לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1539815,398 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
שאלות בנושאי מחלות וחיסונים יש להפנות לגורם מוסמך בלבד וזאת על מנת לקבל תשובה מהימנה ומקצועית

טיולים בארץ
טיולים בחו``ל
עבודה בחו"ל

סיוע התנדבותי לתרמילאים במצוקה
נא לקרוא את הודעת המנהל

המשך >>

לצפיה ב-'בעיה עם משקל התיק'
בעיה עם משקל התיק
<< ההודעה הנוכחית
15/10/2007 | 16:25
48
273
הי,

אני מקווה שזה המקום הנכון לשאול (ובבקשה לא לצחוק, זו שאלה רצינית לחלוטין!)

אני בחורה קטנה פיזית (בגובה ממוצע אבל רזה מאוד) ואני רוצה לצאת לטיול בקרוב.
הבעיה שלי היא שלא נראה לי שאני מסוגלת לסחוב תיק תרמילאים יותר מ-10 דקות רצוף - אני די חלשה פיזית
ובמשקל די נמוך לגובה שלי למרות שאני בריאה, זה פשוט מבנה גוף. גם בשיא הכושר אני עדיין בחורה די קטנה סה"כ.
גם אם אני לוקחת מינימום דברים איתי, באמת רק מה שחייבים, אני עדיין נשארת עם תיק שבשבילי הוא מאוד כבד.
אני יודעת שיש פורטרים לטרקים שאפשר לשכור, אבל מה אני עושה בשאר הזמן? אני ממש לא מצפה ממישהו אחר לסחוב
לי את התיק וגם אני מתכוונת בעיקר לטייל לבד.

מה עושים במקרה כזה?

תודה.....
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'את צריכה שותף\פה חזק\ה'
את צריכה שותף\פה חזק\ה
15/10/2007 | 17:23
3
85
סתם...סתם....

אני חושב שמעבר לזה שתשאפי להוריד עד כמה שניתן משקל ( ואני מאמין שגם עם את קטנה מאוד פיסית ) 10-12 ק"ג
תוכלי לשאת.

מה גם שתמיד יעזרו לך או לפחות את לא צריכה להתביש לבקש בעת "העמסת" התרמיל על הגב.

בעת ההליכה עם התרמיל על הגב חשוב למקם את רצועות המותן במרכז עצם האגן שהינו המקום היציב והחזק ביותר.
כך המשקל יהיה 80% על החלק הזה ולא על עמוד השידרה והכתפיים החלשות יחסית .
כמו כן סידור הציוד נכון ( ראי תרשים )על מנת שהמקל לא ימשוך אותך אחורה....(זה יעיל לכול מטייל ולמטיילים קטני מימדים במיוחד ).

לא מאמין שתהיה בעיה, רק תמצאי תרמיל אשר יהיה הנוח ביותר בשבילך ( רצוי לא בעל נפח גדול על מנת לא להתפתות להוסיף ציוד )ועקב המימדים שלך .....

ראיתי בחורות מאוד קטנות ורזות, עם תנסי את הרעיונות הללו אני בטוח שזה יקל ויעזור לחווית הטיול....

בטוח שתהני ואל חשש
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'ותראי שתוך דקה Temporary2'
ותראי שתוך דקה Temporary2
15/10/2007 | 17:25
2
74
מגיע ומזכיר לי שניתן לטייל עם 6.5  ק"ג ואולי פחות ........

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'הייתי עסוק אז לקח לי כמה שעות...'
הייתי עסוק אז לקח לי כמה שעות...
15/10/2007 | 23:15
1
23
לצפיה ב-'את רואה הצלחת להעיר'
את רואה הצלחת להעיר
15/10/2007 | 23:39
39
את כול התותחים של הפורום .............................

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'את לא הראשונה ולא האחרונה'
את לא הראשונה ולא האחרונה
15/10/2007 | 17:26
74
ולכן לא הייתי דואג יותר מדי.

אבל כמו שחן אמר, העיקר הוא להפחית כמה שיותר משקל, אנחנו לא יודעים מה לקחת בדיוק אבל תמיד תמיד יש איפה לחסוך. ביחוד בטיול ראשון ובעיקר אצל בנות (למשל לג'ינסים ממש אין מקום)

לאן את טסה?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'גם אני קומפקטית'
גם אני קומפקטית
15/10/2007 | 17:29
1
91
אבל בכל זאת הסתדרתי. התרמיל שלי שקל איזה 10-12 קילו בתחילת הטיול ובערך 16 בסוף (עם כל הקניות)
תחשבי שאת לא סוחבת את התיק הגדול באופן יומיומי. רק בנסיעות (מהגסט האוס לתחנת האוטובוס וכו')
כשמטיילים בטרק בדרך כלל לוקחים פחות ציוד מתוך הציוד הכללי שלך.
אכן מצאתי לי בחורים חסונים שעזרו לי "בגלל העיניים היפות שלי".
*בנים בדרך כלל מביאים פחות דברים ואז הם מציעים לך להתחלף איתם בתרמיל כשקשה.
* גיליתי שבנים דוסים הם יותר ג'נטלמנים.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני מסכים עם הרגע שלפני'
אני מסכים עם הרגע שלפני
15/10/2007 | 22:29
57
התרמיל לא נסחב עלכל משקלו בטרקים חלק ניכר מהציוד מושאר אחר כבוד באכסניה.
עם זאת פרסמי כאן את רשימת הציוד ואולי נוכל להוריד לך כמה דברים. לקחת משקל קל זו חכמה לא קטנה בכלל שדורשת נסיון, ידע ולא מעט כסף.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'כתבתי פה בעבר'
כתבתי פה בעבר
15/10/2007 | 19:23
53
על אשה מבוגרת ומיניאטורית שטיילה ברוב יעדי התרמילאים במזרח, כולל הודו, בורמה וכו', עם טרולי קטן ותרמיל יום.
היא הגיעה גם למקומות שמרבית התרמילאים הצעירים לא מגיעים
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'מניסיון שלי'
מניסיון שלי
15/10/2007 | 22:43
56
אם זה באמת מרגיש לך כבד, כנראה שיש עוד דברים שאת יכולה להוריד.
מטיול לטיול התרמיל שלי נהיה בד"כ קל יותר, כי לומדים איזה דברים הם מיותרים ומה אפשר בכיף להשאיר בבית.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'משקיעים יותר כסף בציוד, וקונים ציוד קל משקל'
משקיעים יותר כסף בציוד, וקונים ציוד קל משקל
15/10/2007 | 22:47
5
64
מדובר בהשקע של עוד 40-80 אחוז במחיר, אבל אפשר למצוא המון ציוד קל משקל.
כך שציוד בסיסי (תיק, שק"ש, מזרון, אוהל, ציוד בישול) ישקל 4-5 קילו בלבד (וגם פחות מזה עם מוכנים להשקיע עוד כסף).
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני אשמח מאוד לשמוע על ציוד כזה PAZRO'
אני אשמח מאוד לשמוע על ציוד כזה PAZRO
16/10/2007 | 00:10
4
44
תיק+שק"ש+מזרון+אוהל+ציוד בישול פחות מ 4-5 ק"ג    ?????????????
אולי בעידן החלל וציוד של נאס"א.....

