לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2935229,352 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
22/05/2020 | 04:26
64
635
במחילה מראש, הדברים אינם נוגעים לענייני צרכנות.
קודם כל אלף תודות למגיבים שייעצו לי בנושא בעבר. עזרתם לי מאד, אני לא יכול להפריז עד כמה.
ברזילי, SicTransit, ladybug4NLP והאחרים
באמת תודה מעומק הלב
אז ככה. לפני כחודש אמי נפלה ושברך את הירך. היא נותחה ואושפזה באורתופדית באיכילוב.
כעבור ימים אחדים הרופא אמר לי שהיא תישלח להמשך שיקום בבית. בני משפחה של מאושפזים במחלקה אמרו לי שהם מנסים לשלוח את כולם הביתה בהקדם, ואני חייב להתעקש על שיקום במחלקה מתאימה, משום שקשה מאד עד בלתי אפשרי להשתקם בבית אחרי פגיעה כזו, בעיקר משום האיכות והאינטנסיביות של הטיפול הפיזיותרפי, וההשלכות של שיקום לקוי בגיל הזה הן איומות ונוראות.
אז פניתי לעובדת הסוציאלית שבהתחלה אמרה שאין לערער על החלטות הצוות הרפואי, אבל חירבשתי משהו במהלך השיחה על כך שפניתי לעמותה לזכויות החולה (לא פניתי, אני לא בטוח שיש עמותה כזאת, נתקלתי באיזה דף מידע בחיפוש גוגל שמאז אני לא מוצא) ואז היא שינתה קצת את הטון ואמרה שתבדוק מה אפשר לעשות.
עוד באותו הבוקר קיבלתי טלפון שהצוות הרפואי שינה את טעמו והיא תועבר לאשפוז במחלקת שיקום אותרופדית-גריאטרית באיכילוב.
בשבועיים האחרונים היא מאושפזת במחלקה. למרבה הצער היא סובלת מירידה קוגניטיבית מאד קשה, קיוויתי שזה משהו שקשור לתרופות שהיא מקבלת וזה מאד זמני, אבל כנראה שזה יותר חמור. היה לה רקע של ירידה קוגניטיבית קלה, אבל באופן כללי היא היתה עצמאית ובמרבית הזמן צלולה.
בתחילת השבוע דיברה איתי עובדת סוציאלית שהודיעה לי שהיא אובחנה כסובלת מדימנציה קשה וצפוי לה שיקום ממושך. היא אמרה שהרופאים ממליצים שהיא תהיה בהשגחה 24/7. בימים האחרונים הם סוג של קושרים אותה לכסא הגלגלים מחשש שהיא תנסה לקום ותמעד (לדעתי זה קצת הגזמה). אני מגיע למחלקה משעות אחה"צ ומתיר אותה.
היום כשלקחתי אותה לישון היה מונח ליד המיטה שלה מכתב המודיע על שחרור בעוד ימים אחדים. שוחחתי עם אחד הרופאים שאישר את הבשורה. ואמר לי לפנות לטיפול בעיסוק ביום ראשון לגבי מידע על המשך טיפול בבית.
אז שוב, פציינטים אחרים ובני משפחה (חלק היו מאושפזים איתה במחלקה האורתופדית, מתברר שזו פגיעה די שכיחה) אמרו לי שצריך להאבק להשאיר אותה במחלקה, ולא להעז להחזיר אותה הביתה במצב כזה, לפחות עד שהיא יכולה פיזית ללכת לשירותים לבד.
אחת המטופלות סיפרה שכבר לפני יותר מחודש הם הודיעו לה שהיא עוזבת, ובעקבות שיחה עם הבן שלה הם נמלכו בדעתם. והיו עוד כמה סיפורים דומים.
בקיצור אני מאד חושש, גם בלי קשר לנושא השיקום האורתופדי שלה אני לא רואה איך אני מתארגן על מטפלים 24/7 בתוך ימים אחדים (גם אמרו לי אנשים במחלקה שזה בלתי אפשרי). כאמור רק בתחילת השבוע נאמר לי שהיא זקוקה לעוד שיקום ממושך. וברמה הפיזית אני לא רואה איך אני מכניס אותה הביתה לא כל שכן מחליף לה חיתולים.
בשיחה עם הרופא כמעט ולא אמרתי דבר. הוא נשמע מאד החלטי ואני מטבעי סובל ממחסור באסרטיביות. וכנראה שגם ב-common sense. בטיפשותי הרבה אמרתי לעובדת הסוציאלית בשיחה הנ"ל שאני מתכוון לעבור לגור עם אמי ולעזור לה כמיטב יכולתי (מה שנכון) ובעקבות השיחה עם הרופא אני מניח שזה מה שהוביל להחלטת השחרור בטרם עת (כששאלתי מה אני עושה עד שיהיו מטפלים, הוא אמר שהוא הבין מהעובדת הסוציאלית שאני אהיה איתה).
אשמח מאד לעצה
תודה מראש על ההקשבה
צרכנות >>
לצפיה ב-'עוד הערה קטנה'
עוד הערה קטנה
22/05/2020 | 07:24
106
בשיחה האחרונה הרופא אמר לי שמבחינתם הם "הגיעו איתה ל-plato". ברור לי שזה לא נכון (אבל מה אני כבר יכול להגיד לו). בכל פעם שאני מגיע לפיזיותרפיה אני רואה שיפור. ומדובר כאמור בשבועיים בסך הכל. כשהיא הגיעה למחלקה היא בקושי יכלה לזוז.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אתה לא רוצה להקשיב'
אתה לא רוצה להקשיב
22/05/2020 | 08:35
132
האמת לא נעימה. והאמת היא שאין דרך לשפר מצבו של אדם דמנטי בשיקום. אין דרך לעזור לו מפני שנדרש שיתוף הפעולה הקוגנטיבי של האדם מה שהוא אינו מסוגל לו. זה בערך כמו לבקש מתינוק להבין את משפט פיתגורס. מעבר לכוחותיו של האדם. התעללות.
לא קשורים את אימך לכיסא, אלא שמים לה חגורת בטיחות. שכן אם היא תקום- בגלל שהיא דמנטית ואינה מכירה במגבולותיה וסביבתה, ותיפול- מפני שהיא שברה את הירך ואינה יציבה, בית החולים יישא באחריות, לא אתה, ואתה תוכל לתבוע (ועל הדרך לקבל כסף ממערכת הבריאות הדלילה גם כך על חשבון משלם המיסים). ובכל מקרה, אם היא תיפול היא יכולה למות. מה שאינו עניין מצחיק כלל, ולכן ננקטים כל אמצעי הבטיחות הראויים להבטחת שלומה. 
לעניין המטפלים הזרים- קיים מסלול מזורז לקבלת היתר להעסקת עו"ז. יש להעזר בעו"ס לשם הגשת המסמכים הרלוונטיים לרשות האוכלוסין וההגירה ובט"ל. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'עוגיפלצת צודקת - ותוספת קטנה לדבריה'
עוגיפלצת צודקת - ותוספת קטנה לדבריה
22/05/2020 | 09:23
15
101
כדאי שתפנה לחברה המטפלת בעובדים זרים, שם ידעו להדריך אותך איך לנהוג, יש להם גם נסיון וגם אינטרס.
צרכנות >>
לצפיה ב-'עובדים זרים'
עובדים זרים
22/05/2020 | 09:28
4
93
אל תתמהמה בעניין הזה, כי בגלל שבחודשים האחרונים כמעט לא הרשו לעובדים זרים להגיע (היתה איזו ועדת חריגים אבל בגדול העסק נעצר) נוצר תור גדול.

פעל בהתאם לעצה של ברזילי ואולי אתה יכול לברר גם בבט"ל אם אפשר לקבל עזרה בהליך מקוצר, אם כי אני לא אופטימי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
22/05/2020 | 09:52
3
85
מהנסיון שלי עם בט"ל אלה דברים שלוקחים זמן, גם בהליך מקוצר. בכל מקרה אין לי כוונה להתמהמה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מהנסיון שלי, ממש בתקופה האחרונה, בט"ל ראויים לשבח על התגובות'
מהנסיון שלי, ממש בתקופה האחרונה, בט"ל ראויים לשבח על התגובות
22/05/2020 | 11:40
70
המהירות והיעילות שלהם. יתכן ולצורך קביעת הזכאות וגובהה זה לוקח מעט יותר זמן כי הם שולחים אח/אחות הביתה אבל אולי עם חוות דעת מהשיקום התהליך יהיה מהיר יותר.
אגב, אישור להעסקת עובד זר קיבלתי מרשות האוכלוסין תוך כשבוע מהבקשה (ממש בשבוע שעבר).
צרכנות >>
לצפיה ב-'בתהליך מקוצר אפשר רק לקבל עו"ז שנמצאת בארץ'
בתהליך מקוצר אפשר רק לקבל עו"ז שנמצאת בארץ
23/05/2020 | 11:40
1
50
לא לייבא אחת מחו"ל מתוך מטרה לזרז את התהליך ולתת פרק זמן גישור עד לקבלת היתר קבוע. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'קצת מזכיר סרטים ישנים, אבל'
קצת מזכיר סרטים ישנים, אבל
24/05/2020 | 14:06
32
במודעות אבל מוזכר לפעמים גם עוזר/ת פיליפיני, כך שאפשר לקבל דרכן מצביע לכיוון אפשרי. הפלוס הוא גם בעצם הידיעה שיש כרגע מישהו חופשי שמן הסתם מחפש עבודה, וגם בכך שמי שטורח להזכיר את המטפל הזר כנראה מרוצה ממנו.

