לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1538715,387 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולי תרמילאים

אתם בוודאי שואלים למה פורום תרמילאים והרי קיים כבר פורום טיולים? והתשובה שפורום זה שם לו לדגש את התרמילאים. מסלולים בארץ ובחו"ל, טיול בתקציב נמוך, ציוד ועוד... למי ששואל מהו בדיוק תרמילאי? אז באופן כללי זהו אדם המטייל עם תרמיל, ולא עם מזוודה, ובד"כ אלו אנשים המטיילים יותר זמן או מסיירים בטבע במקום שלא נוח לנוע עם מזוודה. הפורום אוצר בתוכו מידע רב מעבר לדף ההודעות. ידע רב נצבר לאורך השנים ע"י חברי פורום קבועים וזמניים, תרמילאים וותיקים לטובת התרמילאים בעתיד ומומלץ לערוך חיפוש בפורום ולהשתמש בשאר הכלים שנועדו לשם כך (מאמרים, קישורים, שאלות נפוצות וכו). קיים סיכוי שהנושא שמעניין אותכם כבר עלה בעבר.ייעוץ בנושא חיסונים ניתן בחינם במרפאות המטיילים של משרד הבריאות וכדאי מאוד להשתמש בשירות זה (קישור לאתר משרד הבריאות נמצא בקישורי הפורום).נא לא לפרסם מודעות, שיש בהן מין החשש לפרסומת פרופר, אם אתם ללא בטוחים תשלחו לי הודעה לפני הפצת הודעה. מודעות, כגון מכירת ציוד, חיפוש עבודה ושותפים יש לפרסם בלוחות המתאימים. מודעות כנ"ל ימחקו! אתרים המבקשים לפרסם את עצמם בפורום, נא לשלוח למנהל הפורום הודעה אישית, ואתרים מתאימים יוספו לרשימת הקישורים.ניתן לפנות אלי בכל הצעה/עצה/דעה/הערה או הארהתודה רבה ותהנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום
שאלות בנושאי מחלות וחיסונים יש להפנות לגורם מוסמך בלבד וזאת על מנת לקבל תשובה מהימנה ומקצועית

טיולים בארץ
טיולים בחו``ל
עבודה בחו"ל

סיוע התנדבותי לתרמילאים במצוקה
נא לקרוא את הודעת המנהל

המשך >>

לצפיה ב-'הצד הפחות יפה של הטיולים '
הצד הפחות יפה של הטיולים
<< ההודעה הנוכחית
13/10/2007 | 17:31
35
91
אהלן אנשים,

חזרתי מגיאורגיה עם הרבה חוויות טובות אבל עם חוויה אחת פחות מעודדת. יצאנו 4 לטיול ועניינים לא הסתדרו כל כך והתפצלנו באמצע. כנראה שאני ועוד אחד החבר'ה כבר לא נטייל ביחד יותר.

תמיד אומרים שטיולים מוציאים את הקיצוניות מאנשים - לפעמים נפרדים אחרי טיול ממושך, חברים רבים, קבוצות מתפצלות, זוגות אפילו מתגרשים. ולפעמים, מצד שני, יש חתונות או התחלות חדשות בעקבות טיולים.
כל זה תלוי כמובן בציפיות שיש לכל אחד מהמטיילים בטיול. מי שבא ללא ציפיות או עם ציפיות נמוכות לטיול - הסיכוי שיתאכזב יהיה קטן. אבל ברוב המקרים אנשים באים עם ציפיות גבוהות יותר, והלחצים, העומס, קבלת ההחלטות, התרבות הזרה, השוני, והאינטנסיביות - הם שמביאים לכל כך הרבה מצבי קיצון ומכאן הדרך למריבות קצרה.

