שאלה לגבי אליאקספרס

trilliane

Well-known member
מנהל
מעולם לא "הסתכסכתי" עם מוכרים בע"א ותמיד קיבלתי החזר מלא

מספרי מעקב שאינם דואר רשום, כלומר מספרים מקומיים (תקפים בסין בלבד) הם הדרך של המוכרים להוכיח לעלי אקספרס שהם אכן שלחו את המוצרים. רוב המוצרים הזולים מאוד (דולר–שניים וכיו"ב) נשלחים כך, כי לא משתלם לשלם עליהם יותר וזה בסדר. כל מוכר ששולח כך יודע שיהיה לו אחוז מסוים של אובדן והחזרים אבל בזכות משלוח חינם ומחיר זול יהיו לו יותר לקוחות, ובשורה התחתונה זה סיכון סביר שעושה כל עסק מבחינת שיקולי עלות–תועלת.
&nbsp
מוצרים כאלה נשלחים בדואר האיטי ביותר ולכן אני מחכה את מלוא הזמן בהגנה (לפחות חודשיים, ולפעמים אפילו ביקשתי הארכה) ולא ממהרת לפתוח תלונה. לא זכור לי שמוכרים הציעו לי משלוח חוזר במקום החזר, אבל אם המוכר לא הגיב או לא החזיר את הכסף – הסלמתי וההחזר אושר. למעשה היו מקרים שפייפל פסקו החזר לטובתי עוד לפני שהמוכר הספיק להגיב (בפעם הראשונה). לא קרה שלא קיבלתי מוצר וגם לא החזר.

שאלה לגבי אליאקספרס

ביצעתי הזמנה מהאתר בפעם הראשונה לפני כשבועיים, ב-8 בנובמבר. תוך רבע שעה מזמן ביצוע ההזמנה קיבלתי מייל שהמשלוח יצא. אבל על פי מה שכתוב במעקב, מאז ה-10 בנובמבר אין שום תזוזה של החבילה ולמעשה היא עדיין תקועה בסין ואפילו לא עלתה על מטוס לכיוון ישראל.
אמנם ההזמנה אמורה להגיע עד ה-9 בדצמבר, כך שלכאורה יש עוד זמן, אבל עדיין מוזר לי שכל כך הרבה זמן החבילה תקועה באותו מקום.
קרה לעוד מישהו?

סתם מבקרת

Active member
א. אם עשית הזמנה ב8 בנובמבר אין מצב שבאתר הבטיחו שהחבילה

תגיע עד ה9 בדצמבר. אולי עד 9 בינואר.
ב. כששולחים מייל שהמשלוח יצא זה לא בדיוק שהמשלוח יצא מהמוכר אלא שהוקם מספר מעקב והמשלוח יאסף ע"י חברת המשלוחים תוך שעות, יום, יומיים או יותר.
ג. יש מעקב בסין עד שהחבילה נמסרת לחברת התעופה ואח"כ, כשהיא בדרך אין מעקב עד שהיא מגיעה לארץ, במקרה הטוב, או עד שהיא מגיע לסניף הדואר שלך במקרה הפחות טוב.
עקבי אחרי החבילה באתר הבא :
https://t.17track.net/en
תקבלי מידע בסינית. בתחתית המידע תמצאי אפשרות לתרגם לאנגלית.
האתר הזה יתן לך את המידע הכי מפורט לפי הנקודות שבהן נסרקת החבילה.
אני עשיתי הזמנה ב2 בנובמבר ואין מידע מעבר לכך שהחבילות נמסרו לחברת התעופה.
מנסיון, לוקח לחבילה כחודשיים להגיע והאמת שלא ממש ברור למה.
תוספת: בדקי עד מתי יש לך הגנה באתר והקפידי לבדוק ולדאוג שאם החבילה לא מגיעה כמה ימים לפני המועד, את מבקשת הארכת מועד ההגנה.

תודה

אני מניחה שתהיה אפשרות גם לעקוב אחרי החבילה באתר של דואר ישראל. אמנם כאשר אני מנסה עכשיו לראות פרטים על החבילה באתר של הדואר זה אומר שאין נתונים, אבל זה כן מזהה את זה כחבילה מחו"ל, אז כאשר החבילה תגיע לארץ בטח אפשר יהיה לעקוב משם. תודה על המידע.

