שתי שאלות קטנות על i-Herb (חושבת להזמין משם בפעם הראשונה)

1Shir

New member
זה מה שהיה בבדיקה אז אבל אני הרגשתי רגיל והייתי בתקופה הכי

נמרצת בחיים שלי... כנראה היתה ירידה הדרגתית אז לא הרגשתי את זה
מאז לאורך שנים היה לי המוגלובין גבולי שזה נראה לי בסדר
כלומר מאז ה"גילוי" תוך חודש זה קפץ לערך על הגבול התקין כי לקחתי חודש כדור מרשם רופא
גם זה היה 6 נקודה משהו (וגם אני לא רופאה...)

trilliane

Well-known member
מנהל
העיקר שטיפלת בזה, כי זה באמת לא בריא (גם אם הרגשת מצוין)

ladybug4NLP

Active member
מתפקדת יופי עם המוגלובין 6? בדרך כלל מתחת ל-8 מקבלם עירוי דם

לא מאמינה- כי חוסר דם (אנמיה וחוסר ברזל ) מביא עייפות גדולה על האדם,
חוסר ריכוז, קושי בלימוד דברים חדשים ובעיקר סיכויי הישרדות נמוכים
בעת מחלה ולפעמים הקלה ביותר שעלולה להסתבך.

וכמובן - כמו תמיד הבחירה בידך.

לקחת לפעמים זה לזרוק כסף לפח ולא לעשות כלום עבור הגוף שלך

1Shir

New member
זה מה שהיה בבדיקה וסירבתי לעירוי ולקחתי כדור רפואי ברצינות ו

הכל הסתדר תוך חודש עם הכדור (כדור עם מרשם) ולא מסכימה שלקחת לפעמים ויטמין לא עוזר כי זאת לא תרופה עם הוראות זה רק חיזוק אז למה שלא יעזור אם לוקחים אפילו פעם אחת

את מתארת פה את הפחד הכי גדול שלי

trilliane

Well-known member
מנהל
אז למה לא סוג אחר? יש גם כדורים לבליעה.

נחשבים ליעילים פחות, אבל עדיף על לא כלום, ובמידת הצורך אפשר להגדיל מינון.

1Shir

New member
מדי פעם זה לא נורא ואני לוקחת את זה לפני צחצוח שיניים :)

אה אז את כן לוקחת לפעמים :)

אגב איך נראת הקופסא שיש לך? כי יש סוג מתוק יותר
ואני מעדיפה אותו. הלוואי וכל הכדורים היו כמוהו בצורה ובטעם

רוני1955

Active member
אני עדיין סקרן.

אם כולם לוקחים תוספי מזון לפי בדיקות דם או המלצת רופא, מה ההגיון למוצר כזה? הרי יש שם 27 מינרלים שונים, בתוספת חומרים נוספים שלאו דווקא עושים טוב לגוף. אין מצב בעולם, שלמישהו חסרים כל כך הרבה סוגי מינרלים וויטמינים בגוף. מה ההגיון? הרי עודף מינרלים וויטמינים או שעושים נזקים לגוף, או שנפלטים החוצה ללא תועלת. למה לשלם או למה להכניס לגוף דברים שאין בהם צורך? מערכות הסינון של הגוף צריכות לעבוד שעות נוספות בשביל למיין את מה שצריך, לפלוט החוצה את מה שמיותר, ולנסות להתגבר על נזקים מעודפים של חומרים שונים.
https://www.altman.co.il/product/basic/vitamins/multi-vitamins/מולטי-ויטמין/

dino_din

New member
כתבת: "הרי יש שם 27 מינרלים שונים", מה זה "שם"?

אם התכוונת למה שבקישור שלך, המשתמש מעלי כבר ענה.
ואם למשהו אחר - תסביר.

trilliane

Well-known member
מנהל
ההיגיון במולטי-ויטמין (מלבד השיווקי...) הוא נוחות ופשטות

למי שבאמת זקוק להשלמות רבות, למשל אנשים שיש להם בעיות תזונה/ספיגה, קשישים, נשים הרות וכו'. אומנם אפשר לקחת כל דבר בנפרד, אבל זה מסורבל ובמקרים רבים גם יקר יותר. יש מי שמעדיפים כבר לקחת כדור אחד במרוכז*, גם אם הוא מכיל תוספים שאינם נחוצים, לרוב הם לא מזיקים אז אין בעיה.

"מערכות הסינון של הגוף צריכות לעבוד שעות נוספות בשביל למיין את מה שצריך" – לא ברור לי על סמך מה אתה טוען זאת... הגוף לא עובד כמו המחסן הלוגיסטי של דואר ישראל
. כן, מה שמיותר נפלט (בד"כ) החוצה, אבל למיטב ידיעתי לאדם בריא שאין לו בעיות רלוונטיות (כליות, בלוטת התריס וכיו"ב) זה לא מסוכן ולא ביג דיל.

trilliane

Well-known member
מנהל
מישהו כאן צידד בצריכת יתר מופרזת בלי ליווי רפואי?

dino_din

New member
אם אין לך מה להגיד, לא חייבים ללחוץ על המקשים במקלדת

גולש ותיק כתב את זה פעם.... כדי שתאמץ.
&nbsp
אתה זורק לינקים סתמיים, משתיק גולשים אחרים שעונים לך ומתנהג בפטרונות מיותרת לחלוטין.

3תיתי

New member
אני לוקחת ויטמין בי 12 בשל טבעונות

ולקחתי ברזל וחומצה פולית לפני ובזמן הריון. השאר- צריך להקפיד על מזון בריא ולקבל ויטמינים מהמזון. על D אינני סגורה.

trilliane

Well-known member
מנהל
גם אם "צריך" בפועל לא תמיד אפשר לקבל הכול מהמזון

למשל אם יש בעיות ספיגה, התנגשות עם תרופות, מצבים רפואיים שמפריעים (או מונעים צריכה של מזונות מסוימים) ולפעמים זה פשוט לא מספיק. למשל, טוענים שגם אישה בריאה שמצליחה לשמור על מאגרים תקינים בתזונה מאוזנת לא בהכרח תוכל לעשות זאת בהיריון מכיוון שתזונה בלבד לא יכולה לספק את הכמויות המוגברות הדרושות (וזה לא שהעובר נפגע; הוא לוקח כל מה שהוא צריך; השאלה מה נשאר לאישה). לכן רוב הרופאים והתזונאים ממליצים לקחת פרנטל (אלא אם ההרכב לא מתאים / יש בעיית עודפים / בעיות בבלוטת התריס וכו').
&nbsp
בעניין ויטמין D – אנחנו לא מקבלים אותו מהמזון (אני שמה בצד מוצרים מועשרים בוויטמין D, למשל חלב) אלא מהשמש, אבל כידוע, חשיפה לשמש טומנת בחובה בעיות אחרות... רבים ממעטים להיחשף לשמש ו/או משתמשים בתכשיר הגנה ולכן זה לא קורה. מתברר שלרוב הישראלים יש מחסור בוויטמין D, לפחות כך טוענים. בהתחשב בכך שכל מי שאני מכירה ובדק זאת בבדיקת דם אכן גילה מחסור (גם אני...), זה כנראה נכון.

למעלה