תרמיל בנפח בינוני (60ל') הקלים ביותר בסביבות 2 ק"ג (גרגורי\אוספריי)
שק"ש פוך -7 בסיסי מהטובים ביותר (T.N.F, Mountain hardwear) ישקלו לפחות 1 ק"ג +-
מזרון - מתנפח ספוגי מהמקצועיים ביותר (thermarest\exped) כמה מאות גרמים
אוהל - כנ"ל  (T.N.F, Mountain hardwear) מינימום קילו וחצי לשלוש עונות
ציוד בישול - מינימום אפשרי , לדוגמה ערכת בישול טיטניום של טראנגיה - סביבות חצי ק"ג...
מכנסי מטיילים - מקסימום 2 מתפרקים קלים של TNF\COLUMBIA +- סביב ה 500 גר'
2 גופיות טרמיות + מיקרו פליס + סופטשל קליל + מעיל סערה גורטקס + כובע מיקרו פליס + כפפות מיקרו פליס
+ 4 זוגות גרבי מטיילים + כובע מסנן קרינה לימי שמש חמימים... - לפחות 2 ק"ג נוספים לביגוד הכי קל שיש
סנדלים? ערכת עזרה ראשונה? דלק לבישול (גז\דלק\אלכוהול??) - לפחות 3 ק"ג נוספים
מגבת מטיילים - פריט חובה להורדת משקל - סביב ה-150-200גר'

הגענו ל-10ק"ג +- ללא מים ומזון (שהם החלק הכבד והמעצבן ביותר בטיול...)

כמובן שמתחלקים במשקל כשמטיילים בזוג.

אל תשכחי ספר טוב - למרות המשקל!!

בגדול, ההמלצה שלי - קני את התרמיל והנעליים בשלב הראשוני - מה שיותר מוקדם.
מצאי כמה דקות כל יום לנעול את הנעליים עם גרבי מטיילים,נפחי את התרמיל עם שמיכות או מעילים ושימי משקל של
10 ק"ג בתוכו (שק כביסה מלא בחול ים לדוגמה, קופסאות שימורים...)
נסי לחלק את המשקל בצורה נכונה - משקל נמוך בתחתית ובראש התרמיל, משקל כבד במרכז החלק האחורי של התיק
(בצמוד לגב התחתון)

נסי ללכת כל יום כמה דקות עם התרמיל והנעליים, הגדילי כל יום את משך הזמן (כדאי גם להסתובב בחוץ ולטפס מדרגות)

אני יודע שזה נשמע כמו מחנה אימונים סורי, אבל כמה דקות כל יום והעלאה בהדרגה של הזמן תחזק לך את השרירים
בכתפיים ובגב, וכמובן ברגליים.
לאט לאט תרגישי שהמשקל לא נורא כל-כך, וכך תגיעי לטיול מוכנה ולא תסבלי מעומס פתאומי על הגוף.
נסי אפילו לשלב פעילות רגילה כמו הכנת א.ערב או גיהוץ כביסה עם תרמיל על הגב...

כמובן שהכי טוב יהיה לצאת לטייל קצת בארץ עם משקל - כדי להתרגל ולברר האם תעמדי בעומס בטיול הגדול.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'זה הכל שאלה של מחיר, תאמין לי כשאני אומר'
זה הכל שאלה של מחיר, תאמין לי כשאני אומר
16/10/2007 | 00:40
35
שאפשר למצוא ציוד טיולים בחצי ופחות מהמשקל שחישבתה.
חוץ מזה אני לא דברתי על ביגוד.

בארץ אומנם קשה למצוא ציוד טיולים קל משקל, אך אפשר למצוא לפחות חלק מהציוד.
לי אישית אין ציוד אולטרה לייט כי לרוב מדובר בציוד שהוא לא הכי נוח. אך יש לי חברים שאוהבים לטייל במקומות משונים, כמו לטפס על הרים מהצד האנכי שלהם, והציוד שלהם באמת קל משקל.
תיק, שק"ש אוהל כלי בישול וביגוד חם ששוקלים ביחד 5-6 קילו. מאוד לא נוח, מאוד מאוד יקר והכי חשוב מאוד קל משקל.

אך לא על זה אנו מדברים.
הבחורה שאלה על הפחתה של משקל בציוד.
אפשר להפחית לא מעט משקל עם מתכננים היטב את קנית הציוד ומוכנים להשקיע קצת יותר כסף.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'דווקא לא.'
דווקא לא.
16/10/2007 | 00:43
1
33
תרמיל 80 ל', GoLite Gust (חביב ביותר על מטפסים אלפינים) - 560 גר'.
אוהל מנהרה 4 עונות 1.5 אנשים LightWave Zr0 Cylq (כבר לא מייצרים, יש דגם חלופי) - 1300 גר'.
שק"ש - לא הלכתי רחוק כי לא היה לי צורך: Mountain Equipment Marathon 300 (עד 0 מעלות) - 850 גר'.
(יש חמים ממנו במשקל קל יותר).
מזרון ספוג בצורת "קרטון ביצים", כדוגמת Z-Rest מלא שוקל 400 גר'. טיילתי עם חצי מזרון, התרמיל הריק שימש לי בתור חצי שני.
עד כה, "3 שלושת הגדולים"+מזרון אנחנו ב-2.9 ק"ג.

בחייך, אל תעשה לנו כאן מסע הפחדה...
באה מישהי ומבקשת עזרה עם תיק ששוקל הרבה מדי. יש הרבה דרכים לעזור לה להפחית את משקל התיק. לדעתי, הגישה שלך לא עוזרת. משפטים כמו "מגבת מטיילים - פריט חובה להורדת משקל- סביב ה-150-200 גר' " רק מקבעים. אני למשל טיילתי עם מגבת מטיילים במשקל 80 גר', ואחרי שאיבדתי אותה מצאתי תחליף לא פחות טוב ולא יותר כבד.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'להמחשה כללית יותר,'
להמחשה כללית יותר,
16/10/2007 | 00:50
35
אני טיילתי עם ציוד קמפינג חורף מלא במשקל 7.5 ק"ג. הכל כולל הכל - זאת אומרת כולל נעליים ובגדים על הגוף.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אפשר גם פחות'
אפשר גם פחות
16/10/2007 | 15:15
25
בתור אחד שטייל עם בחורה קומפקטית.... מספיק שמישהו אחד סוחב את האוהל את כלי הבישולואת רוב המים, וגם התיק שלי אגב שקל 13 ק"ג עם כל הכבודה, בטיול אחר שלא הייתי צריך אוהל התיק שיצאתי איתו מהארץ שקל 9 ק"ג בלבד
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'הי, תרשי לי לשאול אותך כמה שאלות:'
הי, תרשי לי לשאול אותך כמה שאלות:
15/10/2007 | 23:27
18
83
1. כמה את שוקלת ?
2. האם יש לך טונוס שרירים נמוך ? (שאת יודעת עליו...)
3. לאן את מתכוונת לנסוע ?
4.אופי הטיול שאת מתכננת ?( בעיקר טרקים ? בעיקר טיולי יום ? בעיקר תרבות עירונית ? בעיקר סתלבט חופים ?...)
5. אם את יכולה לרשום את הציוד שארזת עד עכשיו - הכל כולל הכל ?

