לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2885028,850 עוקבים אודות עסקים

פורום צרכנות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום צרכנות

x
הודעה מהנהלת הפורום
 כללי כתיבה בפורום            בכתיבתכם חובה לשמור על כללי חוק הוצאת לשון הרע /הוצאת דיבה. על החוק ומשמעויותיו :he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%99%D7%A0%D7%99_%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F_%D7%94%D7%A8%D7%A2

על מנת לשמור על סביבה וירטואלית נעימה לכולנו, אנא שמרו על הכללים הבאים:

1. כתבו הודעות ושאלות  בנושאים הקשורים בנושא הפורום בלבד.

2. הימנעו ממסירת פרטים אישיים שלכם או של אנשים אחרים,

3. פרסום מסחרי אסור.

4. הפניה לבלוגים או תוכן בקישורים באתרים אסורה. (למי שיש מה לכתוב, יש לכתוב בהודעות בפורום עצמו ).

הקפידו על דיון תרבותי ושמירה כללי חוק הוצאת לשון הרע / הוצאת דיבה ,  והימנעו משימוש בשפה לא הולמת.

אין להשתמש במילים כמו:

הזהרו מ....

שקרנים. נוכלים. גנבים, מנוולים . וכד'.   יש לתאר את המקרה עצמו ללא כל הדבקת תוויות מילים כמו שצויינו .

הודעות שלא תעמודנה בכללים אלו תימחקנה על ידי מנהל  הפורום.

המשך >>

לצפיה ב-'חלב צמחי שופרסל '
חלב צמחי שופרסל
09/02/2019 | 14:46
35
161
המחיר מתחיל מ11   שקל בניגוד לעבר שהיה ב7 שקל   יצרן אחר כמובן 
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה יצרן'
זה יצרן
09/02/2019 | 15:32
1
115
שמגדל את החלב הצמחי בחממה,זה זולל המון חשמל.
צרכנות >>
לצפיה ב-'גם הפרות הצימחיות שנותנות את החלב הצימחי..'
גם הפרות הצימחיות שנותנות את החלב הצימחי..
10/02/2019 | 03:37
71
אוכלות המון צמחים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'השאלה האמיתית היא מתי סוף סוף תבוא רגולציה שתפסיק שימוש בשם'
השאלה האמיתית היא מתי סוף סוף תבוא רגולציה שתפסיק שימוש בשם
09/02/2019 | 15:36
32
106
חלב למוצר שהוא לא חלב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מה השאלה? זה ככה כבר מ-1953'
מה השאלה? זה ככה כבר מ-1953
09/02/2019 | 21:31
9
84
שאז יצא החוק שאוסר על שיווק חלב צמחי בשם "חלב", כדי למנוע תחרות עם מוצרי החלב מהחי, המסובסדים ולשמור על פערי המחירים המטורפים ביניהם.
ישראל למעשה היא המדינה היחידה שבה אסור על פי החוק לקרוא לחלב הצמחי חלב. במדינות אחרות יש שימוש בשם הזה ולכן גם המחירים בהתאם.
צרכנות >>
לצפיה ב-'מתי עם שניצל תירס?'
מתי עם שניצל תירס?
10/02/2019 | 03:33
7
12
לצפיה ב-'ומה עם שניצל עוף ?- השניצל במקורו עשוי מבשר בקר.'
ומה עם שניצל עוף ?- השניצל במקורו עשוי מבשר בקר.
10/02/2019 | 11:24
6
14
לצפיה ב-'לא רלוונטי'
לא רלוונטי
<< ההודעה הנוכחית
10/02/2019 | 12:51
5
61
שניצל ידוע כמוצר בשרי שעשוי מחזה עוף.  לכן שניצל תירס זה לא שניצל,  בדיוק לפי ההסבר שנתנו קודם שחלב סויה זה לא חלב.

