שאלה ליוסי זיו

GoldenEyes

Well-known member
שאלה ליוסי זיו

היי יוסי,
באחד החדרים יש לי מזגן אלקטרה 1.5 כ"ס , בן 10 שנים , החליט להפסיק לחמם. מתחיל לחמם ואחרי זה סתם מרעיש ולא עושה כלום.
לא יודע אם כדאי בכלל להתעסק איתו
על איזה מזגן עילי תמליץ לחדר שינה סטנדרטי קומה ראשונה על עמודים במישור החוף , לחדר יש קיר חיצוני לכוון צפון ושאר הקירות משותפים עם חדרים אחרים בבית.
תודה על עזרתך

יוסיזיו

New member
הסימנים שאתה מתאר מראים על מאורר

חיצוני לא תקין . מצד שני לגבי מזגן חדש לתדיראן ולאלקטרה דגמים טובים בהחלט אבל לא אלו הזולים שבהם . בתדיראן אלו דגמי האלפא והאלפא אקספרט, באלקטרה דגמי הקלאסיק והפלטינום. באופן גורף המחיר מצביע על טיב ואיכות . אין צורך לקחת דגמי אי וורטר לחדרי שינה רגילים. אבל כשהדיירים עוברים את גיל ה 40 ומעלה כאן יש כדאיות לדגמי האינוורטר מבחינת התנהגות גוף האדם מול שינויי הטמפרטורה והכוונה לתופעת גלי החום אצל נשים . ולדגמי אינוורטר כאן כדאים לו שהם אינוורטר מלא שאומר מדחס אינוורטר ושסתום אלקטרוני. מבחינת מחיר כאן סמסונג כדאים יותר ומעלינם הפוגיטסו הדייקין והמיצובישי . תדיראן ואלקטרה לא אוהבים נתונים אלו אבל מה לעשות אינוורטר לשמו חייב להכיל את 2 מרכיבים אלו .

ה ש מ ש

New member
כמי שקונה כל שנה בממוצע 2-3 מזגנים

אני יכול להעיד כי במזגנים עד 1.25 כוחות אין הבדל בין המזגנים בכל הפירמות. הכוונה למזגנים עיליים רגילים שאינם אינוורטר.
רכשתי בשנים האחרונות מזגנים של תדיראן אלקטרה פילוט פמילי סאגה טורנדו בכל אלה לא מצאתי הבדלי איכות.

נראה לי שזה יותר ענין של מזל וקורה שיש באיזה מזגן פגם בייצור אבל זה נקודתי.
לפני שנים היו גם מזגנים מעולים של מוצר מדבקה מרפי ריצרדס אבל הפסיקו ליבא.

יוסיזיו

New member
יש לך טעות עצומה,אמנם לפעמים חלק מהמזגנים מגיעים מאותו מפעל

אבל תלוי מה אתה מזמין.
אני לא מתעסק עם 2 -3 מזגנים בשנה אני מדבר על מאות ואני רק 50 שנים בענף הזה.
תגיע גם אתה לפעל בסין,יקבלו אותך יפה מאד וישאלו אותך מספר שאלות:
כמה מזגנים אתה מעונין לרכוש ואיזה הספקים
כמה אדוני מוכן לשלם למזגן (נניח 9000 ) 100 דולר? 110 דולר? 120 דולר ? וכך הלאה.
מה אדוני מבקש שהלוגו על המזגן יהיה?? ברור שתגיד השמש ועוד ציור של שמש יפה בחזית.
וזהו ,שים כסף ותקבל .
המפעל בסין לא יפסיד חצי יואן,הם מתומחרים יופי ומעדכנים יום יום עקב עליית מחירי הנחושת בעולם.
אז מה ההבדל? בפנים : מדחס סיני זול מאד,מדחס סיני טוב יותר,מדחס סיני טוב,מדחס קוראני,מדחס הודי,מדחס יפני וכו'.
כנ"ל מנועי מאורר,כרטיסים אלקטרוניים באיכות זבל מול כרטיסים סינים או יפנים.
סוללות המעבים והמאיידים בעובי דופן שונה ועובי עלי האלומיניום להחלפת החום ויש עם ציפוי ובלי ציפוי ויש סתם עם צבע בכאילו.
אז ככה,לאלקטרה קו יצור במידאה עם עובדים קבועים לקו ,לתדיראן ב גריי כשרק לפני שבוע פתחו את החוזה לכך שתדיראן תוכל לרכוש במפעלים אחרים וגם גריי תוכל למכור לחברות אחרות בישראל מה שהיה בלוק של תדיראן וגרמו לחברת אנרקור לסגור שעריה,טורנדו החלה להביא מזגנים גם מחברת אוקס שייצרה בעבר לאלקטרה לפני המעבר למידיאה ואותו מפעל אוקס מייצר גם לפמילי ולעוד כמה חברות בישראל כולל גם תחת השם אוקס עצמו שמשווק על ידי החברה שמייבאת את מזגני היוקרה של פוגיטסו.
אז בכללי מבחוץ הכל דומה אבל מבפנים שונה מאד מאד.

ה ש מ ש

New member
תודה על המידע

בכל אופן עם הנסיון שלי עם מזגנים מכל הפירמות שהוזכרו גם אצלך אני לא מצאתי הבדל לכן אני רוכש את הזול ביותר.
האחרון שקניתי לפני מספר חודשים היה פילוט בגלל מבצע שהיה בשופרסל וכבר לא קיים.
כל המזגנים שהתקנתי בשנים האחרונות עובדים בעומס ומחזיקים מעמד יפה.
האמור הינו רק לגבי מזגנים של עד 1.25 כוח שאינם אינוורטר.

למעלה