לגבי מדריך טיולים ניתן למצוא את כל המידע הנחוץ באינטרנט, אני אוהב לטייל עם מדריך כתוב אז הסתובבתי עם לונלי פלנט מהדורה קודמת והוא נתן נפח נוסף לכל מבנה או מוניומנט שראיתי עקב ההסבר ההיסטורי תרבותי שראיתי.
בכניסה לכל מקום יהיו מקומיים שיציעו את עצמם כמדריכים ברמות מחירים שונות, ברוב המקומות יהיו אוזניות אשר בהקשת קוד יתנו הסבר על המוצג מולכם וכמובן בכל מקום ישנו שלט באנגלית המתאר את המוצג.
מבחינת התמצאות באיטליה, האיטלקים לפחות מנסיון שלי אדיבים מאוד ותמיד ירצו לעזור.

ציוד
אין ציוד מיוחד שכדאי להביא, אני תמיד ממליץ על נעלי הליכה נוחות

זהו מבחינת לוגיסטיקה ועכשיו אתאר מה עשיתי והמלצות
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
21/06/2008 | 02:44
2
308
ולהלן הטיול שעשיתי והמלצות כאלו ואחרות
בכל מקום יש את האופציה לעשות טרקים להר קרוב או שמורה קרובה, בטיול הזה עשיתי פחות טרקים כי הייתי עם בת זוגתי לכן אין הרבה פירוט עליהם, מוזיאונים גם לא עיניינו אותנו במיוחד לכן לא פירטתי במיוחד על מוזיאונים אלא על המיוחדים שראיתי לנכון.
כמובן שהכל מתומצת

** מילאנו **
מילאנו היא בירת האופנה הדאומו המקומי יפה מאוד, ניתן לעלות לגג במעלית או ברגל
יש את המוזאון המציג את הסעודה האחרונה, יש במילאנו Y.H והאטראקציות קרובות אחת לשנייה.
במטרו אגב ניתן להשתמש באותו כרטיס למשך 70 דקות נסיעה.

** ורבניה **
מדובר בעיירה צפונית על גבול איטליה שוויץ, היא שוכנת על גדות האלפים
גם במקום הזה ישנו Y.H נחמד מאוד.
מומלץ לעשות שייט על האגם המקומי, ללכת לגנים הבוטניים, לעלות לאלפים אם ברגל או ברכבל.
ניתן לקחת רכבת שעושה מעיין לופ לתוך שוויץ ועוצרת בנקודות נוף, יקר מעט אבל נחמד, לצערי הגעתי יום לא נכון לרכבת :).

**צינקו טרה**
מדובר בכפרי דייגים על גדות צוקים, מקומות צבעוניים ביותר, ניתן לעשות טרק של יומיים עד שלושה בין הכפרים, ישנה דרך נוחה שנקראת דרך האהבה בין שני כפרים, בשביל להסתובב באיזור שנחשב שמורה יש לקנות כרטיס למספר הימים הרצוי
מומלץ לשלב עם הכרטיס כרטיס רכבת, פה אין Y.H אך האופציות הן רבות

** מאסה וקררה **
רוב השיש האיטלקי מגיע מפה, גם פה יש Y.H גרוע מאוד אבל זול.
ניתן ללכת למחצבות השיש, זוהי נקודת קפיצה טובה לפיזה, יש קולוניה של כורי השיש במעלי ההר
וזהו, לא מקום ממולץ במיוחד.