צרכנות >>
לצפיה ב-'בהחלט רלוונטי'
בהחלט רלוונטי
10/02/2019 | 15:16
4
56
שניצל היה ידוע כמוצר בשרי שעשוי מבשר בקר - עד שמישהו החליט לחסוך והתחיל לקרוא שניצל למוצר מחזה עוף ועכשיו מישהו החליט לייצר שניצל תירס -  וכיום השם הזה הוא שם גנרי למוצרים מחמרים שונים המוכנים למאכל בצורה מסויימת.
כך גם חלב הפך לשם גנרי לאוסף מוצרים נוזלים בצבע לבן ויש לנו חלב שמפיקות נקבות ממערכת היונקים, יש חלב שקדים וחלב סויה, חלב קוקוס וכיום יש אף מוצרי ניקוי בשם חלב פנים.
לא נראה לי שיש בעיה שבנוסף לשם הגנרי מצרפים מילה שתבהיר את מהות המוצר - למשל שניצל תירס או שניצל עוף, חלב קוקוב או חלב סויה
מה שמפריע הוא שכותבים על המוצר ,דג קפוא" במקום לכתוב "דג בתוספת מים קפוא" או ,בשר מעובד" במקום  לכתוב "בשר בתוספת חמרים כימיים ומים מעובד"
כשמציינים את המקור או התוספת באותו כיתוב שמציינים את המילה חלב או בשר אין בזה הטעיה, כשמנסים לטשטש את המקור או המרכיבים - יש בזה הטעיה
צרכנות >>
לצפיה ב-'אם אתה כבר הולך למקורות'
אם אתה כבר הולך למקורות
11/02/2019 | 01:45
1
45
אז ''שניצל'' זה נתח הבשר, ''שניצל וינאי'' הוא הנתח המוכן לאכילה באופן המסויים הזה, וניתן למצוא בוינה מנות נוספות ''בנוסח וינאי'' ללא המילה ''שניצל'' כדי לתאר מוצרים אחרים המוכנים לאכילה באותו האופן.
צרכנות >>
לצפיה ב-'לך למקורות עד הסוף. '
לך למקורות עד הסוף.
12/02/2019 | 11:51
38
"שניצל" זו מילה בגרמנית, והמשמעות שלה היא לא נתח בשר. (ככה לפחות לפי ויקיפדיה). 
צרכנות >>
לצפיה ב-'כן.. וזה לפני שמוכרים לך 'שניצל מוכן' שבו כמות הבשר פחותה '
כן.. וזה לפני שמוכרים לך 'שניצל מוכן' שבו כמות הבשר פחותה
11/02/2019 | 08:19
39
מחצי...
צרכנות >>
לצפיה ב-'בגרמניה ובאוסטריה השניצל עשוי גם מבשר לבן. לא רק בקר.'
בגרמניה ובאוסטריה השניצל עשוי גם מבשר לבן. לא רק בקר.
13/02/2019 | 14:36
5
לצפיה ב-'נו באמת, מה הקשר בין השם לבין המחיר? המחיר של התחליפים גבוה'
נו באמת, מה הקשר בין השם לבין המחיר? המחיר של התחליפים גבוה
15/02/2019 | 13:02
6
גם כי הם לא מסובסדים וגם כי זה שוק קטן יותר של אנשים עם מודעות תזונתית גבוהה (או רגישים ללקטוז שאין להם ברירה... ) והם מוכנים לשלם יותר. גם לחמים מיוחדים (קמח מלא, שיפון, מחמצת וכו') עולים הרבה הרבה יותר, אף שהשם שלהם הוא "לחם" בדיוק באותה המידה.

כמו כן טענתך ש"ישראל למעשה היא המדינה היחידה שבה אסור על פי החוק לקרוא לחלב הצמחי חלב" אינה נכונה; גם באיחוד האירופי השם milk שמור לחלב בלבד (של נקבות יונקים).
In other countries, there are sometimes legal impediments to the equivalents of the name "soy milk". For example, in the European Union, "'Milk' means exclusively the normal mammary secretion obtained from one or more milkings without either addition thereto or extraction therefrom".[4] Often, only cow's milk is allowed to be named "milk" on its packaging, and any other milks must state the name of the respective animal: "goat milk" or "sheep milk". In such jurisdictions, the manufacturers of plant milks typically label their products the equivalent of "soy beverage" or "soy drink".
צרכנות >>
לצפיה ב-'יש חוק החלב ורק לחלב מותר לקרוא חלב'
יש חוק החלב ורק לחלב מותר לקרוא חלב
10/02/2019 | 10:07
21
72
הכוונה לא לחוק תכנון ייצור החלב אלא למוצר עצמו.
ברור שיצרני תחליפי החלב מעוניינים מטעמים שיווקיים לקרוא למוצר התחליפי "חלב", לא רואה סיבה לאפשר להם להטעות את הציבור.
יש שני ציבורים שעלולים לטעות, אלו ששותים חלב ועלולים לרכוש בטעות מיצוי מהול במים של סויה או שקדים או קוקוס או ארסן אחר, ואלו שלא רוצים לשתות חלב ועלולים לרכוש בטעות חלב פרה או עז.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אנשים יכולים גם להתבלבל ולקנות שניצל תירס'
אנשים יכולים גם להתבלבל ולקנות שניצל תירס
10/02/2019 | 12:59
20
51
במחשבה שזה שניצל רגיל שהוסיפו לו גם תירס.  ואז הם יגלו שזה סתם קציצת תירס שאין לה קשר לשניצל.