(לצערי מבוסס על ידע אישי)
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
22/05/2020 | 09:47
9
88
היא לא צמח. היא פותרת איתי תשבצים. היא נענית לכל ההוראות של הפיזיותרפיסטים. אני רואה בכל סשן את השיפור בתנועה של הרגל שלה. מלבד זאת, חלק לא מבוטל מהמאושפזים שם סובלים מירידה קוגניטיבית. זה ממש לא נכון לקבוע באופן קטגורי שאי אפשר לשקם מי שסובל מדמנציה. עובדה שהיא עוברת שיקום, וכאמור בשיחה שלי עם העובדת הסוציאלית מיום ב' האחרון היא אמרה לי שעוד צפוי לה שיקום ממושך במחלקה (למרות שהיה ידוע על הבעיה הקוגניטיבית, זה למעשה היה הנושא העיקרי בשיחה), כנראה שכאשר אמרתי לה ברוב חוכמתי שאני מתכוון לעבור לגור אצלה וכו' זה מה שגרם לשינוי דרמאטי בתכנית. מכל מקום, היא אמורה להשתחרר ביום ג' הקרוב, ואין סיכוי שאני אספיק להתארגן על מטפלים או אפילו לשלוח את הטפסים המתאימים. העובדת הסוציאלית אפילו לא בישרה לי על השחרור, כאמור במקרה ראיתי את המכתב אתמול בשעות הערב המאוחרות. כמובן שאם אין מנוס, אני אקח אותה הביתה ואעשה כל מה שצריך. אתה לא חושב שראוי לבקש לדחות את השחרור בעוד כמה ימים ? לפחות עד שאני אתארגן על עזרה בכל מה שקשור לשירותים.

צרכנות >>
לצפיה ב-'שתדע שאם אתה פונה לחברת סיעוד הם נותנים מטפל/ת למספר שעות '
שתדע שאם אתה פונה לחברת סיעוד הם נותנים מטפל/ת למספר שעות
22/05/2020 | 11:47
1
67
ביום על חשבונם, למשך כשבוע שבועיים, עד שיש אישור מבט"ל לשעות סיעוד.
כמובן בתנאי שלחברה יש מטפלת מתאימה (מטפלות שעתיות הן ישראליות). אפשר לפנות למספר חברות ולבדוק איתן. כמובן שאם יש יכולת ניתן להעסיק מטפלת באופן פרטי. אפשר לברר עם העוס"ית בבי"ח.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/05/2020 | 04:54
10
לצפיה ב-'אתה עובר אתה כמעט מה שאנחנו עברנו עם אימי ז"ל'
אתה עובר אתה כמעט מה שאנחנו עברנו עם אימי ז"ל
22/05/2020 | 11:54
3
90
1. קודם כל דחוף להוידע להרופאים ולעובד סוציאלי שאתה לא עובר אליה הביתה
2. גם אצל אימי שכבר היתה דמנטית חלה ירידה עצומה בקוגניציה
    בחלקה בגלל שיצאה ממקום מוכר ובעיקר כי תרופות להרדמה גורמים אצל חלק
    מהחולים ירידה שכזו וגם פגיעה. יש שחוזרים לעצמם, יש שחוזרים חלקית ויש       שלא
3. מיד להוצאי תכתב מעובד סוציאלי ומרוא מומחה גריאטרי בבית החולים שהחולה
   אובחנה עם דמנציה, לא מסגלת להתנהל לבד וזוקה להשגחה 24 שעות ביום
4. עם המכתב הזה לפנות לחברה שעוסקת בתווך עובדים זרים
5. לא להסכים להוציא אותה עדיין מבית חולים, שתהיה לפחות חודש בשיקום
    במיוחד אם אתה רואה שיש שיפור
6. בשום אופן לא להסכים ל"יבוא" עובד זר מחו"ל. גם לוקח זמן וגם זו עובדת
    שאין לה מושג וצריכה בעצמה להקלט במדינה חדשה, לרב ללא ידיעת אנגלית 
    או מינימום, ללא נסיון בטיפול. חולה דמנטי זקוק לעובדת מנוסה עם הרבה
    סבלנות כי הם עוברים הרבה פאזות כולל תקופה של אגרסיביות יתר. מה שצריך
    זה תמיד להסכים למה שחולה אומר, אבל לעשות את מה שצריך. ויכוח עם 
    חולה דמציה בכל שלב מביא לעוד יותר אגרסיביות של חולה שנאבק בכל הכח בשביל לשמר קצתת עצמאות
7. דע לך שכל חברה שאתה נרשם אליה גובה ממך דמי הרשמה של כ-2000 ש"ח
   וגם אם בסופו של דבר לא שלחו לך עובד, די קשה לקבל חזרה. אם מצאת
   יש לפנות דחוף לביטוח לאומי לאישור ואח"כ למשרד הפנים (חברת הסיעוד אמורה לעזור
8. היכן אתה גר? אם הכי גרוע יגיע תצטרך לקחת עובדת זרה שנמצאת בין עבודות
    או חברה של חברה עד שתקבל את כל הרשיונות. ברגע שיש לך אישור שהגשת
    בקשה, העובדת שלך (אם יש לה ויזת שהיה בתוקף) מוגנת ממח' ההגירה
9ץ PLATO, אמא שלי היתה כבר בבית אחרי שהייה שבבית חולים שיקומי ברעות
     ואח"כ בא פיזיוטרפיסט מקופ"ח (מכבי). הוא קידם אותה עד גבול מסויים וכשנמאס לו הוא גם הודיע שהיא הגיעה ל-PLATO. למזלינו היתה לנו מטפלת
    נפלאה שלימדה אותה לרדת 8 מדריגות כדי שתוכל לצאת אתה לטייל בכסא 
    גלגלים (אם יש לה מעלית זה דבר נפלא).
10. אםתדיע עם אמא הביתה תוכל לקבל ממשרד הבריאות כסא גלגלים (נדמה לי שצריך רק פקדון), כסא לאמבטיה עוד כל מיני דברים. עד אז ניתן לקבל בשאלה מעזר לצייון, יד שרה. כנ"ל לגבי הליכון מקלות הליכה, מזרון נגד פצעי לחץ (גם במשרד הבריאות)
11. כי חשוב ואת זה כדאי לקנות זה מגן למיטה כדי שאמא לא תיפול בלילה. לא כדאי לשכור

אשמח לענות לעוד שאלות אם צריך. תשאיר טלפון
הרבה בריאות רפואה שלמה והרבה סבלנות
נ.ב. כדאי להשתקשר לאגודה לדמנציה, יש להם הרבה אינפורמציה, כלי עזר וגם סדנאות איך להתנהל עם חולה שכזה

צרכנות >>
לצפיה ב-'דבר נוסף: בקש לראות את המבחן תוצאות של מבחן ובדיקת גריאטריה '
דבר נוסף: בקש לראות את המבחן תוצאות של מבחן ובדיקת גריאטריה
22/05/2020 | 12:36
1
66
שקבע שיש לאמא שלך דמנציה וגם הודעה בכתב.
מה שאמרו לך לך בע"פ לא תופס.

