שלום
מה ההבדל בין מרכך כביסה רגיל למרוכז?

Lhuna1

New member
אני די חדשה בעולם הכביסה בבית

אבל משתמשת בינתיים בכזה:
https://www.epharma.co.il/catalog/p...3hMFgmJr-9siMT3xQA8emTiPhs5cfswwaAnW0EALw_wcB
&nbsp
בקבוק של 960 מ"ל, כנראה שזה לא חסכוני במיוחד ואולי אנסה באמת את הגדולים יותר כי זה נגמר די מהר...
אבל בכל אופן זה מאוד נוח לשימוש.
כתוב על זה כמה לשים ביחס לגודל הפקק. אני גם עם כביסות קטנות פשוט שמה קצת פחות. בכל מקרה יש לזה ריח די חזק שגם נשאר על הכביסה (אני אוהבת).
(אין לי מושג מה זה אומר "עדין" בהקשר של מרכך כביסה).
&nbsp

1Shir

New member
אז זהו שדווקא אחד הדברים שהתכוונתי בעדין זה

בלי ריח מורגש... אז אם אקנה כזה אשים ממש מעט
&nbsp
ו-
לעולם הכביסה
זה מעייף אבל הכי נוח בבית :)

Lhuna1

New member
אה אוקיי, אז אולי זה ספציפית דווקא פחות מתאים לך

אבל בעקרון כן יש בקבוקים קטנים נוחים לשימוש.
&nbsp
ותודה
בהחלט נוח מאוד!
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הריכוז. מילולית, זה כתוב, וזה כל הרעיון. לא מדע טילים...

כמה שמים? לפי ההוראות על האריזה (או כמה שבא לך).
&nbsp
קני מה שהכי נראה לך, מבחינת הריח (או כל פרמטר אחר שחשוב לך).
&nbsp
אנחנו נאמנים כבר שנים ל"אולטרה פרש" של סנו:
https://superpharmstorage.blob.core.windows.net/hybris/products/mobile/medium/7290013268020.jpg
מחיר מרבי מומלץ: 15 ש"ח. במבצעים אפשר למצוא גם בקצת פחות.

מרכך זו עבודה בעיניים ונזק סביבתי

כי בעצם צריך להוסיף תמיד יותר מרכך בהוראות יצרן ממה שחושבים. אל תביני לא נכון, אני מאד אוהבת כביסה, כביסה זה אושר, אבל באמת סוג של מפגע כלכלי סביבתי.

N641

New member
אפשר בשקט להחליף את ה-4 ליטר ב-1 ליטר מרוכז

זה באמת הבדל גדול בסחיבה ושלא לצורך.
&nbsp
הבדין המרוכז מגיע עם פקק קטן יותר לעומת הפקק הגדול של ה-4 ליטר וה-2 ליטר. פשוט ממלאים את הפקק (הקטן) וזהו, זאת הכמות המומלצת.
&nbsp
הניחוח בבדין המרוכז חזק יותר (את יכולה גם לפני הקניה לפתוח את הפקק, להריח ולהשוות בינהם).

einat162

New member
בדברים האלו הפקק הוא המדד -

לבקבוקים גדולים של ה 2 או 4 ליטר יש גם פקקים גדולים - באלו של ה-4 ליטר אני שמה 3/4- 1/2 פקק, תלוי בסוג הכביסה.
מהבקבוקים המרוכזים אני שמה פקק מלא של הפקק מאותו בקבוק.

1Shir

New member
גם לך - אני אנסה את זה של 2 ליטר בתקווה שאוכל ביד אחת

למזוג ממנו לפקק (כי היד השניה מחזיקה את הפקק...)
אם הוא יהיה כבד מדי אמזוג לכוס...
כי לא מכירה מה זה מרוכז ואולי יריח חזק מדי או גם לא יהיה נוח כי למרות שהוא פחות מליטר אין לו ידית

trilliane

Well-known member
מנהל
אני חושבת ש-2 ליטר זה פשוט חצי כמות מ-4 ליטר ולא מרוכז

וסתם יעלה לך יותר...

מרוכז בהחלט עלול להריח לך חזק מדי אם תדחפי את האף לתוך הבקבוק, אבל בכביסה עצמה זה לא משנה כי שמים ממנו פחות, זה כל הרעיון. את המרכך הלא-מרוכז פשוט מדללים ביותר מים ולכן הוא כבד לך.

אין סיבה שבקבוק של ליטר יהיה לך כבד; בקבוק שתייה רגיל הוא בד"כ 1.5 ליטר (לפעמים גם 2) ואין בו ידית, אני בטוחה שמזגת לעצמך כוסות בהצלחה אי-אילו פעמים בחייך.

