שאלה

ladybug4NLP

Active member
אתה לא צריך לחשוש. לך לבית משפט משפחתי ותוציא שם

אפוטרופוסת לגוף (גוף בלבד ולא משהו אחר) ובכלל אתה הבן תפקידה לעזור ולא להחליט כלום היא גם חייבת לבקר במסגרת התפקיד שלה. דווקא הנסיון למנוע את הביקור יכול לעורר חשד אתה בן יחיד?

cobeh

New member
תודה לך

יש לי אח שמתגורר בארה"ב. הקשר שלי איתו מאד רופף. תודה.

cobeh

New member
תודה. ביום ד' נפגשתי עם העו"ס

קיבלתי ממנה סיכום ביניים רפואי, בקשה להעסקת עובד זר שצריך למלא ובקשה לגמלת סיעוד. אני אמור לחזור אליה ביום א' עם הטפסים מלאים. זמן קצר אחרי שעזבתי היא התקשרה אלי שקופ"ח מאשרת את המשך השהייה במחלקת השיקום רק עד ה-3 לחודש. אז חזרתי לביה"ח ושוחחתי עם האחות של מכבי שעוסקת בנושא, היא אמרה לי שהרופאים ביקשו להאריך את השהייה מסיבות סוציאליות ולא רפואיות, והיא לא יכולה להאריך יותר משבוע, אבל כדאי לפנות לעו"סית שתנסח מחדש את הבקשה על מנת שהיא תוכל לאשר. אז חזרתי לעו"סית שהודיעה שיחזרו אלי מחר (אתמול) או ביום א'. אני פסימי. האחות של "מכבי" הוסיפה שיש זכאות לבית הבראה שיקומי או סיעודי לתקופה מסוימת עם השתתפות עצמית. ירדתי ללובי ליד הפסנתר כדי להתייעץ עם היושבים שם, אבל הם יהיו רק ביום א'. קראתי את סיכום הביניים הרפואי, והם הציגו שם תמונה לא נכונה של המצב התפקודי שלה לפני הפגיעה, נראה לי שבמכוון, ולא נכתב דבר על ההחמרה הניכרת במצב הקוגניטיבי (כלומר, שהמצב לפני כן היה הרבה יותר טוב). היום בבוקר נודע לי שהיא מקבלת בבקרים ציפרלקס. עד היום לא נאמר לי על כך דבר, למרות שביקשתי שיידעו אותי על כל התרופות שהיא מקבלת. אולי יחד עם האוקסיקודון/טרגין זה מה שגורם לירידה. יש גם חדשות טובות - ממה שאני רואה היא רשמה התקדמות ניכרת בימים האחרונים מבחינת היכולת שלה להתנייד עם הליכון, אבל צריך להשגיח עליה היטב כל הזמן. ביום ד' ביקשתי מהפיזיותרפיסט שיתרגל איתה עליה במדרגות, אחרי שביום ה' הקודם פיזיותרפיסט אחר אמר שמוקדם עדיין לתרגל מדרגות, וספק אם היא תוכל בעתיד לעשות את זה (באותו היום שהרופא הודיע לי על ה-Plato). אז להפתעתי היא עלתה את המדרגות די בקלות. ביום ב' הקרוב אני אמור להתחיל לשפץ אצלה. לגבי שותפות בחשבון איתה - אין לי. אני מניח שצריך לפנות לעו"ד מתאים וזה סיפור לא זול. לגבי מזרון נגד פצעי לחץ, כסא וכו' - העו"סית שלחה אותי למטפלת בעיסוק, הספקתי בינתיים לשוחח איתה טלפונית, היא אמרה לי להשאיל ציוד מיד שרה ולברר על רכישת חיתולים מעזר לציון. לא הוזכרה בקשת אישור ממשרד הבריאות. באיכילוב סגור בגלל הקורונה, חשבתי לפנות לסניף בזמנהוף שלא רחוק מהבית שלה. שנינו גרים בת"א. שוב, המון המון תודה. בימים הראשונים הייתי בלחץ נוראי, היה לי קשה לעכל ולהבין את הדברים, אני רואה עכשיו עד כמה המידע קולע ורב-ערך. אלפי תודות על העזרה הרבה. אני אבדוק לגבי התרופה שציינת. כנראה שלא עם הרופא הנוכחי. הוא מדבר איתי בנימה שכזו, כאילו שמבחינתו הטיפול בה הסתיים כבר מזמן.

