אין מים חמים והבוילר מקצר - לאיזה בעל מקצוע לפנות ?

alex2m

New member
אני רואה שגם החלפת קולטים זה כמה אלפי שקלים

אז אולי פשוט להתקין דוד חשמל ? תודה.

blzvi

Active member
תעשה סדר

תקלה עיקרית ברזים סתומים,תקלה נוספת קצר בגוף החימום. זה יסתכם במקסימום 500 שקל. בשני המקרים תזמין שרברב,אל תרחיב את העבודה מעבר לזה . ינסו לפתות אותך להחליף הכל זה כבר אלפי שקלים .בשלב ראשון רק שני דברים

alex2m

New member
בודאות הברזים סתומים ? כאמור, מים קרים עוברים

בהתחלה לא עברו מים כלל, אז ניקיתי את הפילטר בברז. הרבה תודה. ושלא ישתמע מהדברים שאני לא מעריך את העצות וההסברים שניתנו לי כאן, אבל מתגובות אחרות הבנתי שלא יתכן שהבעיה היא רק גוף חימום, וכנראה שממילא צריך להחליף הכל. אני פשוט לא בטוח איך להתקדם. בטוח ששרברב יספיק, או שזה רק שלב ראשון ? יש לי ניסיון טראומטי עם שרברבים והתעריפים שלהם. עליתי לגג ואני גם לא בטוח איזה דוד שייך לי. אני אשאל מחר את חברת הניהול, אבל גם אז, אני לא ממש יודע לזהות תקלות בדודים. שוב תודה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יתכן ויתכן ויתכן. מהפרטים שאתה נותן אי אפשר לנחש. צריך לבדוק
וזה אומר, להזמין איש מקצוע ישר. יש כאלה, אבל צריך ללקט בפינצטה.
אם אתה גר באזור חיפה/קריות, אוכל אולי להגיע.
רחוק יותר? לא בקטע שלי.
בכל מקרה, קח בחשבון שגם אם לא מחליפים ציוד, העלות תהיה לפחות כמה מאות שקלים,
בעיקר אם הלך גוף החימום (סביר שהלך אם הדוד מקצר).

alex2m

New member
אני לא באיזור חיפה

תודה על ההיענות. הבנתי שזה לא הולך להיות זול. אם זה עניין של כמה אלפים אני כנראה אאלץ לוותר על מים חמים. לצערי הרב.

puptits

New member
כל זאת וטרם עלית לגג

יש לי הרושם שהדוד נוזל והתרוקן, מה שנקרא...הלך תתחיל להתתקדם בלעלות ולראות מי נגד מי שם בגג אחרי כן תמצא טכנאי דודים אמין, בתקווה שזה ייגמר בקטנה ולא בהחלפת דוד ואולי גם קולטים (זה תלוי בגיל של הדוד שלך) במקרה אתמול הדוד שלי קיצר, טכנאי החליף לי כבר את כל הפלאנג', העדפתי להחליף כבר הכל מאשר רק גוף חימום או טרמטסטט בכל זאת 4 שנים סחב העסק... בהצלחה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
4 שנים? לאחרונה החלפתי דוד בביתי לאחר כ-20 שנה.
ולא יצא לי להחליף בדרך גוף חימום וגם לא קולט.
אפס תקלות. רק שהבנתי שזמנו של המוצר כבר קצוב, והעדפתי להחליפו לפני שאקבל
חשבון מים מנופח...

puptits

New member
אין לי קולטים, דולק גם באוגוסט

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא יתכן

לפתור את בעית הקצר - אולי אבל זה דוד שמש, - בעונה זו של השנה השמש אמורה לחמם את המים ולא גוף החימום, אם אין מים חמים - יש שתי אפשרויות - 1. יש נזילה שתוכל לראות אותה בלי לעלות לגגג אלא רק מהסתכלות בשעון המים (אם כי רצוי לעלות ולהתבונן). 2, - וזו האפשרות הסבירה ביותר - הצינורות בקולטים סתומים. --- ואגב, אם תיכנס ליטבתה בדרך לאילת תראה שלמרות שהאזור שטוף שמש ואין צורך בכל עונות השנה בתוספת חימום בחשמל - אין דודי שמש בבתים - למה ? כי הצינורות נסתמים תוך תקופה קצרה ועלות ניקויים או החלפתם גדולה מעלות החשמל - וזה בגלל קשיות המים שם אגב - אני התקנתי בכניסת המים לבית פילטר ספיר של קיבוץ עמיעד ומאז אין לי שום בעיות אבנית בבית - העלות - התקנה חד פעמית - כמה מאות שקלים + כמה עשרות שקלים לשנה תוספת אבני סיליפוס, כדי להתקין עלייך להיות בעל ידיים טובות או לשכור מתקין, את התחזוקה השנתית כל אחד יכול בעצמו

evike

Active member
מנהל
פילטר בכניסת המים לבית יעיל מאד, אבל - אבל גדול

הוא מתאים רק לביניינים חדשים, פעם זה היה עד 10 שנים, היום אולי זה שונה בשל צנרת מחומרים אחרים. לפני הרבה שנים, ביקרנו באדם ועולמו, (או יריד המזרח, או איזה שם שלא יהיה). ראינו פילטר כזה, וכמעט קנינו, במזל החלטנו לבדוק מחירים אצל משווקים אחרים. יצא שאחד מהם היה צדיק בסדום. לפני שאמר את המחיר, שאל מה גיל הבית שלנו, כששמע, אמר שאסור לנו לקנות את הפילטר. שכן, עבודתו יעלה מאד, ובצינורות ישנים יש חלודה שגורמת לחורים בצנרת, והאבנית סותמת את החורים. הפילטר מנקה את האבנית, ואז דרך החורים מתחילה נזילה בקירות. ואכן, מישהו שעבדתי איתו סיפר, שהשכן שלו קנה את הפילטר, ולא הבין למה פתאום הקירות שלו התחילו לנזול. שזה אומר, שהפילטר מתפקד מצויין. ושוב, אין לי מושג מה קורה היום, אבל מכיוון שהרבה בתים ישנים עדיין קיימים היום, כדאי לברר את הנושא לפני שקונים פילטר כזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אצלנו מותקן מסנן בבניין ישן, לקירות שלום

