המלצה לרדיאטור לחדר ילדים ...

BenjiMan

New member
דירה בשכירות...אין מזגן בחדר...

לא בטוח שחימום של מזגן טוב לתינוק ...

השאלה אם יש רדיאטור מומלץ ...

mykal

New member
גם מזגן ניתן להעביר,

והעלות לא גדולה מאוד.
הרדיאטור מצריך מקום, ובטח לתקופת הקיץ, (כמעט לרוב השנה).

ronengeles

New member
חימום של מזגן בזמן השינה זה זוועה

ישנתי לילה אחד עם מזגן פתוח על חימום וקמתי מיובש כמו צימוק. לא עשיתי את זה שוב.
לא מומלץ בכלל, לא לתינוק ולא למבוגרים. סבבה בשביל לתת מכת חום ראשונית לחימום החדר, וזהו.
&nbsp
רדיאטור זה אופציה מעולה, בהנחה שהוא טוב.
בסדיר פחות יצא לי, אבל במילואים יצא לי לשבת בצפון בעמדת שמירה בגודל של תא שירותים כימיים עם רדיאטור בין הרגליים, ועדיין לקפוא מקור.
לכן עדיף להשקיע באחד טוב שבאמת מחמם ולא סתם זולל חשמל.

BenjiMan

New member
המלצה לרדיאטור לחדר ילדים ...

מחפשים רדיאטור איכותי לחדר ילדים שיחמם טוב.
תקציב בסביבות 400 שקלים.

עומר TT

New member
נכון, ניתן

אבל העלות היא כן כזו שצריך להתחשב בה.
אנחנו גרנו שש שנים בדירה בלי מזגן, סבלנו בקיץ ושילמנו ביוקר בחורף בגלל נושא עלויות ההתקנה. במבט לאחור, אם היינו יודעים שנגור שם כל כך הרבה זמן כנראה שהיה משתלם להתקין ולהסיר, אבל כשלא יודעים מתי יפנו אותך, לא כולם יכולים לעשות השקעה כזאת.
הדירה ההיא היא הסיבה שהיום אני סולד מבעלי בתים קמצנים, בין היתר כי הובטח לנו שיותקן שם מזגן שלא הותקן מעולם, אבל לא רק.

SicTransit

Active member
"זולל חשמל"

אני לא מבין הרבה ברדיאטורים, אבל לאן הולך אותו חשמל שנזלל אם לא ליצירת חום?

ronengeles

New member
גם הדלק באוטו נועד כדי להניע את הגלגלים

ולהביא אותך מנקודה A לנקודה B.
יש כאלה שמאוד חסכוניים, ויש כאלה שזוללים דלק.
&nbsp
במכשירי חשמל, אותו דבר.
יש כאלה שיעילים יותר, ויש כאלה שפחות.
אצלי, כשהרדיאטור צורך 1400W, זה מספיק כדי לחמם סלון.
יש אחרים, טובים פחות, שגם בצריכה של 2500W, יתקשו לחמם חדר שינה.
&nbsp
שניהם מפיקים חום, אבל היעילות שלהם שונה.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

SicTransit

Active member
"היעילות שלהם שונה"

במכונית שהבאת לדוגמא חוסר היעילות מתבטא בכך שחלק מהאנרגיה הכימית בדלק הופך ל... חום (טוב, חלק קטן גם לגלי קול שהם לא "חום" במובן שמעניין אותנו).
&nbsp
כאשר מכשיר נועד להפוך אנרגיה חשמלית לחום קשה לו מאד להיות "לא יעיל". אני חוזר ושואל, מה לדעתך קורה לחשמל במכשיר "לא יעיל" כזה?
&nbsp
&nbsp

ronengeles

New member
נכון ולא נכון

יש הרבה דרכים להפוך מכונית ליעילה יותר מבחינת צריכת דלק.
שינוי במנוע זאת דרך אחת, אבל לא היחידה.
אפשר להפוך את הרכב לקל יותר, יותר אווירודינמי ( פחות התנגדות רוח), לשים צמיגים עם התנגדות גלגול נמוכה יותר, ואני מניח שיש עוד דרכים.
&nbsp
אם יש רדיאטור שיודע לפזר את החום בצורה טובה ויעילה יותר, החדר מתחמם מהר יותר, ולכן צריכת החשמל נמוכה יותר.
גם כשהמוצר "טיפש", יכולה להיות הרבה חוכמה בעיצוב ובתכנון שלו, וזה נכון להרבה מוצרים.
&nbsp