ברור שזה ירשום ככה כי החבילה עוד לא התקבלה לדואר ישראל

רק כשהיא תועבר אליהם הם יסרקו למחשב ואז תוך כמה שעות זה ישלח לך sms שהחבילה נמצאת בסניף ככה וככה

אני יודעת שזה ברור

הכוונה הייתה שכבר עכשיו זה מזהה את זה כחבילה מחו"ל, מה שאומר שהחבילה אכן עוברת באיזשהו שלב דרך דואר ישראל (ולא דרך חברת שליחויות אחרת). פשוט זה היה הסימן בשבילי שבהמשך זה יהיה המקור למעקב. (אם אכן החבילה תגיע בשלב כלשהו לארץ..)

SicTransit

Active member
צר לי לאכזב אותך

אבל הזיהוי כחבילה מחו"ל לא אומר כלום. חלק מהקוד שהקלדת מכיל את הנתון הזה (שני התוים האחרונים בו הם CN). גם אם תשאלי את הדואר על משלוח XX000000000CN תקבלי תשובה דומה.

raya

Well-known member
נתוני מעקב המשלוח מאוד לא מדויקים.
כבר קרה לי שחבילה שקבלתי, מופיעה במעקב כאילו שהיא בדרך. כלומר יצאה מסין אבל לא הגיעה לארץ.
אי אפשר להסתמך על המידע שרואים במעקב.
לוקח זמן - אבל במרבית המקרים החבילה מגיעה בסופו של דבר.
קרה לי פעם אחת שהמוצר לא הגיע, וקבלתי החזר כספי.
רעיה

תודה

נשאר לי רק לקוות שהבגדים לחורף שהזמנתי משם אכן יגיעו בחורף

סתם מבקרת

Active member
נתוני המעקב מדויקים מאד הבעיה היא שאין נתונים אם החבילה לא

נסרקה וזה קורה לא מעט בארץ. החבילה לא נסרקת כשהיא מגיעה למרכז המיון במודיעין, לא נסרקת כשהיא מגיעה למרכז המיון בעיר המגורים ולפעמים היא צצה פתאום בסניף הדואר.
לדואר ישראל זה מאד נוח כי אם החבילה לא נסרקת כשהיא מגיעה לארץ הדואר יכול להתנער מאחריות לאובדן.
בסין תמיד יש נתונים מדויקים כי החבילות נסרקות בכל מקום אליו הן מגיעות ואפילו מציינים ביציאה מה היעד הבא.

raya

Well-known member
מהנסיון שלי - לא לגמרי מדויק מה שכתבת.... לא משנה

החבילה הגיעה אתמול לארץ

בדקתי קודם באתרי המעקב של עליאקספרס וגם באתר שצורף כאן, כשהבנתי שהחבילה הגיעה, בדקתי באתר של הדואר וזה נסרק שם, עכשיו מצוין שהחבילה הגיעה למרכז המיון במודיעין. עכשיו נשאר לתהות מתי היא תגיע אליי..

סתם מבקרת

Active member
אבל באתר שצירפתי את יכולה לראות היכן זה בסין עד נמל התעופה

ושם גם תראי את הנתונים כשתגיע לארץ ומהלך דרכה בארץ.

einat162

New member
אני קוראת בדיליי את השרשור - אתר שאני ואחר המלצנו עליו

נותן סטטוס חבילה גם בישראל (לפעמים היה יותר מדוייק מהדואר שלנו !)
https://www.17track.net/en

בדקתי עכשיו שוב בפרטי ההזמנה

כתוב לי:
Your order will be closed in: 21 days 11 hours 52 minutes
כלומר שההזמנה תיסגר תוך שלושה שבועות. שזה נראה מתאים יותר לתאריך של ה-9 בדצמבר, שהיה כתוב לי במייל. או שזה לא קשור לזה?

סתם מבקרת

Active member
לא קשור! ולכן תבדקי שאם היא לא מגיעה עד אז, רצוי יומיים

שלושה לפני, בקשי הארכה, אחרת לא תוכלי לפעול במידה והיא לא תגיע כלל או במקרה והדברים בחבילה לא תואמים למובטח.
הנה, ממש עכשיו בדקתי באתר שצירפתי לך וגיליתי שאחת החבילות שלי, שהזמנתי ב2 לנובמבר, הגיעה הערב למרכז המיון במודיעין.

תודה, בדקתי גם באתר שצירפת

בינתיים גם מה שכתוב שם תואם את מה שכתוב באתר של אליאקספרס, שהחבילה נשלחה לחברת התעופה ומאז (11 בנובמבר) תקועה שם..

trilliane

Well-known member
מנהל
סביר שהיא תהיה תקועה... הזמנת עם כל העולם ואשתו (מילולית)

ויש צוואר בקבוק הן שם והן כאן. ככה זה כמו בכל פקק – תקועים ומחכים, ולא נותר אלא להתאזר בסבלנות.

למעלה