לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2918029,180 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'קניות אונליין - שאלות של מתחילים'
קניות אונליין - שאלות של מתחילים
<< ההודעה הנוכחית
05/11/2019 | 20:54
76
351
ערב טוב,
מעולם לא ביצעתי רכישות אונליין וברצוני להתחיל (כן, כן.. ברוכה הבאה לקדמה )
לקראת חודש המכירות ובכלל, יש לי מספר שאלות למנוסים שביניכם.

1. כאשר קונים באינטרנט מחנויות בארץ, האם עדיף לקנות דרך פייפאל, כרטיס האשראי האישי או שעדיף בכלל לעשות כרטיס ספציפי למטרה זו? אולי כרטיס נטען כלשהו?
מבחינת הגנה וגם מבחינת עמלות?
* אותה שאלה לגבי הזמנות מאתרים בחו"ל

2. האם בקניות דרך אתרים בארץ, יש צורך לשלם עמלות כלשהן?
כוונתי לסופרים, מסעדות, חנויות בגדים, חשמל וכו'
ידוע לי שמאתרים בחו"ל יש צורך לשלם הרבה עמלות, העברה, מט"ח, מס, מכס ועוד ועוד..

3. איך אפשר לדעת מה גובה העמלות שצריך לשלם בכרטיסי האשראי השונים?
נכנסתי לאתרים של חברות האשראי ולא מצאתי פירוט לגבי הנושא.

4. האם אתם משתמשים באתרי קאשבק? האם צריך לדעת משהו בנושא? למה להיות מודעים? האם זה בכלל משתלם והאם עובד עם אתרים ישראלים?

5.  במקרה של בעיה, האם פונים לחברה שממנה רכשתי מוצרים, לבנק או עוצרים את התשלום?

אם יש משהו ששכחתי ושחשוב לדעת, אשמח לקבל כל אינפורמציה שתוכלו לתת.

אני מודה לכל מי שיכול לעזור, לייעץ ולהאיר את עיניי בנושא.

צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה! כל עזרה תתקבל בברכה.'
תודה! כל עזרה תתקבל בברכה.
06/11/2019 | 00:26
16
לצפיה ב-'אם תעשי כרטיס נטען'
אם תעשי כרטיס נטען
05/11/2019 | 22:13
4
81
לא תקבלי הגנה של חברת האשראי, זה כמו לשלם מזומן. פייפאל נותן הגנות מסוימות ולא נותן אחרות. למשל פייפאל לא מכסה רכישה של מוצרים או שירותים דיגיטליים, רק מוצרים פיזיים. למשל אם קנית תלוש, כרטיס מתנה, או כרטיס להופעה או סרט או נסיעה, ספר דגיטילי , קבצי מוזיקה וכו' שהם לא פיזיים (גם אם אפשר להדפיס אותם במדפסת או להוריד למחשב זה לא הופך אותם לפיזיים משום שהם לא הועברו אליך פיזית, אלא כקובץ) ויש עם זה בעיה- פייפאל לא יגן עליך. פייפאל גם לא מכסה מוצרים שנעשו בהזמנה מיוחדת, כרטיסים נטענים, מוצרים שתוארו בצורה מדויקת על ידי המוכר ,כל כשל בעיסקה שלקח לך לדווח עליו לפייפאל מעל חודשיים ומוצרים שמפרים את המדיניות של פייפאל שהם לא ממש מגלים מה היא. 
לכל חברת כרטיסי אשראי יש תעריפון עמלות. מוזר שלא מצאת. אין לי מושג לאיזו חברה את שייכת, אבל זו החובה של חברות האשראי להפוך את המידע הזה לגלוי. גיגול פשוט יפתור את הבעיה (לצערי אין לי יכולת לגגל בשבילך). 
צרכנות >>
לצפיה ב-'טוב לדעת! חשבתי שכרטיס נטען דווקא'
טוב לדעת! חשבתי שכרטיס נטען דווקא
06/11/2019 | 00:16
3
57
יכול למנוע גניבות, אך אם חברת האשראי לא עוזרת אז זה בעצם לא נותן הרבה, לא?
האם כדאי לעשות כרטיס ייעודי לקניות אונליין? או פשוט לקנות עם הכרטיס הרגיל?

לא כל כך הבנתי את שיטת משיכת הכסף של פייפאל.
כל מיני תנאים לגבי משיכה מהחשבון שלך או משיכה מהחשבון שלהם..

האם ברכישה באתרים ישראלים גם צריך לשלם עמלות שונות?
אני בדקתי באתר של ישראכרט (הוט) ובאתר של אמריקן אקספרס (לא מצאתי כלום..) אשמח לקישור.
תודות!

צרכנות >>
לצפיה ב-'בשורה התחתונה אינעל הבנקים, חברות כרטיסי האשראי'
בשורה התחתונה אינעל הבנקים, חברות כרטיסי האשראי
06/11/2019 | 12:10
2
49
פייפאל ואמאזון גם. שני כללים תמיד יהיו נכונים:
1. את תמיד תאבדי כסף על יחס המרה לדולרים ויורו ועל עמלת המרה לדולרים ויורו. יחס ההמרה תמיד לרעת הצרכן.  השאלה תמיד היא איפה כצרכן אני מפסיד פחות על הדברים האלה, אף פעם לא איפה אני מרוויח. 
2. כל תחנה בדרך התשלום: פייפאל, הבנק, כרטיס האשראי רוצה את ליטרת הבשר שלה ממך. כולם רוצים לנגוס בקנייה שאת מבצעת (וזה בלי להזכיר בכלל את מדינת ישראל) ולקחת ממך כמה שיותר כסף על זה שהשתמשת בשירות שלהם כדי לקנות. 

צרכנות >>
לצפיה ב-' ברור שרק מלשבור את הראש בחישובי כל עמלות השקר'
ברור שרק מלשבור את הראש בחישובי כל עמלות השקר
07/11/2019 | 02:39
1
25
האלה, לא בטוח שהמוצר כל כך משתלם בסופו של דבר.
ואת רואה, לא רק אני לא הצלחתי למצוא את המידע לגבי העמלות :-p
לא יכול להיות שלא ניתן למצוא את זה באינטרנט.. איך ייתכן?

צרכנות >>
לצפיה ב-'אפשר למצוא באינטרנט בתוך פרטי החשבון שלך / דפי החיוב'
אפשר למצוא באינטרנט בתוך פרטי החשבון שלך / דפי החיוב
07/11/2019 | 04:30
31
או אם זה כרטיס חדש שמשווקים לך זה כתוב בתנאי הכרטיס, הנה תראי למשל פה בשורה השנייה:
צרכנות >>
לצפיה ב-'אישית מעדיף לקנות עם פייפל'
אישית מעדיף לקנות עם פייפל
06/11/2019 | 09:33
4
61
נוח לי לראות שם את כל החיובים מסודר ויש להם שירות לא רע ועוד שכבת הגנה לקניות במידה ויש בעיה (בנוסף, אם מוצר לא מתאים לך, יש להם שירות שמחזיר לך את דמי המשלוח במידה ואת שולחת את המוצר חזרה, תקף למספר פעמים עד סכום מסויים אבל עובד יפה).

בקנייה בארץ אין תוספות תשלום (רק לבדוק שבעמוד הראשי זה כולל משלוח כי לפעמים מוסיפים את המשלוח בסוף ההזמנה).

