לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2918029,180 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'מע"מ על הזמנות מחו"ל'
מע"מ על הזמנות מחו"ל
<< ההודעה הנוכחית
10/10/2019 | 10:48
20
92
בעקבות הגרעון התקציבי הזעיר בגובה של כ-20 מיליארד שקל (שידוע גם בשמו המקצועי "מעולם לא היתה הכלכלה שלנו במצב טוב יותר")  שוב עולה האפשרות לביטול הפטור ממע"מ על קניות במחיר של פחות מ 75$.

בפעם הקודמת שהנושא עלה לדיון הייתי בעמדת מיעוט כשתמכתי, עקרונית, בתביעת הסוחרים לביטול הזה. אני עדיין חושב שהצעד הזה הוגן כי הוא נותן  שוויון הזדמנויות לסוחרים המקומיים, ואני תומך בו בשלושת התנאים הבאים:

1. שיחשבו מראש על הבלגן שיווצר בדואר כתוצאה מהגדלה משמעותית של עומס העבודה ויכינו מראש את התשתית לטפל בו, כולל עובדים חדשים, סניפים וכד'.

2. שחלק מסויים (אין לי נתונים שמאפשרים להגיד משהו ספציפי יותר מ"מסויים", אבל הכוונה לחלק משמעותי) מהכסף שייגבה ייועד עפ"י חוק להגברת האכיפה של חוקי הצרכנות.

3. שהעונשים על עברות צרכנות יהיו משמעותיים הרבה יותר מהנוכחיים.

(הסיכוי שמשהו מזה יתממש הוא כמובן אפס,  אבל מותר לקוות)

צרכנות >>
לצפיה ב-'אני בעד בתנאי שהסוחרים ירכשו את המוצרים במחירים שאני רוכש'
אני בעד בתנאי שהסוחרים ירכשו את המוצרים במחירים שאני רוכש
10/10/2019 | 12:19
10
116
אי אפשר שיהיה שוויון אם הלקוח הישראלי צריך לקנות את המוצרים במחיר גבוה יותר מהסוחר הישראלי (בקניה ישירה מחו"ל כמובן),
אם המטרה היא שוויון אזי יש לחייב את הסוחר הישראלי לרכוש את המוצר במחיר שהלקוח הישראלי רוכש אותו ואז מוצדק לגבות מע"מ זהה מכולם.
אם הסוחר יצליח לרכוש את המוצרים במחיר נמוך יותר מהמחיר הקמעונאי לצרכן הישראלי יגבה ממנו הכסף על פי חוק לטובת אכיפת חוקי צרכנות.
וכמובן שיש להערך מראש.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כלכלה 101'
כלכלה 101
10/10/2019 | 12:59
8
53
הסוחר הישראלי מתחרה בעמיתו מחו"ל, לא בצרכן (אם תרצה: הוא מתחרה על ליבו של הצרכן, לא בצרכן).

חיוב סוחרים לרכוש את מוצריהם במחיר קמעונאי מבטיח את מות מערכת המסחר במהירות כזאת שאפילו מרכס ואנגלס לא העלו זאת על דעתם. בלי מסחר, אם צריך להזכיר, אין כלכלה ובלי כלכלה אין מי שיתלונן על המחירים הגבוהים.

צרכנות >>
לצפיה ב-'אתה הצעת להטיל מסי מגן כדי לעזור ליבואנים'
אתה הצעת להטיל מסי מגן כדי לעזור ליבואנים
10/10/2019 | 15:02
7
35
אפילו בימי שלטון מפא"י מטרת מיסי המגן היתה להגן על יצרנים מקומיים, לא על יבואנים.
אתה החלטת לסגת עוד יותר, להטיל מסי מגן כדי להגן על יבואנים. לא רק שעקפת בסיבוב את מרקס אנגל וגם לנין, ישר הלכת לקומוניזם במירעו שבא להגן על בעלי ההשפעה והמקושים לשלטון.
אז זרמתי איתך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אה?'
אה?
10/10/2019 | 17:49
6
33
לא מסי מגן ולא נעליים. ההצעה עליה דיברתי היא להטיל מע"מ על הצרכנים שקונים דרך הרשת, בדיוק כפי שמי שקונה בארץ משלם. לא יותר אבל גם לא פחות.