באופן כללי, תשמחי לדעת שיש תחום כזה, מין גוף-ידע, שנקרא ultralight backpacking. מדובר על גישות וטכניקות שמטרתן להפחית את משקל הציוד הכולל, כדי שסחיבתו לא תהיה נטל המפריע לחווית הטיול. סיבה נוספת לקידום התחום הזה היא שהוא מקל על אנשים שיש להם מגבלות פיסיות לצאת לשטח (למשל, בעיות ברכיים\גב\קרסוליים). פרט לגישות\טכניקות כאמור, מדובר גם על פריטי ציוד קלים יחסית לציוד "מסורתי". אם תעני על השאלות שציינתי, אשמח להתחיל להכווין אותך לפתרונות מתאימים.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'בכול זאת אני חושב'
בכול זאת אני חושב
16/10/2007 | 08:59
2
65
שבמקרה הנ"ל בחירת תיק שמתאים ונוח + לשים אותו בצורה נכונה + הורדה של אביזרים לא נחוצים = משקל של 12 ק"ג מקסימום בלי להסתבך עם ציוד קל משקל .

שאפילו נערות או נשים יצליחו לטייל עם משקל זה (גם גברים יש קטנים ואפילו נתקלתי בבוגרים מתחת לגובה 150 ס"מ שהצטידו אצלי ) במיוחד שמעבר לזה שלרוב המטיילים משתמשים בסבל ( פורטר )וגם מי שרוצה להרגיש את התרמיל על הגב יסתדר\תסתדר.

ניתן גם להשתמש במקלות הליכה שיעזרו בנושא(לפחות בשטח )...

וצינו שסחיבת ציוד נעישת לרוב המטיילים "הקונבנציונלים" במעברים עד לכלי התחבורה הבא.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'לא יודע חן,'
לא יודע חן,
16/10/2007 | 09:58
1
43
התחלנו כאן בטבעיות לדבר על שק"ש ואוהל כחלק מהציוד, אבל אולי כל מה שהיא צריכה זה תיק עם כמה בגדים, כלי רחצה וספר ?
ציוד קונוונציונלי לחלוטין יכול להשאיר אותנו בתחום ה-6-7 ק"ג במקרה כזה.
היא אומרת שהיא רזה. בנאדם ששוקל נאמר 50 ק"ג, נשיאת תרמיל של 12 ק"ג עבורו זה כמעט 25% ממשקל גוף. זה לא הולך ברגל. חיילים עוברים conditioning (פיסי) כדי להתמודד עם משקלים כאלה לאורך זמן. אני לא אומר שזה לא אפשרי גם למי שהוא לא בכושר - אלא שזה לא כיף ! ומה שלא כיף, חבל.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'בוודאי- לא כייף חבל'
בוודאי- לא כייף חבל
16/10/2007 | 10:39
28
אני הראשון שיעדיף נוחות אישית וכייף (כידוע).

ללא ספק חסרים הרבה נתונים....כולל התכנון של הטיול (מה רוצים לעשות ? איך? למה ? וכמה? )........

כול ההצעות,דעות וכו' הם רעיונות כללים שצריכים להתחבר ולהאיר את עיני הגברת .

מה התכנון שלה ? זו השאלה המרכזית הרי רק מנקודה זו נוכל להתיחס בצורה ספציפית.

עד כה הכול ממש רעיונות כללים ( רובם מצוינים כמגוון פתרונות אפשרים )....

כולל מה שציינת....אין ספק.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'תודה לכל מי שהגיב!!!'
תודה לכל מי שהגיב!!!
16/10/2007 | 11:09
14
55
אתם גורמים לי להרגיש קצת יותר טוב :)

תשובות:
1. אני שוקלת 40 קילו, ולא - אני לא ממש מצליחה לעלות במשקל גם אם אני מנסה (כן אני יודעת שזה תת-משקל, אבל זה גנטי. הפרעת האכילה היחידה שיש לי היא התמכרות קשה לרביולי בטטה).
2. אההמ. מה זה טונוס שרירים? תראה, אני לא בכושר כל כך טוב עכשיו, אבל הטיול כנראה יהיה בעוד כמה חודשים ואני מתכוונת בקרוב להתחיל ריצות + שחייה (יש לי עקמת קלה) אולי בשילוב עם דברים אחרים. העצה שנתתם כאן לנסות הליכה עם התיק כדי להתרגל נשמעת לי כמו עצה מצויינת אז אני אנסה גם את זה.
3.היעד הוא המזרח הרחוק, התחלה בהודו ואחר כך נראה.
4.הרעיון הוא לשלב, קצת מכל דבר ונראה מה יהיה הלאה. אני חושבת שעדיף לי להגיע לשם ולראות כבר מה יתאים לי באותו רגע.
5. הטיול עוד כמה חודשים ולכן עדיין לא ארזתי כלום. כרגע אני בודקת בעיקר אם הטיול בכלל יהיה אפשרי ואחת הסיבות שחשבתי לוותר הייתה שפשוט לא ידעתי אם אני אצליח להסתדר עם עניין המשקל של התיק (כן, אני יודעת שזה טיפשי לשקול לוותר על טיול בגלל סיבה כזאת) אבל עכשיו ממש הרגעתם אותי ונראה לי שווה להוציא קצת יותר כסף על ציוד קל יותר (אני בהחלט אבדוק את כל מה שרשמתם כאן). אני ממש לא מצפה שאנשים אחרים יעזרו לי עם התיק, אין לי שום כוונה להסתמך על זה, אז אולי באמת עדיף להשקיע בציוד.
בנוגע לדברים שאני אורזת - אני ממש לא מאלה שנסחבות למזרח עם פן וערכת איפור. הציוד שאני אקח יהיה רק מה שבאמת חייבים, ואני בטוחה שאם יחסר לי משהו במקרה הכי גרוע אפשר לקנות שם.

דבר נוסף - אני אפילו שוקלת לעשות בקרוב ניתוח לייזר בעיניים (רציתי בכל מקרה לעשות מתישהו) כי אני לא רוצה לסחוב איתי בקבוקים של נוזל לעדשות או להתחיל לחפש שם אם ייגמר לי, ובכלל להיות תלויה במשקפיים או עדשות. מישהו יודע אם קל למצוא במזרח נוזל לעדשות מגע? קצת מפחיד אותי לקנות כל מיני כימיקלים בלתי מזוהים של חברות מקומיות, במיוחד כשמדובר במקום רגיש כמו העיניים....
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'הכל כמובן בתחום הנורמלי...'
הכל כמובן בתחום הנורמלי...
16/10/2007 | 12:05
3
46
הבחורה לא תסע במיוחד לארה"ב לקנות את הציוד שאתם מדברים עליו, שכל פריט עולה אלפי שקלים.

הרשימה שהבאתי היא דוגמה לטוב ביותר שניתן להשיג כיום בארץ, ובמחירנורמלי שלא יהפוך את הטיול לבלתי סביר בעליל.

כמובן שאם הולכים לטפס את ה-K2 ויש ספונסרים שמשקיעים עשרות אלפי דולרים ניתן לרדת עוד קצת במשקל...

עפ"י מה שאת אומרת, משקלך לא יאפשר לך לסחוב יותר מ-10ק"ג בצורה שלא תפגע לך בגוף,
אבל יעד הטיול שלך (הודו והמזרח) אין שום צורך בשק"ש ואוהל ברוב המקרים, ואם כן עדיף לך להשכיר במקום.
כנ"ל לגבי ציוד בישול, אם הטרקים שלך יתבססו ברובם על עצירה בכפרים או מעבר דרך ישובים, אין צורך בסט סירים
וכלי בישול אחרים - וגם נחסך משקל בסחיבת כמויות מים גדולות ומזון.

תכנני את המסלולים כך שאת האוכל והמים לא תצטרכי לסחוב על הגב (למעט קצת מים למשך היום).

רוב האנשים לא יוצאים לטרקים ארוכים מאוד שמצריכים את כל הציוד הכבד הנ"ל, ומסתדרים יפה גם עם מעט משקל.