אם ישבעיה, זה תלוי. כלומר תלוי מה הבעיה ומאיפה קנית.
באופו כללי, עדיף להתחיל מהאתר שממנו קנית כדי להבין מה הבעיה ואם יש להם פתרון. אם לא הולך, לפנות לאמצעי התשלום (אם למשל קנית מאיביי עם פייפל ויש בעיה, לפנות קודם למוכר עצמו, אם לא הולך, לפנות לאיביי, בדרך כלל יש להם הגנה טובה).

באופן כללי, כדי לשם לב מאיפה קונים, יש המון אתרים גדולים מוכרים ששם הסיכום לפול על עוקף הוא יותר קטן והם נותנים לך הגנה טובה ויש המון אתרים קטנים ולא מזוהים שלכי תדעי מי מפעיל אותם ומה מוכרים שם. צריך לקרוא, לחפש חוות דעת, להתייעץ בפורומים על דברים ספציפיים ולהפעיל הגיון בריא.

בהצלחה :)

צרכנות >>
לצפיה ב-'... לפעמים לוקחים עמלה אם תרצה לשלם בפייפל'
... לפעמים לוקחים עמלה אם תרצה לשלם בפייפל
06/11/2019 | 13:24
10
לצפיה ב-'המון תודות על עזרתך! נדמה לי שבאמזון לא מקבלים פייפאל, לא?'
המון תודות על עזרתך! נדמה לי שבאמזון לא מקבלים פייפאל, לא?
07/11/2019 | 01:45
2
19
כאב הראש שכרוך בלחשב את כל העמלות..
אם איני טועה, לא הרבה אתרי אינטרנט ישראלים מקבלים פייפאל..

צרכנות >>
לצפיה ב-'באמזון אכן לא מקבלים פייפל ובד"כ גם לא בעלי אקספרס. אין בעיה'
באמזון אכן לא מקבלים פייפל ובד"כ גם לא בעלי אקספרס. אין בעיה
07/11/2019 | 04:33
1
37
במשך שנים רבות הזמנתי במרשתת (לא באיביי) רק באשראי ולא היה לי חשבון פייפל. לא הייתה שום בעיה ולא הרגשתי צורך לפתוח. יום אחד קניתי באתר סיני שסולק דרך פייפל וכששילמתי הציעו לי לשמור את הפרטים וסימנתי כן. רק בדיעבד הבנתי שכך נפתח לי חשבון פייפל... בהמשך התחלתי להזמין באיביי אז זה היה נוח שכבר היה לי חשבון (ומאז עבר כ"כ הרבה זמן מאז שקניתי באיביי או באתרים שמקבלים פייפל שכבר הספקתי לשכוח את הסיסמה ).

בכל מקרה אין כל כך הרבה עמלות ולכן אין שום כאב ראש...
צרכנות >>
לצפיה ב-'טוב, אין עלייך! '
טוב, אין עלייך!
07/11/2019 | 16:51
19
כל הפוסט הזה - לגזור ולשמור!
הכל לעניין, מפורט ואינפורמטיבי!
תודה, תודה, תודה!

כתבתי לך למטה, כדי לא להתפזר יותר מדי

צרכנות >>
לצפיה ב-''
06/11/2019 | 09:56
18
56
1. אני תמיד מעדיפה לקנות דרך פייפאל כי זה עוד שכבת ביטוח אם יש בעיה כלשהי בקבלת התמורה. בנוסף, כל הרעיון בפייפאל שאותו גוף שאת קונה ממנו לא מקבל את פרטי האשראי שלך- אלא מקבל את הכסף מהמתווך (פייפאל) . 

2. בקניה מעל $75 מאתרי חו"ל בלבד יש מכס. בארץ אין בעיה. 
כשקונים באתרי חו"ל, אם אני זוכרת נכון, עדיף לבחור לשלם במטבע המקומי של אותה מדינה (ולא לבחור בשקל ישראלי NIS) כי אז יש המרה כפולה בין הגופים (הבדלים בשער חליפין).

אם יש לך מוצר או כמה, מאתר (או אותו מוכר מאתר) לפני שקונים רצוי לבדוק אם יש איזה "קוד קופון" שאפשר להכניס עבור הנחה נוספת (כמה דקות לחפש בגוגל ולנסות לראות אם קודים "תופסים"הנחה). לפעמים אותו מוכר או אתר מקפיצים באנר עם קוד קופון- או שולחים מייל אם נרשמת לאתר. 

אם קונים בגדים באתרים סינייים (ובכלל- אבל דגש על אתרים סיניים) לשים לב למידות. הסינים נוטים להיות נמוכים וצנומים יותר. מוכר טוב ידע לפרט מידות בסנטימטרים או אינצ'ים (חפשי בגוגל איך מודדים חלקים שונים בבגד. סרט מדידה או מטר יהיה שימושי). 
אם קונים מכשיר חשמלי - לשים לב לסוג התקע שעליו, למתח החשמלי שמתאים לארץ וכו'. זה קצת יותר בעייתי ואפשר ליפול. טלפון גנרי כלשהו למשל, יכול להגיע עם מטען קיר בחיבור (פינים בתקע) שלא מתאים לישראל, אבל כזה דבר אפשר לקנות מטען USB בגרושים (בארץ או אונליין כבל USB פשוט ולחבר לו "ראש" חשמל ישראלי ליו אס בי. בטח יש לך כבר כאלו בבית ממכשירים אחרים) . מה שמופעל עם USB אין בעיה לקנות מחו"ל.

להזהר לא לקנות דברים שאסור לייבא (כלי נשק, נפצים, חיות או חלקי חיות, וכו' באתר באתר הממשלה יש רשימה מלאה). 

צרכנות >>
לצפיה ב-'לגבי סעיף 2 - amazon local delivery מישראל - המחירים'
לגבי סעיף 2 - amazon local delivery מישראל - המחירים
06/11/2019 | 14:18
44
נקובים בדולרים
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה על המידע המפורט והמצויין! '
תודה על המידע המפורט והמצויין!
07/11/2019 | 01:54
16
31
אני מודה לך, ההסברים שלך מצויינים!
בגדול, נשאר לי להבין איך לחשב את כל העמלות האלה בקניות כי בסופו של דבר, זה יכול לצאת לא משתלם רק בגלל העמלות.
אם את רוצה לעשות קנייה אונליין מהסופר, אז לא ניתן להשתמש בפייפאל, נכון?
איך אפשר לבדוק אם אתר מסויים מקבל פייפאל או לא?

צרכנות >>
לצפיה ב-'אין מה לחשב, וקניות בסופר את עושה בישראל רגיל בלי שום עמלה'
אין מה לחשב, וקניות בסופר את עושה בישראל רגיל בלי שום עמלה
07/11/2019 | 04:34
12
לצפיה ב-''
07/11/2019 | 12:42
14
22
בכל קנייה און ליין יש כמה שלבים/מסכים עד שהקנייה מתבצעת בפועל. בד"כ 2-3 כאלו. מבחינת עלות שילוח שמתווספת למחיר המוצר- אפשר לראות במסך האחרון לפני שמסיימים את הקנייה, ולפעמים הרבה לפני (תלוי באתר).
עמלות - תשלום עתידי אם חרגת מ $75 דולר (מכס) או הפרשים בשערי ההמרה (1 דולר יכול להיות 3.8 ש"ח באתר אחד ו 3.5 ש"ח באתר אחר). 