וגם האם יש לכם כרטיס כסף או זהב (למשל במכבי) או בכל קופ"ח או כל קופה אחרת או גם של חברת ביטוח אחרת? הם גם אמורים להשתתף (הממשלה הפסיקה בשנה האחרונה ביטוח סעודי של חברות פרטיות). כל ביטוח סעודי של קופ"ח מוגבל ל-5 שנים
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
23/05/2020 | 04:32
42
יש לה מכבי זהב
צרכנות >>
לצפיה ב-'המון המון תודה'
המון המון תודה
23/05/2020 | 04:28
60
היום במחלקה ניסיתי לדבר עם האחים.  הם אמרו לי לפנות ביום ראשון לרופא ו/או לעובדת הסוציאלית, ולא לפנות היום לרופא משום שהוא תורן ולא שייך למחלקה.
אני מאד פסימי. מהשיחה האחרונה עם הרופא הוא נשמע מאד החלטי ואין לו כוונה לשנות את ההחלטה.
לגבי מטפלים, יש לי נסיון טראומטי עם דנאל וגם עם ביטוח לאומי שעברתי עם אבי ז"ל. מטפלים ישראלים שאחד מהם היה אדם לא שפוי שנהג לשוחח בסלולרי בקולי קולות כל הזמן וניבל את פיו וממש הפחיד את ההורים שלי, השני שנהג לאחר ולחתוך הרבה לפני הזמן.
ואבי ז"ל היה צלול מאד ואדם מאד חכם, אני לא רוצה לחשוב מה יקרה לאמא שלי עם אשה זרה.
במיטה הסמוכה לה בבית החולים שכבה מאושפזת שגם כן סבלה מדינמציה, והמשפחה שלה הביאה אחות מוסמכת ועתירת נסיון (פרטית, לא ישראלית) שבקושי התייחסה אליה.  זו אחת הסיבות שאמרתי לעובדת הסוציאלית שאני מתכוון לגור איתה. וזו אכן כוונתי. במצב שלה כרגע אני לא רואה איך מישהו יטרח או ידע איך להעסיק אותה ולעורר את הקוגניציה שלה.
גם מבני משפחה של מאושפזים שמעתי סיפורי זוועה רבים ודומים, על ההתנהלות של ביטוח לאומי וחברות הסיעוד. קצרה היריעה
מכל מקום כרגע מה שהכי מפחיד אותי שעוד שלושה ימים היא מגיעה הביתה ואני לא יודע מה אני עושה אפילו עם חיתולים, או להעלות אותה במדרגות. אני גם פיזית לא יכול לעשות את זה. היא שוקלת יותר ממני.
המון תודה על המידע ועל העזרה רבה. באמת אין מלים
צרכנות >>
לצפיה ב-'היא אמא שלך'
היא אמא שלך
23/05/2020 | 11:43
50
לא אמא של העו"ס. אם אתה לא תדאג לה אז מי אתה מצפה שידאג לה? מצבם הקוגנטיבי והנפשי של אנשים משתפר פעמים רבות בבית או בסביבתם המוכרת. ככל שמשך האישפוז מתארך, כך גדל הסיכוי שהדמנציה תהפוך לקבועה. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'הרבה זקנים סובלים מירידה קוגניטיבית רצינית, עקב אישפוז. '
הרבה זקנים סובלים מירידה קוגניטיבית רצינית, עקב אישפוז.
23/05/2020 | 14:58
1
53
לעיתים זה הפיך! היה לנו נסיון כזה עם סבתא ז"ל. חזרה הביתה, וקמה לתחיה. ממליצה לפנות באופן פרטי לפסיכיאטר, שיבוא ויבדוק אותה, אפילו במחלקה, ככה בשקט. 

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/05/2020 | 03:42
23

צרכנות >>
לצפיה ב-'מיד תודיע להם שאתה לא יכול להוציא אותה'
מיד תודיע להם שאתה לא יכול להוציא אותה
22/05/2020 | 16:22
24
83
א. כי אתה עובד ולא יכול להשגיח עליה, והם כבר אמרו שהיא צריכה השגחה 24/7
ב. כי אתה צריך להתאים את מקום המגורים שלה לכסא גלגלים, גישה לשירותים בכסא וכו.
ג. כי אתה לא יכול לעבור לגור אצלה, וכשאמרת את זה התכוונת רק לתקופה מוגבלת ואתה מבין עכשיו שזה לא ריאלי ולכן אתה בתהליך למצוא לה השגחה מקצועית.
תגיד להם את זה עכשיו, היום. אפילו שששי ויש רק צוות תורן ויגידו לך לדבר עם הרופא הבכיר ביום ראשון. תגיד להם שירשמו את זה בתיק ושתגיד גם ביום ראשון. אין ברירה, תצטרך לגדל אסרטיביות ולהגיד להם שמכיוון שהיא צריכה השגחה מלאה, כפי שהם אמרו, אז תשחרר אותה מהמחלקה רק כשתהיה לך השגחה כזו, ואתה עובד על זה. ביום ראשון בקש פגישה מסודרת (לא במסדרון) עם הרופא המטפל שלה ובקש ממנו סקירה מלאה על מצבה, סיכויי ההתקדמות שלה והמצב העתידי הצפוי שלה.

ואז תתחיל לחשוב מה אתה עושה. סביר להניח שגם אם היא תמשיך להתקדם, מתישהו היא באמת תשתחרר ובאמת תצטרך עזרה רצופה. האפשרויות שעומדות לפניך הם:
1. לקבל שעות עזרה מביטוח לאומי ועל חשבונו. צריך טופסולוגיה עד שמאשרים את זה, ומדובר במקסימום 22 שעות שבועיות כך שזה לא פתרון מלא בכל מקרה.
2. להעביר אותה לבית אבות סיעודי
3. להביא לה עובד זר שיגור איתה בבית
4. להביא עובד סיעודי ישראלי על חשבונך בנוסף לשעות ביטוח לאומי. זה יקר מאוד ומוגבל עד 8 שעות ביום בלבד. בשעות אחרות תצטרך לטפל בה בעצמך.
לכל אחת מהאפשרויות האלה יש משמעות כלכלית ואישית לא פשוטה, כך שאתה צריך קודם כל להחליט מה אתה עושה ואז לפעול בכיוון. זה ייקח זמן ואתה צריך להילחם שלא ישחררו אותה עד שאחד מהדברים האלה יתממש.

הכי חשוב שיהיה לך עם מי להתייעץ, ולא עם זרים בפורום אינטרנטי. יש לך אחים? דודים? קרובי משפחה אחרים? כדאי לשתף אותם ויפה שעה אחת קודם. אם אין לך קרובים כאלה, אולי חברים. אולי עמיתים לעבודה שמטפלים בעצמם בהורה קשיש ומכירים את ההתלבטויות. אם ממש אין אף אחד - יש עמותות לענין זה, למשל https://yad-sarah.net/community/%D7%99%D7%93-%D7%9...
אם גם שם לא תמצא עם מי להתייעץ, תוכל לפנות לעובדות סוציאליות שעוסקות בטיפול בקשישים בקהילה, למשל בעמותת מט"ב https://www.matav.org.il/ או בבתי אבות. שים לב שלכל אחת מהן תחום התמחות אחר וראיה קצת צרה של הנושא (ממש כמו לעובדת הסוציאלית במחלקה שאתה מדבר איתה כרגע).
אל תנסה להתמודד עם כל זה לבד, זה כמעט על גבול הבלתי אפשרי.
גם עם אמא שלך תצטרך להתייעץ, לא תוכל לכפות עליה פתרון שהיא לא תסכים לו.
בהצלחה! זה לגמרי לא מצב פשוט.
צרכנות >>
לצפיה ב-'רק תיקון לגבי מקסימום שעות של ביטוח לאומי 30 שעות נכון להיום'
רק תיקון לגבי מקסימום שעות של ביטוח לאומי 30 שעות נכון להיום
22/05/2020 | 22:47
2
54
זה יורד ל26 מהרגע שמקבלים אישור להעסקת עובדת זרה מרשות האוכלוסין.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/05/2020 | 04:55
1
45

צרכנות >>
לצפיה ב-'קצת סדר בדברים. 1. אין מה לחפש עובדת זרה ללא אישור מרשות'
קצת סדר בדברים. 1. אין מה לחפש עובדת זרה ללא אישור מרשות
23/05/2020 | 13:33
43
האוכלוסין. אף חברת סיעוד/תאגיד לא יחפש לך כזאת לפני שיהיה אישור.
2. היום, בגלל הקורונה, לא מביאים עובדות מחו"ל. נותנים רק מי שנמצאת בארץ ופנויה.
3. כל עוד לא תקבל שעות סיעוד מבט"ל כל התשלום למטפלת/עובדת זרה יהיה עליכם. זאת הסיבה שכדאי להפנות בקשה לבט"ל עם אישורים רפואיים כמה שיותר מהר.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אלף תודות'
אלף תודות
23/05/2020 | 04:53
19
75
היום ניסיתי לשוחח עם אחד האחים ואחת האחיות (בעקבות ההודעה שלך). הם אכן אמרו לי לדבר עם הרופא ביום ראשון ולא גילו עניין לרשום דבר בנושא. אני מאד סקפטי לגבי האפשרות לשנות את דעתו של הרופא וחושש מכך מאד.
תודה רבה על העזרה והסבלנות והמידע יקר הערך. אני קורא את הדברים בעיון. אני נוטה להאמין שעדיף לה לחזור הביתה. היא מביעה עניין לחזור ומתגעגעת לחתולה שלה. המון תודה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אני מזכירה לך'
אני מזכירה לך
23/05/2020 | 11:02
3
71
שגם הרופאים במחלקה הקודמת היו מאוד נחושים לשלוח אותה לשיקום בבית. אולי הגיע הזמן לשלוף שוב את העמותה לזכויות החולה?
בקשר לחזרה הביתה: עזר מציון יוכלו לשלוח לך אמבולנס (בתשלום) עם גברתנים שיעלו אותה הביתה על אלונקה. קופת החולים שלך יכולה לשלוח הביתה מרפא בעיסוק שימליץ איך להתאים את הבית למצבה (לפנות ל"מחלקת המשך טיפול בקהילה"). משרד הבריאות ישתתף בעלות חלק מהמתקנים הייחודיים אם יהיו לך מסמכים רפואיים מתאימים (תשאל את המרפא בעיסוק). שיהיה לך בהצלחה!
צרכנות >>
לצפיה ב-'להגיד קודם כל שאתה לא מוציא אותה עדיין וזהו'
להגיד קודם כל שאתה לא מוציא אותה עדיין וזהו
23/05/2020 | 11:50
1
58
הם לא יכולים לפנת אותה בכח. תודע  להם שכרגע אתה לא יכול לגור איתה בבית. אתה לא צריך לתת להם סיבה. חשבת... וטעית. זה לא אומר שאתה לא יכול לעבור לגור אצלה ולפקח על העובדת הזרה. אף אחד לא יכול להכריח אותך (גבר) לנגב את הטוסיק של אמא ולקלח אותה (למשל)

