רכישות באמזון

רכישות באמזון

רוב האתרים שמהם אני רוכש הם איביי ועלי אקספרס. ראיתי שבאמזון יש "שירות" שבו מוסיפים סכום מסויים עבור "מיסים ופקדון". מה זה אומר?
אם אני משלם את זה אני פטור מתשלום מיסים במכס בארץ? מה ההבדל בין התשלום הזה לבין מיסים בישראל, ושחרור ממכס?

אתה לא פטור

אתה פשוט שילמת במעמד הרכישה את המיסים ודמי שחרור ממכס. ההבדל הוא שאתה לא צריך לשלם את זה פיזית ולהתבחבש עם מכס וחברות שילוח שיערימו עליך מיסים שהן הקריצו, כי שילמת הכל מראש. או בקיצור אתה לא חשוף לרמאות הישראלית.
עוד הבדל חשוב הוא שהמס שאתה משלם כשאתה קונה באמאזון לא כולל הנחות. אתה משלם את המחיר המקסימלי. אם שילמת יותר ממה ששילמת בפועל אמאזון יחזירו את ההפרש.
אם שילמת פחות ממה שרוצים בישראל- הרווחת כי אמאזון לא יגבו את ההפרש לרעתך.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא בדיוק "שירות נוסף" באמזון, זה אוטומטית במשלוחים שלהם

(לא נתון לבחירתך). אם שווי הטובין מעל $75 הם כבר גובים מראש גם את המיסים (ואם גבו יותר מדי הם מחזירים). אם הזמנת מוצרים שלא נשלחים ממחסני אמזון (למשל ממוכרים פרטיים ששולחים לישראל עצמאית – אין הרבה כאלה, אבל יש פה ושם) אז זה כבר כמו הזמנה רגילה מאיביי.
&nbsp
אגב, גם לאיביי יש שירות דומה, אבל לא כל המוכרים משתמשים בו (אלה שכן – שוב, זה נכפה עליך ולא לבחירתך). החיסרון באיביי הוא שמחיר המשלוח בשירות הזה גבוה מאוד וגם את המיסים הם מחשבים לטובתם (ממה שראיתי בעבר; בשלב מסוים הפסקתי לבדוק) והם לא מחזירים את ההפרש.

למעלה