את רוב הבגדים את יכולה לקנות שם ולזרוק כשמתבלה (ומתבלה מהר מאוד...)

ניתוח עיניים - מומלץ מאוד, אני עשיתי והחיים משתנים לגמרי - מורגש בעיקר בספורט וטיולים.
כדאי לעשות לפחות 3-4 חודשים לפני הטיול.

בכל מקרה, לדעתי כל עוד אין לך מגבלה בריאותית רצינית, תוכלי לטייל כמו כולם למרות משקלך.

אל תפחדי מכלום - פשוט תעשי את זה...

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'כנ"ל לגבי המגבת,'
כנ"ל לגבי המגבת,
16/10/2007 | 12:15
35
מי מהמטיילים הלא מנוסים יודע מה זה מגבת שטח?

בהשוואה למגבת רגילה בגודל ובמשקל (שלא נדבר על מצב רטוב...) מגבת שטח באותו גודל - 60X150
תשקול פחות או יותר 150ג'ר ולא תעלה יותר מ-140ש"ח.

לכן זהו לדעתי פריט חובה כשרוצים להוריד במשקל.

אני אספר לך בסוד שאני טיילתי חודשיים בירח דבש עם אישתי עם שתי מגבות שטח 20X40 וזה הספיק לנו,
אבל אנחנו לא רוצים להפחיד את הבחורה... סה"כ להראות לה שהכל אפשרי מבחינתה גם במחירים טובים.

טיפ קטן נוסף - חלק מהציוד ניתן להשכיר - חוסך המון כסף!!
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'שמע נא,'
שמע נא,
16/10/2007 | 13:51
1
23
עם כל הכבוד הראוי, עושה לי רושם שעצם הידיעה שאפשר לטייל קל יותר מהדרך שאתה רגיל - מלחיצה אותך קמעה...
אף אחד לא אמר שהיא תסע לחו"ל כדי לקנות ציוד. אנחנו רק אומרים שאפשר לטייל עם ציוד קל יותר מ-10 ק"ג. נכון שבארץ מבחר הציוד הקל קטן יותר מהמצאי באירופה ובארה"ב, אבל עדין כמה בחירות מושכלות יכולות לעשות הבדל גדול. קטן, גם ברמה של "המטייל הפשוט", ולא רק למטפסי K2, שבכלל משתמשים בציוד שהאפיונים שלו הם אחרים.
עבור השואלת, 10 ק"ג (בסיס ! לפני אוכל ומים) זה 25% משקל גוף. תחשוב על זה.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'להפך - כל מה שאני אומר זה שניתן בקלות לטייל'
להפך - כל מה שאני אומר זה שניתן בקלות לטייל
16/10/2007 | 21:59
23
עם משקלים נמוכים בהוצאה כספית סבירה.

רק צריך להיות מודעים שקיימים מוצרים כאלו גם בארצנו הקטנטונת, וואין טעם להפחיד בעלויות גבוהות וכו'...

ואני מאוד אוהב לטייל עם משקל נמוך...
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'גם אני עשיתי לייזר בעיניים (שבוע שעבר)'
גם אני עשיתי לייזר בעיניים (שבוע שעבר)
16/10/2007 | 12:28
32
ממש לפני הטיול שלי (חודשיים לפני), וזה כבר מרגיש אחרת - לא להיות תלוי בכלום !
הסיכוי לקבל זיהום מעדשות מגע הוא כפול מהאפשרות לזיהום מלייזר, או להתעסק בעיניים ולחטוף גם "רק" דלקת לא נעימה באמצע איזה כפר נטוש...

הבדיקות בחינם, תנסי...
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'לגבי ניתוח לייזר'
לגבי ניתוח לייזר
16/10/2007 | 13:41
24
מאד לא מומלץ לעשות כמה חודשים לפני טיול. העיניים רגישות למשך שנה ומעלה אחרי הניתוח. על מישהו שהפליג איתי נאסרו הפלגות על יאכטה למשך שנה מהניתוח.
בתאילנד יש בתי מרקחת טובים, אני מכיר שם את רשת BOOTS. בכל מקרה קחי משקפיים.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'יופי, אז אפשר לשרוק שריקת הרגעה.'
יופי, אז אפשר לשרוק שריקת הרגעה.
16/10/2007 | 13:45
4
36
טסה למזרח ? סבבה. אז אנחנו כבר יודעים שאת יכולה להסתפק בציוד קל יחסית.
(אם את לא יודעת מה זה טונוס שרירים נמוך אז כנראה שאין לך . טונוס שרירים הוא המתח הבסיסי של השריר במצב מנוחה. מי שיש לו טונוס נמוך מרגיש למעשה מין "חולשה כללית" של השרירים. זה בגדול.)

תראי, באופן כללי, אומרים שמשקל שהוא עד 15% משקל גוף הוא סביר לסחיבה. במקרה שלך מדובר על 6 ק"ג. אין ספק שזה לא הרבה, אבל בהחלט אפשר להסתדר עם זה.
לפני שאנחנו נכנסים לרשימות ספציפיות של ציוד, אני אתן כמה דגשים כלליים:

1. תיק: רוב המטיילים שתראי מסתובבים עם תיקים ענקיים, הרבה יותר גדולים ממה שצריך. באופן כללי, תיק קטן יותר הוא קל יותר - לא רק כי יש בו פחות חומר, אלא גם כי תיקים קטנים יותר נועדו לשאת משקלים קטנים יותר אז הם פחות מאסיביים. בנוסף, הניסיון מלמד שככל שהתיק גדול יותר - ככה ממלאים אותו ביותר ציוד. תיק קטן שמגביל אותך יגרום לך לחשוב פעמיים לפני שאת לוקחת כל מיני דברים ש"נחמד שיהיה".
חלק ממטיילי הפורום יעידו שתיק 45 ליטר הספיק להם לחלוטין. תרמיל כזה אפשר למצוא בטווח שבין 1-1.5 ק"ג די בקלות. (מפירמות מקומיות או יבוא). יש כמה יתרונות נחמדים מאוד להסתובבות עם תיק קטן וקל יחסית: את לא צריכה לרוץ למצוא גסטהאוס כל פעם שאת יורדת מרכבת\אוטובוס\מונית, כדי להפטר קודם כל מהתיק; אפשר להסתובב איתו בנחת. ובנוסף, הרבה יותר קל להעלות תיק כזה איתך לאמצעי תחבורה ולדאוג שהוא יהיה איתך לאורך כל הדרך (ולא על הגג או משהו כזה). כמובן שאם את צריכה תרמיל גדול יותר, לא חייבים לקפוץ ישר ל-70 ליטר אלא יש גם גדלי ביניים... אבל לדעתי 45 ליטר יכולים להספיק בהחלט.

2. בגדים : כאן יש הרבה מאוד אפשרות משחק. יש פריטים כבדים יותר מאחרים בהגדרה (למשל ג'ינס לעומת שרוואל). יש פריטים יעילים יותר מאחרים בהתמודדות עם זיעה (חולצה תרמית לעומת חולצת כותנה). הדבר משפיע גם על כמות הבגדים הכללית שאת צריכה לסחוב, וגם על המשקל של כל פריט. רצוי שתתחילי לעשות רשימה של הבגדים שאת חושבת שאת צריכה, לפי השימוש (למשל, 3 חולצות קצרות, חולצה ארוכה וכו'). אגב, בגדים הם פריט הציוד שהולך לקחת לך הכי הרבה נפח. דוגמה קונקרטית : הרבה מטיילים מסתובבים עם פליס, שהוא כבד יחסית ותופס הרבה נפח. ישנם תחליפים חמים יותר, קלים יותר (2/3 משקל) ונדחסים יותר - אבל הם גם יקרים יותר (נאמר, פי 1.5 מאשר פליס של מותג).