אם יש לך הרבה כסף אז עובדת ישראלית עד שתמצא מישהי מתאימה.
אם לא אז ביטוח לאומי ועובד זר ןקבלת אישורים לאביזרי התניידות ממשרד הבריאות (ובינתיים מיד שרה או עזר מציון)
אל תכניס אותה למיטה גם אם היא צלולה בלי מעקה בטיחות למיטה

שאלתי היכן אתה גר ולא ענית. יש לי להמליץ לך על חברה סיעודית מנס ציונה. נחמדים והגונים-השאלה אם יש להם עובדות מהמקום שבו אתה גר.

חוזרת על ההמלצה שלי בשום אופן לא להסכים לייבא עובדת זרה שחברות הסיעוד בדרך כלל לוחצות כי זה חתול בשק. בינתיים אם אין אפשרות אחרת-אפשר להכניס את אמא לבית אבות סעודי אבל צריכים לבדוק היטב את המקום ולבוא כל יום ולהראות נוכחות.
גם אמא שלי היתה בבית אבות כחודשיים כי מטפלת קודמת הבריזה מהיום להיום. בית האבות היה נורא מכל הבחינות, בעיקר לאנשים דמנטיים. וכן,, בניגוד
לדעה הרווחת שזה לא קורה, היו מכניסים אותם בשעה 7 למיטה עם כדור שינה!!!
ואז מצאנו מטפלת נפלאה שעמידה אותה על הרגליים.

בניגוד לנושאים רבים דווקא בעניין של מציאת עובדת זרה וכל מיני טופסולוגיה עם ביטוח לאומי-דווקא באינטרנט יש אנשים שגם גידלו אסרטיביות (חובה) וגם עתירי נסיון וכן יכולים ליעץ לך

לעמוד על שלך ושוב לעמוד על שלך. זו ההזדמנות שלך לגדל אסרטיביות לאו דווקא בוטה). אתה יכול כי אמא שלך יקרה לך ואתה יודע למה היא זקוקה

וכן-אי אפשר לקחת אותה הביתה כי 
1. עדיין לא סיימה את השיקום ויש מה לשפר (גם אם הם אומרים שלא)
2. צריך להכין את הבית (לנו לקח שבועיים לפרק את האמבטיה, להרחיב את פתח הדלת ולהתקין מקלחון)
3. להשיג אביזרים ממשרד הבריאות (גם צריך זמן)

כבר כתבתי לך לדרוש אישור בכתב וכן את תוצאות המבחן של אמא. מה שאומרים בע"פ לא שווה

כל מי ששהה בגלל ניתוח בבית חולים מעל 8 ימים-בקופ"ח מכבי מגיעים לו 5-8 ימי הבראה. בדוק היטב אם תגיע להבראה שהמקום מתאים לאמא בחינת מצב בריאות כי אחרת אתם עלולים להגיע וידחו אותה על הסף. ההבראה צריכה להיות במקום סעודי

יחד עם הגשת הטופסולוגיה כדאי לגשת למועדוני גמלאים בעיר לאנשים סעודיים או תשושי נפש שם ישנו מקבץ גדול של עובדים זרים ולשאול אם יש להם חברה שלא עובדת או סיימה רק עכשיו. לבקש המלצות ממעבידים קודמים.

עובדת שנמצאת בארץ מעל 7 שנים עקרונית לא יכולה להשאר יותר אבל יש סעיף שנקרא "מטעמי הומניטריות" ואז מאשרים, במיוחד עכשיו שאין עובדים זרים חדשים בגלל הקורונה.
כדאי להעדיף, מישהי שרוצה לעבוד 7 ימים בשבוע (ורבות מעדיפות בגלל שזה אקסרטא כסף) ואתה תיתן לה חופש מתי שנראה לך. חפש נשים בודהיסטיות כי נוצריות רוצות ללכת לכנסיה בכל יום ראשון.

המדינה מחולקת לאזורים מבחינת עובדים זרים ז"א שעובד שנמצא בירושלים או בצפון באיזה מושב לא יכולה להתנייד למקום אחר אלא ממש בסביבה (זה כדי שעובדים לא יעדיפו לעבוד במרכז והפריפריה תישאר בלי עובדים זרים). יכול להיות שבגלל הקורונה היום זה קצת שונה
בהצלחה...
צרכנות >>
לצפיה ב-'המון תודה'
המון תודה
24/05/2020 | 04:48
32
אמי גרה בת"א. גם אני.
יש לי נסיון מבהיל עם סבתא שהיתה בבית אבות סיעודי ועם קרוב משפחה שאושפז במחלקה שיקומית גריאטרית ב"נאות התיכון" ביפו (שמיועדת למבוטחי "מכבי זהב").
ממש מחריד מה שהולך שם. הצוות רוב הזמן נעדר, בהפסקות, אחים ואחיות מעשנים ביציאת חירום וזה ממש מסריח חלק מהמחלקה. ועוד כמה וכמה זוועות שאני יכול לספר. ספק אם תאמיני. השיקום באיכילוב זה ממש עולם אחר.
אבל גם שם מכניסים את הפציינטים למיטות בסביבות 7. היום הייתי צריך להפציר בכח העזר שיניח לי להשאר איתה בחדר הטלוויזיה עד 9
הרבה תודות על המידע הרב. מחר (עוד כמה שעות) אני אתחיל לנסות להתארגן. אני מאד אשתדל לשכנע את העובדת הסוציאלית שתפעל להשאיר אותה עוד לפחות שבוע. דיאלוג עם הרופא נראה לי לצערי הרב די חסר סיכוי.
 אגב, באמת תהיה בעיה לא פשוטה להתאים את הבית שלה.
שוב, המון תודה על העזרה העצומה.
I could not thank you enough
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה לך'
תודה רבה לך
24/05/2020 | 03:47
30

צרכנות >>
לצפיה ב-'הצוות במחלקה יכול לרשום גרפיטי בגדול בשירותים של הרופא- '
הצוות במחלקה יכול לרשום גרפיטי בגדול בשירותים של הרופא-
23/05/2020 | 11:49
14
70
זה לא ישנה שום דבר. מי שמחליט על שחרור או אי שחרור זה רופא בכיר בלבד ורק הוא. ככה שחבל על האנרגיות. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'למה השפה הזאת? בכלל, מהתחלה רואים פה גישה שלילית ועוינת שלך'
למה השפה הזאת? בכלל, מהתחלה רואים פה גישה שלילית ועוינת שלך
23/05/2020 | 21:22
6
59
כלפי כל מי שמנסה לעזור לו.
בסדר, זה לא סוד: הבנו, את או מהתחום או יותר מדי מבינה בתחום. אחלה
במקום להביא את זה למקום טוב לעזור בצורה יפה, רק להוריד ולהוציא לו את האוויר
אם אלה מי שמועסקים שם במחלקות - אני לא אתפלא אם מצפה לו דרך קשה ולא קלה.

הרבה כוחות לשואל השאלה אם עוגיפלצת היא מדגם מייצג של העובדים שם, היה חזק
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
24/05/2020 | 03:58
2
48
בסך הכל יש לי הרבה דברים טובים לומר על המחלקה הזו. אני מאשים בעיקר את עצמי בהתנהלות חסרת אחריות מול העובדת הסוציאלית והרופא. נכנסתי ללחץ כשהיא דיברה על שיקום ממושך ועל המצב הקוגנטיבי שלה. אם הייתי רק שותק אני נוטה להאמין שלא היו משחררים אותה במצב כזה.
תודה.