איך אפשר לבדוק אם אתר מסויים מקבל פייפאל או לא? - בד"כ יהיה מוזכר באתר עצמו (זה פלוס לאתר אם הוא כן, אז ירצה להבליט את זה). באופן כללי, הרבה פעמים הסמל של פייפאל יהיה מוטבע בכל עמוד של האתר- למטה, ממש בתחתית של העמוד. האתר עצמו אולי יכתוב את זה בחלק של "אמנת שירות" או "אודותינו". והדבר השלישי - לקראת סיום התשלום הוא יציע את האופציה של פייפאל או כרטיס אשראי. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!! באתרים הישראלים, אני בודקת את התקנון'
תודה רבה!! באתרים הישראלים, אני בודקת את התקנון
07/11/2019 | 17:06
13
38
ורואה שם פירוט לגבי מחיר המשלוח (לפעמים יש גם בעמוד הראשי מבצעי משלוח חינם).
באתרים מחו"ל נראה לי שאופציות המשלוח קצת יותר מסובכות, בהתחלה אתחיל במוצרים קטנים עם משלוח חינם ואתקדם משם.. קודם אצבור נסיון.
בקנייה מעל 75$ ועוד אם מדובר במוצר כמו סלולר וכו'.. זה כבר פוסט נפרד על איך להתחמק מתשלום מכס או לסכם עם המוכר שיכתוב מחיר אחר בהזמנה על מנת שלא ייתפס במכס.
בשביל זה עדיין אין לי נסיון.

אני *מאוד* מודה לך על עזרתך! עזרת לי מאוד!
בכלל, כל הפוסט הזה מצויין, מאוד אינפורמטיבי!
כולכם ממש נפלאים! קיבלתי המון מידע ועזרה

צרכנות >>
לצפיה ב-' אל תנסי להתחמק מתשלום מכס או לבקש שישקרו בשבילך'
אל תנסי להתחמק מתשלום מכס או לבקש שישקרו בשבילך
07/11/2019 | 20:47
12
24
הביאי בחשבון שמעל $75 משלמים מיסים וקבלי החלטה אם מתאים לך להזמין או לא. אם במקרה לא תתבקשי לשלם מיסים – אחלה, רווח נקי שלך. אבל אל תבני על זה מראש ואל תנסי לתחמן, זה רק יחזור אלייך כמו בומרנג.

אם קראת את המידע בקישור שנתתי לך, האחריות כאן היא שלך, ואם תתפסי (ובמכס חמים על סלולרים, הם לא מטומטמים ולא פראיירים) תשלמי כפל מס כקנס (שלא לדבר על כך שהעלמת מיסים היא עבירה פלילית, לידיעתך).

כמו כן אם תבקשי מהמוכר (למשל באיביי) לשקר בשבילך יש מוכרים שידווחו עלייך לאתר ואת עלולה להיחסם, והם גם עלולים להחליט שהם לא רוצים יותר למכור לישראלים. התנהגות כזאת לא תפגע רק בך אלא עלולה לפגוע גם באחרים.
צרכנות >>
לצפיה ב-' פשוט בהרבה מקומות קראתי שאנשים'
פשוט בהרבה מקומות קראתי שאנשים
07/11/2019 | 20:57
4
27
קונים ללא בעיה וגם כשהפקידים ראו סלולרי זה לא הזיז להם.

לקחתי לתשומת לבי.
תודה על ההבהרה.
בכל מקרה עדיין מוקדם בשבילי להתעסק בזה, קודם אתחיל בדברים קטנים ומשם אתקדם.

צרכנות >>
לצפיה ב-'לא יודעת מה קראת ואיפה... הרבה אנשים גם עוקפים על פס לבן'
לא יודעת מה קראת ואיפה... הרבה אנשים גם עוקפים על פס לבן
07/11/2019 | 22:11
1
28
לא הייתי לוקחת מהם דוגמה.

ועוד לא ראיתי פקידים שסלולרי לא הזיז להם, להפך; בואי תקראי קצת כתבות מהשנים האחרונות:

ויש עוד... למה לך להכניס ראש בריא למיטה חולה?
צרכנות >>
לצפיה ב-'מודה לך trilliane!'
מודה לך trilliane!
09/11/2019 | 21:37
20
שלא אבכה אח"כ..

צרכנות >>
לצפיה ב-'מסכימה עם מה שכתבו לך- אל תנסי לתחמן'
מסכימה עם מה שכתבו לך- אל תנסי לתחמן
08/11/2019 | 17:37
1
18
בקטע של השווי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
09/11/2019 | 21:39
8
לצפיה ב-'לאחרונה, כשהזמנתי מאיי הרב... '
לאחרונה, כשהזמנתי מאיי הרב...
09/11/2019 | 14:57
6
16
ראיתי שיש אפשרות למשלוח הכולל מכס, אם יהיה,
וכזה שאינו כולל מכס...
הזמנתי את הראשון...
האם במשלוח מתחת ל- 75$ אין סיכוי למכסים?
תודה
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם אם יחליטו שההצהרה שקרית וידרשו מס, אפשר לערער ולהציג קבלה'
גם אם יחליטו שההצהרה שקרית וידרשו מס, אפשר לערער ולהציג קבלה
09/11/2019 | 15:15
5
37
(לפני שלוקחים ומשלמים). אבל אם ההצהרה נכונה והגיונית ולא הזמנת משהו שנראה "חשוד", הסיכוי לכך אפסי מלכתחילה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כלומר, אני מבינה שאין צורך להזמין כולל מיסים...'
כלומר, אני מבינה שאין צורך להזמין כולל מיסים...
09/11/2019 | 18:31
4
15
אדע להבא,
תודה
צרכנות >>
לצפיה ב-'להזמין כולל מיסים באיביי זה כנראה בשיטת המשלוח היקרה שלהם'
להזמין כולל מיסים באיביי זה כנראה בשיטת המשלוח היקרה שלהם
09/11/2019 | 18:44
2
16
שבה המוכר שולח לאיביי והם שולחים אלייך ואז הם מחייבים מיסים מראש. אבל זה לא בהכרח תשלום שמחובר למציאות ובניגוד לאמזון, הם לא מחזירים לך את ההפרש אם טעו. הם גם משתמשים בשיטת המשלוח היקרה יותר של דואר ארה"ב (גם אם היא אינה מחויבת ממשקל או נפח המוצר) ובקיצור, זה ממש יקר ועוד לא נתקלתי במקרה אחד שזה יצא משתלם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה היה באתר איי הרב...'
זה היה באתר איי הרב...
10/11/2019 | 10:24
1
8
באמת מאוד יקר, אבל כולל משלוח מהיר ביותר
לנקודת איסוף קרובה...
(לא היתה שם אופציית משלוח מהיר ללא סעיף המכס)... 
צרכנות >>
לצפיה ב-'כתבתי על איביי, לא הבנתי שאת כותבת על iherb... לא הזמנתי משם'
כתבתי על איביי, לא הבנתי שאת כותבת על iherb... לא הזמנתי משם
10/11/2019 | 14:03
53
ובכל מקרה העיקרון שלי בחיים הוא לשלם את מחיר המשלוח המינימלי (אלא אם ההפרש זניח), כי זמן יש לי יותר מכסף, ואם משהו באמת דחוף לי, אני כבר קונה בארץ וחסל. בפועל גם משלוחים מהירים הם במקרים רבים לא באמת מהירים (כי הם נתקעים בדרך/במכס וכו') אז למה סתם לשלם יותר? לא רואה סיבה.
צרכנות >>
לצפיה ב-'יש אתרים שאפשר לבצע ביטוח מס, זה אומר שהאתר מתחייב'
יש אתרים שאפשר לבצע ביטוח מס, זה אומר שהאתר מתחייב
10/11/2019 | 10:42
8
(תמורת סכום מסוים) שהוא יחזיר לך את המיסים אם יחייבו אותך
צרכנות >>
לצפיה ב-'תשובה חלקית (השלמה לתשובות שניתנו עד כה)'
תשובה חלקית (השלמה לתשובות שניתנו עד כה)
06/11/2019 | 11:05
2
51
1. אתרים בארץ - כרטיס אשראי מספיק טוב..
2. באתרים שמנית המחיר הנקוב הוא המחיר הסופי, אם אתה קונה בסוכנויות נסיעות או חברות תעופה שבהן נקוב מחיר דולרי חברת האשראי תגבה ממך עמלת המרה למטבע ישראלי.
3. יש אתרים שנגביית בהם עמלה ולעיתים מתווספים דמי הובלה, מיסים והוצאות אחרות, יש חברות גם בחו,ל הנוקבות במחיר סופי בשקלים (למשל ביי אמריקה)
5. במקרה בעיה פונים קודם כל לחברה ממנה רכשת.
-
המלצה שלי - לפני קניה לבדוק טוב עבור מה אתה משלם ומידת אמינות, רצוי להבין את השפה שבה מוגשות ההצעות, אם אינך מבין מספיק כדאי להעזר אישית בבעל נסיון, אם אינך בטוח אל תקנה באותו מקום או תתחיל עם משהו זול במיוחד.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אכן, בהזמנות מחו"ל קודם אתחיל עם מוצר קטן וזול על מנת'
אכן, בהזמנות מחו"ל קודם אתחיל עם מוצר קטן וזול על מנת
07/11/2019 | 02:01
1
14
לצבור נסיון ולהבין את התהליך ורק אחר כך אתקדם למוצרים יקרים יותר.
ברזילי, אתה יודע אולי איך אני מוצאת פירוט לגבי העמלות שצריך לשלם בחברות כרטיסי האשראי?
ניסיתי באתרים שלהם ולא מצאתי.. (ישראכרט הוט ואמריקן אקספרס)
המון תודות על עזרתך!