3. רוב המטיילים שנוסעים למזרח לא לוקחים אוהל. כנראה שיש סיבה.

4. שק"ש - זה עניין של העדפה אישית וסוג הטיול הספציפי. בהחלט שווה דיון. בכל מקרה, קחי בחשבון שאם כבר קונים שק"ש, אז יש בהחלט שק"שים קלים יותר ככל שמשלמים יותר. בנוסף, יש איזשהו מיתוס לפיו שק"ש הכי יעיל כשישנים בו ערומים. מיתוס, כפי שנאמר. גם בבית אם את ישנה בפיג'מה זה לא מפריע לשמיכה לחמם אותך... כמובן, אלא אם כן את ישנה בפיג'מה רטובה (= בגדים רטובים מזיעה). כלומר, אם יש לך בגדים חמים ויבשים לישון איתם בשק"ש, את יכולה להסתפק בשק"ש לדירוג טמפ' פחות קר. ובגדול, את יכולה למצוא שק"שים לטווח טמפרטורות "פופלרי" (עד 7- מעלות, נאמר) בפחות מ-1 ק"ג.
אבל כמובן, ראשית יש בכלל להחליט אם את צריכה ורוצה לקחת שק"ש. כמו שנאמר אפשר להשכיר שק"שים בחלק ניכר מהיעדים. ההבדל הוא ששק"ש שהבאת מהבית יהיה בד"כ קל יותר. אבל את תצטרכי לסחוב אותו כל הזמן.

5. טואלטיקה : זה בהחלט תחום שבנות נוטות להגזים בו. חלק מהדברים אפשר להשאיר בבית, לחלק אפשר למצוא תחליפים קומפקטיים יותר (לבנים למשל: בקבוקון של שמן גילוח, במקום קצף גילוח + אפטרשייב). צריך לבדוק מה אפשר יהיה לקנות בארץ היעד, באיזו תכיפות. כדי שתוכלי לשאת איתך כמות מינימלית. לגבי נוזל לעדשות מגע, שוב, זה דבר שאפשר לבדוק אותו נקודתית ולהתייעץ עם מרכיבי עדשות שהיו באיזורים שאליהם את מכוונת. ניתוח זה סוג של פתרון, משקפיים זה פתרון זול יותר... (נו, גם אני שוקל, אני מודה).

6. שונות : תחום הפיצ'פקעס הוא עוד תחום שאפשר לקצץ בו הרבה. את לוקחת מצלמה, נגן mp3, ספר, מחברת, אולר, כוס, פנס, ערכת עזרה ראשונה, מדריך טיול, כיסוי עיניים ועוד ועוד... - כל אחד מהפריטים האלו, אפשר לסמן בו טווח של קל וכבד יותר. כל אחד מהדברים האלה מוספים לעומס. את יכולה לקחת אולר שווצרי רב-פעלולים ששוקל 150 גר', או אחד מצומצם יותר ששוקל רק 30 גר'. את יכולה לקחת מצלמה דיגיטלית קטנטונת וקלה, רק שיש לה גם מטען מפלצתי, ואותו דבר עם ה-mp3... אפשר לקחת מחברת (יומן מסע) שהחברות הכינו לך, רק מה ? היא עבה כמו ספר בכריכה קשה ושוקלת 400 גר'. חבל. קונים מחברת בית ספר קטנה, וכשהיא נגמרת קונים עוד בדרך (ושולחים הביתה את זו שנגמרה). פנס מאגלייט היה פעם באופנה, היום הוא אאוט ובצדק - כבד מדי ושותה בטריות. ישנם פנסי לד קטנטנים ומדהימים, עם מאות שעות תאורה על סט אחד של בטריות. אלו כמה דוגמאות לא מפורטות.

בשורה התחתונה ? - מה שאת רוצה הוא אפשרי. ככל שתתחילי להתארגן על הציוד הספציפי מוקדם יותר, כך יקל עליך לבנות סט ציוד קל ומותאם היטב לצרכים שלך. הסוד הוא להבין שלכל דבר יש משקל ונפח,
אם את רוצה להתחיל עכשיו, אז יאללה, פרסמי את רשימת הדברים שחשבת לקחת ונתחיל לקטול אותך.
כלומר לייעץ. יש כאן בפורום כמה אנשים עם קילומטרז' מדהים והמון ניסיון.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/10/2007 | 14:05
3
27
מצטערת לאכזב אתכם אבל אין כל כך מה לקטול.......

בגדים - הכי מינימלי שאפשר
שק"ש
אוהל ליחיד - לצערי זה מאסט. יש לי פחד פתולוגי מחרקים.
טואלטיקה - גם מינימלי
מצלמה - מתכננת לקנות דיגיטאלית הכי קטנה ופשוטה שיש. לא לוקחת סיכונים עם גניבות.
כנ"ל נגן MP3 - האייפוד האהוב יישאר בבית, במילא לא פרקטי כיוון שנטען ע"י מחשב.
מתכננת לקנות נגן זול שלא נורא אם ייגנב.
אולר - נאמר לי שיש קצת בעיה לעלות עם אולרים וכו' לטיסות מסוימות אז אולי אקנה משהו קטן ופשוט כשאגיע לשם, אם יהיה צורך. כנ"ל פנס - ברור לי שקונים פנס כיס קטן.
ספר מסע - מתכננת להכין בעצמי, כנראה שאקח רק את החלק של הדפים ואת הכריכה אכין כשאחזור (בדרך כלל זה החלק הכבד, כי עשוי מקרטון עבה מאוד).

תודה לכולם על האינפורמציה, זה עוזר מאוד!!
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'רזולוציה נמוכה מדי.'
רזולוציה נמוכה מדי.
16/10/2007 | 15:38
26
מה זה "הכי מינימלי שאפשר" ?
אולי בעצם מדובר על הרבה בגדים, שאת מרגישה שהם חובה, אבל למעשה - נוכל להציע לך דרך שונה וקומפקטית יותר להתארגן ?
במילים אחרות, אילו בגדים את מתכוונת לקחת ? כמה חולצות קצרות, כמה ארוכות, כמה מכנסים ואיזה, כמה תחתונים, חזיות גרביים... הכל.
את תראי שהפורום יתחיל לפרוח אחרי שתשלחי רשימה מפורטת יותר....

טואליטיקה "מינימלי" ? מה זה אומר ? כמה שמפואים, מרככים, אריזות של טמפונים וכו' זה מינימלי בשבילך ? עד כמה השיער שלך בעייתי ודורש טיפוח מתמיד ?

בקשר לאוהל - פחד מחרקים לא מצריך אוהל. את לא ממש הולכת לישון הרבה בחוץ, אם אני קולט אותך נכון (דרך כלל מי שהולך לישון הרבה בחוץ יודע את זה מראש, לפני שהוא מתחיל להתארגן לטיול). כילה ליחיד תספיק לך בהחלט, ונראה לי שאת תגלי שגם בה את משתמשת מעט.