ladybug4NLP

Active member
מהדר-התעקשת והיא עדיין בבית חולים ומטופלת שזה כבר טוב

1. ביום שאמא שלך צלולה (כי גם זה יורד ועולה-לקחת אותה לבנק ושם להחתים אותה על שותפות בחשבון בנק (מקוווה שאין התנגדות מצד אחים או אחיות) 2. דחוף להתקשר למשרד הבריאות ולשאול לאיזה אישורים הם זקוקים כדי שיוכלו להנפיק לך ציוד רפואי (כסא גלגלים, הליכון, מזרון נגד פצעי לחץ עם משאבה 3. יד שרה או עזר מתיון לא מחלקים חיתולים בחינם. כדאי לבדוק אפלו באינטרנט מי מספק במחיר הכי טוב. חברת השקמה נחשבת החיתול הטוב ביותר מאחר והיא לא מכילה חומרים שמגרים את העור אבל כמובן כל בן אדם לגופו. רב החברות שולחות חיתולים ללא דמי משלוח עד הבית אם קונים מעל סכום מסויים. יש 3 גדלים ויש הבדלל גם בין חיל ליום או ללילה. יש גם מכנסוני חיתול, אלא יקרים יותר אבל כדאי להחזיק חבילה אם יוצאים לביקור, חתונה, כי זה נח להתנייד. 4. כשאמא תגיע הביתה ואם הראש והתחושות עובדות והיא יודעת לבקש, לא כדאי לשים חיתול ביום כי אז הרבה פעמים מאבדים את התחושה וכבר נשארים עם חיתול. 5. אתה חייב לבקש מהרופא את הבחינה ואת תוצאות הבחינה הקוגניטיבית גריאטרית. זה יסייע לך לבקש גמלת סיעוד מקופ"ח (שיכולה להגיע גם ל-5000 ש"ח לחודש-אם יש לה מכבי זהב. במכבי כסף זה פחות. הגגמלה ניתנת ל-5 שנים אם יש לך רכב-לפנות דרך האנשים בלובי ליד הפסנתר למשרד התחבורה לקבל תו נכה שכן אתה תהיה זה שתסיע את אמא לכל מקום. בפעם הראשונה זה ניתן לשנה ואח"כ תלוי באפשרות ההתניידות שלה. כמו כן בקה למס הכנסה להכיר בה כתלוי בך. אם יש לה הכנסה-נכים ותשושי נפש מקבלים פטור עד 100% 6. בטיפול (שאינו תרופתי) מטפלים בחולים כמו בחולי אלצהיימר. יש אגודת אלצהיימר עם ערכה נהדרת שמפעילים עם החולה ובהתחלה באים אליך 10 פעמים ללא תשלום כדי לעבוד עם החולה איך להפעיל את הערכה (פעם הערכה עלתה 300 ש"ח). יש בה תשבצים, חידונים מותאמים, כדור טניס להפעלת היד גומי להתעמלות ועוד (לא זוכרת את כל הפריטים). אחרי שיביאו לכם הביתה תוכל להחליט אם לקנות את הערכה או להכין משהו דומה לבד. לפעמים המפעילים מוכנים תמורת סכום מסויים להמשיך לבוא ו"לשחק" עם החולה. 7. מה קרה עם בית חולים שיקומי????? 8. למה ציפרלקס? היא בחוסר מנוחה? אולי כי יש לה כאבים? לבדוק היטב את התרופות כי גם אלה מביאות לבילבול אצל אנשים מבוגרים במיוחד אחרי שעברו הרדמה כללית 9. עובדת זרה (לא כדאי גבר) האם יש לכם אפשרות לשים אותה בחדר משלה? 10. לפנות מייד לחברה סעודית כלשהי שתשלח עוזרת בית (על חשבונה) עד שחתקבל אישור מביטוח הלאומי. אתה רשאי לא לקבל כל אחת וצריך לבדוק שהן תעבודנה לפחות מחצית השעות (הן מתוגמלות מעט מאד ולכן יש קשר שתיקה בין כולם שגם אם עוזרת מקבלת כסף עבור 10 שעות היא עובדת בקושי חמש. יש רשימה של דברים שהן צריכות לעשות אבל כל אחת עושה מה שבא לה בטענה "שזה לא כלול בתפקיד שלה). ליד הפסנתר וגם באתר ביטוח לאומי כתוב בדיוק מה עליהן לעשות. ואם היא לא מוצאת חן בעיניך אתה יכול להחליף גם את העובדת וגם את החברה. כדאי להגדיר לחברה איזו עזרה אתם זקוקים, יש כאלה ש"ילקקו" קצת את הרצפה, יש כאלה שיעדיפו חלק פשוט לשהות עם המטופלת ו/או לעשות קצת קניות לידי הבית. אם אמא לא זקוקה לחברה או אינך זקוק לקניות-חשוב שהעוזרת תקצה את השעות לנקיון אישור זה לעוזרת לזמן מוגבל הוא משהו אחר מאישור לעובדת זרה וגם זה מוגבל לכמה חודשים (אני קיבלתי בעקבות ניתוח 7 חודשים). אחרי קבלת האישור יש לדרוש מביטוח לאומי את כל התשלום ולהשיג עוזרת בכוחות עצמך -ועדיף כך כי עוזרת פרטית תעבוד את כל השעות שתשלם לה הרבה הצלחה, הרבה סבתנות והרבה בריאות סליחה אם חזרתי על אותם דברים שוב, זה כדי לחדד שלא תפספס נ.ב. היכן בת אביב? (אזור) יש חברה סיעודית שעבדנו אתה עבור דודה של בעלי שהיא ערירית הם ישבים נס ציונה אבל הם חברה שיש לה סניפים בכל הארץ פשוט אנשים מקסימים ועוזרים מאד חברת איתני מור נעמי-0542324358 (המלצה מדוד אליאס) החברה היא עבור השגת עובדת זרה. לא יודעת אם הם עוסקים גם בהשגת עוזרות בית לעבודה זמנית אחרי ניתוח

למעלה