שאלה למי שיצא לו להשתמש באתר FIVERR

einat162

New member
שאלה למי שיצא לו להשתמש באתר FIVERR

אני שואלת פה, בתור עצמאיים שאולי השתמשו באתר או קוני שירותים (פלטפורמה המחברת פרילנסרים למבקשי עובדים פר פרוייקט).
הזמנתי ממישהי עבודת תימלול קטנה (תימלול 3 שירים קצרים), המוכרת הציעה 10 פאונד לכל העסקה- והסכמתי.
על כל עסקה באתר יש עמלה שהולכת לטובת תפעול האתר - בנוסף ל 10 פאונד שהולכים ישירות למוכרת. קיבלתי את התמלול, ועכשיו עברתי עליו ו"אישרתי" את ביצוע העבודה באתר. חוץ מדירוג המוכר בכמה פרמטרים (כוכבים) האתר אומר לי "נהוג לתת לתת טיפ למבצע" ויש לי כמה סכומים או אפשרות להכניס סכום אחר.
כמה לדעתכם זה נהוג? אני מבחינתי שילמתי לגברת כמה שהיא הציעה. האם היא ציפתה גם לטיפ בנוסף ל-10 פאונד מלכתחילה?

עניין הטיפ קצת הפתיע אותי.

טיפים זה תמיד עניין של etiquette

מצד הנותן (מצד המקבל זה עניין של רצון להרוויח
) . לאמריקאים הייתי אומרת שהצפייה קרוב לוודאי קיימת - אבל גם אם היא קיימת המוכרים באתר צריכים לקחת בחשבון שבאים אליו משתמשים מכל מיני מקומות בעולם שיש בהם כל מיני מנהגים שונים בקשר לטיפים. או במילים אחרות, אז מה?
לכל שאר המקומות על פני הגלובוס- הם ייתגברו אם לא תשאירי טיפ. בסך הכל הטיפ הכי טוב שמוכר יכול לקבל הוא לקוח חוזר.

einat162

New member
כן, ברור לגמרי שזה etiquette- פשוט פעם ראשונה שנתקלתי

מעבר לתשלום ישיר לאדם,
ומעבר לתשלום של "עמלת תפעול לאתר" בנוסף,
אופציה של לתת טיפ.

צודקת לגמרי לגבי זה שהמוכרים צריכים לקחת בחשבון את המנהגים של הלקוחות הבינ"ל. לפחות הוספתי דירוג גבוה על המוכר (יש כאלו שאין להם אפילו את זה, כי יש ה-ר-ב-ה בכל תחום. לה ספציפית היו כבר 5).

trilliane

Well-known member
מנהל
מוכרת? כלומר מי שביצעה בשבילך עבודה? הצלחת לבלבל אותי...

אם מישהו ביצע בשבילך עבודה/שירות ושילמת את התמורה שסוכמה מראש אני לא רואה סיבה לתת טיפ אלא אם היה משהו מיוחד (למשל עבודה בהולה בסופ"ש).

einat162

New member
כן, מוכרת שירות מסויים (תרגום ותמלול) ששילמתי עבורו

שאלתי בהתייחסות לאתר הספציפי הזה.
לא, לא הייתה עבודה בהולה.

trilliane

Well-known member
מנהל
הבנתי. זה ניסוח מוזר, פרילנסרים לא מגדירים את עצמם "מוכרים"

אם כבר נותני שירותים / מציעי שירותים / ספקי שירותים וכו' (במקרים רבים זה בעצם מעסיק ועובד רק בלי יחסי מעסיק ועובד... או התקשרות עסקית בין שני עוסקים).
&nbsp
אני לא מכירה את האתר ולכן לא יודעת מה מקובל בו, אבל מעולם לא קיבלתי טיפ על עבודות (פרילנס) שעשיתי (גם על עבודות בהולות) וזה בסדר גמור. כשאני מקבלת עבודה אני מחליטה איך לתמחר אותה בהתאם לפרמטרים הרלוונטיים. תרבות הטיפים בזויה בעיניי ואני לא צריכה נדבות. אם ביקשתי תשלום מסוים וקיבלתי את מה שסוכם (למרבה הצער זה בפני עצמו לא תמיד מובן מאליו, בעיקר בישראל...
) די לי בכך. לפעמים (תלוי בסוג העבודה) מסכמים גם על קרדיט, לא פעם הוא שווה הרבה יותר מטיפ.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בהיותך מנהלת של יותר מפורום אחד בתפוז, נראה שגם עבור עבודה
שמצריכה לא מעט בלבלולי מוח, אינך מקבלת כל שכר. אבל גם זה "בסדר", כל עוד את
מסכימה לכך... [טוב נו. גם אני כלול בקבוצת החוטאים הללו]

ועל טיפים? מי בכלל מדבר כאן על טיפים...

einat162

New member
בסדר, אז זה ניסוח מוזר לדעתך. בכוונה שאלתי על הפלטפורמה הזאת

השימוש באתר עצמו, ולא בהיבט של משתמש ישראלי בשוק המקומי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם השאלה היא רק על הפלטפורמה, נסי פורום רלוונטי שעוסק בתחום

למשל פורום תרגום ועריכה או אחד הפורומים העסקיים.

למעלה