** טוסקנה **
כמובן שאפשר לרשום ספרים על המקום, שם ביליתי שבועיים מהטיול שארך חודש אבל יש המלצות
פירנצה - לא לישון בהוסטל הנקרא 7 SANTI !!! הם גבו ממני פעמיים במזומן באשראי והתכחשו לעסקה, פשוט להמנע.
פירנצה מדהימה בנופיה, הדאומו המקומית מטורפת, לכל כיכר היחודיות שלה, לא לפספס את כיכר מיכלאנגלו המשקיף על העיר.
כמובן שיש אינספור מוזיאונים במקום, מומלץ!
לוקה - Y.H ברמה גבוה מאוד, מקום מדהים מוקף חומה, נקודה מעולה לטיולי אופניים, יש טרק חמוד של 3-4 קילומטרים על החומה המקיפה, מומלץ לטפס כמו בכל עיר טוסקנית על הבניין הגבוה ביותר ולהשקיף על הנוף
סאן גימיגיאנו וסיינה - גם הן עיירות טוסקניות מדהימות ביופן סאן גימיגיאנו הוא יותר מעיין כפר קטן, מומלץ מאוד טיולי אופניים/ רגליים במקום, דרומית לסיינה ראיתי את הנוף הטוסקני היפה ביותר לדעתי
טורנלה - מקום לא מתוייר במיוחד וזה יתרון באיטליה, במקום Y.H מעולה, נקודת קפיצה לעשרות טרקים מסומנים ונוחים ישנם כאלו ארוכים יותר וארוכים פחות, אווירה מדהימה, ושוב בגלל מיעוט התיירים מומלץ מאוד

** חבל אומבריה **
לצערי לא נתתי מספיק זמן לחבל הזה אבל הוא יפיפה, מה שהספקתי ללכת זה לקולפסולי, עיירה קטנטנה על גבעה מעל טרני
במקום יש Y.H מעולה!, שוב מעט תיירים אז מומלץ מאוד, נקודת קפיצה מעולה לחקור את הכפרים הסמוכים , את המפלים הגבוהים באירופה - חוייה מדהימה, ושוב אינספור עיירות קטנות כמו נרני, מקור ההשראה לספר נרניה, מומלץ

** רומא והותיקן **
יש בלי סוף דברים לראות, אין סוף דברים לעשות, להקדיש לרומא לפחות 4 ימים בכדי לא להרגיש את חווית הפספוס
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'סיכום'
סיכום
21/06/2008 | 03:07
1
201
כמובן שיש אינספור תמונות של כל מיני מקומות, וכמובן הרבה יותר מקומות ממה שכתבתי שביקרתי בהם והם מומלצים
עם מעט מחקר ניתן להגיע לכולם.
לפני שטסתי ממש חששתי מהעלויות, אבל הם ריאליות, כמובן לא מדובר במזרח או בדרא"מ אבל לא יקר כמו שציפיתי
לא ניתן לתפוס את הכל באיטליה בטיול אחד אלא אם הוא ארוך מאוד מאוד מאוד, יש המון מה לראות ותמיד אין מספיק זמן
הרומנטיקה באיטליה קיימת בכל פינה אליה ניגשים ואכן היא מדינה קסומה.
מקווה שעזרתי לאלו שרוצים לטוס.
אריודרצי
ברק
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'ותמונה אחרונה לתאבון של טוסקנה'
ותמונה אחרונה לתאבון של טוסקנה
21/06/2008 | 03:10
169
לצפיה ב-'הערה לגבי עלויות'
הערה לגבי עלויות
22/06/2008 | 18:50
1
211
חזרתי בשבוע שעבר מטיול בסגנון דומה עם חברה שלי באיטליה - אמנם 8 ימים אבל גם אנחנו הגדרנו את עצמנו תרמילאים והשתדלנו לחסוך כמה שיותר.

לגבי העלויות - בניגוד למה שאתה כותב, אנחנו התקשינו מאוד למצוא חדר פרטי לזוג בפחות מ-50 יורו. באחד הלילות ישנו באכסניית נוער בפירנצה שעלתה 15 יורו לאדם ולילה אחד בטוסקנה ישנו ברכב באתר קמפינג ב21 יורו לשנינו אבל בכל המקומות שבהם ישנו בחדר פרטי המחירים היו כאמור יותר יקרים.

לדעתנו גם הרכבות הן לא כל כך זולות - רכבת של 3 שעות מונציה לפירנצה עלתה לנו 34 יורו לאדם - אמנם יורוסטאר אבל עדיין יקר למדי. רכבת מרומא לשדה התעופה עולה 11 יורו לאדם לכל כיוון - נסיעה של חצי שעה - שוב, ממש לא זול.