למה החוק לא עיקבי לשאר המוצרים?

צרכנות >>
לצפיה ב-'כי קל מאוד להגדיר חלב, הוא לא ערבוב של חומרים'
כי קל מאוד להגדיר חלב, הוא לא ערבוב של חומרים
10/02/2019 | 14:09
19
52
בשניצל המוצר מהחי שאמור להיות במרכז יכול להיות מכל מיני חיות, עוף הודו בקר חזיר וכו'.
אין הגדרה מה בדיוק צריך להיות הציפוי.

בחלב העסק פשוט, חלב צריך להיות מורכב מ-חלב.
צרכנות >>
לצפיה ב-'או שלחלב יש לובי חזק יותר והצליח לכפות את החוק'
או שלחלב יש לובי חזק יותר והצליח לכפות את החוק
11/02/2019 | 23:52
18
40
שמגדיר אותו ומונע מהמתחרים לרשום את השם שלו.
צרכנות >>
לצפיה ב-''
12/02/2019 | 08:13
2
לצפיה ב-'זה לא "או" אלא "וגם"'
זה לא "או" אלא "וגם"
12/02/2019 | 09:52
10
33
יש ליצרני החלב כוח מספיק גדול כדי למנוע מכירת זיוף תחת השם "חלב"
לא מבין מה האינטרס של אלו שמאמינים שחלב לא טוב וצריך להשתמש בתחליפים דווקא להתעקש על השימוש במילה "חלב". לכאורה האינטרס שלהם היה צריך להיות הפוך.
צרכנות >>
לצפיה ב-'הסבירו כאן, אתה כנראה מסרב להבין'
הסבירו כאן, אתה כנראה מסרב להבין
12/02/2019 | 12:26
9
43
הסיבה לחוק הזה היא כדי להשאיר את הפער במחירים בין חלב צמחי לבין חלב בעלי חיים. מה לא ברור בזה שמי שבוחר לשתות חלב צמחי ירצה שהמחיר של החלב הצמחי ישתווה למחיר של החלב מהחי ולא ירצה לשלם מחיר גבוה באופן משמעותי?
צרכנות >>
לצפיה ב-'לדעתך אין מצב שהבנתי מצויין ואני פשוט לא מסכים איתך?'
לדעתך אין מצב שהבנתי מצויין ואני פשוט לא מסכים איתך?
12/02/2019 | 16:08
7
47
אני טמבל אבל אם אני רק אבין את ההסבר שלך אני אראה את האור?
אולי אני לא מסכים להסבר שלך שצרכני משקה סויה או משקה השקדים או משקה אורז הם כל כך טיפשים שהם מוכנים לשלם על המשקאות האלו סכומים גבוהים רק בגלל שלא כתוב "חלב" על האריזה? שאם רק יכתבו "חלב" על האריזה רפי השכל האלו פתאום לא יסכימו למחירים גבוהים?
אולי אני זוכר שהחוק הזה חוקק עשרות שנים לפני שהמשקאות האלו הפכו לפופולרים או בכלל הומצאו ולכן לא יכול להיות שזו הסיבה שהוא חוקק?

אולי בכל זאת יש סיכוי קטנטן, לא גדול, אבל בכל זאת יש סיכוי שמנת המשכל שלי מספקת כדי להבין את מה שרשמת וופשוט הגעתי למסקנה (בחשיבה עצמאית) שההסבר שלך לא משכנע ולא סביר?
צרכנות >>
לצפיה ב-'אין עם מי לדבר'
אין עם מי לדבר
13/02/2019 | 11:19
25
אדם אטום שלא מוכן בכלל לקרוא הסברים אחרים ועוד מתלהם.
יכולתי להמשיך את הדיון אבל זה חסר טעם.
לא אני זאת שאמרתי שאתה מטומטם. אתה אמרת ובעצם גם הוכחת את זה.
לגמרי זומבי חסר מוח.
צרכנות >>
לצפיה ב-'וגם אין פה מה "להסכים"'
וגם אין פה מה "להסכים"
13/02/2019 | 11:23
5
31
כתבתי כאן עובדה. לא המצאתי שום דבר. אם במקום להתלהם היית קצת חוקר ובודק היית מבין  שגם אם משהו לא נראה לך זה לא אומר שהוא לא נכון. העיקר לקרוא למי שלא מוכן לשתות מוגלה מעטינים מודלקים של בעלי חיים "רפי שכל".
כשהטמטום שובר שיאים חדשים..
צרכנות >>
לצפיה ב-'גברת נכבדה,'
גברת נכבדה,
13/02/2019 | 15:24
2
26
את לא כתבת עובדה אלא הצטרפת להשערה שהועלתה בדבר הסיבה לכך שהשם "חלב" מותר לשימוש רק עבור חלב ממש ולא עבור תחליפים של פחמימות ומים שמתיימרים להיות בריאים יותר. אם היית מקדישה עוד חצי דקה להבנת הנקרא לפני שהשבת, היית מבינה שהמונח "רפי שכל"  נארמ בשלון סגי נהור. יחיאל טען בדיוק את ההיפך: מאחר ורוכשי התחליפים אינם "רפי שכל" הטיעון שלך לא מחזיק מים לדעתו. הנה מה שהוא כתב: "אולי אני לא מסכים להסבר שלך שצרכני משקה סויה או משקה השקדים או משקה אורז הם כל כך טיפשים..."