צרכנות >>
לצפיה ב-'הכל טוב, תתעלם מאותה "פלצת". אגב,תקרא את התגובה שלה אלי'
הכל טוב, תתעלם מאותה "פלצת". אגב,תקרא את התגובה שלה אלי
24/05/2020 | 17:17
1
39
שים לב באיזה אופי מדובר "נוגדי דיכאון" נו באמת חחחחחח
כאילו, בת כמה את? עוקצים בגילאי העשרה, בחיאת. טוב אם עשיתי לך טוב - אני שמח
בכל אופן אתה - תתעלם ממנה.
אל תקשיב לה, שעוד לא תוריד לך את הרוח מהמפרשים
לך בדרך שלך. תתעקש, תשיג, תקבל.
היא לא תהיה עם אמך לכן מה אכפת לה להוריד לך את המצב רוח.
תלמד - בחיים יהיו לא מעט "מפלצות" כאלה אתה תצטרך ללמוד להתעלם מהן.
לא כל מה שאומר לך מישהו זה נכון. גם לא אני. תסנן.
אומרים לך משהו ואתה עדיין מאמין בשלך - לך עם זה. לדבר הכי קל.
בהצלחה תעדכן יהיה בסדר
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2020 | 01:35
19
ככל הנראה הם דוחים את השחרור שלה. זה עוד לא סופי.
תודה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'קושקוש מושמוש'
קושקוש מושמוש
24/05/2020 | 16:23
2
39
לא יעזור. גם אם האמת לא נעימה, היא עדיין יותר עוזרת. הרבה מהעיצות שניתנו כאן הן עצות אחיתופל. כוונה טובה אולי, אבל לא יעזרו באמת.
אני בעיקר בת של.... ונכדה של....ואני לא שוכחת את זה לרגע. אני מצטערת אם אני מבאסת אותך, באופן אישי, אבל למציאות יש נטייה לבאס לפעמים, בלי קשר למצב הרוח שלך ולדעתך בעניין (נוגדי דיכאון?) המטרה היא לא לבאס אותך או אותו. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'רק בקשר לעצת אחיתופל'
רק בקשר לעצת אחיתופל
25/05/2020 | 09:54
1
32
עצת אחיתול היא עצה טובה שמקבלה בוחר להתעלם ממנה.
נראה לי שאת התכוונת לההיפך מזה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כן. למרות שעצת אחיתופל הייתה טובה'
כן. למרות שעצת אחיתופל הייתה טובה
27/05/2020 | 00:59
10
משתמשים בזה במובן של עצה רעה.  גם אומרים להפריד ממוץ מתבן, בזמן שנכון להגיד להפריד מוץ מבר. לא חשוב. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'הרופא יכול להחליט לשחרר כאוות נפשו'
הרופא יכול להחליט לשחרר כאוות נפשו
24/05/2020 | 08:52
6
52
אבל אם אין לאן להוציא אותה עם טיפול מתאים, העובדת הסוציאלית תעצור את זה (ואם לא היא, פניה קלה לתקשורת תוציא מזה מטעמים, וגם הרופא הבכיר לא ירצה בזה).
צרכנות >>
לצפיה ב-'יש כמה כותרות'
יש כמה כותרות
24/05/2020 | 16:42
36
שתחתיהן אפשר להמשיך לאשפז מישהו. "הבית שלי לא מוכן ואין לי עזרה" היא לא אחת מהן. מפני שבית חולים יגיד לך שהוא לא זורק את האדם החוצה, אלא שהוא עובר לחסות קופת חולים- מה שנכון עובדתית, ושלקופת חולים יש צוות מיוחד ביחידה להמשך טיפול שנועד בדיוק למקרים האלה. בדרך כלל, בית החולים מאפשר עוד כמה ימי חסד למשפחות שלא רוצות לקחת את ההורים מהסיבה של "הבית לא מוכן ואין לי עזרה" - אם כי מרגע שזה הונח על השולחן לרוב מדובר בימים ספורים, לא שבועות ולא חודשים. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'ראיתי שהתחלת להגיב פה רק לאחרונה, עם תגובות שכל מידע'
ראיתי שהתחלת להגיב פה רק לאחרונה, עם תגובות שכל מידע
24/05/2020 | 17:19
3
44
שווה זהב
לעומתה, ואת אולי לא מכירה את המפלצת
אז חבל שתיפלי לתוך בור שתנסי כאילו לדבר איתה הכל רגיל

אומר לך מעכשיו, חבל על ההקלדות והעצבים שלך
המשיכי לעזור כפי שהגבת פה, התגובות שלך פנטסטיות
ראי תגובות שלך לעומת שלה
תתעלמי ממנה, ככל שמתעלמים מאנשים כאלה הם לא נעלמים אבל
אין להם פידבק, אף אחד לא עונה להם והם נשארים עם מה שהם מבשלים לבד

כל הכבוד ani15
חבל על ההקלדות המיותרות עדיף שנקליד עוד הודעה לבחור במקום להאכיל טרולים (מפלצות)
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא כל מי שלא נחמד אליך'
לא כל מי שלא נחמד אליך
24/05/2020 | 22:27
28
ולא מתחנפן אליך הוא טרול. לא אמרו לך את זה בתור ילד? גם לביבי לא. ותראה מה יצא. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'היי, יצירתי'
היי, יצירתי
25/05/2020 | 08:51
26

עזוב שכל השרשור הזה מיותר ואינו קשור לפורום בעליל (יש פורומים לנושא זה)
זה פורום צרכנות ולא פורום תמיכה/עידוד.

עוגיפלצת112 כותבת פה הרבה לפני שצצת, עם סגנונה ודעותיה (תאהב או לא תאהב)
אתה לא חייב להסכים, אבל תפסיק עם הקשקוש של הורדת אוויר/רוח/מפרשים

סגנונך מטריל ואף קורא להתעלמות ועוד שטויות, רק כי לא אהבת את הסגנון (ומה עם המהות?)
בקיצור, אל תהיה כבד...

צרכנות >>
לצפיה ב-'אתה רוצה לכתוב את דעותייך - זה בסדר ואף רצוי'
אתה רוצה לכתוב את דעותייך - זה בסדר ואף רצוי
25/05/2020 | 09:59
25
אתה חושב שמה שכתבו אחרים לא נכון או לא טוב - בהחלט בסדר לומר זאת

אך לא אסבול נסיונות פגיעה אישית בכותבים אחרי
התייחס בבקשה לדברים ללא עקיצות וגידוף הכותבים.
תודה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'רב תודות'
רב תודות
26/05/2020 | 02:13
11
תודה Ani15. עזרת לי מאד.
צרכנות >>
לצפיה ב-'ביד שרה אמרו שהשירות כרגע אינו זמין '
ביד שרה אמרו שהשירות כרגע אינו זמין
30/05/2020 | 06:59
11
באיזור המגורים שלי (ת"א). אני אנסה להתייעץ ב-care givers או במט"ב בכתובות שהזכרת. בכל מקרה כנראה יהיה עלי לטפל בה בכוחות עצמי לפחות חלק מהזמן בתקופה הקרובה. וכרגע אני צריך הדרכה בפעולות מסוימות, אפילו ברמה הטכנית. המון תודה על העזרה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מנסה...'
מנסה...
23/05/2020 | 21:26
1
48
שבועיים האחרונים היא מאושפזת במחלקה. למרבה הצער היא סובלת מירידה קוגניטיבית מאד קשה, קיוויתי שזה משהו שקשור לתרופות שהיא מקבלת וזה מאד זמני, אבל כנראה שזה יותר חמור. היה לה רקע של ירידה קוגניטיבית קלה, אבל באופן כללי היא היתה עצמאית ובמרבית הזמן צלולה.

הי,
בעבר רשמתי לך (מתוך נסיון...) שאשפוז, הרדמה, וריחוק מהסביבה המוכרת גורמים לבלבול קשה.
הצעתי לך שיקום בית - סרבת.
מה שאני יכולה להציע לך, תביא תמונות של בני המשפחה, תדברו על הארועים בהם התצלומים נעשו. תשתדל להוציא אותה אל מחוץ למחלקה כמה שיותר, תראה לה מכוניות, פרחים, עוברי אורח - ותשוחחו על זה. אפשר לנצל את הטלפון ולהראות את בני המשפחה הרחוקים.
תדבר אליה, תזכיר לה ארועים שהיו.

יש סיכוי שכאשר תשוב הביתה, חלק מהמצב ישתנה.