אז ספרו - איך זה היה (או עודנו) אצלכם ? מה עשיתם כדי להימנע ממצבים קשים ? וסיפורי חוויות טובות היו לכם ?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'בטיול לא מספיק להיות חברים'
בטיול לא מספיק להיות חברים
13/10/2007 | 20:28
1
75
מה שאתה מספר נשמע לי מאוד מוכר. גם מעצמי וגם מסיפורים ששמעתי וראיתי בזמן הטיולים.
אני חושב שהמפתח להצלחה של טיול עם חבר צריך להיות ההבנה שיש הבדל מאוד גדול בין להיות חברים טובים לבין להיות "שותפים" טובים בטיול. אני יכול להעיד עלי ועל החבר שהוא כנראה החבר הכי טוב שלי "בזמן שגרה". באופן עקרוני אני לא מכיר מישהו שדומה לי באופי יותר ממנו. אבל בטיול נדרש אופי אחר, צריכה להיות התאמה בסגנון ואופי הטיול. ביני לבין החבר המדובר ממש לא היתה כזאת ולמרות שרוב הזמן הסתדרנו ממש טוב עדיין היו לא מעט חיכוכים גלויים או סמויים. בסופו של דבר זה לא נגמר בריב או משהו כזה. אבל לא חסרים מקרים שבהם זה כן קורה.
מצד שני בטיול אחר עם חבר אחר שבזמן השגרה אנחנו חברים בינוניים התגלה שותף מושלם לטיולים. כל דבר שחשבתי עליו הוא חשב עליו גם. עוד לא סיימתי לחשוב על ללכת לטייל בעיר ב5 בבוקר והוא כבר הציע את אותו הדבר.
אני מודה שגם איתו לקראת סוף הטיול כבר היה לי קצת קשה ולכן קרוב לוודאי שחלק לא קטן מהבעיה הוא אצלי. קשה לי להיות עם אותו הבן אדם למשך זמן ארוך.

בכל אופן. נראה לי שבסופו של דבר. איפה שזה אפשרי או נוח אני אעדיף לטוס לבד. או מקסימום עם החבר שבדיוק מתאים לי באופי. חבל לסכן חברות טובה באמת על מזבח הטיול. למרות שאני מודה לעובדה שבגלל זה אולי מתפספסות כמה חוויות.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'צודק '
צודק
14/10/2007 | 21:04
24
האמת שכמעט כל אחד היה בסיפור הזה.
יש חברים טובים שקשה לנו לדמיין אותנו מטיילים איתם ודווקא חברים שהם לא הכי טובים - יכולים להיות לרטנרים מצויינים לטיולים. חלק מזה זה עניין הציפיות. חוץ מזה, שמתי לב שחבר מסויים, שיש לו עבר רציני של טיולים - הרבה יותר קל לי להסתדר איתו מאשר עם חברים שלא טיילו הרבה בחיים שלהם.
אני מניח שיש הרבה גורמים לנושא הזה - וחלק מהם הועלו פה בשרשור.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'לא עם כל אחד מתאים לטייל'
לא עם כל אחד מתאים לטייל
13/10/2007 | 21:00
5
40
ככלל נדמה לי שככל ש"נספחים" יותר אנשים כך קשה יותר - הרי צריך להתחשב בכולם...

באופן אישי יצא לי לטייל ו/או לצאת לחופשות לא אחת בחברת חברים ויכולה לומר כי למעט שתי חברות

(וגם כל אחת מהן בנפרד) וחבר אחד עם כל שאר חברי וחברותי לא אצא לטייל (כאשר מדובר בטיול של יותר

מיום אחד) .

עבורי  מי שלא יודע לתת מרחב מחיה ונשימה לאחר לא יכול להיות שותף טוב ...

ובכלל כבר מזמן שמי שיהיה בן זוגי יצטרך לעבור את מבחן השטח

וללא שום קשר נצל"ש לינק לתמונה שלי שנדמה לי שמגיע לה קצת כבוד
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'התפלקה לי'
התפלקה לי
13/10/2007 | 21:03
21
מילה חחחחחח

כבר מזמן אמרתי
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-''
13/10/2007 | 22:16
1
10
"מעולה- כמעט "עפתי מהמהירות"
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
14/10/2007 | 00:03
6
לצפיה ב-' - האתר הזה...'
- האתר הזה...
14/10/2007 | 00:17
8
לא הכרתי אותו, הוא נראה ממש כמו פליקר בעברית או שזו רק אני?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'1 כבוד בדרך אליך'
1 כבוד בדרך אליך
14/10/2007 | 22:35
3
לצפיה ב-'נושא רגיש מאוד...'
נושא רגיש מאוד...
13/10/2007 | 21:39
22
אכן קשה לבחון לפני טיול מי יהיה שותף ראוי ונוח עבורך...

אני יצאתי מהארץ עם מישהי שהכרתי ב"למטייל" ואחרי שבועיים נפרדו דרכנו-  הכל היה פשוט לא מתאים...
האמת שעם אותה בחורה אני לא רואה את עצמי מסתדרת גם בבית- ולא בטיול, אבל אני מאמינה שזה הקיצוניות של תנאי הטיול שגרמה לי לראות את המצב כפי שראיתי אותו.
האמת היא שהיום הקל ביותר שלנו היה כשפגשנו בחור ישראלי ואז נתתי לעצמי להתרחק ולשניהם להתקרב- וזה היה מן יום חופש מהמתח שהיה בינינו.  בקיצור- לא להיט!

