אין מים חמים והבוילר מקצר - לאיזה בעל מקצוע לפנות ?

alex2m

New member
אין מים חמים והבוילר מקצר - לאיזה בעל מקצוע לפנות ?

וזה די מפתיע שאין מים חמים, משום שיש דוד שמש, ובימי אביב-קיץ תמיד היו מים חמים מבלי שהיה צורך להדליק בוילר. מה יכולה להיות התקלה ? והאם חשמלאי יכול לפתור אותה ? אני כרגע במצב כספי מאד בעייתי. מה אפשר לעשות שהסיפור יעלה כמה שפחות ? תודה מראש.

3תיתי

New member
דבר ראשון ומאד זול

זה לנקות מבחוץ את הקולט. אולי הוא מלא אבק שמסתיר את אור השמש. ואם הבוילר מקצר, הכתובת היא חשמלאי או טכנאי דודים שיודע את מלאכתו, שזה דבר לא פשוט למציאה.

evike

Active member
מנהל
אם אין מים חמים בימי השמש האלה

הייתי בודקת גם את נקיון הקולטים, אבל לפני כן צריך לבדוק האם אין נזילה מהדוד. כי כשיש נזילה, הדוד מתרוקן, אפילו אם לאט, וכל הזמן נכנסים מים חדשים וקרים, והם לא מספיקים להתחמם. הקצר יכול להיות בעקבות רטיבות ונזילה. ואז כמובן צריך טכנאי דודים.

alex2m

New member
כשאני פותח את המים החמים, הזרם חלש מאד. קרוב לאפס

האם זה נותן אינדיקציה לגבי מקור הבעיה ? תודה.

alex2m

New member
הבעיה התחילה אחרי שסגרתי את השיבר

כשפתחתי שוב, כל הברזים בבית נסתמו. אז ניקיתי את כל הברזים ומאז המים הקרים זורמים כרגיל, בעוד מים חמים אין בכלל, גם בימי שרב. והבוילר התחיל להקפיץ את הפקק.

blzvi

Active member
תופעה לאחר סגירת שיבר

הייתי מוסיף שבטוח הברזים סתומים. בברזים קרמיים יש פילטרים קטנים שניסתמים. צריך לפרק את הברז ולנקות

blzvi

Active member
יותר מכך

יתכן וזה לא אבנית אלה חלודה של הצינורות. בצינור המים החמים יש יותר חלודה. פירוק הברז (חלק עליון) מחייב תחילה פרוק הידית במפתח אלן

blzvi

Active member
תזמין שרברב

זה לא בלעדי לשרברבים.כל אחד אם ידיים טובות יכול לבצע את העבודה.

alex2m

New member
סליחה, לא לגמרי הבנתי

אז הבעיה היא שהברזים חלודים, ובמידה ואביא שרברב הבוילר יחזור לעבוד ויהיו מים חמים ? או שזה בעיה נפרדת מהתקלה בדוד. כלומר גם אם אזמין טכנאי דודים ואתקין דוד חשמל, לא יהיו מים חמים ? תודה.

blzvi

Active member
ברזים לא חלודים

התמלא באבנית וחלודה מכיוון שסגרת שיבר. כאן לא מחליפים דבר רק מנקים את מנגנון הברז.מקסימום 200 שקל הדוד רק גוף חימום +חמם מקסימום 300 שקל

NLO

New member
אותה חלודה+אבן שסתמה את הברזים,

יכול מאוד להיות שסתמה גם את הקולט הקולט בנוי מצינורות דקים יותר שפרושים בתוכו זה יכול להסביר את העובדה שהמים לא מתחממים מקרינת השמש

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בהחלט יתכן. סתימות בצנרת. קורה הרבה בשל כמות האבנית במים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
יתכן והצינורות בקולטים נסתמו מאבנית

זה סיכוי סביר אם הקולטים בני למעלה מ 5, אם זה המצב - לא נראה לי שכדאי לתקן כי תיקון כזה יקר וזמני בלבד. המים פשוט לא עוברים דרך הקולטים ולא מתחממים. הקצר זו תקלה משנית,

alex2m

New member
תודה. אז מה ניתן לעשות ומהי העלות

אם זה יקר מדי אני אאלץ להסתפק במים קרים.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
העלות היא החלפת קולטים, ויתכן שאם הדוד ממש זקן

יש צורך גם להחליף אותו, המחיר כמה אלפי שקלים. אם אתה קצר בכסף אולי כדאי לחשוב על דוד חשמל קטן במקום דוד שמש.

למעלה