הטיעונים לגבי מתח מחירים לא סביר וכד' שעולים כל פעם מחדש בקשר לעניין זה אינם משכנעים אותי. אם המחירים מופקעים, ובהרבה מקרים הם אכן כאלה, יישאר מתח רווחים גדול לטובת ההזמנות מחו"ל גם לאחר הטלת המע"מ כך שאף אחד לא צריך לשלם מחיר מופרז רק בגלל שהבוא שלו התייקר ב 17%. לעומת זאת סוחר שרוצה להתחרות ביבוא הישיר  זכאי לפחות לכך שהמדינה לא תפלה את לקוחותיו, ודרכם כמובן אותו, לרעה. מדובר, אם כן, לא על הטלת מכסי מגן אלא לעל ביטול האבסורד שכרגע מוטל בעצם *מכס שלילי* על יבוא אישי בסכומים קטנים.

ועוד הערת אגב: לא מדובר רק על סוחרים. גם יצרנים מקומיים (על פי השמועה יש עוד שניים כאלה) נתקלים באותה אפליה לרעתם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'בה?'
בה?
13/10/2019 | 11:52
5
15
נכון, אתה הצעת להטיל מס של 17% על הצרכנים שמצליחים להמנע מרווחים חמדניים של חלק מהיבואנים הישראלים כי בשם אותו שוויון שאתה מדבר עליו אתה מעדיף להמנע מדיון על יתרונות לא הוגנים שיש להם כמו מונופולים או דואופולים, הגנה שלטונית כמו סיפורים על כשרות או על בריאות וכו'. 
לא מדובר על שוויון, מדובר על חסמים כדי לשמר על כוחם והכנסתם של מקורבים לשלטון

אבל אם כוחות השוק נר לרגליך אז בוא ונעשה את זה פשוט.
המדינה לא תרוויח הכנסות ממיסוי מליוני מוצרים שעולים דולר, המערך שיצטרך לטפל במיסוי הזה יעלה הרבה יותר
אם היבואן מיותר כי הישראלים מסתדרים יותר טוב וזול בלעדיו אז שימצא ג'וב אחר, אין שום הצדקה שישראלים ישלמו יותר על מוצרים כדי לשמור לו על ההכנסות.
ואם יש ישראלים שכן צריכים אותו שיגבה מהם את השכר שלו עבור שרותיו ויתפרנס בכבוד
צרכנות >>
לצפיה ב-'את התחשיב של המדינה אני לא מכיר'
את התחשיב של המדינה אני לא מכיר
13/10/2019 | 12:26
4
14
כל מה שאני אומר הוא שאותם "צרכנים שמצליחים להמנע מרווחים חמדניים של חלק מהיבואנים" ימישכו להמנע מאותם רווחים מופרזים גם אם ישלמו מע"מ, בדיוק כפי שעושה מי שקונה מה שיובא ארצה לא ביבוא אישי.

הכעס על אותם יבואנים שגורפים רווחים מופרזים מובן וגם מוצדק, אבל two wrongs don't .make right
צרכנות >>
לצפיה ב-'המסקנה - מצד אחד המדינה צריכה להקטין את המע"מ על מוצרים'
המסקנה - מצד אחד המדינה צריכה להקטין את המע"מ על מוצרים
13/10/2019 | 12:31
13
ומצד שני אולי לא לפטור ממע"מ יבוא אישי.

אבל - כמו שנאמר - להוריד מע"מ לא יהיה (בעיקר במצד היום) וביטול הפטור ממע"מ כנראה גם לא יקרה (בגלל העלויות הנלוות).

גם ביטול הפטור ממע"מ וגם ביטול הפטור על מס רווח הון לקרנות ההשתלמות הן עיזים שנמצאות כדי לבטל אותן (עד שיום אחד הן יתממשו)
צרכנות >>
לצפיה ב-'ולנקודות שעלו אתה מעדיף לא להתייחס '
ולנקודות שעלו אתה מעדיף לא להתייחס
15/10/2019 | 16:51
2
11
היבואנים רוצים שוויון? סבבה, אבל לא רק במע"מ.

נזכר בנוסטלגיה בשינוי חוק חופש העיסוק כדי למנוע יבוא מקביל של בשר מאוסטרליה וארגנטינה ולשמר את המופול של היבואני הקיימים
ממשיך להזכר בעצירת מהפיכת הקורנפלקס כדי למנוע תחרות שישראלים ימשיכו לשלם ביוקר על מוצרי מזון יבשים.
מכאן נזכר בויקטורי שניסו לעקוף את המונופול וייבאו סכיני גילוח של ג'ילט - עד שגם הם נחסמו
מכאן ממשיך להתרפק בזיכרון על מוצרי בריאות שאנחנו משלמים עליהם פי 10-20 בגלל חסימת היבוא, מסתבר שחוקי היבוא של שוויץ לא מספיק טובים לישראל.

