שאלה

puptits

New member
היי, יצירתי

&nbsp עזוב שכל השרשור הזה מיותר ואינו קשור לפורום בעליל (יש פורומים לנושא זה) זה פורום צרכנות ולא פורום תמיכה/עידוד. &nbsp עוגיפלצת112 כותבת פה הרבה לפני שצצת, עם סגנונה ודעותיה (תאהב או לא תאהב) אתה לא חייב להסכים, אבל תפסיק עם הקשקוש של הורדת אוויר/רוח/מפרשים &nbsp סגנונך מטריל ואף קורא להתעלמות ועוד שטויות, רק כי לא אהבת את הסגנון (ומה עם המהות?) בקיצור, אל תהיה כבד... &nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה רוצה לכתוב את דעותייך - זה בסדר ואף רצוי

אתה חושב שמה שכתבו אחרים לא נכון או לא טוב - בהחלט בסדר לומר זאת אך לא אסבול נסיונות פגיעה אישית בכותבים אחרי התייחס בבקשה לדברים ללא עקיצות וגידוף הכותבים. תודה.

cobeh

New member
ביד שרה אמרו שהשירות כרגע אינו זמין

באיזור המגורים שלי (ת"א). אני אנסה להתייעץ ב-care givers או במט"ב בכתובות שהזכרת. בכל מקרה כנראה יהיה עלי לטפל בה בכוחות עצמי לפחות חלק מהזמן בתקופה הקרובה. וכרגע אני צריך הדרכה בפעולות מסוימות, אפילו ברמה הטכנית. המון תודה על העזרה.

acamolit

New member
מנסה...

שבועיים האחרונים היא מאושפזת במחלקה. למרבה הצער היא סובלת מירידה קוגניטיבית מאד קשה, קיוויתי שזה משהו שקשור לתרופות שהיא מקבלת וזה מאד זמני, אבל כנראה שזה יותר חמור. היה לה רקע של ירידה קוגניטיבית קלה, אבל באופן כללי היא היתה עצמאית ובמרבית הזמן צלולה. הי, בעבר רשמתי לך (מתוך נסיון...) שאשפוז, הרדמה, וריחוק מהסביבה המוכרת גורמים לבלבול קשה. הצעתי לך שיקום בית - סרבת. מה שאני יכולה להציע לך, תביא תמונות של בני המשפחה, תדברו על הארועים בהם התצלומים נעשו. תשתדל להוציא אותה אל מחוץ למחלקה כמה שיותר, תראה לה מכוניות, פרחים, עוברי אורח - ותשוחחו על זה. אפשר לנצל את הטלפון ולהראות את בני המשפחה הרחוקים. תדבר אליה, תזכיר לה ארועים שהיו. יש סיכוי שכאשר תשוב הביתה, חלק מהמצב ישתנה. בריאות

cobeh

New member
תודה לך

הם לא מרשים להוציא את הפציינטים מהמחלקה. עד שלשום הם התירו למלווים להכנס רק לחדר עצמו (ועד לפני שבועיים אסרו על כניסה בכלל). אני בהחלט אאמץ את יתר העצות. תודה רבה לך.

שלום קובי.אני סבור כי כדאי שתבקש להשאיר זמנית את האמא

בבית החולים ובמקביל כדאי שתפעל לקבלת קוד סיעוד לאישפוז של האמא בבית אבות סיעודי.נראה שהיא גם תשושת נפש נכון לעכשיו וגם במצב סיעודי מורכב עקב השבר. נראה לי כי עם כל הקושי הכרוך במצב עדיף לפחות זמנית לפעול להעברת האמא מבית החולים ישירות למוסד סיעודי ולא לבית שלה עם מטפלת זרה. מצרף מספר קישורים - לינקים מהם אחרי שתקרא תוכל לדעת מה עליך לעשות אם אתה בוחר במסלול שאני מציע.מפוסטים קודמים שלך בנוגע לאמא הבנתי ממך כי היא במצב דמנציה הולך ומתדרדר.ועם כל הקושי והרצון שלך לטפל בה בעזרת עובדת זרה ניראה כי תיתקל בקשיים רבים הן בשל הדמנציה והן בשל מצבה הסיעודי הגופני.לכן כדאי לשקול את המסלול שאני מציע .במידה ובהמשך האמא תתגבר על המצב הפיזי הסיעודי ו-או המצב הדמנטי תוכל בכל שלב להחזיר אותה הביתה עם עובדת זרה. 1.כאן יש הסבר טוב והפניה לטפסים הנדרשים ,עמותת רעות למען הקשיש https://www.reutheshel.org.il/מה-זה-בקשה-לקוד-5/ 2. חפש בגוגל : קוד סיעודי . יש שם בעמוד שתקבל הסברים נוספים מאתרים אחרים 3.בנוסף, במידה ויש לאמך בקופת החולים שלה ביטוח מורחב (סיעודי ) לדוגמא כללית מושלם של קופ"ח כללית ,ליתר הקופות יש גם כן ביטוח סיעודי קולקטיבי דומה. אז יש לפנות אליהם כדי להפעיל אותו כמה שיותר מהר.לרוב אי אפשרות של האמא לבצע 2-3 פעולות חיוניות כמו רחצה,בישול,הליכה לשירותים וכדומה כבר מקנות לה סכום כספי חודשי של מספר אלפי שקלים שיעזור לה ולך להתנהל במשבר הזה. צלצל לקופת החולים שלה וברר אם יש לה הרחבה של ביטוח סיעודי. בכל אופן מאחל לך הצלחה באיזה מסלול שתבחר ומאחל בריאות שלמה לאמך ונקוה שנשמע ממך בעתיד בשורות טובות.

