מדינה של רמאים - והפעם כלכליסט

צביקה101

New member
מדינה של רמאים - והפעם כלכליסט

היום התפרסמה הכותרת הבאה בעיתון:
"חזרה לשגרה? בענף ההייטק לא ימהרו לשוב למשרדים
תעשיית ההייטק בישראל הסתגלה לעבודה מהבית וממשיכה לפעול גם בימי משבר הקורונה; מה יקרה לאחר שהמשק ישוב לפעילות? "לא נכריח עובדים שהילדים שלהם בבית לחזור למשרד"
מאיר אורבך 11:0816.04.20"
נו, באמת? כל תעשיית ההי-טק תשאר בבית?? איך הכתב (שאני מניח שהוא טירון שמחפש קידום) יודע ויכול לדבר בשם תעשייה שלמה שמכילה מאות אם לא אלפי חברות? איזה מן קישקוש זה?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
למה רמאים ?

בטוח שלא כל תעשיית ההי-טק - אך גם אני מניח שיעבדו מהבית יותר מאשר עבדו בה עד כה - ודי סביר שגם עיתונאי סבור ככה
גם כיום - בני וחתני אנשי היי-טק והם עובדים מהבית ואני סבור שלאחר תום סגרי הקורונה הם ימשיכו בכך לפחות חלקית

צביקה101

New member
גם בני וחתני עובדים מהבית אבל האם זה אומר שההי טק

יעבור לעבוד מהבית? ממש לא! אז למה כותרת כזו?
הנקודה היא שכך עובדים היום העיתונאים. הם מחפשים "אש" (כותרות) ואם הם לא מוצאים בקלות הם מייצרים אותן. הגרוע מכל זה שהפוליטיקאים שלנו שרובם לא שווים מבט שני, נגררים אחרי העיתונאים הללו ומקבלים החלטות לפי זה.

jen711

New member
הכתבה גם מדבר בעיקר על העתיד הקרוב

בהייטק הרבה יותר פשוט לעבוד מהבית ואין צורך למהר להחזיר את העובדים למשרדים.
אני בהייטק ועובדת מהבית, ואין שום סיכוי שאני אסכים לחזור למשרד בשבועות הקרובים.
לפי דעתי זה מוקדם מדיי וזה בטיחותי.
וכמובן שהכתבה לא יכולה לדבר על כל החברות בהייטק אבל אפשר לעשות הערכה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הבנתי מה הבעיה בניסוח ובעיקר מה הקשר לפורום צרכנות...

trilliane

Well-known member
מנהל
סתם בא לך למלא את הפורום בקיטורים? הפעם לא קשורים ולא צודקים

כי הכותרת בכלכליסט (בניגוד לכותרת שלך, אגב) ממש לא מכלילה. כשאומרים "ב" זה לא אומר "כולם ב". למשל "בפורום צרכנות יש קיטורים" לא אומר שכל הפורום הוא רק קיטורים או שכולם מקטרים. זה אומר שיש משהו כזה, וכאן הכותרת פשוט מצביעה על מגמה.
&nbsp
"בענף לא ממהרים לחזור למשרדים" לא אומר "כ-ו-ל-ם יישארו בבית" ולמעשה כבר בכותרת המשנה שהבאת בעצמך,נכתב ציטוט (מפי מנהל בתחום, לא מפי הכתב) "לא נכריח עובדים שהילדים שלהם בבית לחזור למשרד", כלומר ברור שיש עובדים שלא יחזרו ואחרים שאולי כן, אחרת לא היה טעם לדבר עליהם מלכתחילה. זה גם מפורט יותר בכתבה עצמה.
&nbsp
אז על מה אתה מתלונן, בעצם? שכותרת של 8 מילים לא מפרטת את המצב במלואו לפרטי פרטים? החמצת את השיעור בביה"ס שבו דיברו על כותרות ומאפייניהן? אני בטוחה שבים השיעורים המקוונים בימינו תוכל למצוא גם כזה... אשמח לסייע
. ועד אז, להוריד את המסכה בבית, לנשום עמוק, ולספור עד 10 לפני שממהרים להאשים את כל המדינה ברמאות רק כי הכותרת לא באה לך בטוב בעין... לא חסרות סיבות טובות להתעצבן מהן, בפרט בימינו. רק בריאות.