ואיכשהו כל הזכרונות האלו לא גורמים לרצות לגרום למחירים גבוהים על מוצרים, רק כדי לשמר את העסקים של היבואנים, שממילא לא תורמים למשק.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לאילו נקודות אתה מתכוון?'
לאילו נקודות אתה מתכוון?
16/10/2019 | 11:46
5
אם מישהו הבין אחרת: אני בהחלט בעד ביטול החסמים וההגבלות על יבוא.

אבל אני לא לגמרי מבין איך נובע מזה שהאפליה של סוחרים ויצרנים מוצדקת. הדיעה הרווחת כאן היא שבגלל ה"חטאים" או ה"חזירות" של חלק מהיבואנים יש להטיל ענישה קולקטיבית על על העוסקים שיבוא ושיווק של מוצרים בעלי עאך כספי קטן. אני חושב שצריך לטפל בשני הנושאים בנפרד כי האלטרנטיבה היא לחכות לימות המשיח כשתתבצע רפורמה כוללת בכל הקשור ליבוא.

צרכנות >>
לצפיה ב-'וא כבר מזכירים נקודות שהועלו'
וא כבר מזכירים נקודות שהועלו
16/10/2019 | 11:48
4
למען הסדר הטוב אולי כדאי גם שתסכים שהטענה הקודמת שלך לפיה אני תומך במסי מגן מופרכת.
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם כשהסוחר קונה מיצרן בארץ הוא משלם מחיר נמוך מהצרכן'
גם כשהסוחר קונה מיצרן בארץ הוא משלם מחיר נמוך מהצרכן
10/10/2019 | 13:50
13
לצפיה ב-'מממ שיוויון הזדמנויות '
מממ שיוויון הזדמנויות
10/10/2019 | 15:05
2
36
לא ברור לי המונח בהקשר הזה. איפה הפגיעה בשוויון הזדמנויות שלהם?
גם הם קונים את הסחורה שלהם מאותו מקום שבו קונים סוחרי כל העולם- סין.כלומר גם הבגדים שקונים בארץ מיוצרים ברובם איפה שמיוצרים הבגדים באמריקה או אירופה. זה שהם בוחרים למכור אותם במחיר יותר גבוה, זה כבר לא עניין שלי כצרכנית. 
אם כבר המדינה רוצה לעזור לסחורים מקומיים, שתקל על עסקים קטנים ובינוניים, אבל זה אומר לתת להם הקלות. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'באמת לא ברור לך?'
באמת לא ברור לך?
10/10/2019 | 17:53
1
31
ובכן, אם את רוצה לקנות עיפרון תוצרת הארץ את משלמת עליו מע"מ בשעור 17% בעוד  עיפרון תוצרת סין פטור מזה אם את קונה אותו ביבוא אישי. הגיוני? לא בעיני.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מה שלא הגיוני זה שאין שום קשר בין המחיר המופרז בישראל למע"מ'
מה שלא הגיוני זה שאין שום קשר בין המחיר המופרז בישראל למע"מ
10/10/2019 | 18:11
26
בחשבון הסופי גם עם מע"מ ביבוא אישי, זה עדיין יהיה יותר זול לקנות בחו"ל דברים מסוימים. 
בסופו של עניין מי שירוויח זו המדינה לא הסוחרים לא המוכרים ולא המשווקים. לכן המדינה שוקלת להחזיר את המע"מ. אין לזה שום קשר למי שמוכר לי משהו בארץ. 
לפני שמעלים מחירים מן הראוי לספק דין וחשבון למי שמשלם (אנחנו) אודות מה הוא המחדל שגרם לבור התקציבי הנ"ל. לשלם ככה על עיוור זו טיפשות בכל קנה מידה. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'יש להם שוויון הזדמנויות... ההפרש במחיר אינו רק 17%, שלא יבכו'
יש להם שוויון הזדמנויות... ההפרש במחיר אינו רק 17%, שלא יבכו
10/10/2019 | 15:23
2
45
לא פעם ולא פעמיים ראיתי מוצרים סיניים זולים שנמכרים בישראל במחיר שהוא פי שניים, פי שלושה וגם יותר (השיא היה פי עשרה או עשרים, בחיי) מהמחיר בסין (אחרי משלוח, כן?). כלומר גם לו היו משלמים את המחיר ה"קמעונאי" יכלו להרוויח יפה מאוד. אבל אם הם בוחרים במחיר חזירי, שלא יתפלאו שהלקוחות מעדיפים חלופות אחרות.
צרכנות >>
לצפיה ב-'חלופות'
חלופות
10/10/2019 | 17:57
1
33
אני בהחלט בעד אותן "חלופות אחרות" שתישארנה תקפות, וכאשר המחירים בישראל הם "פי עשרה או עשרים" החלופה של קניה בחו"ל תישאר אטרקטיבית גם אחרי הטלת המע"מ.