תראי, לגבי מצלמה דיגיטלית למשל. המצלמה היא דבר אחד. אבל חוץ ממנה לוקחים בדרך כלל מטען ונרתיק. זה משקל ונפח נוספים. אפשרות אחרת, שאני העדפתי, היא לקנות מצלמה דיגיטלית שפועלת על בטריות AA (ל-Canon יש סדרה מעולה של מצלמות כאלה). כנ"ל נגן mp3, כנ"ל פנס ראש (בטריות AAA), כנ"ל שעון מעורר קטן. ואז, הסתדרתי עם מטען קטנצ'יק אחד להכל.

אין בעיה לעלות אולר לטיסה - רק לא לתא הנוסעים. אולר חייב לעלות בתיק שאת שולחת במטען. אני מכיר לא מעט אנשים שהסתדרו עם אולרצ'יק Victorinox Classic - זה הפציפון עם המספרים, להב ופצירה (קלאסי לבחורות ), פינצטה וקיסם. שוקל 30 גר' בערך, כאמור.אפשר כמובן משהו גדול יותר. אני חובב סכינים (וסכנות ?) ויש לי סכין מאסיבית יותר, ששוקלת 40 גר'...

הנקודה החשובה היא שתתחילי להכניס לראש שלכל דבר יש משקל. לכל חפץ שאת מתכוונת לקחת, כמעט, יש טווח - חפצים מסוג זה שהם קלים וכבדים יותר.
זה אולי ישמע לך משוגע קצת, אבל הדרך הטובה ביותר לעבוד היא להשיג מאזניים רגישות (כמו של מטבח, או יותר טוב - של מעבדה) ולהתחיל לשקול כל דבר. וכמובן לרשום הכל. זה נותן לך בקרה.
כל חסכון הוא משמעותי. כן, יש אנשים שמקצרים את הידית של המברשת שיניים שלהם... וחוסכים 5 גר'. זה נראה אולי מגוחך, אבל בסופו של דבר זה חלק מ-mindset שהמטרה שלו היא לזהות אילו חלקים מהציוד אני יכול למצוא במשקל קל יותר (ונפח קטן יותר), או להקטין את המשקל שלו. ואם אני מוריד 25% מהמשקל של כל פריט, והיה לי בהתחלה תיק של 8 קילו, אז וואלה, עכשיו יש לי תיק של 6 קילו וזה הפרש משמעותי. במיוחד בשבילך, עם הנתונים שלך.

אז יאללה, לעבודה. תפתחי קובץ אקסל או משהו ותתחילי לעשות רשימה. פריט פריט. לא חייבת לרשום כמה פלסטרים את מתכוונת לקחת, אבל בפועל גם זה יכול לעזור ! לכל הפחות לרשום "פלסטרים". יש הרבה מטיילים שמסתובבים עם ערכות עזרה ראשונה מנופחות ומיותרות, ונגד זה קשה במיוחד לצאת, כי הרי ע"ר זה כמו ביטוח - לוקחים\עושים כדי "שלא נצטרך". אבל גם כאן יש טווח סבירות והיגיון.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'זו רזולוציה מאוד נמוכה.'
זו רזולוציה מאוד נמוכה.
16/10/2007 | 15:38
1
16
מה זה "הכי מינימלי שאפשר" ?
אולי בעצם מדובר על הרבה בגדים, שאת מרגישה שהם חובה, אבל למעשה - נוכל להציע לך דרך שונה וקומפקטית יותר להתארגן ?
במילים אחרות, אילו בגדים את מתכוונת לקחת ? כמה חולצות קצרות, כמה ארוכות, כמה מכנסים ואיזה, כמה תחתונים, חזיות גרביים... הכל.
את תראי שהפורום יתחיל לפרוח אחרי שתשלחי רשימה מפורטת יותר....

טואליטיקה "מינימלי" ? מה זה אומר ? כמה שמפואים, מרככים, אריזות של טמפונים וכו' זה מינימלי בשבילך ? עד כמה השיער שלך בעייתי ודורש טיפוח מתמיד ?

בקשר לאוהל - פחד מחרקים לא מצריך אוהל. את לא ממש הולכת לישון הרבה בחוץ, אם אני קולט אותך נכון (דרך כלל מי שהולך לישון הרבה בחוץ יודע את זה מראש, לפני שהוא מתחיל להתארגן לטיול). כילה ליחיד תספיק לך בהחלט, ונראה לי שאת תגלי שגם בה את משתמשת מעט.

תראי, לגבי מצלמה דיגיטלית למשל. המצלמה היא דבר אחד. אבל חוץ ממנה לוקחים בדרך כלל מטען ונרתיק. זה משקל ונפח נוספים. אפשרות אחרת, שאני העדפתי, היא לקנות מצלמה דיגיטלית שפועלת על בטריות AA (ל-Canon יש סדרה מעולה של מצלמות כאלה). כנ"ל נגן mp3, כנ"ל פנס ראש (בטריות AAA), כנ"ל שעון מעורר קטן. ואז, הסתדרתי עם מטען קטנצ'יק אחד להכל.

אין בעיה לעלות אולר לטיסה - רק לא לתא הנוסעים. אולר חייב לעלות בתיק שאת שולחת במטען. אני מכיר לא מעט אנשים שהסתדרו עם אולרצ'יק Victorinox Classic - זה הפציפון עם המספרים, להב ופצירה (קלאסי לבחורות ), פינצטה וקיסם. שוקל 30 גר' בערך, כאמור.אפשר כמובן משהו גדול יותר. אני חובב סכינים (וסכנות ?) ויש לי סכין מאסיבית יותר, ששוקלת 40 גר'...

הנקודה החשובה היא שתתחילי להכניס לראש שלכל דבר יש משקל. לכל חפץ שאת מתכוונת לקחת, כמעט, יש טווח - חפצים מסוג זה שהם קלים וכבדים יותר.
זה אולי ישמע לך משוגע קצת, אבל הדרך הטובה ביותר לעבוד היא להשיג מאזניים רגישות (כמו של מטבח, או יותר טוב - של מעבדה) ולהתחיל לשקול כל דבר. וכמובן לרשום הכל. זה נותן לך בקרה.
כל חסכון הוא משמעותי. כן, יש אנשים שמקצרים את הידית של המברשת שיניים שלהם... וחוסכים 5 גר'. זה נראה אולי מגוחך, אבל בסופו של דבר זה חלק מ-mindset שהמטרה שלו היא לזהות אילו חלקים מהציוד אני יכול למצוא במשקל קל יותר (ונפח קטן יותר), או להקטין את המשקל שלו. ואם אני מוריד 25% מהמשקל של כל פריט, והיה לי בהתחלה תיק של 8 קילו, אז וואלה, עכשיו יש לי תיק של 6 קילו וזה הפרש משמעותי. במיוחד בשבילך, עם הנתונים שלך.

אז יאללה, לעבודה. תפתחי קובץ אקסל או משהו ותתחילי לעשות רשימה. פריט פריט. לא חייבת לרשום כמה פלסטרים את מתכוונת לקחת, אבל בפועל גם זה יכול לעזור ! לכל הפחות לרשום "פלסטרים". יש הרבה מטיילים שמסתובבים עם ערכות עזרה ראשונה מנופחות ומיותרות, ונגד זה קשה במיוחד לצאת, כי הרי ע"ר זה כמו ביטוח - לוקחים\עושים כדי "שלא נצטרך". אבל גם כאן יש טווח סבירות והיגיון.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אופס, נשלח פעמיים בטעות...'
אופס, נשלח פעמיים בטעות...
16/10/2007 | 15:51
6
לצפיה ב-'קחי עדשות ח"פ, יותר בריא יותר פשוט'
קחי עדשות ח"פ, יותר בריא יותר פשוט
16/10/2007 | 20:35
14
לצפיה ב-'פגשתי במזרח בחורה אחת..'
פגשתי במזרח בחורה אחת..
18/10/2007 | 22:25
1
32
שעברה ניתוח בגב.. ופשוט אסור לה להרים מעל משקל מסוים.
היא הסתובבה עם תיק של של 60 ליטר על הגב, ועוד תיק קטן ששמה על הבטן
והסתדרה.

