אוהבים לקנות בלוני הליום?? עכשיו תשלמו כפליים.המחיר קפץ

יוסיזיו

New member
אוהבים לקנות בלוני הליום?? עכשיו תשלמו כפליים.המחיר קפץ

בפראות.
היום נסעתי להחליף מיכלי חמצן וחנקן לצרכי עבודה ומופתע לשלם 30% יותר.
שואל למה ומדוע ומראים לי את הודעת המפעל על ההעלאת המחיר ואומר לי הבחור תגיד תודה,את ההליום ועוד תערובות גזים אחרים העלו ב 70% !!!!!.
נראה לי משהו לא תקין,קפיצת המחיר הזו תביא להעלאת מחירי מוצרים רבים בתעשיה ובמיוחד בתעשית המזון כי המוצרים המצוננים נארזים בתערובת גזים המחזיקים את המזון טוב יותר ומונעים חימצונו .
אגב יש רק 2 מפעלים בארץ לגזים.
הלו כחלון היכן אתה???.

עומר TT

New member
כמות ההליום הזמינה בכדור הארץ הולכת וקטנה

יש מקומות שכבר מדברים על איסור השימוש בו לבלונים. בינתיים הקושי הגובר לספק אותו גורם לעליית מחירים.
&nbsp
חנקן וחמצן לעומת זאת פשוט מפרידים מהאויר, מכונה להפרדת חנקן במקום אפילו לא עולה כל כך הרבה, לא יודע להסביר לך למה המחיר של זה עלה.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה בדיוק מה שחשבתי... ונחיה גם בלי בלוני הליום, לא נורא

ימצאו פתרונות אחרים, בזבזניים פחות, יש לקוות.

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא פרט משני ולכן זה לא באמת פתרון...

יוסיזיו

New member
הבלונים זה הנקודה הזניחה .הבעיה

הרצינית היא תערובות הגזים לתעשיה שם ההתיקרות הלא סבירה הזו תשפיע ישירות על היצרנים ותגרום להעלאת מחירים ואז אוסם לא תהיה לבד . מדובר לרוחב כל מוצרי המזון . אין פיקוח על המחירים של יצרנים אלו ? יש קרטל כנראה מאחר ואין הרבה יצרנים .

עומר TT

New member
"תערובות גזים" זה מונח רחב

שאני מניח שאתה מבין בו יותר ממני, אבל גם ההתייקרות כנראה דיפרנציאלית בין תערובת אחת לשניה בתלות במרכיבים וביחסיהם, וכמו כן המפעלים הגדולים לא קונים באותם מחירים כמו העסקים הקטנים יותר ויתכן שלא יספגו התייקרות כלל בתלות בכוחם בשוק ובאפשרויות הייבוא והייצור העצמי העומדות בפניהם.

יוסיזיו

New member
ההודעה שראיתי הינה הודעה למפעלים/מוסדות /מפיצים אזוריים !!!!

ולא ללקוחות פרטיים שהעלאות המחיר הם באותו שעור אם לדוגמה שילמתי 90 ש"ח למיכל חמצן או חנקן היום 120 ש"ח.
תערובות הגזים יקרות הרבה יותר מאחר ולכל מפעל דרישה אחרת לאחוזים שונים של סוגי הגזים בתערובת וההתייקרות של 70% הינה לגבי המחיר ששילמו קודם לכן.
כמו כן מפעלים רבים בתעשיית המתק"ש משתמשים בהליום לצרכי יצור אז מה יקרה להם עם חוזים שהם חתומים לטווח ארוך והרוב לחו"ל ובאיזור שלי יש הרבה מאד מפעלים כאלו כמו ישקר לענפיו השונים או אגמו ורגוס ואותם שמות הוזכרו על ידי אותו מפיץ ויש וכמוהם עוד ,הם יספגו את העלאה עד לאפשרות ראשונה לשינוי ואז יאמרו להם בחו"ל מצטערים אתם יקרים נרכוש בהודו והשלב הבא יהיו פיטורי עובדים אז כמו כל דבר בארץ הזו !! אומרים יהיה בסדר.

עומר TT

New member
אתה חושב שלישקר אין חוזה ארוך טווח מול ספקי הגזים שלה?

ושוב, הליום מתייקר בכל העולם ככה שישקר לא לבד בעניין הזה, סנדוויק וקורלוי סובלים מאותה התייקרות, כמו גם מגוון יצרני ציוד מדעי ורפואי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יוסי... בקרוב תהיינה בחירות. ואני כמעט משוכנע, שלאחריהן
תופתע מהגזירות הכלכליות שתבאנה די במהרה. לא משנה מי ייבחר. מה שחשוב,
זה שיגיע שר אוצר, ששוב יתהה, 'להיכן נעלם כל הכסף'.
כפי שאתה יודע, מחירי החשמל לא ירדו בעקבות המעבר לשימוש בגז טבעי, ואם חומרי
גלם לתעשייה יתייקרו, זו תהיה רק התחלת המפולת.
לדעתי, היה נכון לקבוע את יום הבחירות דווקא ב-31 למרץ, ואז, כשהתוצאות תפורסמנה ב-01.04.... עמישראל יאמין שזהו רק בלוף.

גליגלי6

New member
לא כנראה. יש קרטל כמעט בכל

קבוצת חברות..גז, מזון ועוד הרבה. הכלכלן פרופ' ירון זליכה רוצה להלחם בקרטלים הללו בהתנדבות אך הגב' זינגר הצליחה לטרפד אותו כמו בכל לוחם שחיתות..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כתבתי לך כבר, שבאזור מגוריי (וסביר שבעוד אזורים בארץ), קיימת
תחרות גם בתחום זה. אצלנו ניתן להשיג בלון גז במחירים שנכעים בין 130-140 ש"ח לבלון 12 ק"ג.
ונכון: דרך החברות ה,גדולות" זה עולה "קצת" יותר.

SicTransit

Active member
זה מצב זמני

או-טו-טו יתחילו לייצר כורי היתוך שתוצר ה"שריפה" שלהם הוא הליום.
&nbsp

למעלה