בריאות
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
<< ההודעה הנוכחית
24/05/2020 | 04:56
39
הם לא מרשים להוציא את הפציינטים מהמחלקה. עד שלשום הם התירו למלווים להכנס רק לחדר עצמו  (ועד לפני שבועיים אסרו על כניסה בכלל). אני בהחלט אאמץ את יתר העצות. תודה רבה לך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'שלום קובי.אני סבור כי כדאי שתבקש להשאיר זמנית את האמא'
שלום קובי.אני סבור כי כדאי שתבקש להשאיר זמנית את האמא
24/05/2020 | 02:20
18
62
בבית החולים ובמקביל כדאי שתפעל לקבלת קוד סיעוד לאישפוז של האמא בבית אבות סיעודי.נראה שהיא גם תשושת נפש נכון לעכשיו וגם במצב סיעודי מורכב עקב השבר.
נראה לי כי עם כל הקושי הכרוך במצב עדיף לפחות זמנית לפעול להעברת האמא מבית החולים ישירות למוסד סיעודי ולא לבית שלה עם מטפלת זרה.
מצרף מספר קישורים - לינקים מהם אחרי שתקרא תוכל לדעת מה עליך לעשות אם אתה בוחר במסלול שאני מציע.מפוסטים קודמים שלך בנוגע לאמא הבנתי ממך כי היא במצב דמנציה הולך ומתדרדר.ועם כל הקושי והרצון שלך לטפל בה בעזרת עובדת זרה ניראה כי תיתקל בקשיים רבים הן בשל הדמנציה והן בשל מצבה הסיעודי הגופני.לכן כדאי לשקול את המסלול שאני מציע .במידה ובהמשך האמא תתגבר על המצב הפיזי הסיעודי ו-או המצב הדמנטי תוכל בכל שלב להחזיר אותה הביתה עם עובדת זרה.
1.כאן יש הסבר טוב והפניה לטפסים הנדרשים ,עמותת רעות למען הקשיש
2. חפש בגוגל : קוד סיעודי  .      יש שם בעמוד שתקבל הסברים נוספים מאתרים אחרים
3.בנוסף, במידה ויש לאמך בקופת החולים שלה ביטוח מורחב (סיעודי ) לדוגמא כללית מושלם של קופ"ח כללית ,ליתר הקופות יש גם כן ביטוח סיעודי קולקטיבי דומה.
אז יש לפנות אליהם כדי להפעיל אותו כמה שיותר מהר.לרוב אי אפשרות של האמא לבצע 2-3 פעולות חיוניות כמו רחצה,בישול,הליכה לשירותים וכדומה כבר מקנות לה סכום כספי חודשי של מספר אלפי שקלים שיעזור לה ולך להתנהל במשבר הזה.
צלצל לקופת החולים שלה וברר אם יש לה הרחבה של ביטוח סיעודי.
בכל אופן מאחל לך הצלחה באיזה מסלול שתבחר ומאחל בריאות שלמה לאמך ונקוה שנשמע ממך בעתיד בשורות טובות.
<gdiv></gdiv>
<gdiv></gdiv>
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/05/2020 | 05:08
17
45
קראתי את הדברים בעיון ובכאב. מאד מפחיד אותי לשלוח אותה למוסד סיעודי. אני נוטה להאמין שחזרה הביתה תשפר את מצב הרוח שלה ואת המצב הקוגניטיבי, אבל זה לא מבוסס על ידע של ממש, אלא בעיקר על אינטואיציה ומשאלת לב.  אני אבדוק את הנושא. תודה רבה לך על העזרה והסבלנות.

צרכנות >>
לצפיה ב-'ועוד טיפים חשובים-בעוד אמך עדיין בבית חולים איכילוב'
ועוד טיפים חשובים-בעוד אמך עדיין בבית חולים איכילוב
24/05/2020 | 09:54
2
59
1. בכניסה לאיכילוב (בלובי איפה שישנו פסנתר כנף) מאחורי המקום שמנפיק 
    כל מיני טפסים ואשישורים לחנייה וכו- יש חדר שבו יושבים עובדים סוציאלים
    מתנדבים של בית החולים ושל הביוח הלאומי. יש להם ידע רב וכדאי מאד
    להתיעץ איתם
2. באותו מעמד, אם יש לך רכב אה יכול למלא טופס למשרד התחבורה לקבלת
    תו נכה עבור עבור הרכב שלך בגלל שאתה סועד את אמא ומסיע אותה ממקום 
    למקום. תו כזה אם ממלאים בבית החולים יגיע אליך תוך כ-3 שבועות
    ויהיה מוגבל לשנה. אחרי זה תצטרך להוכיח שאתה עדיין המסיע של אמא שלך
    ממקום למקום
3. כל מי שעובר ניתוח רציני ויכול להוכיח אי כשירות גופנית, הביטוח הלאומי 
    מאשר החזקת אדם לכמה שעות בשבוע לעזרה בעבודות בית, בישול, קניות
    וחברה. צריך לעשות את הפניה רצוי עדיין מבית החולים (באיכילוב חברת "נתן" 
    מפעילה את השירות
    כמות השעות שתקבל אמא שלך תלויה בהכנסות שלה. חברות הסיעוד הן אלה
    שמסדרות מול הביטוח הלאומי את האישור ויכול לקחת גם חודש-חודשיים אבל
    הן שולחות במיידי מישהי ללא צורך בתשלום על ידך. כדאי להם כי כך הם 
    תשלום עבור העובדים שלהם והם מנכים מהעובד (לא ממך) חלק מהכסף.
    המלצתי מנסיון אישי - מביטוח לאומי יתקשרואליך וישאלו איזו חברה אתה
    מעוניים להשיג ואז תוכל לומר להם שאתה רוצה לקבל את התשלום ישירות
    לאמא ולא לחברת הסיעוד. זה אומר שעד שתחליט איזו עובדת זרה לקחת
    תוכל לקבל מישהו כעזרה באופן מיידי. השעות הן מאד מוגבלות (נדמה לי
   עד 15 שעות מקסימום בשבוע. עוזרות הבית שבאות מחברותסעודיות עובדות בפועל מעט מעט מאד אבל יקבלו כסף בשביל שעות מלאות. אם תקבל אתה את הכסף תוכל לקחת עוזרת בית ולקבל עזרה למלא השעות שאתה משלם.
יש גם אפשרות לקבל משולב-חלק מהשעות ישולמו לידי חברת הסיעוד וחלק
 ישירות לאמא - הכל תלוי הכנסה שלה. השרות הזה מוגבל למשפר חודשים בלבד.

גם כשתקבל עובדת זרה כדאי לך מאד לקבל את הכסף מביטוח לאומי ולא לנהל
 את העובדת דרך חברת סיעוד כי הם גובים המוןכסף על חשבון העובדת (ובעצם על חשבונכם-כשהעובדת מפסידה תשלום המשולם לחברה.
לא קשה לנהל את  הכספים המגיעים לעובדת ואין צורך להבהל מהטופסולוגיה.

אם לאמא יש הכנסות מועטות, יש אפשרות לקבל עבורה נקודות זיכוי במס הכנסה שלך כמי שתללויה בך לפרנסתה

ולסיכום ומסיון אישי רב:
להתחיל במיידית את הסידורים השונים עדיין כשאמא בבית החולים
להתייעץ עם עובד סוציאלי של ביה"ח + אלה העובדים בהתנדבות ליד
חלוקת תווי חניה וכו'
אם אמא עוברת לבית-לפנות עוד בבית החולים לחברה שתסדר עבורה עוזרת
בית מהביטוח הלאומי (מוגבל בשעות ובחודשים
לפנות לחברת סיעוד לאיתור עובדת זרה מתאימה (כיום   מאשרים גם
לעובדות זרות הנמצאות בארץ מעל 7 שנים-הרשיון נקרא "מטעמים הומניטריים"
להעביר את אמא לבי"ח סעודי אך ורק אם אין אפשרות כרגע ועד מציאת עובדת זרה. בעיקר לחולים עם ירידה קוגניטיבית הבית הוא הפתרון היחידי (ניסינו הכל)
לפנות לקו"ח ולהפעיל את הביוח הסעודי (מוגבל ל-5 שנים

מאחלתת לך הרבה תעצומות וכוחות נפש וסבלנות. תהיה זקוק לזה.
בעמותת אלצהיימר/דמנציה יש בדרך כלל מקומות בהם נערכות סדנאות
לטיפול ותקשורת נכונה עם קשישים במצב זה

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה מקרב לב. '
תודה מקרב לב.
26/05/2020 | 02:04
1
30
אלה בדיוק הנושאים שאני שובר עליהם את הראש בימים האחרונים. היום דיברה איתי בת של אחת המאושפזות, והדגישה שחשוב מאד לבקש כסף ישירות מביטוח לאומי ולא דרך חברת סיעוד, אני עדיין לא לגמרי מבין את הפרוצדורה ומה זה בדיוק אומר. מחר אני אמור לקבל את הטפסים השונים. בכל מקרה, אני לא אעיק יותר על הפורום עם הנושא הזה (לפחות אשתדל). מה שבעיקר הפחיד אותי שהיא תחזור הביתה מחר עם חיתולים וללא עזרה ראויה. המון תודה על עצות הזהב. המידע הנ"ל ודאי יסייע לי רבות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'חברת סיעוד נותנת לך עובדת עוד לפני שיש אישור מביטוח לאומי'
חברת סיעוד נותנת לך עובדת עוד לפני שיש אישור מביטוח לאומי
26/05/2020 | 02:17
17
ואז כשיש אישור אתה יכול לבקש את כל הכסף לחשבון שלה.