צרכנות >>
לצפיה ב-'לא צריך לשלם "עמלות" לחברות האשראי, רק המרת מט"ח כשרלוונטי'
לא צריך לשלם "עמלות" לחברות האשראי, רק המרת מט"ח כשרלוונטי
07/11/2019 | 04:37
20
(כלומר אם קנית באתר זר, שילמת במט"ח באשראי ואין לך חשבון מט"ח בבנק). לכל כרטיס יש עמלת המרה שאמורה להופיע בתנאים שלו, זה משתנה בין סוגי כרטיסים לפי התנאים ולכן לא תמצאי מידע כללי על כל חברה אלא רק מה שרלוונטי לכרטיס שלך (אין לי ישראכרט ולא א"א, אז לא יכולה לעזור). בכל מקרה אם את מסתבכת, בשירות הלקוחות יענו לך בקלות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מנצל"שת לשאלה - האם יש דרך למשלוח מהיר ??'
מנצל"שת לשאלה - האם יש דרך למשלוח מהיר ??
06/11/2019 | 12:29
11
35
 אם כן - איך... תודה לעונים...
צרכנות >>
לצפיה ב-'אפשר לקבל קאשבק עם ויזה נטען ובתנאי'
אפשר לקבל קאשבק עם ויזה נטען ובתנאי
06/11/2019 | 12:57
1
42
שעוברים דרך אתרי הקשבק?
צרכנות >>
לצפיה ב-'למה אתה משיב לי עם הפרסומות שלך ???'
למה אתה משיב לי עם הפרסומות שלך ???
06/11/2019 | 14:04
35
שאלתי בכלל לגבי משלוח...
לפחות תשרשר כמו שצריך את מרכולתך !
צרכנות >>
לצפיה ב-'במוצר שקונים בעליאקספרס (וכנראה גם באחרים) יש אפשרות לבחור'
במוצר שקונים בעליאקספרס (וכנראה גם באחרים) יש אפשרות לבחור
06/11/2019 | 14:24
8
35
שיטת שילוח אחרת.

הבדלים בין שיטות השילוח: (למעט המחיר)
1. אפשרות מעקב אחרי המשלוח
2. זמן משלוח יותר קצר
3. שילוח עד לבית
4. תשלום שונה על עמלת עמילות מכס (בעיקר למוצרים מעל 75 דולר)

במסך ההזמנה את בוחרת גם את שיטת השילוח
צרכנות >>
לצפיה ב-'מעולה... תודה רבה... באיביי לא קיימת האפשרות?'
מעולה... תודה רבה... באיביי לא קיימת האפשרות?
06/11/2019 | 20:42
7
12
לצפיה ב-'האמת, ניסיתי כמה מוצרים וראיתי שברובם היתה אפשרות אחת,'
האמת, ניסיתי כמה מוצרים וראיתי שברובם היתה אפשרות אחת,
06/11/2019 | 22:33
20
אבל אז ראיתי שקיימים מוצרים שכשמגיעים לתשלום אפשר לבחור אפשרויות משלוח אחרות (אם קיימות)
צרכנות >>
לצפיה ב-'קיימת עקרונית, השאלה מה המוכר הגדיר'
קיימת עקרונית, השאלה מה המוכר הגדיר
06/11/2019 | 23:12
5
30
לפני כמה שנים איביי הכניסו תוכנית משלוחים בינ"ל נוחה למוכרים (זה התחיל בארה"ב אבל התפשט) – הם שולחים לאיביי את המוצר ואיביי דואגים למשלוח. זה נוח למוכרים והוריד מהם את האחריות, אבל גם ייקר מאוד את המשלוחים (כי הם השתמשו בשיטת משלוח יקרה וגם גבו עוד עמלות או שקר-כלשהו) ומאז די הפסקתי להזמין משם (לישראל), למען האמת.

מוצרים מסין אני מעדיפה להזמין ישירות מאתרים סיניים (עלי אקספרס בעיקר), מוצרים מארה"ב מאמזון, ומוצרים בעבודת יד מאטסי.
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה, ושוב מנצלש"ת...'
תודה, ושוב מנצלש"ת...
09/11/2019 | 14:53
4
16
בפעם היחידה שהזמנתי מעלי אקספרס, המוצר לא מגיע 
במשך שבועות...
כשפניתי אליהם הם מבקשים ממני שוב ושוב להיעזר בסבלנות,
ולא רומזים על אחריות...
זאת בניגוד לאיביי שמיד לוקחים אחריות, מספקים מספר משלוח,
ובמידת הצורך - מחזירים את הכסף...
זאת הסיבה שאני מנסה להימנע מעלי אקספרס...
צרכנות >>
לצפיה ב-'משלוחים זולים מסין איטיים, קרה שקיבלתי גם אחרי חודשיים–שלושה'
משלוחים זולים מסין איטיים, קרה שקיבלתי גם אחרי חודשיים–שלושה
09/11/2019 | 15:25
1
15
אם אין לך סבלנות לחכות שבועות, שדרגי את המשלוח או אל תזמיני מסין. בשנתיים האחרונות המצב אומנם השתפר, בד"כ, ועדיין בתקופה הזאת יש עומס פסיכי וחבילות מתעכבות. לכן זה בסדר שאמרו לך להמתין, אין סיבה שהם יחזירו את הכסף לפני שבאמת ברור שהחבילה אבדה.

דווקא באיביי לא אהבתי את זה שאין הרבה זמן לחכות כי לוח הזמנים הקצר מחייב פתיחת מחלוקת כשעוד יש סיכוי שהחבילה תגיע, ואז זה סתם גוזל כסף מהמוכר וגם מתנקם בך ובאחרים – ראשית, באיביי לא אוהבים קונים שפותחים הרבה מחלוקות, וקרה לא פעם שחסמו חשבונות ללקוחות שפתחו יותר מדי מחלוקות לדעתם (גם אם לא היה שום ניסיון לרמות והלקוח באמת לא קיבל). שנית, מוכרים שנכוו ונאלצו להחזיר כספים פשוט חוסמים את המדינה. למה להם להכניס ראש בריא למיטה חולה? אם המשלוחים לישראל מתעכבים והלקוחות לא סבלניים, הם מעדיפים למכור למדינות אחרות וחסל. ראיתי את זה קורה לא פעם ולא פעמיים.

