במפתיע, כל החבילות מעלי אקספרס הגיעו בסופו של דבר...

einat162

New member
מזמינה די הרבה סין- אבל קבל אנטי המלצה על Wish

האתר שלהם לא באמת יעיל וידידותי (אין חתכי חיפוש טובים, האתר עצמו כבד),
ויותר מידי מהרשומות שלהם הם Bait & switch :
תוצאת החיפוש נראה כמו המוצר הנכון, אבל כשנכנסים לעמוד ומשנים פרמטר (שחייבים להגדיר) המחיר משתנה אוטומטית למחיר גבוה יותר . זה קיים גם בפלטפורמות אחרות מן הסתם, אבל הערכה שלי שהרבה יותר נפוץ.

באופן כללי המחירים שלהם גם יותר גבוהים .

אני משתמשת באפליקציה שלהם, ובינתיים כל מה שחפשתי
מצאתי בקלות. יכול להיות שאנחנו מחפשות דברים שונים, וגם אין לי מושג לגבי האתר שלהם, אבל לי לא היו תלונות אליהם. מצד שני, גם לא היו לי אף פעם ציפיות מי יודע מה

מכירים אתר בשם VOVA?

אני מחפשת סווטשירט מרופד בפרווה עם ריצ'רץ', כזה שאפשר להדפיס עליו סמל בי"ס. הבת שלי חורשת על כאלה שקנינו ביוניקלו, אבל הם כנראה הפסיקו לייצר אותם. בכל החיפושים עולה לי דווקא ה VOVA הזה, בפחות מחצי מחיר מאשר באמאזון.
חשבתי לעשות נסיון ראשון אצל הסינים, ולנסות להזמין משהו נחוץ. בכל מקרה אני אחכה עד שתגמר בהלת הקורונה, ואולי עד אז כבר לא יהיו בגדי חורף.

einat162

New member
לסינים יש מוצרי חורף באינטרנט כל עונות השנה

ואני אישית לא מכירה את האתר שציינת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כדאי להיזהר כשמזמינים ביגוד מסין. אשתי הזמינה 2 מעילים,
ואותם היא נאלצה להעביר לאחיינית שלה, שהייתה אז כבת 12 ו"קטנת קומה".
לא הייתה שום התאמה בין המעילים לבין המידות שהוזמנו, והאכזבה הייתה מרה:
גם כשהסחורה זולה, זה מאכזב כשאינך יכולה ליהנות ממנה...
וגיסתי הזמינה נעלי ADIDAS. הגימור היה מגעיל. דבק הכתים את הבד, והמידה,
גם היא לא התאימה לאיש/ה מבני ביתה.
לדעתי, לא היה שום קשר ממשי בין יצרן הנעליים לבין המותג (גם לא במחיר).

אני עדיין מחכה לחבילה שהזמנתי באמצע דצמבר

היחידה שהזמנתי ועדיין לא הגיעה.
בכל החבילות הקודמות היה מעקב מהרגע שהחבילה הגיעה לארץ ועד שהגיעה לנקודת החלוקה.
לגבי החבילה שאני מחכה לה, אפשר רק לקוות שהיא לא תגיע בקיץ. (מדובר בבגדים לחורף).

trilliane

Well-known member
מנהל
אז יש להניח שנחתה בארץ עוד לפני העוצר, ודאי תגיע אלייך בקרוב

בתחילת דצמבר הזמנתי שלוש חבילות, השלישית הגיעה בשבוע האחרון.

אני מסתכלת במעקב

בשום מקום לא כתוב שהחבילה הגיעה לארץ.
כשהחבילות הקודמות הגיעו לארץ זה כבר היה כתוב במעקב, גם של אליאקספרס.

סתם מבקרת

Active member
מסוף אוקטובר עד אמצע דצמבר עשינו 15 הזמנות מתוכן רק לגבי

4 חבילות המעקב הראה שהן נמצאות במרכז המיון במודיעין. לגבי כל היתר המידע היחיד מאז היציאה מסין היה כשהגיעו לסניף, ועדיין יש 3 חבילות שיצאו מסין אבל מאז לא נודעו עקבותיהן. אני מניחה שגם הן תנחתה בסניף ללא מעקב נוסף.
כבר הראו בחודשים האחרונים את הכאוס במרכז המיון ודי ברור שבדואר מעדיפים לא לסרוק את החבילות כדי לא להראות את קלונם בציבור. אגב, כבר דובר שהעומס במרכז המיון היה כל כך גדול שאיפסנו חבילות באיזה מחסן במושב.

trilliane

Well-known member
מנהל
לדעתי הם לא סורקים חבילות בעיקר כדי לחסוך זמן וכוח אדם

trilliane

Well-known member
מנהל
לא משנה אם לא כתוב שהחבילה בארץ, משנה רק אם יצאה מסין

גם אם עד עכשיו היה לך מעקב מלא על כל החבילות זה לא משקף את המצב השכיח בימינו. אין ספור חבילות נוחתות בישראל ולא נסרקות, זאת עובדה. לכן השאלה היא רק אם היא נתקעה בסין או שכבר יצאה, ואת זה את ודאי יכולה לבדוק.

trilliane

Well-known member
מנהל
עזבה את סין = יצאה ממדינת המוצא

מניסיוני זה כתוב מפורשות ואין צורך בפרשנויות.

לא דיברתי על הסריקה בדואר ישראל

אלא על המעקב גם באתר של אליאקספרס וגם באתר המעקב הסיני שבזמנו צירפו לכאן. בחבילות הקודמות כשהחבילה הגיעה לארץ היה כתוב שזה הגיע לארץ היעד. עכשיו זה לא כתוב שם אלא רק שזה יצא מארץ המוצא (כבר ב-24 בדצמבר)

סתם מבקרת

Active member
אבל זה בדיוק העניין. אם החבילה לא נסרקת בארץ לא יכול להיות

מידע עליה בשום מקום כי גם המעקב של אליאקספרס וגם המעקב באתרים מסתמכים על סריקות שמבוצעות בארץ המקור ובארץ היעד. אין סריקה = אין מידע

הבנתי. השאלה אם יש דרך לבטל את ההזמנה

ולבקש החזר. כי עושה רושם שהחבילה פשוט הלכה לאיבוד. זמן ההגנה פג לפני יומיים. השאלה היא אם ואיך אפשר לבטל את זה כי בימים אלה אני בלחץ כלכלי (מובטלת) וחבל על כל שקל שנזרק.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין דרך לבטל אבל לא צריך; אם החבילה לא הגיעה פותחים מחלוקת

כדי לקבל חזרה את הכסף. איש לא מצפה ממך לשלם על מוצר שלא קיבלת, לשם כך יש לך הגנה. עם זאת, כפי שפירטתי מניסיוני לעיל, ממש לא בטוח שהיא אבדה, והיא עשויה לצוץ בזמן הקרוב. כאמור, יש לך 15 יום ממועד ההגנה לפתוח מחלוקת. אם זמן ההגנה תם לפני יומיים הייתי מחכה עוד עשרה ימים ורק אז פותחת מחלוקת (dispute).

למעלה