האם ניתן להפטר מגושי קרח במקרר מבלי להפשיר הכל ?

• פותח הנושא cobeh
  • פורסם בתאריך

cobeh

New member
האם ניתן להפטר מגושי קרח במקרר מבלי להפשיר הכל ?

יש לי מקרר סמסונג שעושה בעיות מאז היום הראשון. תמיד היתה בעיה של מים שנקווים בתחתית המקרר ומדי שבועיים בערך יש לרוקן. השירות שלהם תמיד קרע אותי במחיר ולא פתר את הבעיה. בסוף פניתי לטכנאי מקררים שלא במסגרת השירות והאחריות, שהודיע לי שהמקרר אינו מתאים לאקלים הישראלי ויש דברים שאפשר לעשות (ותיאר אותם בסבלנות ופירוט רב) אבל הוא ממליץ שלא, וגם בקושי לקח כסף. בהמשך היתה בעיה של הצטברות גושי קרח במקרר. שעיתי לעצה של חבר וניתקתי את המקרר מהחשמל על מנת להפשירו לכמה שעות, אבל קרתה תקלה ולאחר מכן המקרר והמקפיא חדלו לפעול, ועד שהגיע הטכנאי (אותו טכנאי, ששוב הפתיע לטובה באדיבותו ובמחיר הנמוך) הייתי צריך לזרוק את כל תכולת המקרר והמקפיא. עכשיו שוב יש בעיה של גושי קרח. מלבד החשש שניתוק המקרר מהחשמל יצור שוב את אותן התקלות, אני ממש לא רוצה לזרוק את התכולה הרבה שיש שם. מבלי להכביר בפרטים, לאחרונה אני חווה ירידה מאד חדה ברמת החיים, וכיום אני בקושי רב יכול לרכוש מוצרי מזון שקניתי בעבר (בפרט בשרים, גבינות וכו' וזה לא מיועד רק עבורי) ואני ממש לא רוצה להגיע למצב של מקרר ומקפיא ריק. אז אולי יש דרך נוספת להפשיר את גושי הקרח. אולי עם פן או משהו. תודה מראש.

ניתוק מחשמל

אין סיבה שניתוק מהחשמל יגרום לקלקול של המקרר.
אין סיבה שיהיו מים בתחתית מקרר...כנראה צינור ניקוז סתום.
יש לסובב את הבורר בתוך המקרר למצב OFF , לנתק מהחשמל ולהשאיר דלתות פתוחות למשך כמה שעות..
יש לי מקרר סמסונג , מקררר מצויין בלי שום תקלה בערך 15 שנה.
תקפיד לסגור טוב את הדלתות אז לא יצטבר קרח...

cobeh

New member
תודה. אני לא מוצא בורר כזה

אני מקפיד לסגור את הדלתות. אני מבין שאין מנוס מהפשרה. האם ניתן להפשיר מבלי לנתק מהחשמל ? (רק את המקרר, מבלי להפשיר את המקפיא ? במקפיא עצמו אין גושי קרח). תודה רבה.

יכול להיות שאם תמשיך להחזיק במקרר

תגיע למצב של מקרר ריק, כי הוא ימות בסוף. אז עדיף להחליף מקרר. וללכת להציע לאדם שבקושי יכול לקנות אוכל להחליף מקרר זה לא מופרך- יש עמותות שמחזיקות גם ציוד ביתי ושישמחו לתרום מקרר.

trilliane

Well-known member
מנהל
כתבת שיש לך טכנאי טוב, זול ואמין – תתייעץ איתו

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כאשר סוללת הקירור של המקפיא מתחילה להתמלא בקרח, המצב
די בטטה. נכון. במקפיא יש גוף חימום, שמדי פרק זמן, הוא אמור לפעול ולהמיס את הקרח.
אם גוף החימום או הטיימר שמפעיל אותו אינו תקין, יצטבר קרח.
אבל אם הכל תקין, ובכל זאת נוצר קרח, מעיד הדבר על כך, שהבידוד שבמקרר חדל
לתפקד, או שהוא ספג מים ונהרס. במקרים כאלה, אין מה לעשות, אלא להפנים שהמקרר
סיים את חייו.
נכון, יש מקררים שלא נועדו כלל לאקלים הטרופי, ובהם איכות הבידוד נמוכה מלכתחילה.
במקרים כאלה, שוב - אין מה לעשות. מה שלא מתאים, לא מתאים.