בעבר הזמנתי באיביי ממוכרים סיניים כי היה לי נוח, אבל אחרי שלמדתי להכיר לעומק את המערכת של עלי אקספרס אני מעדיפה להזמין ישר משם, בד"כ המחיר זול יותר. כמו כן מוכרים רבים באיביי פשוט עושים "דרופשיפינג" ולא מתעסקים במוצרים בעצמם, אין להם מושג מה הם מוכרים והשירות גרוע. מניסיוני ההגנה של עלי אקספרס לא נופלת מזו של איביי, ולא קרה מעולם שלא קיבלתי מוצר וכספי לא הוחזר. אני מחכה כמה שרק אפשר לפני שאני פותחת מחלוקות, זו שיטה שהוכיחה את עצמה. ושוב, אם אין סבלנות, לא מזמינים מסין או שמשדרגים את המשלוח. מניסיוני הזמנה מאיביי לא תביא לך את המוצר מהר יותר (והרי זה מה שאת רוצה, לא?).
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע המפורט...'
תודה רבה על המידע המפורט...
09/11/2019 | 18:29
8
לצפיה ב-'תזכרי שאוקטובר היה חודש חגים'
תזכרי שאוקטובר היה חודש חגים
09/11/2019 | 16:08
1
26
לצפיה ב-'אכן... אחכה...'
אכן... אחכה...
09/11/2019 | 18:30
4
לצפיה ב-'בלת"ק, קצת תשובות מניסיון'
בלת"ק, קצת תשובות מניסיון
06/11/2019 | 15:48
8
38
אישית אני עושה קניות ישירות מהכרטיס שלי, למרות שיש לי חשבון פייפאל, איכשהו יותר נוח לי ישירות מהכרטיס, אבל זה עניין אישי.

בקניות בארץ לא שילמתי עמלות מעולם, ככל הזכור לי.

במקרה של בעיה, פונה לאתר שממנו הזמנתי. הבעיות שנתקלתי בהן עד עכשיו הן שמוצרים לא הגיעו (באשמת דואר ישראל בעיקר) ואז זיכו אותי או ששלחו לי שוב ובפעם השנייה הגיע.

צרכנות >>
לצפיה ב-'בחשבון הבנק שלי יש גם דולרים וגם אירו כך ש...'
בחשבון הבנק שלי יש גם דולרים וגם אירו כך ש...
06/11/2019 | 21:52
3
43
אם אני קונה בחו"ל הכסף יורד במטבע אותו קניתי ולא משלמת אגורה.

ג בפייפל לא קונה משלם את העמלה אלא המוכר אז אם יש אפשרות להעביר
לחשבון הPP שלך כסף זר-תמיד עדיף PP גם כי הכסף שלך מאובטח וגם כי אין עמלות לקונה.

לפני מספר חודשים פרצו לי ל-PP ומכיוון שנתתי שם גם כרטיס אשראי קנט כל מיני דברים לא בגרושים שהיו בPP אלא בכרטיס.

לשמחתי לא עשו לי בעיות וקיבלתי את כל הכסף חזרה כך שאם אפשר כדאי להחזיק סכום ב-PP ולא לרשום ש כרטיס אשראי.

צרכנות >>
לצפיה ב-'כמדומני שרק כרטיס אשראי בנקאי יודע לחייב חשבון דולרי'
כמדומני שרק כרטיס אשראי בנקאי יודע לחייב חשבון דולרי
06/11/2019 | 22:36
25
או יורו
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא כל כך הבנתי, מה זאת אומרת אין עמלות לקונה?'
לא כל כך הבנתי, מה זאת אומרת אין עמלות לקונה?
07/11/2019 | 02:16
1
20
בפייפאל יש עמלת קנייה, איך לא?
פרצו לך לחשבון פייפאל וגנבו את פרטי האשראי?? איך זה אפשרי?
חשבתי שפרטי האשראי לא מוצגים..
ולא הבנתי דבר נוסף, אפשר להטעין סכומים בפייפאל? חשבתי שפשוט משייכים אותו לכרטיס האשראי..
תודה!
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא, בפייפל אין עמלת קנייה (יש רק עמלת מכירה).'
לא, בפייפל אין עמלת קנייה (יש רק עמלת מכירה).
07/11/2019 | 04:27
30
זה בעצם כמו תשלום באשראי – לך זה לא עולה דבר, המוכר משלם על שירות הסליקה.

אי אפשר להטעין סכומים בפייפל (לא בישראל לפחות). אכן משייכים לכ"א.
צרכנות >>
לצפיה ב-'את עושה קניות עם כרטיס האשראי גם באתרים מחו"ל?'
את עושה קניות עם כרטיס האשראי גם באתרים מחו"ל?
07/11/2019 | 02:10
3
19
איך חשש מגניבה או שבמקרה של מוכר נוכל/מוצר פגום לא תהיה לך שכבת הגנה?
לאו דווקא אמזון, עליאקספרס וכו', נניח אתרים גרמנים, צרפתים וכו' (כמו שלנו יש אתרים של רשתות ישראליות)?

במקרים שהמוצר לא הגיע (כפי שכתבת) פנית קודם לחברה שקנית ממנה?
צריך לדעת להתמקח ולהתווכח איתם או שלרוב הם לא מוציאים את המיץ והנשמה?

המון תודות!

צרכנות >>
לצפיה ב-'עשיתי המון קניות בחו"ל באשראי במשך שנים, לא הייתה שום בעיה'
עשיתי המון קניות בחו"ל באשראי במשך שנים, לא הייתה שום בעיה
07/11/2019 | 04:42
25
קניתי רק באתרים רציניים ואמינים שסמכתי עליהם, ובמקרים הנדירים שהייתה בעיה פניתי לשירות הלקוחות (הם טובים בזה, כן? יותר מבישראל) ותמיד קיבלתי מענה בסופו של דבר. לפעמים עצבנו אותי, גם בחו"ל, קרה. החיים לא מושלמים... גם כשאת קונה בישראל איש לא מבטיח לך חיים קלים ושירות מושלם, אז מה ההבדל?

מאז שיש לי חשבון פייפל אני משלמת בפייפל באתרים שמקבלים כי זה נוח ובמקרים רבים חוסך מילוי פרטים בהליך הרישום/רכישה. מבחינת ההגנה של פייפל, טוב שהיא שם, אבל בפועל נדיר שנזקקתי לה. אני זוכרת רק שתי מחלוקות שפתחתי בפייפל (נגיד שכחתי אחת והיו שלוש) מתוך עשרות אם לא מאות רכישות (מי סופר...) כי ב-99.9% מהמקרים סיימתי את הטיפול ישירות מול החנות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לא קרה לי שהיו לי בעיות כאמור'
לא קרה לי שהיו לי בעיות כאמור
07/11/2019 | 10:41
1
18
כמובן שכאשר אני עושה קנייה מחו"ל יש עמלת המרת מט"ח. במקרים שמוצרים לא הגיעו פניתי ישירות לאתר שממנו הזמנתי, לא נתקלתי בבעיות, כאמור או שזיכו אותי או ששלחו שוב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אני מודה לך!'
אני מודה לך!
07/11/2019 | 17:09
11
ממש הרגעתם אותי לגבי רכישה דרך כרטיס האשראי.