אחרכך טיילתי לבד במשך ארבעה וחצי חודשים ומצאתי כמה וכמה טיילים שחשבתי לעצמי שהימים איתם היו כל כך מושלמים מבחינת פרטנרים, שזה מאוד תלוי בהתאמה שלך למי שנמצא איתך.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'עם כבר מדברים על ציפיות'
עם כבר מדברים על ציפיות
13/10/2007 | 21:46
20
אז מהבחינה הזאת אין לי בעיות , כי אני אדם שלא מצפה מאחרים יותר מדי ככה שאי אפשר לאכזב או להפתיע אתי יותר מדי, טיול ממושך בקבוצה הוא בעייתי ולעיתים רחוקות נתקלתי בקבוצות(מעל 2 אנשים)שהצליחו להחזיק מעמד במשך כל הטיול או לפחות מעל מספר שבועות כאשר הכונה היא לטיול בתנועה ולא השתקעות במקום מסוים שזה סיפור אחר. היתה תקופה שטיילתי עם עוד 8 אנשים בדרום הודו באזור קוצ'ין וזה היה סיוט אבל היה די ברור שזה לטווח קצר ומלכתחילה היה ברור שזה לא יימשך יותר ממספר שבועות , אבל רק להחליט על איזה מסעדה אנחנו הולכים לאכול היה צריך להביא מתווך מיוחד למשא ומתן מהאו"ם..........  המקרה של טיול עם קבוצה היה הכי מדכא מבחינתי היה הטראק אנפורנה בנפאל שאותו עשיתי עם עוד 4 בנות וחוץ מהעניין שבגלל שהייתי הגבר היחידי ומרבית העבודות הפיזיות נפלו עלי(לסחוב דברים ולפעמים לסחוב אותן)ושהייתי צריך לפנק אותן כל הזמן, היתה מישהי מאוד שנואה בחבורה(עד עכשיו לא מובן איך היא הצטרפה איתנו) וכל יום היו מריבות מי יצטרך לישון איתה חדר עד שבסוף עשינו סבב מיטות בין כולם.ברור שהיו גם חוויות חיוביות: הערבים המשותפים משחקי הקלפים והצחוקים שהיו נפלאים
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'קצת ממה שאני ראיתי וחוויתי'
קצת ממה שאני ראיתי וחוויתי
14/10/2007 | 00:10
19
אציין רק שאני לא ממש מדד כי לא היו לי טיולים ארוכים (של כמה חודשים) עם אנשים אחרים, וחוץ מזה כל העניין נורא תלוי באופי של כל אחד.

לרוב אני מטיילת לבד, כי אני טיפוס של טיולי סולו ולבד לא מרגיש לי בודד, וחוץ מזה- בצורה הפרקטית, לרוב ככה זה יוצא, אילוצי זמנים, אורך מסלולים...

קצת מחוויות מטיולים עם חברים:
יש לי חבר אחד שאיתו אני מטיילת יחסית הרבה, כאן בארץ- לרוב טיולים של ימים ספורים (3-5), לפעמים יותר. תענוג לטייל איתו, כי אנחנו מסתדרים מצויין. יש לנו אותן מחשבות לגבי אורך וקושי מסלול ליום, אנחנו נהנים מדברים דומים, אנחנו אוהבים לטייל ביחד אך גם מסוגלים לתת קצת מרווח וזמן אישי בטיולים (אפילו טיולים קצרים כאלה)- אין צורך לדבר כל הזמן, אפשר ללכת חלק מהזמן ביחד, חלק מהזמן קצת רחוק יותר (מרחק כזה שמאפשר לנו לראות אחד את השני, ובכל זאת נותן "מרווח נשימה" ואפשרות לחשוב את המחשבות של כ"א בשקט). איתו כיף לטייל כי הוא גם אדם נוח, בעל חוש הומור, לא "כבד" בגישותיו אבל אחראי וכזה שאפשר לסמוך עליו.

מדי פעם אני מטיילת בארץ גם עם חברים אחרים, וזה כיף גם כן, אך בדרך כלל מדובר בטיולים קצרים של יום-יומיים. קשה לי לדמיין איתם טיול של שבוע +.

לפני כ-3 שנים הייתי עם חברה בסקנדינביה, אם אינני טועה היינו יחד 3 שבועות (ככה זה נקבע כבר מראש, לו"ז קצר). אז גם עשינו את הטיול של שבוע וקצת ללפלנד, גם בצד הנורווגי והשבדי. הסתדרנו נחמד ביחד.

