האם זו חוצפה להחליף ביצים בסופר מתבנית אחת לאחרת?

ladybug4NLP

Active member
גם בסופרים באזורנו (גוש דן( אין ביצים XL אפילו לפעמים לא L

בכל 4 הסופרים שאני מכירה בסביבה גודל הביצים הוא כשל יונה
מעצבן

evike

Active member
מנהל
דווקא יש ביצים XL בשופרסל במרום נווה, ביצי חופש אורגניות

ואני מחליפה ביצים שבורות (כשבכל אריזה שאני פותחת יש כאלה) או מאד מלוכלכות. אבל ברור שמאותו סוג וגודל.
ואגב, בחנויות רגילות ולא בסופרים, אני בודקת ומחליפה במקרה הצורך לעיניהם של המוכרים, אף פעם לא העירו לי או הביעו התנגדות.

האם זו חוצפה להחליף ביצים בסופר מתבנית אחת לאחרת?

כמעט תמיד כשאני קונה ביצים בסופר יש כמה ביצים מלוכלכות בתבנית שאני בודק, אותי זה ממש מגעיל. האם זו תהיה חוצפה מצידי להעביר 2-3 ביצים מלוכלכות מהתבנית שאני מתכוון לקחת, לתבנית אחרת, ולשים במקומן ביצים נקיות מהתבנית השנייה?

evike

Active member
מנהל
נכון. נכנסת רק מידי פעם וגם רק לקניות קטנות

ובכן התשובה היא

שזה לא משנה, סלמונלה לכולם

רוני1955

Active member
כן.

אני לא מבין מה הבעיה לקחת תבנית אחרת. אני גם בודק תמיד, לראות שאין ביצים שבורות. אם יש שבורות או סדוקות, אני בודק תבנית אחרת ולא מתעסק עם החלפת ביצה או שתיים.
ואם להחליף, אז אתה יכול להתחכם. קח תבנית של ביצים בגודל S, ותחליף ביצים מתבנית בגודל XL. ככה הביצים יהיו נקיות, גדולות, ותשלם על ביצים קטנות. (אני מבין שזה מה שעשית, תפסו אותך, וסיפרת להם שאתה מחליף ביצים מלוכלכות...)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חחחחחחחח גדול. זה לא נאמר ואתה ישר חושד. יופי

ואני דווקא מצדיק אותו. אחרי שאני בודק 3 תבניות ובכולן יש 2-5 ביצים מלוכלכות,
אובדת לי הסבלנות להמשיך ולפתוח עוד ועוד תבניות ואז אני מוציא 2 ביצים מהתבנית
שיש בה הכי פחות מלוכלכות ומחליף. למרבה הצער, בסופר שבו אני קונה, אין בד"כ
ביצים XL ואם יש, הן באות במארז של 30 סגור בניילון נצמד. לכן, קצת קשה לממש
את הרעיון שהצעת.

Falcor

New member
לדעתי לא

מה שכן זה מרגיז לפעמים שכלכך הרבה קרטוני ביצים מכילים ביצים שבורות
הבזבוז הוא זה שמרגיז אותי - לא יכולתם לשנע ולאחסן את הביצים קצת יותר טוב ?!

וואו התגובה שלי בעמוד הראשי, איזה כבוד

בכל מקרה כמו שאמרו כאן ברוב התבניות שאני בודק יש ביצים מלוכלכות, גם כשאני פותח 10 תבניות בזו אחר זו כמעט תמיד יש בכל תבנית ביצים לא נקיות.