צרכנות >>
לצפיה ב-'תשובות (בלת"ק)'
תשובות (בלת"ק)
06/11/2019 | 23:04
5
47
1. אם החנות מקבלת פייפל, זה נוח ונותן שכבת הגנה נוספת, אז למה לא. אם את מזמינה מחו"ל לשים לב שאת מגדירה בפייפל תשלום במטבע המקורי כדי שההמרה תבוצע בחברת האשראי ולא בפייפל (שגובה עמלות המרת מט"ח גבוהות מאוד).

באיזה כרטיס אשראי כדאי להשתמש בקניות חו"ל? בזה שנותן לך את עמלת ההמרה המשתלמת ביותר, כמובן... דברי עם חברות האשראי ותראי מה יש לך כיום ומה את יכולה להשיג. בד"כ הכרטיסים המשתלמים יותר הם דרך כל מיני מועדונים / מקומות עבודה וכו'.

2. בישראל אין עמלות, המחיר הוא סופי (זה גם החוק).
גם מאתרים מחו"ל לא בהכרח צריך לשלם הרבה עמלות; יש פטור מלא ממיסים עד $75 (עבור הטובין בלבד, לא כולל מחיר המשלוח). תוכלי לקרוא על כך במדריך רשות המיסים ליבוא אישי:

3. גובה עמלות המרת מט"ח אמור להיות כתוב בפירוט החשבון שאת מקבלת מחברת האשראי / בטופסי ההצטרפות / באתר החברה (באזור האישי שלך) ועוד. אם לא מצאת, צרי קשר ותבררי.

4. כן, אני משתמשת באתרי קאשבק, למה לא? אין לי מה להפסיד. בעבר לא היה לי כוח להתעסק איתם אז לא טרחתי, אבל בשנים האחרונות, מאז שיש אתרי קאשבק ישראלים של גופים גדולים ומוכרים (למשל לאומי קארד, ויזה כאל, דואר ישראל) זה נוח, וחלקם אכן תקפים גם באתרים ישראלים.

5.  במקרה של בעיה מתחילים בפנייה לחנות שממנה רכשת את המוצרים. אם אין מענה/פתרון ושילמת בפייפל, זו שכבת ההגנה הבאה שלך. אם גם היא לא עזרה (או ששילמת באשראי) – חברת האשראי. שימי לב שלפי חוק כרטיסי החיוב בישראל חברת האשראי מגינה עלייך רק במקרים של עסקה שלא ביצעת/נעשתה בלי אישורך (כלומר מישהו גנב את הכרטיס או את פרטי האשראי שלך) או אם לא קיבלת כלל תמורה (המוצר לא הגיע). חברות האשראי לא בוררות בינך לבין החנות אם קיבלת מוצר שונה מהמתואר. זו הגנה שקיימת בפייפל ובכל חנות/פלטפורמה רצינית שמכבדת את עצמה (איביי, אמזון, עלי אקספרס).
צרכנות >>
לצפיה ב-'תודה על התשובות המצויינות!! מידע מעולה! '
תודה על התשובות המצויינות!! מידע מעולה!
07/11/2019 | 02:33
4
32
איך יודעים איזה אתרים מקבלים פייפאל ואיזה לא?
נגיד, בארץ בטח לא הרבה אתרים, לא?  אני משערת שסופרים לא מקבלים פייפאל..

קראתי את התקנון הארוך (מאוד!) של פייפאל אך לא כל כך הבנתי את עניין משיכת הכספים.. משיכה מחשבון הבנק, משיכת כספים מחשבון פייפאל ודברים שיכולים לגרום לחסימת החשבון.
חשבתי שפייפאל משייך אוטומטית את כרטיס האשראי לחשבון או שניתן להטעין סכומים בפייפאל?

מעבר לבחירת ההמרה, יש משהו נוסף שצריך לדעת כאשר יוצרים חשבון פייפאל? פרטי מילוי כלשהם?

אולי תצליחי לעזור לי, שאלתי גם את ברזילי, לא הצלחתי למצוא את פירוט גובה העמלות שצריך לשלם בחברות כרטיסי האשראי (ישראכרט הוט ואמריקן אקספרס) איפה ניתן למצוא את זה? לא יכול להיות שאין עמוד עם הסברים או קובץ כלשהו להורדה, לא?

שוב פעם, תודה רבה על עזרתך! המידע וההסברים מצויינים ומועילים *מאוד*!

צרכנות >>
לצפיה ב-' בקצרה'
בקצרה
07/11/2019 | 04:26
3
34
איך יודעים איזה אתרים מקבלים פייפאל ואיזה לא?
כתוב באתר או שרואים את האפשרות בזמן התשלום. בישראל אכן לא נתקלתי הרבה באתרים שמקבלים פייפל. אגב, נדמה לי שבאתר של עדן טבע מרקט ז"ל אפשר היה לשלם בפייפל.

התשלום לפייפל נעשה מייד מכרטיס האשראי ששייכת לחשבון, אלא אם יש לך יתרה (למשל אם קיבלת תשלומים) וזה גם ככה לא רלוונטי לך (לפחות לא כרגע).

לא צריך לדעת משהו מיוחד ביצירת חשבון פייפל. הם דואגים שזה יהיה קל, פשוט ומהיר (ואפשר לעשות הכול בעברית). אני ממליצה בחום להשתמש בכתובת דוא"ל ייעודית רק לפייפל (אני פתחתי אחת במיוחד), מסיבות של הגנה על פרטיות ואבטחת מידע (למשל אם יפרצו לך לחשבון הרגיל זה לא יתערבב, וגם יהיה לך הרבה יותר קל לסנן הודעות פישינג שמתחזות לפייפל).

בעניין עמלת המרת מט"ח באשראי, כבר כתבתי לך את כל האפשרויות, אין לי מה להוסיף.
צרכנות >>
לצפיה ב-'המון תודות!! התשובות וההסברים שלך מ-ע-ו-ל-י-ם!! '
המון תודות!! התשובות וההסברים שלך מ-ע-ו-ל-י-ם!!
07/11/2019 | 16:45
2
55
בגדול, הבנתי את הפרנציפ וגם הרגעת אותי בקשר לקנייה עם כרטיס האשראי :)

אם אפשר, יש לי עוד 2 שאלות קטנות..
בתגובה למעלה כתבת שבקנייה אונליין דרך כרטיס האשראי אין צורך בתשלום עמלות, חוץ מעמלת המרת מט"ח, הייתכן?
אולי אני טועה (סביר להניח שכן ) אך נדמה לי שראיתי שיש צורך בתשלום עמלות כלשהן.

ולשאלתי השנייה, אין לי חשבונות אונליין באתר הבנק ובאתרי כרטיסי האשראי (ראית מה זה? מסתבר שיש גם אנשים כאלה ||  )
האם כדאי לפתוח חשבון רק באתר הבנק כדי לראות את החיובים (ולקבל הטבות) או שצריך לפתוח חשבונות גם באתרים הספציפיים של חברות האשראי?
אולי אני טועה, אך נראה לי שאולי עדיף לא לגלוש לשם דרך האפליקציות הייעודיות כדי לא לאשר כל מיני הרשאות ולהיות חשופה לגניבת מידע.
באתרים של חברות האשראי אין בעיה ליצור חשבון אבל לגבי הבנק, קצת הסתבכתי.. לדוגמה בבנק הפועלים ראיתי אפשרות ליצור חשבון בנק אונליין אך לא אפשרות להירשם לחשבון קיים.. פספסתי משהו?