עכשיו, כאשר הייתי בפינלנד, הייתי עם שני בני דודים שלי בלפלנד כשבוע. זאת הייתה חוויה נהדרת. אנחנו לא ממש הכרנו אחד את השני לפני זה- אני רואה אותם לעיתים כל-כך רחוקות, ותמיד ראיתי אותם קצת גדולים ואולי אפילו מפחידים (אילו הייתם רואים איך הם משתמשים בגרזן ומשור- הייתם מבינים למה הכוונה ). אבל עכשיו העזתי לשאול אותם האם אוכל להצטרף אליהם, והם הסכימו (לא לפני סוג של בוחן ביער קל"ב... )
שניהם חברה' שגומעים מרחקים מבלי לעפעף, הולכים בשטח כמו איילים. אנשי שטח.
הגדול (גדול ממני ב-5 שנים) הוא טיפוס שמעיד על עצמו כאדם לא קל. הפיוזים שלו נורא קצרים, והוא אומר בדיוק מה הוא חושב (והרבה פעמים מסבך את עצמו ואת אחיו...). אם הוא לא מסתדר עם מישהו- הוא לא מסתדר איתו, וזהו. לא מסתדר, מצד שני, המון זמן לבד- זקוק לזה שמישהו יהיה איתו.
הצעיר יותר (מבוגר ממני ב-3 שנים) קצת יותר מתחשב, יודע לנסח את דבריו בצורה לא פוגעת, יותר דיפלומט. בדרך כלל קל לו להתחבר עם אנשים, ומצד שני הוא גם אוהב ללכת לטייל ולצוד לבד, זקוק למרחב משלו.
בכל אופן- אנחנו הסתדרנו מצויין. התפלאנו כמה שהסתדרנו טוב. אולי זה נבע מזה שידענו לכבד את השוני והייחוד של כל אחד, הסתדרנו עם התנאים אחד של השני. בהליכות שלנו התפרשנו קצת בשטח, שורקים מדי פעם (סוף סוף למדתי לשרוק... ) כדי לדעת איפה האחרים, והמעיל האדום שלי משמש כנ"צ. מדי פעם התרכזנו שוב יחד, להסתכל במפה, לחצות נחל או סתם להתלוצץ ואז שוב התפזרנו. בהפסקות תה ובארוחות כמובן שהיינו יחד. בערב ובלילה שוחחנו עד מאוחר, על אירועי היום, על סיפורים אחרים ועל כל דבר שעלה- המצב בארץ, זכרונות ילדות, אהבה ובכלל. בעצם- הכרנו מחדש.
מבחינתי הקשר שלנו היה אחד הדברים שלא אשכח מהטיול הזה, לטובה בלבד.
אנחנו כבר מתכננים טיול משותף נוסף, ארוך יותר.

לי, באופן אישי, יש נטייה לטיולי סולו, או לטיולים שהם ביחד ובכל זאת גם עם זמן לבד. כלומר- שאפשר ללכת קצת בנפרד, אבל לשבת יחד להפסקת תה, שחייה בנחל או בערב. לרוב אני מטיילת לבד, אבל נהנית גם מטיולים עם חברים.

ואללה, התפלספתי פה המון... בקיצור- אני חושבת שזה מאד תלוי בבני האדם שאיתם מטיילים, והאם יודעים לטייל ביחד, מבחינת זה שנותנים מספיק מרחב לזה שזקוק למרחב הזה, האם יודעים לדבר על מה שצריך ולפתור בעיות שמתעוררות והאם מסונכרנים לפחות במידה מסוימת בצד הטכני (כמה ק"מ ביום? באיזה שעה קמים?...)
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'שאלה קשה'
שאלה קשה
14/10/2007 | 01:56
5
19
לא יצא לי לטייל עם חברים קרובים, כי אני ממש שנאתי לטייל בארץ (טוב נו, עוד אחת מהסיבות למה אני פה).
מצד שני, יצא לי לטייל בחו"ל גם לבד וגם עם חברים, וכמו שציינו תלוי מאוד איך מסתדרים. אני בנאדם קשה ועקשן, ולא מוותר על דברים ומקומות שאני רוצה לראות או לעשות, לכן עדיף לי לטייל לבד. מצד שני, עם חברים זה יותר כיף.