צרכנות >>
לצפיה ב-'החלופה של קנייה בישראל אטרקטיבית גם אחרי הטלת מע"מ'
החלופה של קנייה בישראל אטרקטיבית גם אחרי הטלת מע"מ
10/10/2019 | 18:16
31
ולראיה – ישראלים רבים מזמינים גם מוצרים מעל $75 ועדיין חוסכים יפה מאוד.

ניסיתי לומר שהבכי שלהם אינו מוצדק, והטלת מע"מ על כל סכום לא תיטיב איתם, רק תעניש את הלקוחות. היא גם תסרבל מאוד את המערך, תאריך את זמן ההמתנה למוצרים ובמוצרים זולים תהליך הגבייה יעלה יותר מהמיסים...

אם למדינה חסר כסף ההיגיון הוא להוריד את תקרת הפטור חזרה ל-$50 כפי שהיה לפני כעשור.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אם יבטלו את הפטור ובנוסף את העלות המסובסדת של המשלוחים מסין'
אם יבטלו את הפטור ובנוסף את העלות המסובסדת של המשלוחים מסין
10/10/2019 | 19:14
1
36
גם לך לא יהיה כדאי לקנות בסין.

הסיבה האמיתית לכך שהחבילה מסין עולה פחות מדולר (כתבה מ 2018)
עלות העבודה בסין זולה, ויצרן סיני יכול לייצר בכמויות גדולות הרבה יותר מאשר ספק מקומי - אך זהו אינו כל הסיפור ■ הסכמים ואמנות בין מדינות שחברות באיגוד הדואר העולמי, שלא עודכנו מאז שמאו שלט בסין ביד רמה, מסייעים למדינה לשמור על יתרון סחר בלתי־סביר
https://www.themarker.com/blogs/dorontsur/BLOG-1.6...
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם זה לא ממש מדויק... ובל נשכח שלא מזמינים רק מסין'
גם זה לא ממש מדויק... ובל נשכח שלא מזמינים רק מסין
10/10/2019 | 20:12
37
אם יהיו עלויות משלוח לקוחות כנראה יחשבו פעמיים לפני שהם מזמינים שטויות בדולר (זה דווקא לא רע) ועדיין, רבים מזמינים מחו"ל (גם מארה"ב או מאירופה) בגדים, אלקטרוניקה, ציוד לפעוטות, ויטמינים ועוד, אף שהם משלמים מע"מ והמשלוח אינו חינם. זה מפני שבמקרים רבים, למרות הכול, זה עדיין משתלם יותר מקנייה בארץ, או שהמוצרים (המסוימים) פשוט לא נמכרים כאן. אני יכולה להעיד על עצמי שאת רוב המוצרים שאני מזמינה מחו"ל (גם מסין) לא יכולתי לקנות בישראל בלאו הכי. את חלקם הייתי שמחה לקנות כאן, זה היה חוסך לי לא מעט טרחה וזמן...
צרכנות >>
לצפיה ב-'כל דרך לסחיטת כספים מהציבור על מנת לממן את החרדים כשרה להם'
כל דרך לסחיטת כספים מהציבור על מנת לממן את החרדים כשרה להם
12/10/2019 | 09:57
9

הודעות אחרונות

09:43 | 17.11.19 גילגי לונגסטרומפ
08:31 | 14.11.19 SicTransit
16:05 | 12.11.19 אורחים בפורום
04:27 | 12.11.19 עניי עירך קודמים
00:43 | 12.11.19 אורחים בפורום
17:15 | 11.11.19 אורחים בפורום
17:12 | 11.11.19 ב ר ז י ל י
16:27 | 11.11.19 purple19
13:11 | 11.11.19 doss39
18:19 | 09.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