SicTransit

Active member
שיהיה

אתה ממשיך לדבר על יעילות במקום בו היא מושג חסר משמעות.
&nbsp
אני לא מבין מספיק ברדיאטורים כדי לקבוע בפסקנות שאין ביניהם שום הבדל, אבל מבחינת החימום הכללי של החדר שני רדיאטורים באותו הספק מייצרים אותה כמות חום. הפיזור ממילא משתנה בהתאם למיקום הרדיאטור (אגב, אם רוצים להשפיע על כיוון הקרינה אפשר לשים נייר אלומיניום בין הרדיאטור לקיר הסמוך. זה גורם לכך שפחות אנרגיה הולכת לחימום הקיר) ובכל מקרה רדיאטור מיועד לחמם את האויר בחדר כולו.
&nbsp

ronengeles

New member
אתה ממשיך לא להבין ולהתווכח סתם

מעשית יש רדיאטורים שמחממים יותר טוב וכאלה שפחות טוב עבור אותה צריכת חשמל.
יכולים להיות כל מיני הסברים להבדלים האלה, אבל במציאות הם בהחלט קיימים.
&nbsp
אני לא אמרתי שהרדיאטור הזה חסכוני בחשמל.
אמרתי שיש כאלה שמחממים לא טוב, ולכן הם סתם זוללים חשמל, בניגוד לכאלה שעדיין זוללים חשמל, אבל לפחות מחממים כמו שצריך.
&nbsp
הרדיאטור שהמלצתי עליו ספציפית, בנוי בצורה קצת שונה, ולכן הפיזור של האוויר בחדר נעשה בצורה מהירה יותר, מה שגורם לחדר להתחמם מהר יותר, מה שמאפשר לעבוד בעומצת חום נמוכה יותר ועדיין לקבל תוצאות טובות, מה שחוסך בחשמל לעומת רדיאטורים אחרים.

Nemesis001

New member
לא היה ולא נברא

לכל הרדיאטורים אותה יעילות בדיוק.
כל קילוואט של חשמל הופך לקילוואט של חום.
אם לדעתך יש רדיאטור של 1700 וואט שמחמם טוב יותר מרדיאטור של 2500 וואט יש לכך מספר הסברים אפשריים.

1. ההספק המוצהר על גבי אחד מהם לא נכון.
2. המבנה שלו לא אופטימלי, כך שהעברת החום מגופי החימום לצלעות ולאוויר לא מספיק מהירה. במצב כזה גופי החימום יעבדו בהספק נמוך יותר / בהפסקות כדי לא להשרף.

בכל מקרה, לא קיים מצב בו רדיאטור עבד שעה בהספק קבוע של 2500 וואט ולא הפיק 2500 וואט של חום.

ronengeles

New member
עוד אחד...

פעם 589, זה לא מה שאני אומר...
&nbsp
לא אמרתי שהוא מפיק יותר חום על אותה כמות אנרגיה.
אמרתי שהוא מפזר את החום בצורה יעילה יותר, ולכן שימוש בהספק נמוך יותר מחמם חדר באותה יעילות כמו רדיאטור שבנוי אחרת אבל עובד בהספק גבוה יותר.

SicTransit

Active member
אולי אתה יכול להסביר

מה זה "מפזר את החום בצורה יעילה יותר" לטובת אנשים כמוני שלא מבינים אבל לא רוצים להתווכח סתם?

ronengeles

New member
כן

מהרדיאטור יוצא משב של רוח חמה שעולה כלפי מעלה, קצת כמו מפזר חום שפונה לתקרה.
מן הסתם זה לא חזק כמו מפזר חום, אבל בהחלט מורגש (אם שמים מפית נייר מעל הרדיאוטור היא מתרוממת ומתחילה להתעופף).
בניגוד לרדיאטורים שרק מחממים את האוויר סביבם, הוא יוצר תנועה של אוויר.

SicTransit

Active member
תודה

אויר שמתחמם עולה למעלה מטבעו (וזה דווקא חבל כי מי רוצה לחמם דווקא את האויר שנמצא ליד התקרה?). נראה שברדיאטור הזה יש פתחים בחלק העליון המרכזי כך שחלק גדול מהאויר החם עובד דרכם ולכן הוא מורגש. זה אולי יתרון אם רוצים למשל ליבש משהו או לחמם רגעית את הידיים, אבל מבחינת חימום החדר זה לא משנה. מכל מקום, עכשיו אני מבין על מה דיברת ומבחינתי הנושא סגור.

Nemesis001

New member
זה לא בדיוק מה שאמרת

אמרת שיש כאלה בעלי הספק גבוה יותר שהם פחות יעילים וצורכים הרבה חשמל סתם.

זה לא יכול להיות. גם אם נניח ויש רדיאטור שמתוכנן זוועה וכולא את כל האוויר החם מסביבו אז גופי החימום פשוט יפסיקו לעבוד או שהוא ישרף.

רדיאטור שמחמם פחות את החדר צורך פחות חשמל, וממש לא משנה איזה הספק רשום עליו.

רוני1955

Active member
נצילות חשמלית

אמצעי החימום שעובדים על חשמל, מתחלקים ל3 קבוצות מבחינת נצילות. הראשונה, תנורים שמפיצים חום וגם אור (למשל תנורי ספירלה). היעילות שלהם מבחינת חימום קרובה ל 100%. השניה, גופי חימום שרק מחממים ללא הקרנת אור (למשל רדיאטורים). הנצילות שלהם היא 100%. זה אומר שכל החשמל הופך לחום. מה שמשתנה בין רדיאטור כזה או אחר זה המבנה. כל הרדיאטורים בעלי אותו הספק חשמלי נותנים אותה כמות חום. הקבוצה השלישית היא משאבות חום (למשל מזגן). שם הנצילות עשויה להגיע ל 400%.

למעלה