קיצר, תלוי מאוד.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'הכל עניין של ציפיות '
הכל עניין של ציפיות
14/10/2007 | 20:52
4
12
זה נכון - למטבע יש שני צדדים - אם אתה בא מוכן ויודע מה אתה רוצה לראות, ועשית שיעורי בית, וקראת - ככה יהיה יותר קשה לוותר ולהתפשר על דברים במהלך הטיול. אם לא באים עם שום ציפיות ולא יודעים וגם לא רוצים לדעת - אז מן הסתם יותר קל להסתדר, כי כל מה שהאחרים יחליטו - יתאים לאותו אדם.

לפעמים אני מקנא קצת באנשים האלה - הם יסתדרו בהרבה מקרים. אבל בכל מקרה, אני מעדיף להיות מהזן הראשון - עקשן ויודע בדיוק מה אני רוצה, ואז באמת קל יותר לטייל לבד.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'טיול זה לא מקום לוותר ולהתפשר בו'
טיול זה לא מקום לוותר ולהתפשר בו
14/10/2007 | 22:54
3
10
אלה אם מדובר בטיול עם בת זוג או משפחה. במקרה שהשותף הוא סתם שותף מזדמן יותר או פחות אז חבל להתפשר. הרי לרוב המקומות, לצערנו, לא נחזור שוב.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'חייבת לומר ש...'
חייבת לומר ש...
15/10/2007 | 06:54
10
מחד אולי אתה צודק

ומאידך תלוי להתפשר על מה???

לפעמים דווקא דברים לא מתוכננים יוצאים הכי טוב ....

(ותודה במקום למעלה)
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה הפשרה.'
השאלה היא מה הפשרה.
15/10/2007 | 13:45
1
8
רצית לטפס על האוורסט אבל הוא לא רצה ?
זה דבר אחד. אבל יש הרבה "פשרות" שאתה בכל מקרה מקבל בטיול - לא תמיד הכל הולך לפי מה שאתה רוצה. אז אתה עושה משהו אחר, ולא מעט פעמים שמח מאוד במה שעשית, לא ?
זה קצת הופך להיות הבדל בין ספונטניות לשיטתיות. מי שיותר ספונטני, אולי יהיה לו קל יותר להתפשר (אבל גם יהיה קשה לשכנע אותו לרדת ממה שהוא רוצה לעשות...).
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני לא מדבר על פשרות'
אני לא מדבר על פשרות
15/10/2007 | 17:23
7
בסגנון לקום ב7 במקום ב8, לנסוע במונית במקום באוטובוס וכו
אני מדבר על דברים שהם יותר מהותיים לטיול. אופי הטיול, מקומות מרכזיים וכו.
זה אומנם נשמע מובן מאליו לא לוותר על כלל אופי הטיול אבל הדברים האלה קורים לא מעט.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'האמת שבדיוק חזרתי מטיולון...'
האמת שבדיוק חזרתי מטיולון...
14/10/2007 | 12:36
16
זה היה שבוע.. וזה היה מספיק...
צריך לדעת מראש למה נכנסים, אנחנו הגדרנו מהתחלה גבולות והצהרנו שמי שלא רוצה לעושת משהו לא בא...
זה מנע הרבה ריבים אבל עדיין היו מידי פעם פרצופים..
נראה לי שזהיותר בעיה של בנות..
לזמן קצר זה יכול לעבוד אבל לזמן ארוך יותר צריך לדעת להסתדר טוב..
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'עצה לטיול בקבוצה של חברים'
עצה לטיול בקבוצה של חברים
14/10/2007 | 13:45
16
בתור אחד שיצא לטיול אחרי צבא ביחד עם 3 חברים נוספים וטייל איתם במשך שלושה חודשים ואם חבר נוסף המשכתי לחצי שנה נוספת. אני ממליץ לקחת שלכל אחד יש את הראיה שלו לגבי הדרך שבא הוא רוצה שהטיול יתנהל כל עוד כולם מרוצים מהדרך אין בעיה וכשלא פשוט נפרדים וכל אחד ממשיך לדרכו בלי לפגוע בחברות. צריך להבין שבחו"ל לכל אחד יש את החלום שלו ולא צריך להתרגז אם לשותפים שלנו לטיול יש חלום אחר לגבי הטיול שלהם. תמיד תשמרו על קשר ותחזרו להיות חברים בארץ.
העיקר שתעשו חיים:}
lior
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'היה לי איזה חבר כזה...'
היה לי איזה חבר כזה...
14/10/2007 | 13:46
15
בא להודו מתוך כוונה לטייל איתי והגישה שלא הייתה כל כך שונה - הוא פשוט בחר לפחד מהכל (האוכל מקולקל,המקומיים גנבים וכו').דרכינו נפרדו אחרי זמן של כשלושה שבועות.