שאלנו איך? אמרה.. אסור לי אחרת.
סחבה מינימום שבמינימום של דברים.

כמו שאמרו לך, אפשר לחסוך המון משקל על ידי קניה של ציוד מתאים,
למשל מגבת תופסת המון מקום ומשקל.. [שלא לדבר על שתיים ]
אמ.פי 3/4 קטן ולא דיסקמן עם תיק ומלא דיסקים
ג'ינס אחד עלייך, וכל השאר בגדים מבד דק..

תקחי מינימום הכרחי
כל השאר אפשר להשיג בדרך.
וגם מגלים שלא ממש צריך..

[אין לי מושג לגבי שאלתך על נוזל לעדשות מגע,
מה שכן שווה לבדוק אם החשיפה לשמש בזמן טיול, טובה אחרי ניתוח,
יש סיכויי שאומרים להמעיט בחשיפה לשמש כשנה.. לא בטוחה. תבדקי
אני טיילתי עם משקפיים. אל תשכחי לקחת זוג ספייר, אגב חברות שלי
טיילו עם עדשות יומיות חד פעמיות, השתמשו זרקו.. פשוט וקל.

תהני!

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אגב.. אפשר להסתובב עם מזוודת טרולי, או לקנות'
אגב.. אפשר להסתובב עם מזוודת טרולי, או לקנות
18/10/2007 | 22:29
22
גלגלים שעליהם מניחים את התיק..

חלק מהזמן הסתובבתי בנוסף לשני התיקים עם תיק קטן על גלגלים..
[פליזים מנפאל ]

שנשלח לארץ בשלב מסוים, אפשרי בהחלט. לא ממש נוח בנוסף
לתיקים האחרים, אך אפשרי בהחלט. כמובן להקפיד על איכות
הגלגלים..

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'בהחלט אעשה רשימה'
בהחלט אעשה רשימה
16/10/2007 | 16:41
1
35
כשזה יהיה יותר רלוונטי, הטיול עוד כמה חודשים במקרה הטוב.
כשכתבתי מינימלי, התכוונתי שאני אקח רק מה שחייבים למחיה. כלומר, אין לי כוונה לקחת דברים מיותרים כמו איפור או חפצים שהם ליופי, אלא רק מה שצריך כדי להסתדר. במקרה הכי גרוע אפשר לקנות שם.
חשבתי אפילו לעשות צמות בשיער (סטייל אתיופי) כדי שלא אצטרך להתעסק עם זה יותר מדי - גם אם יחזיק רק כמה שבועות, זה כבר טוב להתחלה.
אני מתארת לעצמי שדברים כמו טמפונים, שמפו וכו' אפשר לקנות שם, אין לי כוונה להיסחב עם אספקה לחצי שנה, זה נראה לי דבילי. על מרכך בכלל אפשר לוותר, מקסימום השיער יתייבש כמה חודשים וכשאני אחזור לארץ אני אסתפר. לא ביג דיל.
לגבי ביגוד - תלוי מאוד במזג אוויר. כשאני אחליט בדיוק לאן ומתי אני נוסעת אני אדע יותר מה לקנות. בכל מקרה לא יותר מ-2-3 זוגות מכנסיים ארוכים, 1-2 קצרים או 3/4, כמה חולצות והמממממון תחתונים (לפחות 10-12 זוגות, אני לא לוקחת סיכונים). כמו שכבר כתבו כאן, וזה נראה לי הגיוני, אפשר לקנות שם בגדים ליום-יום ולזרוק אם מתבלה.
לגבי ערכת עזרה ראשונה - לוקחת רק מה שאני יודעת שאני חייבת באופן אישי (מכורה לנורופן, אין מה לעשות) וכמובן את כל הכדורים (נגד מלריה וכו') שמומלצים ע"פ אזור. שוב, אם באמת חייבים אני בטוחה שאפשר לקנות שם.
לפני שאצא לטיול אבדוק את נושא הטרקים. כנראה שאוהל אני אקנה בכל זאת כי מניסיון של טילוים בארץ זה מרגיש יותר נוח, גם בגלל שזה מספק פרטיות יחסית... וכמובן אין לזלזל בנושא הג'וקים!
תודה על הטיפ לגבי האולר.
לגבי מצלמה, אני לא דואגת, אבא מומחה

בקיצור - אני יודעת שאני לא יכולה לסחוב הרבה ולכן אני אשתדל לא להיות מפונקת. חוץ מזה כל הפואנטה של טיול זה להסתדר גם בלי כל הנוחות של הבית, לא?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'לכל אחד יש פואנטה אחרת בטיול.'
לכל אחד יש פואנטה אחרת בטיול.
16/10/2007 | 19:37
24
יש כאלה שעבורם כל הכיף בטיול זה הסתלבט ("ג'ים, וואר איז מיי פנקייק ?").

בכל מקרה, יש הבדל בין :
3 מכנסים ארוכים
2 מכנסי 3/4
[4 חולצות]
12 תחתונים

ל:
2 מכנסים ארוכים
1 מכנס קצר
[3 חולצות]
10 תחתונים

הבדל של (מינימום !) חצי קילו  (סביר להניח שיותר), ושוב, בטווח המשחק שיש לך - זה הבדל מהותי.

תחתונים למשל זה נושא שיחה חביב ואהוב. 12 זוגות ? - למה מה כבר יכול לקרות, לא תמצאי מקום עם קצת מים כדי לעשות כביסה במשך יותר משבוע ?... i doubt it. אבל שוב, זה עניין אישי. בואי נאמר ש-12 זוגות תחתונים לגבר זו הגזמה פראית, זה כבר נכנס לתחום של סטייה. לגברת זה אולי קצת יותר מובן, אבל גם קצת חריג נראה לי.

בקיצור, לדעתי קיבלת כאן תשובה לשאלה המקורית שלך: אפשר לטייל עם תיק קטן וקל יחסית למה שאחרים הולכים איתו.
כמה קל ?
זה תלוי כמה את מוכנה להשקיע בציוד קל יותר (שהוא בדרך כלל יקר יותר),
כמה את מוכנה "לחתוך" בציוד שאינו נחוץ,
וכמה את מארגנת את הקיט שלך באופן מדוייק, קוהרנטי, שלכל חפץ יש יותר משימוש אחד וכל החפצים מסתדרים טוב אחד עם השני...