אני לא יודע אם הטמטום שובר שיאים כטענתך, אבל ההתלהמות שלך שנובעת כנראה מרצונך להגן על בהמות בהחלט שברה כמה שיאים של תרבות הדיבור, לפחות בפורום הזה. אלא שאני חייב להודות שקשה להתווכח עם ההגיון בצורת הויכוח שבחרת: אם את מנסה להראות שפרות ראויות לחמלה בגלל קירבתן לבני אדם את מצליחה בזה לא רע - לפחות כשמדובר בבני אדם מסויימים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'כמה צפוי'
כמה צפוי
13/02/2019 | 20:10
1
23
בתגובות שכתבתי לפני התגובה האומללה של אדון יחיאל הייתי לגמרי מנומסת ועניינית. יחיאל, כששאל שאלה שכח לציין שהוא לא מחפש תשובה אלא רק כזאת שתמצא חן בעיניו. כלומר, יודע את התשובה אבל בכל זאת שואל. איך אני אמורה לדעת שבן אדם ששואל שאלה לא מצפה באמת לתשובה?
אבל זה עוד מילא, מה שמעניין פה שתגובה כמו של יחיאל (רפי שכל, אני טמבל אם אני לא מקבל..וכו') זאת תשובה לגמרי מנומסת ועניינית. ולכן אני אמורה להגיב בהתאם.
"בחרתי" בדרך הזאת בלי קשר ל"נושא" כי אין פה באמת דיון, אלא בהתאם לדרך שהיצור העלוב מעליי החליט להגיב.
לא מפתיע אותי שבחרת להתעלם מהתגובה המתלהמת שלו. כל אחד בוחר להסתכל רק על מה שמתאים לו.
צרכנות >>
לצפיה ב-'אכן, צפוי'
אכן, צפוי
15/02/2019 | 09:15
8
כמו שאמרתי כבר פעם אחת ללא הועיל, אני אומר שוב: יחיאל לא אמר על אף אחד שהוא רפה שכל. הוא אמר שמהעמדה שלך נובע כביכול  שאלה שקונים משקאות דמויי חלב הם רפי שכל כי עצם מתן השם "חלב" היה מבלבל אותם (אם זה משנה משהו אני חושב שהוא טועה בזה, מתוך התעלמות מחשיבותם של מסרים סאב-תודעתיים). לא מצאתי בהודעה שלו שום דבר מתלהם, שכן אם אדם אומר על עצמו שאת מציגה אותו כאילו הוא טמבל זאת אינה התלהמות.