אבל אני אתן דוגמא אחרת,חיובית.בטיולים האחרונים לירדן היינו קבוצה של 7-8 אנשים.ברור שזה שמדובר בזמן קצר של סופ"ש ובמסלול שמגדירים מראש הופך את זה לקל הרבה יותר.ובכל זאת,החברה מבינים שיכול להיות רק מקבל החלטות אחד ואחד כזה יש לנו.ולכן גם אין ריבים - מוותרים על רוב הדמוקרטיה וזה עובד.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'יש כמה שלא ארצה לנסוע איתם'
יש כמה שלא ארצה לנסוע איתם
14/10/2007 | 13:46
10
קולניים, חפרנים, תלותיים וכו'
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'ככל שהזמן עובר - אני נוטה פחות לטייל עם'
ככל שהזמן עובר - אני נוטה פחות לטייל עם
14/10/2007 | 15:45
13
שותפים.
טיולים עם חברים - שבועיים לכל היותר. זה כיף כי מדובר באנשים שבגדול "בראש שלי" בטיולים, אבל אחרי שבוע - שבועיים כבר נמאס מלהיות ביחד.
טיולים ארוכים של מספר חודשים - או לבד או עם האשה (ומאז לידת הבן - רק לבד, ולא יותר מחודשיים).
שותפים לא מוכרים היטב - רק באופן זמני ולעולם לא בטרקים.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני טיילתי למקום לא רחוק אפילו'
אני טיילתי למקום לא רחוק אפילו
14/10/2007 | 16:27
3
22
והחברה התגלתה כדרעק אמיתי. והצתעקשה להישאר לעמוד ליד כל מוכר בחנות ולפתח איתו שיחה. זה היה פשוט חרא של טיול. בשלב מסוים הערתי אבל היא חשבה שהיא יודעת הכי טוב. בקיצר על הפנים.
זה היה מעייף מתיש וסתם מיותר.

לא ארצה עוד אחת כזאת. ולא טיול כזה.

כנל מכירה עוד שני בחורים שנסעו לתאילנד לשבועיים והתפצלו ועד היום לא מדברים, ממש בקושי.

על הפנים הקטעים האלה.

פשוט העניין הוא שבטיולים אין מקום לפוזה, והפרצוף האמיתי יוצא החוצה, זה מדד מצוין לדעתי לחיים משותפים לפני חתונה וכאלה, שמה תדעו בדיוק איך תסתדרו במצבי לחץ אחכ בבית, את תדעי אם הוא יתחשב בך או אם הוא אגואיסט ואתה תדע אם היא כלבה או אשה לחיים משותפים.

זה מצוין לדעתי.

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'מזכיר לי את...'
מזכיר לי את...
14/10/2007 | 20:58
16
..עצמי. גם אני בטיול הזה עצרתי בפתח הרבה בתים רק כדי לקשקש קצת עם בעלי הבית. את זה דווקא אנ אוהב.

אבל אני מסכים איתך לגבי הפרצוף האמיתי שמתגלה בטיולים ואין ספק שזה אחד המבחנים הכי טובים לפני החתונה. הכל יוצא החוצה וקשה להסתיר דברים.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'נכון ולא נכון.'
נכון ולא נכון.
15/10/2007 | 13:20
12
1) חיכוכים בטיול זה לא רק עקב "גילוי הפרצוף האמיתי" אלא בהרבה מקרים פשוט תוצאה של מרחק גדול מדי בין מה שכל שותף אוהב לעשות בטיול.
2) טיול מוצלח הוא מדד חלקי בלבד לחיים משותפים (אלא אם כן מנהלים חיים של טיול אחד גדול וארוך). מבחינות מסויימות הוא מדד טוב (בעיקר מה מידת ההתאמה לשהות רציפה ואינטנסיבית יחד, ומה מידת ההתאמה באיך מבלים בזמן הפנוי). מבחינות אחרות הוא לא מדד כלל, שהרי חיי טיול אינם דומים לחיי שיגרת עבודה/ילדים/בית, שבה בני הזוג רואים זה את זו שעות ספורות ביום, ומידת העיניין והריגוש בהם פחותה מאשר בטיול.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'חברה שלי לא כל כך אוהבת לטייל.'
חברה שלי לא כל כך אוהבת לטייל.
15/10/2007 | 13:30
18
מה זה אומר ?
שלא מתאימה להיות זוגתי ?
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהכל יכול להחסך עם כמה תיאומים מראש'
אני חושבת שהכל יכול להחסך עם כמה תיאומים מראש
14/10/2007 | 17:10
4
23
ובין הדברים שמסכמים עליהם מראש צריכה להיות ההבנה, שבכיף אפשר להתפצל וזה לא חייב להיות בריב.
לא רק התפצלות גדולה וסופית, אלא אם היום לא מתאים לי לעשות מה שחבר שלי רוצה, אני אעשה משהו אחר , ומחר ניפגש.
ברור שזה לא אפשרי בכל מקום, אבל כשזה אפשרי כדאי לעשות את זה ולא להתעקש על הביחד.