ואם אני יוצרת חשבון משתמש באתר הבנק או באתרי חברות האשראי, במידה והחשבון על שם שני בני הזוג, אז מספיק לפתוח חשבון אחד, נכון?
או שזה רלוונטי רק לגבי הבנק אך לגבי כרטיס האשראי, יש לפתוח חשבון משתמש על כל שם בנפרד (מכיוון שלכל אחד יש כרטיס אשראי על שמו בחשבון המשותף)?

ובאמת, אני ממש אסירת תודה על עזרתך!
פשוט תשובות מפורטות ומשכילות!
נראה לי שכדאי לנעוץ את הפוסט הזה למען גולשים אחרים שאולי הם קלולס כמוני, זה מאוד יעזור להם.

צרכנות >>
לצפיה ב-'הבנת נכון'
הבנת נכון
07/11/2019 | 20:31
1
16
1. אין תשלום עמלות בשימוש באשראי, רק במקרה של המרת מט"ח. לא יודעת מה ראית ומה את חושבת שיש.

2. כדי לראות את תנאי האשראי בד"כ צריך לפתוח בחברת האשראי אלא אם זה כרטיס בנקאי ואז אולי זה בבנק. אני לא בקיאה, כל הכרטיסים שלי כיום הם חוץ-בנקאיים. גם לא יודעת איך זה עובד בחשבון משותף.

אני לא גולשת ביישומונים אלא רק במחשב, לא חוששת מ"גניבת מידע". בכל מקרה לא הייתי טורחת להירשם רק כדי לברר חד-פעמית נקודה מסוימת בתנאי הכרטיס... פשוט תתקשרי (או תפני בצ'ט / מסרון / ווטסאפ וכו', לרוב החברות יש כיום כמה וכמה ערוצי פנייה לשירות) ותבררי ותסגרי את הפינה.
צרכנות >>
לצפיה ב-' חשבתי שדרך חשבון הבנק באתר ניתן לראות'
חשבתי שדרך חשבון הבנק באתר ניתן לראות
07/11/2019 | 20:50
11
ושזה מספיק אבל די הגיוני שזה אכן דרך האתר של חברת האשראי, כמו שאמרת.
לא התכוונתי רק לתנאי האשראי אלא גם לפעולות שמבצעים.
לכן חשבתי שחשבון אונליין באתר הבנק יספיק (לראות מתי מתבצעות פעולות והאם הכל עבר תקין בעת הקנייה).

אני מאוד מודה לך על עזרתך הרבה!
תודה על הסבלנות והרצון הטוב

צרכנות >>
לצפיה ב-'דרך אגב, אני מניחה שאין בעיה לעשות קניות דרך הסלולר'
דרך אגב, אני מניחה שאין בעיה לעשות קניות דרך הסלולר
07/11/2019 | 17:12
14
18
כל עוד האתר מאובטח - סמל של מנעול.
או כתובת שמחילה ב- s.
או https במקום http

צרכנות >>
לצפיה ב-'מבחינת ביטחון זה לא משנה; מבחינת נוחות – מה שנוח לך...'
מבחינת ביטחון זה לא משנה; מבחינת נוחות – מה שנוח לך...
07/11/2019 | 18:47
13
26
אני אוהבת לשבת בנחת מול מסך גדול שבו אני יכולה לראות הכול ונוח לי יותר לראות תמונות ולקרוא את האותיות הקטנות, לעבור בין לשוניות בדפדפן להשוות פרטים וכו'. בקיצור, אני לא עושה קניות בסלולרי (לא רואה סיבה) אבל רבים אחרים כן.
צרכנות >>
לצפיה ב-'הבנתי. רק לגבי האשראי '
הבנתי. רק לגבי האשראי
07/11/2019 | 20:13
12
18
אני לא רוצה להתעלק יותר וממש מתנצלת על השיגוע!
אבל אשמח אם תוכלי רק לענות לשאלה ששאלתי לגבי החשבון משתמש באתר הבנק ובאתרים של חברות האשראי, כדי שאוכל לסגור את כל הפינות.

באמת מתנצלת על ההתעלקות אבל אם לא אשאל לא אדע..
מעדיפה לשאול מאשר להתבייש וכתוצאה מכך להישאר חסרת ידע ..

צרכנות >>
לצפיה ב-'כבר עניתי לך... ובנקודה הזאת – צר לי, לא יודעת.'
כבר עניתי לך... ובנקודה הזאת – צר לי, לא יודעת.
07/11/2019 | 20:38
1
5
לצפיה ב-'כן, ראיתי, כנראה שבזמן שכתבתי לך את כתבת לי '
כן, ראיתי, כנראה שבזמן שכתבתי לך את כתבת לי
07/11/2019 | 20:52
11
לצפיה ב-'באתר הבנק מחזיקים משתמש לכל תז.'
באתר הבנק מחזיקים משתמש לכל תז.
08/11/2019 | 11:43
9
25
בפועל אפשר להסתפק במשתמש אחד, אבל מבחינה רגולטורית הפעולה מתבצעת על ידי מישהו מסוים, ואם את נותנת לבן הזוג את פרטי ההזדהות הוא מבצע פעולות בשמך.
בנוסף, לפעמים הבנק שולח SMS לאישור ואז הוא ישלח לך SMS ולא  לבן הזוג.
כדי שבן הזוג יהיה עצמאי לבצע פעולות כאלו (כנראה רק העברת כסף החוצה), הוא צריך משתמש משלו עם SMS נפרד.
את קוד המשתמש לרוב מקבלים בסניף עצמו (למעט בפתיחת חשבון חדש באינטרנט).
כנראה שבחלק מהבנקים ניתן לבצע רישום באינטרנט.

לגבי כרטיסי אשראי - לא חייבים משתמש ואפשר להכנס למידע עם תז/טלפון/6 ספרות של כרטיס האשראי. ייתכן שבפעם הראשונה צריך להרשם עם כל הספרות של כרטיס האשראי וגם CVV.
צרכנות >>
לצפיה ב-'בבנק הפועלים אפשר להירשם עצמאית רק אם כבר יש לך סיסמה לטלפון'
בבנק הפועלים אפשר להירשם עצמאית רק אם כבר יש לך סיסמה לטלפון
09/11/2019 | 04:21
4
19
כלומר אם עוד לא נרשמת באינטרנט אבל אתה רשום לקוד בהתקשרות טלפונית, תוכל לעשות זאת עצמאית; אם לא – רק בסניף.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מה זה קוד להתקשרות טלפונית? איך אני יכולה לדעת'
מה זה קוד להתקשרות טלפונית? איך אני יכולה לדעת
09/11/2019 | 22:08
3
6
אם יש לי?
הקוד האישי, קוד לרישום לאתר וקוד טלפוני אלה שלושה דברים שונים, נכון?

צרכנות >>
לצפיה ב-'קוד זיהוי לקבלת שירות בטלפון. לא קשור לאתר.'
קוד זיהוי לקבלת שירות בטלפון. לא קשור לאתר.
09/11/2019 | 23:01
2
10
אבל בעזרתו אפשר להזדהות בטלפון במענה הקולי ולקבל סיסמה לאינטרנט בלי לגשת לסניף.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אהה.. לא בטוחה שיש לי.. באתר כתוב שצריך לגשת לסניף'
אהה.. לא בטוחה שיש לי.. באתר כתוב שצריך לגשת לסניף
11/11/2019 | 00:18
1
8
כנראה שעדיף באמת לגשת לסניף ולברר הכל ולקבל את כל הקודים הדרושים.