מי שקפץ עם "שיאי טמטום" ושאר מחמאות היית את. אילו היתה בך טיפה יושרה היית מתנצלת על ההודעות המתלהמות שלך, אבל ברור שתופי המלחמה שאת  מנהלת יגרמו לך להמשיך לתקוף, ומן הסתם גם אני אצא מהדיאלוג הזה כשאני זומבי ששובר שיאי טמטום חדשים.
צרכנות >>
לצפיה ב-'התבלבלת, כאן פורום צרכנות ולא צרחנות'
התבלבלת, כאן פורום צרכנות ולא צרחנות
13/02/2019 | 17:42
1
22
אני לא אדרדר את עצמי לרמה שלך בהענקת ציוני טמטום
צרכנות >>
לצפיה ב-''
13/02/2019 | 19:42
15
"אני לא אדרדר את עצמי לרמה שלך"
הבעיה שכבר אין לך עוד לאן להידרדר.
עד התגובה הקודמת שלך דיברתי הכי בנימוס, עכשיו כשאתה תוקף ומתלהם אז אני הצרחנית? וואו כבר נתקלתי ברמות שונות של טמטום אבל חייבת לציין שכבר שברת את כל השיאים.  
צרכנות >>
לצפיה ב-'מי זה "הסבירו"? את הסברת, וההסבר שלך שגוי...'
מי זה "הסבירו"? את הסברת, וההסבר שלך שגוי...
15/02/2019 | 16:15
8
לגמרי ברור שמי שרוצה לקנות כל מוצר באשר הוא ירצה שהמחיר שלו יהיה נמוך ככל האפשר. אבל אין לזה שום קשר לשאר הדברים שכתבת.
צרכנות >>
לצפיה ב-'חלב זה חלב. '
חלב זה חלב.
12/02/2019 | 11:47
3
54
לא כל נוזל לבן הוא חלב, ואין סיבה לקרוא "חלב" למה שהוא לא חלב. חלב זה דבר מאד מוגדר וברור. לא, נושא הכשרות לא מעניין אותי, ולא בגלל זה אני מצדיק את ההחלטה הזו. 
צרכנות >>
לצפיה ב-'זה נושא שבעיתי ספציפי כאן ולא רק בחלב'
זה נושא שבעיתי ספציפי כאן ולא רק בחלב
13/02/2019 | 10:41
1
36
שמתי לב שבקטשופים שהם לא שם אוסם, כבר לא רשום קטשופ, אלא מטבל עגבניות.  נדמה לי שזה בגלל שקבעו פעם שבקטשופ אמיתי צריך להיות אחוז עגבניות מסויים.  זה פשוט דרך בשביל לייצר מונופול במוצר בשביל למנוע תחרות.

ובקטשופ זה ממש טיפשי, כי זה בכלל לא מוצר שהומצא בישראל וחברות ישראליות לא יכולות לקבוע עליו כללים.

צרכנות >>
לצפיה ב-'לפני שנים'
לפני שנים
13/02/2019 | 16:09
21
היתה תמצית לאפיה שנקראה בשם הגאוני "רום אימיטציון".
צרכנות >>
לצפיה ב-'אסור לקרוא לזה קטשופ'
אסור לקרוא לזה קטשופ
13/02/2019 | 10:47
38
אבל איזה מזל, תיקנו את השטות הזאת
ועכשיו הם יוכלו לקרוא למוצר שלהם קטשופ

תקן ישראלי לקטשופ? לא ידעתי שזה מוצר מקורי שהמציאו כאן.  איזה טמטום היה בכלל לחשוב על זה.  הכל בגלל כוח של לובי שבכוח ממציא חוקים על מנת לשמור על המונופול ולמנוע תחרות.

ובלי קשר, לדעתי הקטשופ של אוסם הוא הכי טעים. 
צרכנות >>
לצפיה ב-' לגמרי'
לגמרי
13/02/2019 | 06:07
5
לצפיה ב-'לא צריך לובי ולא צריך "מתחרים", יש הגדרה ברורה מהו "חלב"'
לא צריך לובי ולא צריך "מתחרים", יש הגדרה ברורה מהו "חלב"
15/02/2019 | 16:30
14
וזה נוזל שמופק מבלוטות החלב של נקבות יונקים. כל משקה אחר שהוא תחליף חלב הוא בדיוק זה: תחליף חלב, ואין סיבה לקרוא לו "חלב" אם הוא לא. למה לא לקרוא לילד בשמו?

אגב, גם תחליפי חלב אם לא נקראים כך רשמית אלא תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) וגם "ממרח שוקולד השחר" (כפי שהוזכר כאן ממש לפני כמה ימים בדיון אחר) הוא למעשה "השחר העולה – קרם מובחר למריחה" כי הוא לא עונה להגדרה של "שוקולד" (שהיא קביעה מלאכותית של אחוז מוצקי הקקאו במוצר) וגם בתחום המיצים יש הגדרות למה מותר לקרוא נקטר, מהו מיץ פירות, מהו משקה קל בטעם וכו'.
צרכנות >>

הודעות אחרונות

17:19 | 15.02.19 ב ר ז י ל י
15:58 | 15.02.19 רוב הזמן נח
16:12 | 14.02.19 yehuda7K
11:26 | 14.02.19 אורחים בפורום
12:22 | 13.02.19 רוברט באראתיאון
14:43 | 12.02.19 alex2m
19:18 | 10.02.19 דיברגנט
14:40 | 10.02.19 ב ר ז י ל י
13:46 | 09.02.19 תומר
12:01 | 08.02.19 SicTransit
02:14 | 08.02.19 תומר
02:09 | 08.02.19 תומר
19:31 | 07.02.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