באופן כללי, לדעתי ראש פתוח חוסך הרבה עוגמות נפש בטיולים כאלו.
להיות פתוח לאפשרות שלמרות שאנחנו מתים אחד על השני בתור חברים, אולי נגלה שלטיול אנחנו לא מתאימים ביחד.
פתוח לאפשרות שנגלה שאנחנו רוצים דברים שונים, ונפרד בכיף ולא בריב.
פתוח לאפשרות שפתאום המסלול המקורי שתוכנן יתחלף באחר שכרגע בשטח, נראה יותר מתאים מההוא שתיכננו בבית.

זה מה שנראה לי...
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'חופשי זה לגמרי לבד'
חופשי זה לגמרי לבד
14/10/2007 | 21:45
2
15
עושים\רואים\מתעניינים בדיוק במה שאנחנו רוצים! מבלי לוותר או להתחשב בקפריזות וברצונות של מישהו אחר.
מחלקים את הזמן בדיוק לפי ראות ענינו.
בקיצר רק לבד לדעתי אפשר להגיע לטיול שמשקף את הרצונות של כל אחד.
עם עוד כמה אנשים זה מפגש של ניגודים ורצונות שונים(כל אחד מתעניין במשהו אחר,וכל אחד רוצה לאכול משהו אחר,ולראות משהו אחר,והמסלול כן מתאים ולא מתאים....ואין לזה סוף).
פעם שגרתי באיטליה לקחתי חבר לטיול של שבוע באיטליה זה היה סיוט!!!
השיא היה שלקחתי אותו למסעדה מסויימת(איטלקית עממית) ובאמצע המסעדה הבן אדם צועק(שכל המסעדה צופה בו) איפה הפיטה? איפה הסחוג?והחמוצים? באותו רגע פשוט רצתי לקבור את עצמי תחת האדמה.
מאז רק לבד!
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'דווקא עשיתי לבד טיול נהדר.'
דווקא עשיתי לבד טיול נהדר.
15/10/2007 | 08:44
1
9
טיול חלומותיי שכמו שאמרת, שיקף בדיוק את רצונותיי.
זה דבר מעולה ואני אעשה את זה עוד.
אבל גם בטיול חלומותיי חסר לי לחלוק את הרגע עם מישהו אהוב. זה לא גרע מהנאתי בגלל שנסעתי בדיוק בשביל הלבד הזה.
יש טיולים ללבד, ויש טיולים לביחד...עבורי, לפחות.

אבל הסצנה מהמסעה האיטלקית נשמע כמו ה- סטראוטיפ על ישראלים...מערכון מעולה לארץ נהדרת, תציע להם, הם בטח ישמחו...:)
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'זה אולי נשמע משעשע ומצחיק'
זה אולי נשמע משעשע ומצחיק
15/10/2007 | 10:42
7
ואולי מזכיר איזה קטע משעשע שלהם על תרמלאים ישראלים בהודו(הקטע עם המלון).
אבל במציאות זה בייש אותי נורא(ועוד במסעדה שנהגתי לאכול בה לפחות פעמיים בשבוע).
תחשבי את נכנסת למסעדה איטלקית באיטליה ומבקשת מהמלצר בקול צעקני פיטה,סחוג וחמוצים?
יש ישראלים שיש להם יציאות באין כניסה.בדיוק בזמן הלא נכון:)
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'עקרונית זה לא כזה פשוט'
עקרונית זה לא כזה פשוט
14/10/2007 | 22:59
7
על הנייר זה באמת דומה למה שאת אומרת. בפועל לא תמיד קל/נעים להגיד לחבר טוב שאתה רוצה קצת שקט ממנו ושנמאס לך כבר מתכונה X ומרעש Y.
לדעתי בדר"כ זה נגמר בפשרה/וויתור או איזשהו ריב. בכל המקרים זה לא בריא ומיותר בזמן טיול.