alex2m

New member
תודה. אז אין מנוס מהזמנת טכנאי דודים

ולהיערך להוצאה מאד גבוהה ? או שעדיף פשוט להתקין דוד חשמל ? למיטב ידיעתי בבית הזה יש דוד שמש לפחות 25 שנה (אבל אין לי מושג אם הוא עבר תיקונים או החלפה). לפני שלוש שנים הבוילר קיצר (לא היתה בעיה עם המים) וחשמלאי החליף לי משהו בתוך הלוח חשמל בכניסה לבית, ומאז לא היתה בעיה. יש המלצה על בפורום על בעלי מקצוע מסוימים ? אני זוכר שבתחום המזגנים היו המלצות כאלו. תודה.

puptits

New member
אני הזמנתי את שירות ששון באילת

ניסיון טוב איתו, מומלץ. לגבי איזור אחר, יש מישהו מאיזור סדום, תשאל את רוני1955 יש לו מישהו מומלץ שם בדרך כלל ויפה שהגעת למסקנה הזו בסופו של דבר בהצלחה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אגב דוד מקצר... קצר עלול להיגרם גם מנזילת מים באזור תא
החיבורים החשמליים לגוף החימום ולתרמוסטט, ולאו דווקא מכיוון שהלך גוף החימום.
ולמה נזילה? יש לכך כמה סיבות אפשריות, וזה כולל גם נזילה מצוואר הדוד, שזה
"סוף דרכו" של הדוד.
אבל נזילה עלולה גם לנבוע מהתרופפות הברגים ובקיצור, צריך לבדוק.

alex2m

New member
אז בשלב ראשון להזמין שרברב

לבדוק אם הצינורות נסתמו וצריך להחליף גוף חימום ? או שצריך להזמין טכנאי דודים ולהיערך להוצאה מאד גבוהה ? תודה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אינסטלטור או חשמלאי הם בין היתר גם "טכנאי דודים", אף כי יש
גם כאלה שמתעסקים "רק" בדודים.
בעיקרון, כדאי לבדוק מראש מידע על האדם שאתה מזמין, כי בתחום הזה יש הרבה
שרלטנות והפקעת מחירים.
סתימה בצינורות לרוב כרוכה בהרבה התעסקות ובהוצאה לא קטנה. השאלה היא היכן
מתמקדת הסתימה ועד כמה היא חמורה.
נדירים המקרים, בהם ניתן לשחרר סתימה תוך פרק זמן קצר, ולגבות מחיר 'סביר' בהתאם.
לגבי גוף החימום? שוב: השאלה היא, האם התקלה היא בשל נזילה שניתן לפתור אותה
יחסית בקלות, או האם התקלה היא בגוף החימום עצמו. ואם יש לך בכלל נזילה מהדוד?
משמעות הדבר היא שיהיה עליך להחליף את הדוד עצמו.
מחיר של דוד כרומגן 120 ליטר נע סביב ה-1,300 ש"ח לפני עבודה. דוד של נמרוד עולה מעט פחות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יתכן שהם הקפיצו מחיר. בפברואר רכשתי דוד 150 ליטר + קולט
נחושת מותאם לנפח ושילמתי 2,820 ש"ח כולל הובלה ולא כולל התקנה.
נכון. עשיתי חקר שוק ולא רכשתי ישירות מחנות אלא מאתר של חנות (שזה בד"כ מוזיל).
מאוחר יותר, ראיתי כתבה רוגזת, על כך שהם העלו 'ללא סיבה' את מחירי הדודים ב-10%.
הדבר קרה בתקופת הקורונה, כאשר יבואנים שונים החלו להתפרע ולתקוע מחירי
גהינום בשל "הפסדים" ובשל התייקרויות בכל העולם כביכול... [החלוצים אגב היו אלקטרה,
שהעלו בפתאומיות את מחירי המזגנים שהם מפיצים].
לא טרחתי ולא בדקתי, האם זה היה לפני שרכשתי או אחרי.
חוצמזה? המחירון שקישרת אליו מושתת על "מחיר מומלץ", וכשמדובר על מחירים מומלצים,
יש מקום להנחות ולמיקוחים.
ואגב, ככל שאני בודק לאחרונה מחירים ברשת, אני רק מגלה ירידות מחירים בתחומים רבים,
ואני מרשה לעצמי להניח, שאם לא יוזילו מחיר, כמות המכירות תפחת משמעותית.
אבל נכון... ככל שמדובר במוצר שהתקלקל לפתע, ללקוח אין הרבה ברירות, והוא
נאלץ לרכוש חדש 'כמעט' בכל מחיר וללא כל ברירה.

ועוד קטנה...
לאחר שרכשתי את הדוד, בני משפחתי רגזו עלי, על שרכשתי 150 ליטר ול 120.
"הוא יאכל המון חשמל בחורף ובקיץ לא נצליח לממש את כל תכולת המים החמים שיהיו בו"...
ובינתיים, טפו טפו, הוא עושה עבודה נפלאה, למרות המיקום הלא כל כך מוצלח שבו הוא הותקן.

למעלה