לפני רכישת מזגן לסלון

יוסיזיו

New member
האלפא של תדיראן כמו גם הפלטינום של אלקטרה טובים מאד רק מעבר

לתקציב שציינת.
יש גם את הסמסונג 35 .
לגבי הסגה הוא מתחת לרמה של טורנדו אפילו.

FMF83

Member
החריגה אפשרית

בכדי לרכוש מזגן שהוכיח את עצמו , אני מוכן להשקיע קצת יותר (ע'ד 1000 ש"ח חריגה).
האם ישנו הבדל מהותי כלשהו בין האלפא לפלטינום? (הדגמים ללא האינוורטר)
ישנו גם דגם אלפא עם אינוורטר , יכל להיות שאני טועה אך נראה לי שהאינוורטר הוא קצת גימיק שיווקי שתיקונו (שלא נדע) עלול לעלות לא מעט.

על הסמסונג עדיין לא מצאתי מידע כלשהו, אשמח לחוות דעת והשוואה לאלפא ופלטינום .
תודה

ladybug4NLP

Active member
שמישהו יסביר פעם מה זה אינוורטר?

תודה

יוסיזיו

New member
אין כל הבדל בצריכת החשמל בין מזגן אינוורטר לרגיל באותו COP.

חלל חדר שצריך 4000 BTU לשעה למזג לנקודה קבועה יצרוך את ההספק החשמלי בדיוק אותו דבר רק במזגן רגיל הוא יעבוד ויפסיק באינוורטר הוא יקרר מהר ואז יוריד מהירות כדי לספק את אותם 4000 BTU ויעבוד רציף.
באינוורטרים הטובים יש COP של 5 ואפילו מעל וכאן החיסכון.
אגב השבוע הושק מזגן אינוורטר חדש של סמסונג,בפעולה רגילה להורדת טמפרטורה הוא עובד כמו מזגן רגיל בפתיחת הדלתית בתחתית ולאחר מכן הוא עובר לפעולה עם דלתית סגורה והאויר יוצרא דרך מאות חורים בחזית המזגן לפיזור עדין ושקט (רק 16 דציבל).

יוסיזיו

New member
אם כבר אז תרכוש את האלפא expert

לצערי מרבית המזגנים שנמכרים בארץ בעלי מדחס אינוורטר אבל ללא שסתום אלקטרוני הפועל במקביל למדחס . יש דגם אחד או שתיים בעלי שסתום לחברה זו או אחרת . אז לומר טכנולוגית אינוורטר זה קצת מעבר לאמת. בסמסונג אינוורטר יש שסתום כזה לכל מזגן .

FMF83

Member
האם שסתום תורם לאמינות ואריכות ימים של המזגן?

האינוורטר כפי שהוזכר בכתבה לעיל מומלץ למשתמשים כבדים אנו לא כאלה. אז נכון שנפעיל את המזגן בעומס חום בלתי נסבל (בערך 3 חודשים בשנה) וכמובן נפעיל אותו גם כשיבואו כשיבואו אורחים אבל כמעט בטוח לא מפעיל מזגן למשך זמן ממושך.
אם הבנתי נכון, במידה ובוחרים אינוונטר, רצוי שיהיה עם שסתום.

יוסיזיו

New member
השסתום האלקטרוני מבטיח הרמונית פעולה של המדחס עם כמות קרר

המתאימה בדיוק להספק המדחס באותו רגע.
בדרך כלל האינוורטרים פועלים בין 30% ל 130% והקרר שחוזר למדחס מגיע במה שנקרא בלשון המקצועית גז שחון שהוא גז קר במצב לא נוזלי שגז נוזלי פוגע במדחס.
יש גם אינוורטרים משוכללים יותר שעובדים בין 15% ל 130%.
לחדרי שינה לגילאים שמעל 45 אני ממליץ על אינוורטרים מאחר ולנשים (תסלחו לי בנות המין היפה) שסובלות מתופעת גלי החום מזגן רגיל ON-OFF מאד מפריע.

FMF83

Member
אם הבנתי נכון - לסלון אין הצדקה לרכוש אינוונטר

אם צריכת החשמל דומה עד זהה.
דברתי עם טכנאי מקררים והוא המליץ להתרחק מסמסונג עקב איכות בניה ירודה בשנים האחרונות, פלסטיקה עדינה שנוטה להישבר אחרי תקופה קצרה.
האם במזגנים, המצב דומה?
כנראה שההחלטה הנבונה ומושכלת תהיה ללכת על בטוח ולבחור בתדיראן או שאני טועה?
לפני שנתיים קניתי קורולה חדשה ואני מתחרט עד היום שלא הוספתי עוד 7k בכדי לרכוש מאזדה.
(את הרכב אוכל להחליף רק בעוד שנתיים).

יוסיזיו

New member
במזגנים אין להם שום בעיה .גם אצלי

התקנתי סמסונג . אכן לסלון אין כדאיות לאינוורטר.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בהמלצת יוסי, התקנתי אצלי סמסונג אינוורטר. טוב. רק 3 שבועות,
אבל עושה יופי של עבודה.

למעלה