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני די מסכים עם דודו לגבי העלויות'
אני די מסכים עם דודו לגבי העלויות
23/06/2008 | 03:58
157
ועוד כמה תקונים והערות-1.והזמן הכי טוב לטייל באיטליה הוא חודש אפריל או  נובמבר,לא קר או חם יותר מדי,אין המוני תיירים (באפריל להמנע מהפסחא(פסקואלה)).
2.בלי מוזיאונים וכניסה לאתרים פירנצה לא שווה כלום נ-ק-ו-ד-ה!
3.אמרתי לך לך על אומבריה ויכולתי להגיד לך שבקאררה אין שום דבר שווה...
4.לרומא לא מספיק כמה ימים צריך הרבה..הרבה יותר...מה שיש בעיר הזאת זה מבחר אתרים בלתי נגמר.
5.מילנו-מה שקרוב אחד לשני זה הדואומו-ספורציקו פורטזה-גלריה ויקטוריה עמנואלה- בית האופרה לה סקאלה.
למשל תנסה ללכת מהדואומו לכיוון כנסיית סנטה מריה דלה גראציה(הציור הסעודה האחרונה) לא רק שזה לא כזה קרוב אלא שאם אתה לא מלנזי איבוד הדרך מובטח.
6.בין 15-18 יורו לדומיטרי נראה לי שזה יותר בכפרים. ברומא?פירנצה?מילנו?סיינה? יש קישור להוסטלים עם מחיר כזה?
7.רכבות מממש לא זולות באיטליה.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'המאמר טוגלן! כל הכבוד'
המאמר טוגלן! כל הכבוד
23/06/2008 | 08:53
1
92
לצפיה ב-'בהמשך להערות'
בהמשך להערות
23/06/2008 | 11:42
165
עם הרבה מחקר מקדים ברשת ניתן למצוא הכל.
לגבי מוזיאונים בפירנצה, אני פחות הבחור של המוזיאונים, הייתי בגנים של בובלי ובמוזיאונים בתוך המתחם, אבל אתה צודק, תלוי מה מחפשים בפירנצה, אני נהנתי יותר מהפיאצות, מהבנייה ומהפסלים הפזורים לאורך כל הדרך.
ברומא ישנתי בהוסטל בשם TWO DUCKS שעלה לי 17 יורו לאדם בחדר משותף, בסופ"ש שילמתי 25, לא ממולץ במיוחד אבל זול מאוד.
לגבי רכבות, אכן הלאונרדנו אקספרס לכיוון נמל התעופה עולה 11 יורו אך ניתן לקחת אוטובוס שעולה 6 יורו ליד התחנה המרכזית, אומנם איטי יותר אבל הרבה פחות כסף.
לגבי הרכבת שלקחת מונציה לפירנצה, אם היית מתפשר על רמת הרכבת הייתה יכולה לעלות לך 23.5 יורו לאדם.
אני לא מתווכח עם כך שאיטליה לא המקום הכי זול בעולם, אבל, ניתן לטייל בה הרבה יותר זול מששיערתי.
כמובן שלכל אחד רמת ההתכלבות שלו וכמה הוא רואה לנכון להוציא, מה שכתוב פה הוא מהנסיון שלי שהסתיים לפני שבועיים.

טיולי תרמילאים >>
כתובות אינטרנט מצורפות:

הודעות אחרונות

14:24 | 09.01.20 אורחים בפורום
11:34 | 01.01.20 אורחים בפורום
17:47 | 24.11.19 אוהבי מצרים
11:28 | 01.11.19 אורחים בפורום
00:29 | 31.10.19 ofershalev11
15:19 | 21.09.19 אורחים בפורום
02:27 | 19.09.19 ronisagiv80
00:52 | 01.09.19 gilirom88
19:03 | 20.08.19 היורש לכתר
10:06 | 26.06.19 אורחים בפורום
20:04 | 09.06.19 ronisagiv80
01:02 | 08.06.19 מלונות באילת
00:53 | 08.06.19 מלונות באילת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