כדי להימנע מפישינג ופריצות או אתרים מתחזים שנראים זהים, כשאת נכנסת לאתרים מהסוג הזה, את מקלידה את כתובת האתר ישירות בשורת החיפוש וכך נמנעת מליפול באתרים מתחזים?

צרכנות >>
לצפיה ב-'אם את לא יודעת זה לא משנה, את לא זוכרת אותו גם ככה...'
אם את לא יודעת זה לא משנה, את לא זוכרת אותו גם ככה...
11/11/2019 | 11:04
5
אני לא מקלידה את כתובת האתר כי אני לא זוכרת אותה. אני משתמשת במה ששמור לי בדפדפן (אם שמור) או מחפשת בגוגל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'רגע, רגע.. אם אפשר בבקשה קצת סדר בנושא..'
רגע, רגע.. אם אפשר בבקשה קצת סדר בנושא..
09/11/2019 | 22:04
3
13
1. אפשר להירשם לאתר הבנק
2. אפשר להירשם לאתר של חברות האשראי השונות
3. כדאי להירשם לכולם

מה ההבדל?
אם ארשם לאתר של הבנק הרי גם אוכל לראות את החיובים בכרטיסי האשראי, לא?
או שעדיף להירשם גם לאתרים של חברות האשראי כדי לקבל הטבות בלעדיות?
ישראכרט גם מנפיקים כרטיסי אמריקן אקספרס?
אז מספיק להירשם רק לאתר ישראכרט ולראות חיובים של ישראכרט ואמריקן או שעדיף להירשם לכל אתר בנפרד?

ראיתי כבר את העמוד בקישור שלך, רשום שהקוד יישלח בדואר (לא דוא"ל), כלומר בינתיים אוכל לבצע רק פעולות חלקיות?
כדאי לגשת לסניף ולבקש קוד לשימוש באינטרנט?

אם לדוגמה אני נרשמת לאתר קניות כלשהו בשמי אך רוצה לבצע קנייה בשמו של אדם אחר (הכרטיס על שמו) אז אוכל לעשות זאת ללא בעיות?
ואם צריך לאסוף מהסניף, זה בעייתי?

תודה רבה על העזרה!
רציתי להתחיל לבצע קניות מסויימות אך לא ידעתי כל כך מה לעשות לגבי הרישום לאתר הבנק ו/או לאתרי האשראי.

צרכנות >>
לצפיה ב-'אפשר להירשם למה שבא לך, לפי הצרכים והנוחות שלך...'
אפשר להירשם למה שבא לך, לפי הצרכים והנוחות שלך...
10/11/2019 | 00:43
2
13
אם המטרה היא מעקב שוטף אחר חיובי האשראי עדיף לדעתי באתר של חברת האשראי, ואם זה כרטיס חוץ בנקאי מניסיוני בכל מקרה אי אפשר באתר הבנק.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אוקיי. אז אני משערת שעדיף להירשם'
אוקיי. אז אני משערת שעדיף להירשם
11/11/2019 | 00:06
1
11
לכולם על מנת לעקוב אחרי ההוצאות בצורה מיטבית.
בעיקר אם משתמשים בכרטיס אחד לקניות בארץ ולאחר בחו"ל, כדי לראות שהחיובים נעשו ללא תקלות.

ראיתי מספר דילים שווים באתרים ישראלים, עוגיפלצת אמרה שאם אעשה כרטיס אשראי נטען אז לא אקבל הגנה מחברת האשראי, זה כל כך נורא?
רק רציתי לדעת, אם אני רוצה להזמין מאתר ביג דיל/ גרו/ ksp וזה למען אדם אחר, האם אני יכולה להזמין דרך המשתמש שפתחתי באתר (שהוא על שמי) עם מספר כרטיס האשראי של האדם שבשבילו אני מזמינה?
האם תהיה בעיה כלשהי בהזמנה או באיסוף עצמי?
לדוגמה, אני מזמינה משם המשתמש שלי עם כרטיס אשראי של קרוב משפחה (שביקש שאקנה לו מוצר מסויים בהנחה משתלמת) זה יעבור חלק? הוא יוכל לאסוף בעצמו את המוצר מהסניף?
או שאני צריכה לפתוח שם משתמש חדש על שמו כדי שיהיה תואם לכרטיס האשראי?

בפעם המיליון, ת-ו-ד-ה  ר-ב-ה!
וידוי קטן: אני כבר ממש מתרגשת להתחיל בקניות אונליין ומאוד מעריכה את עזרתך ושל כל חברי הפורום!
ושמעתי לעצתך, מייל נפרד לחשבונות הבנק ומייל נפרד לאתרי הקניות.

צרכנות >>
לצפיה ב-'שוב, עדיף מה שנוח לך. אני לא נכנסת הרבה לבדוק, רק לפי הצורך'
שוב, עדיף מה שנוח לך. אני לא נכנסת הרבה לבדוק, רק לפי הצורך
11/11/2019 | 11:20
8
אם אין לי סיבה מיוחדת לבדוק בד"כ אני בודקת מדגמית בסוף החודש, עד היום לא נתקלתי ב"תקלות" בחיובים. ברוב חברות האשראי אפשר גם להגדיר קבלת מסרון אחרי כל רכישה (לפעמים רק מעל סכום מסוים) אז על אחת כמה וכמה.

אין לי מושג מה יש או אין בכ"א נטען, מעולם לא חשבתי להשתמש בכזה, לא מצאתי סיבה. למיטב ידיעתי זה שירות של דואר ישראל; היכנסי לאתר הדואר, קראי את פירוט התנאים ותחליטי אם מתאים לך.

בד"כ אין בעיה להשתמש בכ"א על שם אדם אחר, ובלי קשר, את החבילה את יכולה לשלוח למי שבא לך. יש פה ושם חנויות, בעיקר בארה"ב (לא מדובר באתרים הגדולים והפופולריים ביותר כמו אמזון וכו') שמטעמי ביטחון מוכנות לשלוח רק לכתובת הכרטיס (כלומר לפי הכתובת והפרטים שמצויים בחברת האשראי) אבל זה נדיר יחסית ולא סביר שתיתקלי בהן (אלה בד"כ גם לא חנויות ששולחות לישראל).

בשורה התחתונה, אני מבינה את החששות של הפעם הראשונה, אבל אין לך ממה להתרגש. כל העולם ואשתו קונים במרשתת כבר שנים רבות, ומה את חושבת שכבר עלול לקרות? חשוב יותר שתקני באתרים אמינים ותקראי היטב את כל הפרטים כדי שלא יהיו לך הפתעות לא נעימות. דווקא מבחינת התשלום זה הכי פחות ביג דיל (כל החנויות רוצות שיהיה לך קל ונוח לקנות... ).

וחידוד לסיום: העצה שלי לא הייתה דוא"ל נפרד לחשבונות הבנק אלא כתובת דוא"ל ייעודית לחשבון פייפל בלבד (כי חשבון בפייפל = כתובת דוא"ל). כל השאר – מה שנוח לך (הבנק בלאו הכי לא מזהה אותי לפי כתובת דוא"ל).
צרכנות >>

הודעות אחרונות

04:27 | 12.11.19 עניי עירך קודמים
00:43 | 12.11.19 אורחים בפורום
17:15 | 11.11.19 אורחים בפורום
17:12 | 11.11.19 ב ר ז י ל י
16:27 | 11.11.19 purple19
13:11 | 11.11.19 doss39
18:19 | 09.11.19 אורחים בפורום
18:13 | 07.11.19 נטע....
12:22 | 07.11.19 אורחים בפורום
09:52 | 06.11.19 יוזר מחופש
19:54 | 05.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