אפשר כמובן לפרק את תחתית המקפיא ולהמיס את הקרח בעזרת פן.
אבל ההתמכרות למעשה כזה גוזלת זמן ואיש אינו מבטיח לך, האם המקרר כן או לא יחזור
לתפקד לאחר מכן, שהרי אתה תיאלץ לנתקו מהחשמל בשעת הפעולה.

רבים מהאנשים שמחליפים מקרר, משליכים את הישן או שמבקשים להיפטר ממנו
בעזרת המובילים.
אם תצליח לאתר מקרר כזה, אתה תוכל לקבלו בעבור תשלום לא גבוה בעבור ההובלה,
ויתכן שהמזור יבוא מכיוון זה.
נסה גם לחפש מקרר באתר אגורה. לפעמים יש.

cobeh

New member
תודה. מדובר במקרר. במקפיא אין בעיה כזו.

זה סמסונג aw1-12 בנפח 800 ליטר עם 10 שנות אחריות על המדחס, שבאופן כללי עובד. לוותר עליו זה ממש המוצא האחרון. האם יש סיבה לחשוש מניתוק החשמל ? כאמור בפעם האחרונה זה גרם לתקלה, המקרר והמקפיא לא חזרו לעבוד. ואם אני מנתק, צריך פן ? אני מניח שהקרח ימס ממילא. וגם שיהיה עלי לזרוק את כל התכולה.
תודה רבה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב. אתה לא מספר מה סיפר לך הטכנאי וקשה להבין בניחוש מה
בדיוק קרה. ולמה פן ולא לחכות שהקרח יימס?
כי עם פן אתה מפשיר את הקרח תוך כרגע שעה, בו בזמן שאם תנתק את החשמל,
זה ייקח זמן רב בהרבה והמזון יתקלקל.

cobeh

New member
לא ידוע כיצד הניתוק מהחשמל גרם לתקלה.

אבל זה מה שקרה. הוא שיער שהיתה בעיה בכרטיס האלקטרוני ונסע לרחובות כדי לתקן אותו, אבל שב ואמר שלא היתה בעיה, וכשחיבר אותו שוב המקרר והמקפיא חזרו לעבוד. היתה גם בעיה בתעלת האיוורור (אני כמעט בטוח שזה המינוח הנכון). הטכנאי העיר שלמרות שמדובר במקרר יקר, מדובר בחתיכת קלקר שהופכת ספוגה במים לעתים קרובות, ועל כן הוא לא ממליץ להחליף אותה, כי זה עניין 1500 ש"ח לפחות, וזה יחזור על עצמו. אז אתה ממליץ פשוט לנתק ואז מיד להתחיל עם הפן ? לא להמתין שהקרח ימס ? אולי אפשר לעשות זה כשהמקרר עדיין מחובר לחשמל ? תודה רבה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כאשר קלקר מתחיל לספוג מים, הוא הופך למעין ספוג ומאבד את
תכונתו לשמור על קור או חום.
כן להחליף או שלא להחליף? איני יודע מה המחיר ואין לי מושג עד כמה הקלקר המקורי
אכן איכותי.
לכן, הצעתי לחפש דרך להיפטר מהמקרר ולהחליפו. כי התעסקות בכל מספר שבועות
זה דבר מתיש, ואובדן של אוכל עולה גם כסף לא מועט.

האם להפעיל פן מבלי לנתק את החשמל?
יש בזה סיכון. אתה מוכן להסתכן (אולי גם בהתחשמלות)? נסה. בכל מקרה, אל תנסה לטעון
שההצעה הזו באה ממני, כי לא אייעץ דבר כזה לעולם.

למעלה