מצד שני ישנם מקרים שכן שווה לעשות את הפשרות האלו. צריך לברור אותם בקפידה
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'תגובה -לצד הפחות יפה של הטיולים'
תגובה -לצד הפחות יפה של הטיולים
15/10/2007 | 12:29
18
לצערי אתה לא לבד וזה קורה הרבה- טיפ שלי שיוצאים עם חבר לטיול ארוך לסכם איתו לפני שיש מצב שנפרדים.
במידה והוא רוצה משהו אחד ואתה אחר .
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'הכי גרוע, נראה לי,'
הכי גרוע, נראה לי,
15/10/2007 | 13:41
2
20
זה שלישיית בנות שמטיילת.
שלישייה זה גם המבנה החברתי הכי לא יציב (הרבה מצבים ל"שניים נגד אחד"), ועוד בנות !
תחשבו על זה...
תמיד טענתי שגברים, כיוון שאנחנו קצת טמבלים בקטע החברתי - לא כל כך שמים לב לניואנסים של התנהגות - מפצים על כך בגישה חיובית ורצון טוב להסתדר. לא עושים ביג דיל ממריבות, לא סוחבים משקעים.

אז הדבר הראשון שצריך לעשות כדי להמנע ממצבים קשים זה לא לטייל בשלישייה, ובטח לא בשלישיית בנות...

דבר שני, כמו שכבר נאמר כאן, זה תיאום ציפיות, והצפת האפשרות (מראש!) להתפצל באופן זמני\קבוע אם מישהו מקבוצת המטיילים רוצה בכך.

דבר שלישי : להתגמש. בסין, קשה למצוא אנשים לטייל איתם (מעבר לאיזורים הפופולריים בדרום). לפעמים אתה מגיע לתחנת אוטובוס ופוגש מישהו זר נוסף, וברור לשניכם אוטומטית, זהו, עכשיו זה אתם יחד לטוב ולרע - עד התחנה הבאה לפחות... כמה פעמים טיילתי עם אנשים שהכימיה שלי איתם לא היתה מדהימה, אבל היתה טובה מספיק כדי להסתדר. ואז... דרך זה שאתה מבלה עם אנשים שבאופן טבעי אולי לא היית מתחבר אליהם כל כך מהר, אתה מגלה דווקא את עצמך - אתה לומד להכיר את ה"פינות" שלך. סטריאוטיפים ותפיסות מגבילות. דווקא עם כמה מהחבר'ה האלה אני שומר היום על קשר.
אז גם כשיוצאים לטיול עם חבר מהבית, זו לא מילה גסה להתפשר ולהתגמש. כמובן, בגבולות בהם אנחנו ממשיכים להינות, ובלי לוותר יותר מדי על חלומות.
טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'ראיתי משהו אפילו יותר קשה.'
ראיתי משהו אפילו יותר קשה.
15/10/2007 | 14:04
1
15
שני זוגות נפגשו בצ'ילה, החליטו לטייל יחדיו בפטגוניה, ושכרו יחד רכב לחודש !!!!!!
כשאני פגשתי אותם, הם היו במצב נורא - 4 אנשים ברכב, לא מדברים אחד עם השני, אווירה שאפילו משור שרשרת לא יכול לחתוך. אבל הם היו תקועים בחתונה קתולית עם הרכב, לא יכלו להיפרד, וחיכו בכיליון עיניים שהטיול שלהם בפטגוניה ייגמר כבר...

טיולי תרמילאים >>
לצפיה ב-'סבלתי מזה 3 פעמים'
סבלתי מזה 3 פעמים
17/10/2007 | 21:05
15
ראשונה, אחרונה ומיותרת, בטיול הראשון שלי, 2 זוגות ברכב שכור.
סיכמנו מראש שאם יגיעו מים עד נפש, נשכור רכב נוסף, אבל הצלחנו לנשוך שפתיים ולסיים 16 יום.
מאז שותפי הם אן בת זוג או שותפים אד הוק למסלול קצר או טרק.
נראה גם שלמדתי טוב יותר איך לבחור שותפים אפילו לטווח קצר.
טיולי תרמילאים >>

הודעות אחרונות

14:24 | 09.01.20 אורחים בפורום
11:34 | 01.01.20 אורחים בפורום
17:47 | 24.11.19 אוהבי מצרים
11:28 | 01.11.19 אורחים בפורום
00:29 | 31.10.19 ofershalev11
15:19 | 21.09.19 אורחים בפורום
02:27 | 19.09.19 ronisagiv80
00:52 | 01.09.19 gilirom88
19:03 | 20.08.19 היורש לכתר
10:06 | 26.06.19 אורחים בפורום
20:04 | 09.06.19 ronisagiv80
01:02 | 08.06.19 מלונות באילת
00:53 | 08.06.19 מלונות באילת

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