cobeh

New member
תודה רבה

קראתי את הדברים בעיון ובכאב. מאד מפחיד אותי לשלוח אותה למוסד סיעודי. אני נוטה להאמין שחזרה הביתה תשפר את מצב הרוח שלה ואת המצב הקוגניטיבי, אבל זה לא מבוסס על ידע של ממש, אלא בעיקר על אינטואיציה ומשאלת לב. אני אבדוק את הנושא. תודה רבה לך על העזרה והסבלנות.

ladybug4NLP

Active member
ועוד טיפים חשובים-בעוד אמך עדיין בבית חולים איכילוב

1. בכניסה לאיכילוב (בלובי איפה שישנו פסנתר כנף) מאחורי המקום שמנפיק כל מיני טפסים ואשישורים לחנייה וכו- יש חדר שבו יושבים עובדים סוציאלים מתנדבים של בית החולים ושל הביוח הלאומי. יש להם ידע רב וכדאי מאד להתיעץ איתם 2. באותו מעמד, אם יש לך רכב אה יכול למלא טופס למשרד התחבורה לקבלת תו נכה עבור עבור הרכב שלך בגלל שאתה סועד את אמא ומסיע אותה ממקום למקום. תו כזה אם ממלאים בבית החולים יגיע אליך תוך כ-3 שבועות ויהיה מוגבל לשנה. אחרי זה תצטרך להוכיח שאתה עדיין המסיע של אמא שלך ממקום למקום 3. כל מי שעובר ניתוח רציני ויכול להוכיח אי כשירות גופנית, הביטוח הלאומי מאשר החזקת אדם לכמה שעות בשבוע לעזרה בעבודות בית, בישול, קניות וחברה. צריך לעשות את הפניה רצוי עדיין מבית החולים (באיכילוב חברת "נתן" מפעילה את השירות כמות השעות שתקבל אמא שלך תלויה בהכנסות שלה. חברות הסיעוד הן אלה שמסדרות מול הביטוח הלאומי את האישור ויכול לקחת גם חודש-חודשיים אבל הן שולחות במיידי מישהי ללא צורך בתשלום על ידך. כדאי להם כי כך הם תשלום עבור העובדים שלהם והם מנכים מהעובד (לא ממך) חלק מהכסף. המלצתי מנסיון אישי - מביטוח לאומי יתקשרואליך וישאלו איזו חברה אתה מעוניים להשיג ואז תוכל לומר להם שאתה רוצה לקבל את התשלום ישירות לאמא ולא לחברת הסיעוד. זה אומר שעד שתחליט איזו עובדת זרה לקחת תוכל לקבל מישהו כעזרה באופן מיידי. השעות הן מאד מוגבלות (נדמה לי עד 15 שעות מקסימום בשבוע. עוזרות הבית שבאות מחברותסעודיות עובדות בפועל מעט מעט מאד אבל יקבלו כסף בשביל שעות מלאות. אם תקבל אתה את הכסף תוכל לקחת עוזרת בית ולקבל עזרה למלא השעות שאתה משלם. יש גם אפשרות לקבל משולב-חלק מהשעות ישולמו לידי חברת הסיעוד וחלק ישירות לאמא - הכל תלוי הכנסה שלה. השרות הזה מוגבל למשפר חודשים בלבד. גם כשתקבל עובדת זרה כדאי לך מאד לקבל את הכסף מביטוח לאומי ולא לנהל את העובדת דרך חברת סיעוד כי הם גובים המוןכסף על חשבון העובדת (ובעצם על חשבונכם-כשהעובדת מפסידה תשלום המשולם לחברה. לא קשה לנהל את הכספים המגיעים לעובדת ואין צורך להבהל מהטופסולוגיה. אם לאמא יש הכנסות מועטות, יש אפשרות לקבל עבורה נקודות זיכוי במס הכנסה שלך כמי שתללויה בך לפרנסתה ולסיכום ומסיון אישי רב: להתחיל במיידית את הסידורים השונים עדיין כשאמא בבית החולים להתייעץ עם עובד סוציאלי של ביה"ח + אלה העובדים בהתנדבות ליד חלוקת תווי חניה וכו' אם אמא עוברת לבית-לפנות עוד בבית החולים לחברה שתסדר עבורה עוזרת בית מהביטוח הלאומי (מוגבל בשעות ובחודשים לפנות לחברת סיעוד לאיתור עובדת זרה מתאימה (כיום מאשרים גם לעובדות זרות הנמצאות בארץ מעל 7 שנים-הרשיון נקרא "מטעמים הומניטריים" להעביר את אמא לבי"ח סעודי אך ורק אם אין אפשרות כרגע ועד מציאת עובדת זרה. בעיקר לחולים עם ירידה קוגניטיבית הבית הוא הפתרון היחידי (ניסינו הכל) לפנות לקו"ח ולהפעיל את הביוח הסעודי (מוגבל ל-5 שנים מאחלתת לך הרבה תעצומות וכוחות נפש וסבלנות. תהיה זקוק לזה. בעמותת אלצהיימר/דמנציה יש בדרך כלל מקומות בהם נערכות סדנאות לטיפול ותקשורת נכונה עם קשישים במצב זה