יש לך אישור /שותפות להכנס לחשבון שלך? אם לא צריך לסדר דחוף כבר היום

ואתה לא מעיק. בשביל זה יש פורום, כדי ללמוד מאנשים אחרים שהיתה לה התנסות דומה
צרכנות >>
לצפיה ב-'בכל מקרה בהצלחה.מחזיק אצבעות להחלמתה המהירה'
בכל מקרה בהצלחה.מחזיק אצבעות להחלמתה המהירה
25/05/2020 | 04:01
13
8
לצפיה ב-'נשמח אם תעדכן מה קורה'
נשמח אם תעדכן מה קורה
25/05/2020 | 06:27
1
10
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
26/05/2020 | 01:53
34
היום שוחחתי עם העובדת הסוציאלית טלפונית (אתמול התקבל חולה קורונה למחלקה וסגרו אותה למלווים). היא היתה מאד קשובה. ביקשתי לדחות את השחרור בשבוע או לפחות בימים אחדים - בתחילת השבוע הבא כנראה מגיעה קרובת משפחה שתסייע באופן זמני. העו"סית אמרה שהיא תדבר עם הרופא ועם קופת החולים, משהו בקשר לבית הבראה בהשתתפות עצמית. אחרי זמן קצר היא התקשרה ואמרה שהרופא אישר לדחות ב-11 יום אבל זה טעון אישור של קופ"ח. אז זה לא סופי. היא גם דיברה איתי על המצב הרפואי - ככל הנראה יש בעיה עם ההחלמה שלה, העצם בחלקה מנותקת, לא לגמרי הבנתי. לפי שעה היא לא בכיוון של להתחיל להתאמן על עלייה במדרגות, ולא ברור אם תוכל, מה שמאד יקשה על ההתנהלות שלה בבית. היא גם עשתה סי טי ראש לבדיקת המצב הקוגניטיבי והתקבלו תוצאות עגומות, ורצוי לדבר עם הרופא. בהמשך הגעתי למחלקה וניסיתי לשוחח עם הרופא אך הוא גילה מידה מסוימת של חוסר סבלנות. הוא אמר שהפגיעה הקוגניטיבית היתה עוד לפני, ואין סיבה להניח שיהיה שיפור (למרות שזו היתה ירידה קלה, אחות של ביטוח לאומי ביקרה פעמיים ובשתיהן אישרו בדיוק אפס שעות סיוע, כרגע המצב לאין שיעור יותר גרוע מאשר בשעות שאחרי הניתוח או ביום שהיא נכנסה למחלקה, היו לה אז רגעים ארוכים של צלילות). טוב, התחלתי לחפור. מקום מכל, המצב בכי רע. המון תודה על ההתעניינות והעזרה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
26/05/2020 | 01:54
10
23

צרכנות >>
לצפיה ב-'יש תרופה בשם ממוריט ששעוזרות לירידה קוגניטיבית עוזרת'
יש תרופה בשם ממוריט ששעוזרות לירידה קוגניטיבית עוזרת
26/05/2020 | 02:12
9
34
אני בטוחה שמאז יש אולי תרופות עוד יותר טובות. כדאי לבדוק
אם הקופה לא מאשרת יש תרופות שהן אותו דבר רק בשם אחר.

בשום אופן לא להסכים לקבל תרופות פסיכיאטיריות שגוזלות את שארית
המח שעדיין נותר לאמא - אלא אם היא משתוללת ומסכנת את עצמה.

ושוב: לדרוש בית חולים שיקומי. אני גם מניחה שבמצבה יש לה כאבים
שצריכים ניתור. אפשר לבקש בדיקת מומחה חיצוני.

ביטוח לאומי נותן אוטומטית לאנשים במצבה לאחר ניתוח עוזרת בית
ומקצה שעות. השעות הן לא לפי חומרת המחלה אלא תלוי הכנסה.
לך למטה בלובי ליד הפסנתר ושם תתיעץ עם היושבים שם.

חברת סיעוד "נתן" יושבת בתוך בית החולים והיא פונה בשמל לביטוח לאומי
כי היא רוצה שהכסף יעבור דרכה.
זה לא חייב להיות נתן, יכול להיות כל חברה סעודית ורצוי לדבר במקביל עם כמה.
לא תמיד יש לכל חברה אנשים או בכלל אנשים מתאימים.
אם מצאת מישהי והיא לא לרוחך, ניתן לבקש החלפה. כמו כן אפשר להחליף את החברה מהיום להיום. אבל כמו שאמרתי לך הכי טוב שביטוח לאומי יתנו כסף
ישירות לאמא ואתה תעסיק את מי שאתה רוצה וכמה שאתה רוצה.
זה רק עבור עוזרת בית בגלל הניתוח ולא מחליף עובדת זרה

קרא עוד פעם את כל העצות ותתחיל לעבוד במקביל. זו שטות לומר להם שמישהי
תבוא ותעזור לכם בבית. זה לא עניינם ופחות יעזרו. הפעל קצת את ההגיון.
הצעתי כבר את עזרתי. שלח לי טלפון כדי שנוכל לדבר.

ולא כתבת היכן אתם גרים שזה חשוב
בהצלחה

נ.ב. התחלת לטפל באישורים למשרד הבריאות כדאי לקבל כסא גלגלים, כסא לאמבטיה, מזרון נגד פצעי לחץ, וכד?

אמא שלך כשתתגיע הביתה חייבת מקלחון. תתחיל כבר לעבוד על זה. גם לוקח לפחות שבועיים. בדרך כלל מעיפים את האמבטיה ומתקינים מקלחון פתוח שניתן לדחוף לתוכו כסא גלגלים +אביזרים על הקיר לתפיסה שלא תיפול

כן זה הרבה עבודה ועצבים אבל רק מי שמתמיד מצליח
צרכנות >>
לצפיה ב-'ממוריט (דונפזיל) היא לאלצהיימר'
ממוריט (דונפזיל) היא לאלצהיימר
26/05/2020 | 12:54
6
24
ולא כל ירידה קוגניטיבית היא בגלל אלצהיימר.

(אני כותב את זה רק כדי שקובי לא ירגיש חובה לדרוש מהרופא את התרופה הזאת מה שעלול לגרום לעוד קונפליקט מיותר)
צרכנות >>
לצפיה ב-'ומנסיוננו העגום, עוזרת לכפרות'
ומנסיוננו העגום, עוזרת לכפרות
26/05/2020 | 20:58
4
36
לצפיה ב-'תלוי באיזה שלב לוקחים'
תלוי באיזה שלב לוקחים
27/05/2020 | 14:00
3
11
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
04/06/2020 | 13:38
2
41
אתמול אמא שלי השתחררה מאיכילוב. במהלך השחרור אחת האחיות (אולי זו היתה פקידה), הודיעה לי שהיא פנתה לשירותי הרווחה, משום שהיא חוששת לגבי המשך הטיפול באמי. מן הסתם זה היה על רקע השיחות שלי עם העובדת הסוציאלית. היום התקשרה אלי עובדת סוציאלית מעיריית תל אביב והחלה לחקור ולשאול שאלות רבות, והודיעה שהיא רוצה לעשות ביקור בית. היא לא נשמעה כמו מישהי שרוצה לעזור ולספק מידע, אלא כמו חוקרת משטרה. האם אני אמור לחשוש מהמעורבות שלה ? חבר אמר לי שעכשיו משום שהיא עם דימנציה, שירותי הרווחה יכולים לעשות איתה מה שהם רוצים וכדאי לי להתייעץ עם עו"ד בדחיפות. האמנם ? סליחה מראש על ההטרחה.
האימייל שלי [email protected]
צרכנות >>
לצפיה ב-'אתה לא צריך לחשוש. לך לבית משפט משפחתי ותוציא שם'
אתה לא צריך לחשוש. לך לבית משפט משפחתי ותוציא שם
04/06/2020 | 15:20
1
50
אפוטרופוסת לגוף (גוף בלבד ולא משהו אחר)

ובכלל אתה הבן תפקידה לעזור ולא להחליט כלום
היא גם חייבת לבקר במסגרת התפקיד שלה. דווקא הנסיון למנוע את הביקור
יכול לעורר חשד

אתה בן יחיד? 
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
05/06/2020 | 03:29
11
יש לי אח שמתגורר בארה"ב. הקשר שלי איתו מאד רופף.
תודה.

