איך מונעים הטרדות במסרים מקליניקה לאסתטיקה בבית הרופאים

מתקשרים או מסמסים כל פעם ממספר אחר

מספיק שהמספר משתנה בסיפרה אחת וזה כבר לא עובד

evike

Active member
מנהל
אפשר לחסום רק מספרי טלפון תקניים

לא 000 או שולח המופיע בשם/מילים.

evike

Active member
מנהל
נכון. אלה המסמסים ממספר טלפון משנים אותו כל הזמן

סתם מבקרת

Active member
א. יש טלפונים בהם ניתן לחסום גם על פי מילים שמופיעות בהודעה.

ב. אם אין אפשרות בקשה להסרה מהרשימה זו עברה על חוק הספאם, מעבר לעובדה שהודעה שנשלחה ללא אישור/בקשה זו עברה.
בזמנו קיבלתי עשרות הודעות מאיזו עמותה שפעם אחת תרמתי לה. לפני, באמצע ובסוף כל חג כמה וכמה הודעות. התאמצתי וחיפשתי את כתובת המייל של העמותה, מה שלא היה פשוט בכלל, ושלחתי להם מייל המודיע שבהודעה הבאה שתתקבל מהם בנייד שלי (וברור שציינתי את מספרו) אתבע אותם על כל עשרות ההודעות ששלחו ושמורות בנייד שלי. מאז לא שמעתי מהם יותר וחסל סיפור ההודעות מהם.
דווקא בנוגע לקליניקה הזו לא נראה לי בעייתי לשלוח מייל כזה.
לא הייתי נוהגת כך (וגם לא נהגתי כך) לגבי הודעות להלוואות למיניהן, מכירות נדל"ן ובכלל גורמים עלומים.

trilliane

Well-known member
מנהל
אצלי בסמסונג יש אפשרות לחסום גם לפי מחרוזות מילים

אצלי כבר חסומים מילים וצירופים כמו "סקר", "כחלון", "כחול לבן" ועוד...

evike

Active member
מנהל
איך מונעים הטרדות במסרים מקליניקה לאסתטיקה בבית הרופאים

היום הגיעו 5 מסרים תוך 14 דקות לנייד של אישי. אישי נהג מונית, מעבר להטרדה, ציפצופי המסרים מפריעים מאד, במיוחד כשהוא בנהיגה ולא יכול להסתכל כדי לבטל את ציפצופי ההודעות.
הוא לא נכנס לקישור שמופיע שם, מכיוון שזה יכול לגרום לעוד הטרדות, גם לא כדי לבקש להפסיק את ההודעות.
צילמתי את אחת ההודעות, וגם נכנסתי מהמחשב לקישור, וכך מצאתי שההודעות מגיעות מהקליניקה לאסתטיקה בבית הרופאים.
מה עושים? האם אפשר לתבוע אותם? כי זה באמת מטריד.
[URL]https://www.abc-israel.it/landing[/URL]
לקח זמן עד שהכניסה לקישור התאפשרה. לכן צילמתי את מה שהתקבל בקישור. צילמתי גם את המסר, שמגיע ממספר 000. (אי אפשר לחסום)
תודה.

עומר TT

New member
ניתן לתבוע ולקבל פיצוי של עד 1000 ש''ח לכל הפרה

לפרטים כתבי ''חוק הספאם'' בגוגל, יש מספר אתרים המרכזים את כל המידע.
ניתן להגיש תביעה קטנה דרך האינטרנט באתר בתי המשפט ואין צורך בעו''ד. קחי בחשבון שאישך יצטרך להפסיד יום עבודה כדי להופיע בבית המשפט וכדאי לדרוש הוצאות משפט במסגרת התביעה כדי לכסות את זה.

מעבר למה שכתבו מעליי

שזה נכון, אני מאמינה גם במניעה מוקדמת.רוב הפניות הלא רצויות האלה מגיעות מכרטיסי חבר מועדון וחברות ביטוח שהצטרפתם אליהם. כשאתם עושים כרטיס חבר מועדון- תנו טלפון פקטיבי, או תסרבו לתת טלפון בכלל, אתם לא צריכים פרסומות מוזמנות בטלפון ואחרי זה המועדון שהצטרפתם אליו, לא משנה איזה, מוכר את מספרי הטלפון שלכם לחברות חיצוניות ואתם מקבלים זבל בטלפון. כשאתם משלמים בכרטיס אשראי ומבקשים מכם גם מספר טלפון- אין בזה שום צורך ואחרי זה מוכרים את הטלפון שלכם ואתם מקבלים זבל. כשאתם מצטרפים לחברת ביטוח וממלאים פרטי פוליסה צריך תמיד לדאוג לסמן באותיות הקטנות שאתם לא מוכנים שיעבירו את הפרטים שלכם לצד שלישי (יש סעיף כזה, בדקתי בחברת ביטוח שלי). בקיצור, לגלות קצת ערנות ולא לתת את מספר הטלפון שלכם לכל מי שרק מבקש, אפילו אם זה נראה "הגיוני" באותו הרגע.

evike

Active member
מנהל
תודה, חומר למחשבה. רק שלא הצטרפנו לאחרונה לאף מועדון

וגם לא חידשנו ביטוחים בחודשים האחרונים.
אנחנו משתדלים לא למסור מספרים לכל מבקש. אישי גם לא הוריד אפליקציות חדשות בתקופה האחרונה. לכן אין לי מושג מאין זה הגיע פתאום.
אני יודעת שרצוי לבקש לא לשלוח לנו מסרים, רק ששמעתי על הרבה אזהרות שאם עושים זאת, "מאשרים" שהמספר קיים ופעיל, פתח למסרים נוספים.
אני גם חוששת להתקשר לחברה בטלפון שקיים באתר, מאותה הסיבה.

גם מפלגת העבודה מפציצה אותנו בהודעות וסקרים, ואותם אי אפשר לתבוע. גם עליהם נאמר לי לא לבקש הסרה ולא לעשות כלום. פה אני סובלת יותר...

אם השתמשת בכרטיס אשראי מתישהו

והשארת מספר טלפון- זה מספיק והמספר יכול להישאר ברשומות הרבה זמן.
אני הסתבכתי הכי הרבה עם יד 2. פרסמתי שם פעם מודעה ומאז כל מיני חולערות לא ירדו ממני. שזה באמת משהו שקשה מאד לעשות משהו נגדו מפני שהאתר מטבעו פתוח לכל אחד וכל אחד יכול להכנס ולצוד משם מספרי טלפון חופשי.
הם באמת באמת צריכים להתחיל להוסיף קפצ'ה.
חוץ מזה, יש בי גם איזשהו חשד שחברות האשראי או הבנקים גם מועלים בפרטים אישיים.

למעלה