cobeh

New member
תודה מקרב לב.

אלה בדיוק הנושאים שאני שובר עליהם את הראש בימים האחרונים. היום דיברה איתי בת של אחת המאושפזות, והדגישה שחשוב מאד לבקש כסף ישירות מביטוח לאומי ולא דרך חברת סיעוד, אני עדיין לא לגמרי מבין את הפרוצדורה ומה זה בדיוק אומר. מחר אני אמור לקבל את הטפסים השונים. בכל מקרה, אני לא אעיק יותר על הפורום עם הנושא הזה (לפחות אשתדל). מה שבעיקר הפחיד אותי שהיא תחזור הביתה מחר עם חיתולים וללא עזרה ראויה. המון תודה על עצות הזהב. המידע הנ"ל ודאי יסייע לי רבות.

ladybug4NLP

Active member
חברת סיעוד נותנת לך עובדת עוד לפני שיש אישור מביטוח לאומי

ואז כשיש אישור אתה יכול לבקש את כל הכסף לחשבון שלה. יש לך אישור /שותפות להכנס לחשבון שלך? אם לא צריך לסדר דחוף כבר היום ואתה לא מעיק. בשביל זה יש פורום, כדי ללמוד מאנשים אחרים שהיתה לה התנסות דומה

cobeh

New member
עדכון

היום שוחחתי עם העובדת הסוציאלית טלפונית (אתמול התקבל חולה קורונה למחלקה וסגרו אותה למלווים). היא היתה מאד קשובה. ביקשתי לדחות את השחרור בשבוע או לפחות בימים אחדים - בתחילת השבוע הבא כנראה מגיעה קרובת משפחה שתסייע באופן זמני. העו"סית אמרה שהיא תדבר עם הרופא ועם קופת החולים, משהו בקשר לבית הבראה בהשתתפות עצמית. אחרי זמן קצר היא התקשרה ואמרה שהרופא אישר לדחות ב-11 יום אבל זה טעון אישור של קופ"ח. אז זה לא סופי. היא גם דיברה איתי על המצב הרפואי - ככל הנראה יש בעיה עם ההחלמה שלה, העצם בחלקה מנותקת, לא לגמרי הבנתי. לפי שעה היא לא בכיוון של להתחיל להתאמן על עלייה במדרגות, ולא ברור אם תוכל, מה שמאד יקשה על ההתנהלות שלה בבית. היא גם עשתה סי טי ראש לבדיקת המצב הקוגניטיבי והתקבלו תוצאות עגומות, ורצוי לדבר עם הרופא. בהמשך הגעתי למחלקה וניסיתי לשוחח עם הרופא אך הוא גילה מידה מסוימת של חוסר סבלנות. הוא אמר שהפגיעה הקוגניטיבית היתה עוד לפני, ואין סיבה להניח שיהיה שיפור (למרות שזו היתה ירידה קלה, אחות של ביטוח לאומי ביקרה פעמיים ובשתיהן אישרו בדיוק אפס שעות סיוע, כרגע המצב לאין שיעור יותר גרוע מאשר בשעות שאחרי הניתוח או ביום שהיא נכנסה למחלקה, היו לה אז רגעים ארוכים של צלילות). טוב, התחלתי לחפור. מקום מכל, המצב בכי רע. המון תודה על ההתעניינות והעזרה.