זה ממש מגעיל אותי להתעסק עם ביצים שיש עליהן קקי, למה אני צריך לשלם על ביצים כאלו? שירכזו את כל הביצים המלוכלכות בתבנית נפרדת וימכרו אותן ב 2/3 המחיר, ביצים סוג ג'.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי כדאי לקנות במקום אחר? לא נתקלתי בכ"כ הרבה ביצים מטונפות

כמו שאתה מתאר. גם אני בודקת תבניות ביצים לפני שאני קונה (לוודא שהביצים אינן שבורות/סדוקות) ובד"כ לא מגיעה אפילו לבדיקה של חמש חבילות "בעייתיות", קל וחומר לעשר.
&nbsp
אם התוצרת לא מתאימה לך – אל תקנה. אבל דע לך שכל לול אינו סביבה נקייה ואסור לשטוף ביצים לפי נוהלי משרד הבריאות כיוון שהקליפה אינה אטומה והשטיפה עלולה לזהם את הביצה – החשש העיקרי הוא חדירה של סלמונלה לביצה. גם ביצים בלי שיירי לשלשת אינן בהכרח נקיות יותר או מזוהמות פחות.
&nbsp
כדי להימנע מזיהומים חשוב לשטוף ידיים אחרי מגע עם ביצים לא מבושלות או עם קרטוני ביצים (כן, אם אתה עושה זאת במרכול זו בעיה כי אתה מזהם כל מה שאתה בא איתו אח"כ במגע), לדאוג שהן לא יבואו במגע עם מזון אחר, להפריד כלים (למשל לא להשתמש לאכילה במזלג שאיתו טורפים את הביצה), וכמובן לבשל ביצים לפני אכילתן.

ניסיתי בכמה מקומות, תמיד מלוכלך

אז או שיש לך מזל או שהחקלאי שמספק לכם שוטף את הביצים לפני האריזה ואת פשוט לא יודעת מזה... לא נראה לי שהתרנגולות שמהן מגיעות הביצים לסופרמרקט שאני קונה בו הן תרנגולות מזן מיוחד.

בממוצא אני נאלץ לפתוח קרוב ל 10 קרטונים (באריזה של 12 ביצים) עד שאני מוצא אריזה שכל הביצים בה נקיות מלשלשת.

אני מודע לעניין השטיפה (אני שוטף אותן ממש לפני הבישול) ולעניין הזיהום שדיברת עליו, רק לא ברור לי איך חיידק הסלמונלה הזה לא מת כאשר מבשלים את הביצים או עושים מהן חביתה... הוא עמיד לטמפרטורות כאלו גבוהות? ממש מוזר, חשבתי שהבישול הורג את החיידקים.

trilliane

Well-known member
מנהל
או שאתה מאוד אסטניס ועושה עניין מכל לכלוך קטן

אין מניעה לשטוף ביצים ממש לפני הבישול, אבל גם אין טעם (אלא אם מכניסים אותן לתבשיל כמו בחמין).

אספרסו2

New member
שתי סיבות עיקריות לתופעה המסוכנת

-או שהביצים נאספו לא בסמוך למועד ההטלה.
-או שהלול מטונף ואינו מנוקה בתדירות מספקת.

ladybug4NLP

Active member
מתוך אתר של משרד הבריאות

לא מומלץ
אסור לשטוף ביצים, השטיפה עלולה לגרום לחדירת החיידקים דרך הקליפה.
במקרה שרוצים להכניס את הביצה יחד עם הקליפה לבישול ממושך (כמו בחמין) ניתן לשטוף את הביצה מיד לפני השימוש, וכך לא יהיה מספיק זמן להתפתחות החיידקים.

זו לא המצאה שלי אלא של משרד הבריאות. אז כל התלונות לשם.
גם אנחנו לא שוטפים ביצים אבל משתדלים להכין ביצים קשות בכלי יעודי רק שלו

אבי519

New member
לפי התקנות ביצים מלוכלכות פסולות למכירה

למרות שזה טימטום, כי לתרנגולת יש רק חור אחד וממילא זה מרוח בכל מה שיוצא משם.

נהורית1

New member
הכי כיף זה מהמכולת שלי.

הוא שם על השולחן תבנית ביצים ואני בוחרת את הכי יפים ונקיים. אחלה בן אדם.
ולגביך, אני חושבת שאין מניעה להחליף מוצר פגום ביותר טוב.

למעלה