יש לך כמה חודשים, אחלה, אני מציע שתנצלי אותם בחוכמה. לבנות קיט כזה של ציוד דורש השקעה של זמן. זה גם חסכוני יותר בכסף.
בהצלחה.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'היי, גם אני כמוך...'
היי, גם אני כמוך...
17/10/2007 | 00:40
8
44
אבל כבר לא דואגת.
אחרי הטירונות גיליתי שאני מסוגלת לסחוב משקלים ממש גדולים יחסית לגוף שלי ולמרות שחשבתי שאינני מסוגלת.
אריזה נכונה ויעילה תעזור לך- אל תקחי ג'ינסים בכלל וגם לא מכנסיים כאלה שהמים עלולים להיספג בהם ולהתייבש אחרי נצח...
יש מכנסי ניילון שמתייבשות מאוד מאוד מהר, מה שאומר שניתן גם לכבס אותן במהירות.
אל תקחי דברים שאת לא חייבת. לנו הבנות קשה עם זה כי כל דבר מבחינתנו הוא בגדר חובה.
אוהל- אני לא ממליצה לך לקנות ולסחוב איתך. זה נורא כבד ומסורבל ותמיד אפשר לקנות/להשכיר שם במידת הצורך.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'היתי מוותר גם על האוהל'
היתי מוותר גם על האוהל
17/10/2007 | 08:56
6
לצפיה ב-'לסחוב משקלים גבוהים זו חכמה קטנה'
לסחוב משקלים גבוהים זו חכמה קטנה
17/10/2007 | 09:27
6
35
כדאי תמיד לזכור שלטרק לוקחים אחוז מכל שלל הדברים וחלקם הגדול כפי שכבר נכתב נשאר אחר כבוד באכסניה.
אבל מי שהולך עם משקל גבוה על הגב צריך לדעת שיש לכך מחיר גם אם זה רק מאמץ מוגבר התעייפות מהירה ופגיעה בהנאה. ללכת עם 20 ק"ג עם הגב בגובה רב זה תענוג מפופק ביותר.

ןבכלל הנזק והמאמץ בנשיאת משקל גבוה הוא נזק גדול, מיידי ומצטבר גם גופני וגם נפשי ולמ שלא מורגל בכך זה עלול לגרום לו להפסיק את הטיול וראיתי לא מעט כאלה שפשוט נשברו וחזרו ויש כאלה שאפילו החליטו שכל הטיול הזה לא בשבילם וחזרו הבייתה.

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'נצל"ש , יש מישהו שטס ב 23.10 לבוונוס אייריס ?'
נצל"ש , יש מישהו שטס ב 23.10 לבוונוס אייריס ?
17/10/2007 | 10:17
9
דרך אירופה ,איבריה ,בשעה 16:00 .
האם יש נפש חיה על הטיסה הזו ??

noamh232gmail.com
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני בכלל חושבת'
אני בכלל חושבת
18/10/2007 | 00:13
4
20
שאם תיקח מעט בגדים בכוונה למרות שזה נראה לך ממש לא מספיק,
אתה תמצא את עצמך מסתדר יופי. מספיקים 3 זוגות מכנסיים לדעתי. לא צריך יותר!
אפשר לכבס ובמזג אוויר גרוע זה מתייבש תוך יום- מקסימום! (מניסיונותי עם כביסה של בגדי העבודה שלי לפחות, ואלה עוד מכותנה ולא ניילון)

וחשבתי כבר על פיתרון נוח לבגדים הארוכים- אני לא לוקחת איתי מעיל גשם ולא לוקחת פליז.
במילא רוב הטיול שלי יהיה באזורים חמים ואני מאמינה שאני יכולה לקנות כבר כשאגיע לאזור פטגוניה מעיל גשם וגם פליז במידת הצורך.
אלא אם אתם ממליצים לסחוב כבר מהארץ מעיל גשם ופליז?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'פליז כבד מאד, לא כדאי בכלל'
פליז כבד מאד, לא כדאי בכלל
18/10/2007 | 07:57
3
20
מעיל רוח/גשם טוב שיהיה בכל מקום.
את הפליס שלי קניתי בסאפא, כי היה לי קר בערב.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'להביא כבר מהארץ?'
להביא כבר מהארץ?
18/10/2007 | 16:07
2
1
לצפיה ב-'מעיל רוח עמיד בגשם'
מעיל רוח עמיד בגשם
19/10/2007 | 07:38
1
15
כדאי מאד להביא מהארץ.
הנפח והמשקל שלו אפסיים.
לגבי פליס, תלוי במידת הצורך הצפוי בטיול. אם יש הסתבאות גבוהה שיהיה קר, הוא קל וקומפקטי יותר מבגדים חמים אחרים, למעט תרמל'ס.
אבל תרמל'ס לובשים רק כאשר קר מאד, אחרת מתבשלים בזמן מאמץ.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני לא בעד ביגוד תרמי'
אני לא בעד ביגוד תרמי
20/10/2007 | 15:04
14
בצבא יצא לי להתנסות בזה וזה פשוט סיוט,
ברור שטרקים זה לא כמו מסע של 8 ק"מ... אבל עדיין- אין לי נסיון טוב איתם אז אני מעדיפה שלא להשקיע בהם בכלל.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'לדעתי אין שום בעיה לטייל במזרח'
לדעתי אין שום בעיה לטייל במזרח
18/10/2007 | 12:28
35
או בכל יעד תרמילאי אחר בעזרת תיק טרול. אם תיתניידי בעזרת מטוסים,אוטבוסים,מוניות לא צריכה להיות שום סיבה שלא תוכלי לעשות זאת עם טרול אפילו יותר נוח מאשר תרמיל. אם אופי הטיול שלך הוא בעיקר הליכה ממקום למקום ומשולב עם טראקים אז כמובן שאת צריכה תרמיל.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'בתור מאמן כושר אני ממליץ לך'
בתור מאמן כושר אני ממליץ לך
18/10/2007 | 15:32
36
בנוסף לאימוני שחייה, להוסיף גם אימוני כוח בחד"כ (בעזרת תוכנית אימונים שתיבנה ע"י המדריך) - שהם החשובים יותר למטרתך. במידה ויש לך לפחות 3-4 חודשים עד הטיול, תוכלי לשפר את הכוח שלך, את הקורדינציה, את הטונוס השרירי, את שיווי המשקל, ובמיוחד את שרירי ה-Core שיכולים לתרום לטיפול בבעיות יציבה. בנוסף, עם תזונה נכונה, תצליחי גם לעלות מעט במשקל (בעיקר מסה שרירית) - מה שיאפשר לך להתמודד יותר בקלות עם המשקל של התיק.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני הייתי שולחת הביתה את הקניות כל הזמן'
אני הייתי שולחת הביתה את הקניות כל הזמן
20/10/2007 | 21:22
34
או שהייתי שולחת את הבגדים הישנים - וקונה חדשים...
הייתי משאירה המון דברים בשמירה.

בנסיעה ארוכה - בדר"כ מכירים אנשים, אז אפשר לבקש שאחד ישגיח על התיקים בזמן שהשני מחפש חדרים, במקום אליו מגיעים. בסך הכול - התיק לא צריך להיות עלייך כ"כ הרבה זמן. רק בטווח הזמן שבין נסיעה לחדר.

יכול להיות שיהיה לך יותר נוח להסתובב עם תיק קל על הגב וטרולי, במקום תיק אחד כבד.
כדאי ללמוד להשתמש נכון בחגורות הקשירה של התרמיל - הן עוזרות לפזר את המשקל.
טיולי תרמילאים >>

הודעות אחרונות

14:24 | 09.01.20 אורחים בפורום
11:34 | 01.01.20 אורחים בפורום
17:47 | 24.11.19 אוהבי מצרים
11:28 | 01.11.19 אורחים בפורום
00:29 | 31.10.19 ofershalev11
15:19 | 21.09.19 אורחים בפורום
02:27 | 19.09.19 ronisagiv80
00:52 | 01.09.19 gilirom88
19:03 | 20.08.19 היורש לכתר
10:06 | 26.06.19 אורחים בפורום
20:04 | 09.06.19 ronisagiv80
01:02 | 08.06.19 מלונות באילת
00:53 | 08.06.19 מלונות באילת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