ladybug4NLP

Active member
יש תרופה בשם ממוריט ששעוזרות לירידה קוגניטיבית עוזרת

אני בטוחה שמאז יש אולי תרופות עוד יותר טובות. כדאי לבדוק אם הקופה לא מאשרת יש תרופות שהן אותו דבר רק בשם אחר. בשום אופן לא להסכים לקבל תרופות פסיכיאטיריות שגוזלות את שארית המח שעדיין נותר לאמא - אלא אם היא משתוללת ומסכנת את עצמה. ושוב: לדרוש בית חולים שיקומי. אני גם מניחה שבמצבה יש לה כאבים שצריכים ניתור. אפשר לבקש בדיקת מומחה חיצוני. ביטוח לאומי נותן אוטומטית לאנשים במצבה לאחר ניתוח עוזרת בית ומקצה שעות. השעות הן לא לפי חומרת המחלה אלא תלוי הכנסה. לך למטה בלובי ליד הפסנתר ושם תתיעץ עם היושבים שם. חברת סיעוד "נתן" יושבת בתוך בית החולים והיא פונה בשמל לביטוח לאומי כי היא רוצה שהכסף יעבור דרכה. זה לא חייב להיות נתן, יכול להיות כל חברה סעודית ורצוי לדבר במקביל עם כמה. לא תמיד יש לכל חברה אנשים או בכלל אנשים מתאימים. אם מצאת מישהי והיא לא לרוחך, ניתן לבקש החלפה. כמו כן אפשר להחליף את החברה מהיום להיום. אבל כמו שאמרתי לך הכי טוב שביטוח לאומי יתנו כסף ישירות לאמא ואתה תעסיק את מי שאתה רוצה וכמה שאתה רוצה. זה רק עבור עוזרת בית בגלל הניתוח ולא מחליף עובדת זרה קרא עוד פעם את כל העצות ותתחיל לעבוד במקביל. זו שטות לומר להם שמישהי תבוא ותעזור לכם בבית. זה לא עניינם ופחות יעזרו. הפעל קצת את ההגיון. הצעתי כבר את עזרתי. שלח לי טלפון כדי שנוכל לדבר. ולא כתבת היכן אתם גרים שזה חשוב בהצלחה נ.ב. התחלת לטפל באישורים למשרד הבריאות כדאי לקבל כסא גלגלים, כסא לאמבטיה, מזרון נגד פצעי לחץ, וכד? אמא שלך כשתתגיע הביתה חייבת מקלחון. תתחיל כבר לעבוד על זה. גם לוקח לפחות שבועיים. בדרך כלל מעיפים את האמבטיה ומתקינים מקלחון פתוח שניתן לדחוף לתוכו כסא גלגלים +אביזרים על הקיר לתפיסה שלא תיפול כן זה הרבה עבודה ועצבים אבל רק מי שמתמיד מצליח

SicTransit

Active member
ממוריט (דונפזיל) היא לאלצהיימר

ולא כל ירידה קוגניטיבית היא בגלל אלצהיימר. &nbsp (אני כותב את זה רק כדי שקובי לא ירגיש חובה לדרוש מהרופא את התרופה הזאת מה שעלול לגרום לעוד קונפליקט מיותר)

cobeh

New member
שאלה

אתמול אמא שלי השתחררה מאיכילוב. במהלך השחרור אחת האחיות (אולי זו היתה פקידה), הודיעה לי שהיא פנתה לשירותי הרווחה, משום שהיא חוששת לגבי המשך הטיפול באמי. מן הסתם זה היה על רקע השיחות שלי עם העובדת הסוציאלית. היום התקשרה אלי עובדת סוציאלית מעיריית תל אביב והחלה לחקור ולשאול שאלות רבות, והודיעה שהיא רוצה לעשות ביקור בית. היא לא נשמעה כמו מישהי שרוצה לעזור ולספק מידע, אלא כמו חוקרת משטרה. האם אני אמור לחשוש מהמעורבות שלה ? חבר אמר לי שעכשיו משום שהיא עם דימנציה, שירותי הרווחה יכולים לעשות איתה מה שהם רוצים וכדאי לי להתייעץ עם עו"ד בדחיפות. האמנם ? סליחה מראש על ההטרחה. האימייל שלי [email protected]

למעלה