אספרסו2

New member
פשששש.תתאפסי על עצמך.

התיסכול שלך הופך אותך לעריצת מקלדת.
&nbsp
זכותו המלאה לכתוב.

רוני1955

Active member
אני סקרן.

למה כל פעם שהיא כותבת, אתה קופץ?
נכון שהיא יותר חכמה ממך, יותר אינטיליגנטית, מביעה את עצמה יותר טוב, ויש לה טיעונים נכונים ומבוססים הרבה יותר ממך. אבל אני עדיין לא מבין. אתה קופץ כל פעם בגלל הקינאה?

אספרסו2

New member
רוני חמודוני

אף אחד לא בתחרות כאן,בניגוד אליך עברנו מנטלית את גיל הגן.

רוני1955

Active member
תלמד לקרוא.

זה כתוב שם בפירוש. אם אתה לא מצליח להבין מה השאלה, יש לך בעיה. אבל זו הבעיה הקטנה יותר.

רוני1955

Active member
הסבר

אתה חושב שאם תנסה להעליב אותי, להתנשא מעלי או להגדיר אותי בכינויים נוספים בפורומים אחרים, אני אתרגש ממך? נהפוך הוא. אתה מראה בזה את עליבותך. אני מזמין אותך להיכנס לפורומים אחרים שאני פעיל בהם, ולהשמיץ אותי גם שם. נסה בפורום "חשמל ותאורה", וגם בפורום "עשו זאת במו ידיכם".
לפחות הפסקת להשמיץ בכל שורה שטריליאן כותבת. את זה לפחות, כולם הרוויחו.

רוני1955

Active member
ראיתי שהתחלת לדבר על הילדים שלי.

יש גבול.
תמסור לאשתך שהיא חייבת לי עודף על הפעם האחרונה. בסך הכל עשיתי לה טובה כי היא אמרה שאתה כבר לא יכול גם עם ויאגרה, אבל 10 שקלים זה כבר יותר מדי.

אספרסו2

New member
אתה מתוסבך קשות

פאפא באיטלקית זה אבא ולא נקניק

&nbsp
אתה צריך פסיכיאטר.
&nbsp

אני חושב שהתקשורת אוהבת לזרוע פחד ואימה ומתדלקת את זה

על ידי כתבות

וזו הופכת לנבואה שמגשימה את עצמה

dude101

New member
מדינה של רמאים - צביקה מפורום צרכנות

(הכותרת בהומור, אין כוונה לפגוע)
&nbsp
הכתבה המלאה:
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3808370,00.html
בקיצור, הוא דיבר עם כמה מנהלים בחברות היי-טק, ומביא את דבריהם. הכותרת מכלילה את הדברים, אבל הקורא הסביר כנראה מבין שאם כתוב "בענף ההייטק לא ימהרו לשוב למשרדים " הכוונה היא לא לכל עובד ועובד בתעשייה.
כמו שאם כתוב "שני מיליארד בני אדם במצור והבורסות עולות. מה קורה פה?" (הכותרת הראשית בכלכליסט כרגע) שני מילארד בני אדם לא מילולית במצור, לא כל הבורסות עולות (שזה, בפני עצמו, כבר הכללה. אין סיכוי שכל הממדים וניירות הערך עולים אפילו בבורסה אחת).
לומר שהכותרת לא מדויקת? אולי. לומר שהיא מטעה? ממש לא.
אגב, אם יש לך טענות על הכותרת, הן כנראה צריכות להיות מופנות לעורך ולא לכתב.

למעלה