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
30/05/2020 | 02:52
11

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה. ביום ד' נפגשתי עם העו"ס'
תודה. ביום ד' נפגשתי עם העו"ס
30/05/2020 | 02:51
1
58
קיבלתי ממנה סיכום ביניים רפואי, בקשה להעסקת עובד זר שצריך למלא ובקשה לגמלת סיעוד. אני אמור לחזור אליה ביום א' עם הטפסים מלאים. זמן קצר אחרי שעזבתי היא התקשרה אלי שקופ"ח מאשרת את המשך השהייה במחלקת השיקום רק עד ה-3 לחודש. אז חזרתי לביה"ח ושוחחתי עם האחות של מכבי שעוסקת בנושא, היא אמרה לי שהרופאים ביקשו להאריך את השהייה מסיבות סוציאליות ולא רפואיות, והיא לא יכולה להאריך יותר משבוע, אבל כדאי לפנות לעו"סית שתנסח מחדש את הבקשה על מנת שהיא תוכל לאשר. אז חזרתי לעו"סית שהודיעה שיחזרו אלי מחר (אתמול) או ביום א'. אני פסימי. האחות של "מכבי" הוסיפה שיש זכאות לבית הבראה שיקומי או סיעודי לתקופה מסוימת עם השתתפות עצמית. ירדתי ללובי ליד הפסנתר כדי להתייעץ עם היושבים שם, אבל הם יהיו רק ביום א'. קראתי את סיכום הביניים הרפואי, והם הציגו שם תמונה לא נכונה של המצב התפקודי שלה לפני הפגיעה, נראה לי שבמכוון, ולא נכתב דבר על ההחמרה הניכרת במצב הקוגניטיבי (כלומר, שהמצב לפני כן היה הרבה יותר טוב). היום בבוקר נודע לי שהיא מקבלת בבקרים ציפרלקס. עד היום לא נאמר לי על כך דבר, למרות שביקשתי שיידעו אותי על כל התרופות שהיא מקבלת. אולי יחד עם האוקסיקודון/טרגין זה מה שגורם לירידה. יש גם חדשות טובות - ממה שאני רואה היא רשמה התקדמות ניכרת בימים האחרונים מבחינת היכולת שלה להתנייד עם הליכון, אבל צריך להשגיח עליה היטב כל הזמן. ביום ד' ביקשתי מהפיזיותרפיסט שיתרגל איתה עליה במדרגות, אחרי שביום ה' הקודם פיזיותרפיסט אחר אמר שמוקדם עדיין לתרגל מדרגות, וספק אם היא תוכל בעתיד לעשות את זה (באותו היום שהרופא הודיע לי על ה-Plato). אז להפתעתי היא עלתה את המדרגות די בקלות. ביום ב' הקרוב אני אמור להתחיל לשפץ אצלה. לגבי שותפות בחשבון איתה - אין לי. אני מניח שצריך לפנות לעו"ד מתאים וזה סיפור לא זול. לגבי מזרון נגד פצעי לחץ, כסא וכו' - העו"סית שלחה אותי למטפלת בעיסוק, הספקתי בינתיים לשוחח איתה טלפונית, היא אמרה לי להשאיל ציוד מיד שרה ולברר על רכישת חיתולים מעזר לציון. לא הוזכרה בקשת אישור ממשרד הבריאות. באיכילוב סגור בגלל הקורונה, חשבתי לפנות לסניף בזמנהוף שלא רחוק מהבית שלה. שנינו גרים בת"א.
שוב, המון המון תודה. בימים הראשונים הייתי בלחץ נוראי, היה לי קשה לעכל ולהבין את הדברים, אני רואה עכשיו עד כמה המידע קולע ורב-ערך. אלפי תודות על העזרה הרבה. אני אבדוק לגבי התרופה שציינת. כנראה שלא עם הרופא הנוכחי. הוא מדבר איתי בנימה שכזו, כאילו שמבחינתו הטיפול בה הסתיים כבר מזמן.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מהדר-התעקשת והיא עדיין בבית חולים ומטופלת שזה כבר טוב'
מהדר-התעקשת והיא עדיין בבית חולים ומטופלת שזה כבר טוב
30/05/2020 | 11:48
24
1. ביום שאמא שלך צלולה (כי גם זה יורד ועולה-לקחת אותה לבנק ושם להחתים 
    אותה על שותפות בחשבון בנק (מקוווה שאין התנגדות מצד אחים או אחיות)

2. דחוף להתקשר למשרד הבריאות ולשאול לאיזה אישורים הם זקוקים
    כדי שיוכלו להנפיק לך ציוד רפואי (כסא גלגלים, הליכון, מזרון נגד פצעי לחץ
    עם משאבה
3. יד שרה או עזר מתיון לא מחלקים חיתולים בחינם. כדאי לבדוק אפלו באינטרנט
    מי מספק במחיר הכי טוב. חברת השקמה נחשבת החיתול הטוב ביותר מאחר 
    והיא לא מכילה חומרים שמגרים את העור אבל כמובן כל בן אדם לגופו.
    רב החברות שולחות חיתולים ללא דמי משלוח עד הבית אם קונים מעל סכום 
    מסויים. יש 3 גדלים ויש הבדלל גם בין חיל ליום או ללילה.
    יש גם מכנסוני חיתול, אלא יקרים יותר אבל כדאי להחזיק חבילה אם יוצאים
    לביקור, חתונה, כי זה נח להתנייד. 
4. כשאמא תגיע הביתה ואם הראש והתחושות עובדות והיא יודעת לבקש,
    לא כדאי לשים חיתול  ביום כי אז הרבה פעמים מאבדים את התחושה וכבר       נשארים עם חיתול.
5. אתה חייב לבקש מהרופא את הבחינה ואת תוצאות הבחינה הקוגניטיבית
    גריאטרית. זה יסייע לך לבקש גמלת סיעוד מקופ"ח (שיכולה להגיע גם ל-5000 ש"ח לחודש-אם יש לה מכבי זהב. במכבי כסף זה פחות.
   הגגמלה ניתנת ל-5 שנים
אם יש לך רכב-לפנות דרך האנשים בלובי ליד הפסנתר למשרד התחבורה
לקבל תו נכה שכן אתה תהיה זה שתסיע את אמא לכל מקום. בפעם הראשונה זה 
 ניתן לשנה ואח"כ תלוי באפשרות ההתניידות שלה.
כמו כן בקה למס הכנסה להכיר בה כתלוי בך. אם יש לה הכנסה-נכים ותשושי נפש  מקבלים פטור עד 100%
6. בטיפול (שאינו תרופתי) מטפלים בחולים כמו בחולי אלצהיימר. יש אגודת אלצהיימר עם ערכה נהדרת שמפעילים עם החולה ובהתחלה באים אליך 10 פעמים ללא תשלום כדי לעבוד עם החולה איך להפעיל את הערכה (פעם הערכה עלתה 300 ש"ח). יש בה תשבצים, חידונים מותאמים, כדור טניס להפעלת היד
גומי להתעמלות ועוד (לא זוכרת את כל הפריטים). אחרי שיביאו לכם הביתה תוכל להחליט אם לקנות את הערכה או להכין משהו דומה לבד. לפעמים המפעילים מוכנים תמורת סכום מסויים להמשיך לבוא ו"לשחק" עם החולה.
7. מה קרה עם בית חולים שיקומי?????
8. למה ציפרלקס? היא בחוסר מנוחה? אולי כי יש לה כאבים? לבדוק היטב את
    התרופות כי גם אלה מביאות לבילבול אצל אנשים מבוגרים במיוחד אחרי
    שעברו הרדמה כללית
9. עובדת זרה (לא כדאי גבר) האם יש לכם אפשרות לשים אותה בחדר משלה?
 10. לפנות מייד לחברה סעודית כלשהי שתשלח עוזרת בית (על חשבונה) עד 
     שחתקבל אישור מביטוח הלאומי. אתה רשאי לא לקבל כל אחת וצריך לבדוק
     שהן תעבודנה לפחות מחצית השעות (הן מתוגמלות מעט מאד ולכן יש קשר 
    שתיקה בין כולם שגם אם עוזרת מקבלת כסף עבור 10 שעות היא עובדת בקושי
    חמש. יש רשימה של דברים שהן צריכות לעשות אבל כל אחת עושה מה שבא 
    לה בטענה "שזה לא כלול בתפקיד שלה).
    ליד הפסנתר וגם באתר ביטוח לאומי כתוב בדיוק מה עליהן לעשות. ואם היא לא
    מוצאת חן בעיניך אתה יכול להחליף גם את העובדת וגם את החברה.
    כדאי להגדיר לחברה איזו עזרה אתם זקוקים, יש כאלה ש"ילקקו" קצת 
    את הרצפה, יש כאלה שיעדיפו חלק פשוט לשהות עם המטופלת ו/או לעשות 
    קצת קניות לידי הבית. אם אמא לא זקוקה לחברה או אינך זקוק לקניות-חשוב
    שהעוזרת תקצה את השעות לנקיון
    אישור זה לעוזרת לזמן מוגבל הוא משהו אחר מאישור לעובדת זרה וגם
    זה מוגבל לכמה חודשים (אני קיבלתי בעקבות ניתוח 7 חודשים). אחרי
    קבלת האישור יש לדרוש מביטוח לאומי את כל התשלום ולהשיג עוזרת
    בכוחות עצמך -ועדיף כך כי עוזרת פרטית תעבוד את כל השעות שתשלם לה

הרבה הצלחה, הרבה סבתנות והרבה בריאות

סליחה אם חזרתי על אותם דברים שוב, זה כדי לחדד שלא תפספס
נ.ב. היכן בת אביב? (אזור)

יש חברה סיעודית שעבדנו אתה עבור דודה של בעלי שהיא ערירית
הם ישבים  נס ציונה אבל הם חברה שיש לה סניפים בכל הארץ
פשוט אנשים מקסימים ועוזרים מאד
חברת איתני מור
נעמי-0542324358
(המלצה מדוד אליאס)

החברה היא עבור השגת עובדת זרה. לא יודעת אם הם עוסקים גם בהשגת עוזרות בית לעבודה זמנית אחרי ניתוח
צרכנות >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