הגדרה משפטית של ימי עבודה לענין אספקת מוצר

הגדרה משפטית של ימי עבודה לענין אספקת מוצר

הזמנתי ספות בתחילת דצמבר , זמן אספקה שתואם ביני לבין בעל העסק היה 3 חודשים בעל פה , רק בדיעבד ראיתי שעל הקבלה כתוב 60-90 ימי עבודה.
מדובר בעסק שפתוח רגיל בימים א-ה, ביום שישי עד 14:00 ובמוצ"ש מצאת שבת בערך - עד מאוחר בלילה.

מחלקי דברים שקראתי, ופסק דין מסוים שמצאתי , הבנתי שהפרשנות לגבי ספירת ימי עבודה בשבוע אמורה להיות המקילה מבין הפרשנויות האפשריות לטובת הלקוח , אבל זה כשלא מצוינת הכוונה המפורשת.
קראתי בעוד מקום שעסקים שעובדים יותר מ 5ימי עבודה בשבוע , יתכן ויש הצדקה לספור את שישי שבת כיום עבודה.

הענין הוא שלא כתוב שום דבר חותך , הבן אדם מתעכב לי עם המשלוח , ואני לא יודע לפי מה אני רשאי לספור את ימי העבודה כדי להבין מתי למעשה הוא מאחר באספקת המוצר.

מישהו יכול לשפוך אור על הנושא?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
שבת וחג אינם יום עבודה

בתקופה שאתה מכוון - חנוכה, טו בשבט פורים וחגים נוצריים - נחשבים לימי עבודה וכן ימי שישי

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
כמעט - השואל לא פרט מה המוצר

קרא את הקישור שנתן קודמי
ככלל - הוא קנה ממקום שעובדים שם בימי שישי - כלומר אצל המוכר זה נחשב ליום עבודה - ובפרט שהמוכר לא ציין ששישי לא נחשב - בנוסף שכתב "ימי עבודה" ולא "ימי עסקים"

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני לא לגמרי סגור על זה שיום העבודה של המוכר נחשב.
המוכר מזמין את הסחורה מהיבואן והיבואן בד"כ אחראי על ההובלה/אספקה.
מרבית היבואנים אינם סופרים את ימי השישי ובד"כ אין גם הובלות בימי שישי.
לכן, יש להוריד את ימי שישי, שבת, ערבי חג וחגים ממניין הימים.
יתכן שיש הקלה לגבי ט"ו בשבט, פורים או ל"ג בעומר. לא כך לגבי שאר החגים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
נכון, אבל יש דברים שבהם החנות מעורבת ויכולה לסייע ויש שלא.
במקרים רבים, המשלוח אינו יוצא מהחנות ועל כן ימי הפתיחה של בית העסק אינם
רלוונטיים לעניין.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ההובלה נעשיית פעם אחת,

אז אם אין הובלות בימי שישי זה יכול לעכב לכל היותר ביומיים, גם היבואן לא ממש משנה אלא אם אתה קונה ביום שישי והחנות דוחה את ההזמנה אצל היבואן לראשון - וגם זה עלול לעכב ביומיים בלבד(מעבר לכך שממילא יום הקניה לא נחשב ליום.
אם זה משהו שמיוצר במפעל בארץ - אז בהחלט חשובים ימי העבודה של המפעל - אבל זה כבר כוסה בסעיף מועד האספקה שכתוב 60 עד 90 ימי עבודה, כלומר בכל מקרה - במקרה שלו שהזמין בתחילת דצמבר - אספקה תוך יותר מ 15 שבועות היא חריגה ממועד האספקה המובטח (במאמר מוסגר, לבטח לא רשום פיצוי עבור עיכוב, אז זה לא ממש משנה).
ולו המוכר היה רוצה להיות ישר והגון היה רושם מועד אספקה יותר מדויק ובצורה שאינה ניתנת לפרשנויות שונות - וכמובן במידה שניתן לפרש בכמה אפשרויות - מאחר והחנות ערכה את החוזה יש לפרשו בצורה הנוחה ללקוח מכל הפרשנויות הקיימות.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אפרופו ספות.. לפני כשנה הזמנו סט פינת ישיבה ונרשם שם "עד 90
ימי עבודה". הציוד הגיע ממש לקראת היום ה-100, ולמזלנו, לפני ערב פסח.
לא היה אז כל קשר בין החנות לבין היבואן והמובילים, שאגב, הגיעו לאחר השעה 22
ביום גשום להחריד. המובילים סיפרו לנו, שבדרך הם נאלצו להזמין מנוף גבוה במיוחד כי
לא יכלו להעלות את הריהוט לקומה גבוהה ללא מנוף, והם חיכו למנוף כמה שעות...
כמו כן, הם גם בישרו לנו, שאיננו האחרונים בדרכם ויש להם עוד סחורה לפרוק...
וביושר? לא היו לנו כל טענות, כי המוכר הסביר 'שהכל עלול לקרות', אבל עד ערב
פסח הסחורה תגיע.

למעלה