1Shir

New member
אני מסכימה עם מה שכתבת בכותרת ולכן זה מה שקניתי

מה אכפת לי אם זה עולה כמה שקלים יותר אם זה מה שנוח לי? זה מוצר נורא זול שקונים לעיתים רחוקות
&nbsp
אין לי בעיה לנסות את המרוכז אבל אנסה קודם את זה של 2 ליטר כי אולי הוא יהיה מספיק נוח
את טוענת שכביכול אין סיבה להשתמש בלא-מרוכז, אז למה בכלל מייצרים כזה? אני מעדיפה להחזיק נוזל כמה שיותר עדין מבחינת ריח או כל אלמנט אחר אז זה מה שקניתי בינתיים

einat162

New member
ניחוש שלי לגבי ה "למה" -

אלו מוצרים ותיקים ופשוטים "של פעם" (פשטות ברמת עיצוב הפלסטיקה והתוית).
היום הכל חייב להיות בצבעים תוססים / עיצוב חדש / קומפקטי - והרבה פעמים זה בא על חשבון המחיר.

trilliane

Well-known member
מנהל
למה מייצרים? להערכתי כי לזה אנשים רגילים...

למה מייצרים גלילי נייר טואלט רגילים כשכבר יש כפולים? (ואפילו משולשים, אם כי ממש קשה עד בלתי אפשרי להשיג אותם
) לטעמי סתם בזבוז מקום, אבל אנשים קונים.
&nbsp
מבחינת עדינות הריח – את שולטת בכמות. תשימי פחות, יהיה פחות. זה הכול אותו משחק של ריכוזים, השאלה רק אם דיללו לך מראש או לא. אני לא רואה סיבה לסחוב יותר מים.

1Shir

New member
כפולים לא נוחים כי זה לא מתאים למתקן ובכלל מסורבל

אני צוחקת כי זה רק מראה שכל אחד עם העדפות אחרות (ואולי גם חוסר רצון לשנות הרגלים)

הנה משה כתב למטה על בגדים חדשים מדי עונה
לא נעים להגיד אבל אני עדיין לובשת (גם!) בגדים שקניתי במילניום הקודם

עריכה: וגם מכניסה אותם למייבש... :)

einat162

New member
אני גם לובשת בגדים שנקנו במילניום הקודם

ויש לי אפילו כמה פריטים שמשמשים אותי כבגדי בית/קפיצה למכולת שהיו שייכים לאחותי הגדולה (כלומר שנות ה- 80, אולי אפילו סוף 70).

trilliane

Well-known member
מנהל
הכפולים אינם כפולים בגודל, עיקר הנפח זה הקרטון באמצע...

וחלקם גם דחוסים יותר. מניסיון של שנים, הם נכנסים לרוב המתקנים ואין שום סרבול. אבל אנשים רגילים לקנות אריזות גדולות, ואם חברה מסוימת תפסיק לייצר אותן הם עלולים לעבור למתחרים, אז לא משתלם להן לנסות לשנות הרגלים; יותר משתלם לייצר מוצרים שיותר אנשים יקנו.
&nbsp
בעניין בגדים חדשים, זה לא ממש קשור לדיון הזה, אבל גם אני לא קונה בגדים חדשים בכל עונה וכך גם כל מכריי. חבל על הכסף וחבל על הסביבה.

N641

New member
- מייבש כביסה - מזיק לבגדים?

בהנחה שלא צריכים את הבגדים באותו יום, האם עדיף שלא לייבש אותם במייבש כביסה מבחינת שמירה על הבגד לאורך זמן? התא עם המסננת שבתוך המייבש כביסה מתמלא בסיבי בד, שמין הסתם יוצאים מהבגד בזמן הייבוש שלו במכונה.
&nbsp
לצורך הדוגמה ניקח סט בגדים שעוברים כביסה בממוצע פעמיים בשבוע, כך שמדובר על מעל 100 "ייבושים" בשנה לעומת 0 ייבושים אם נתלה על החבל. האם זה יהיה נכון להניח שבייבוש על חבל הבגד יחזיק לאורך זמן רב יותר או שזה בטל בשישים?

1Shir

New member
זאת שאלה של רזולוציה

אני לא מרגישה הבדל עם בגדים שעברו מאות ייבושים אבל אם אתה רוצה לעשות הכל כדי לשמור עליהם אז כן עדיף בלי מייבש
אבל מבחינתי הבגד משרת אותי ולא אני אותו ואם הכי נוח לשים במייבש אז זה מה שיהיה בתקווה שיימצא לבגד תחליף אם יהיה צורך
אף אחד לא ערך את הניסוי ההשוואתי שתיארת לאורך עשרות שנים כך שלא ניתן לדעת מה התוצאה...
תלוי מה יותר חשוב לך

למעלה