שאלה עקרונית:האם זה קנס הגיוני לדעתכם ,כאשר ,,

SicTransit

Active member
אין כזה דבר "אין כזה דבר"

אם היה שם תמרור חוקי אין לשרון עלמה להתלונן. אם תשובה העיריה היתה באמת שעליה להאיר את המקום בפנס אני חושב שהיא היתה זוכה במשפט. מכל מקום, חלב שנשפך, מים מתחת לגשר, אני את שלי אמרתי.

shron17

New member
תודה לכולכם ! (זה לא תמרור אלא סימון שלא רואים בלילה.)

לדברי אגף התנועה,הם סימנו משהו על הכביש הסמוך למדרכה, ובלילה חשוך ויש להאיר בפנס ,(לאלה הבאים לחנות שם,כי זה לא כיתוב הבולט לעין.)
בכול אופן : שימו לב הנהגים ,בעת הגיעכם לחנות בצמוד למדרכה אשר אינה מוכרת לכם- ותמנעו מעצמכם חניה בתשלום יקר.
ותודה לכול המשיבים.

shron17

New member
שאלה עקרונית:האם זה קנס הגיוני לדעתכם ,כאשר ,,

אתה חונה בצמוד למדרכה שליד דירתך ,
כשהגעת מעיר אחרת ,(במטרה לערוך חוזה מכירה לדירה זו עם עו"ד ועם הקונה,)ואתה חונה ליד דירתך במשך שעה אחת בלבד,
משעה תשע בערב, וחוטף דו"ח חניה בעשר בלילה ,.
זוהי חנייה רגילה שבצד הרחוב הראשי ליד המדרכה ,אשר בה חונים עוד רכבים של דיירי-הבניין..
בשעה תשע ב ערב כבר חושך ולא רואים שום סימון בלילה,
ובדו"ח רשום :"חנית בחניה שסוומנה לאחרונה ושייכת לרכב אחר."
אבל בחושך לא רואים שום סימון,ובעירייה טוענים שלפני שאתה חונה, עליך להאיר את המקום בפנס ולבדוק אם אין סימון במקום החנייה .
הגעתי מעיר אחרת ולא ראיתי שום סימון ליד הדירה בשעת החשיכה.
כמובן שהקנס שולם ,אבל השאלה אם זה הגיוני במקום שהיה חשוך,
לרשום דו"ח בשעת הלילה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא נעים אבל הגיוני

אם זו דירתך אתה אמור לדעת את הסדרי החניה לידה
ויש להניח שהפקח לא הגיע למקום במקרה, וגם אם היה מגיע במקרה כנראה שלא היה יכול לדעת שתפסת למישהו את המקום - ישנה סבירות גדולה שמי שתפסת את החניה שלו התקשר והזמין פקח או שוטר, ויש גם להניח שאם הוצמדו מקומות חניה לדירות - גם לדירתך הוצמד מקום חניה, ונשאלת השאלה מדוע לא חנית בו.

shron17

New member
זו דירה שהייתה להשכרה,

והדיירים שגרים בה החליטו לרכוש את הדירה .(הביאו עו"ד באותו ערב להכנת חוזה המכירה.)
מקום מגוריי איננו שם ,אלא באזור אחר כשעה נסיעה משם,כך שסימון חדש בחנייה לצד המדרכה לא היה מוכר לי,וחניתי בתום לב ליד המדרכה שקרובה הדירה.
חשוך שם בלילה כך שלא ניתן להבחין בשום סימון.)

רוני1955

Active member
ברצינות?

אם חושך, ולא רואים, תדליק את אורות הדרך של הרכב. ראית שיש חניה, ראית רכבים ולא פגעת בהם, ראית את המדרכה ונצמדת אליה.

shron17

New member
הגעתי לשם בשעות האור,לפני חודש ,ולא היה סימון .

אז למה בתשע בלילה כאשר חשוך ,היה עליי לחפש אם ישנו שם סימון.
&nbsp

shron17

New member
לא ,כי מגוריי הם באזור אחר,ולא צילמתי את החנייה הזו באור.

בגדול,העניין הסתיים ברגע ששולם הקנס בסך -.300 ש"ח--בעבור שעה אחת של חנייה.
למרות שהקנס היה מיותר למי שלא מתגורר שם, ושלא ידע שלאחרונה ישנו סימון שם.
לאחר הבהרת הנושא עם אגף התנועה היה עליהם להתחשב בנסיבות ,אך זה לא קרה.
רק אמרו לי שמעכשיו יש לקחת פנס בערב,ולהאיר את המקום רגע לפני שחונים.
&nbsp

Lhuna1

New member
החוקים ותקנות התעבורה והחניה

ובוודאי האיסור לתפוס מקום חניה ששייך לאדם אחר -
חלים גם בלילה,
גם על מי שלא מתגורר במקום,
גם על מי שלא מעודכן בשינויים בסימון מאז שהיה באותו מקום בפעם האחרונה (האם לדעתך מישהו היה צריך להתקשר לעדכן אותך על הסימון כדי שתשים לב אם אתה מגיע לשם שוב? וגם את כל מי שחנה שם אי פעם או רק אותך?)
&nbsp
יש סימוני חניות שחלים עד שעות מסוימות בערב ואינם תקפים בלילה.
סימון חניה פרטית של רכב מסויים היא לרוב לא אחת מהן.
&nbsp

Lhuna1

New member
צר לי, אך כל סיפור הנסיבות לא רלוונטי

מה המטרה שהגעת, מאיפה באת, את מי פגשת ומה עשית איתו... כל זה לא קשור.
חנית במקום חניה של מישהו אחר. הוא הגיע הביתה ב-22:00 בלילה והחניה שלו תפוסה!
החניה שלו שהוא שילם עליה.
בגללך הוא צריך עכשיו ב-22:00 בלילה להתחיל לחפש חניה ולהתרחק מהבית שלו.
בתור מי שזה קרה לה - זה מסוג הדברים היותר מרתיחים שיכולים לקרות.
תגידי תודה שקיבלת קנס.
יש אנשים שהיו מדביקים לך על השמשה מדבקה שקשה להוריד ויש אנשים שהיו מפנצ'רים לך או שורטים לך את האוטו. כמובן כל הדברים האלו לא חוקיים, אבל את לא מבינה כמה מה שעשית מכעיס.
את גם לא יודעת כמה זה פגע בו ומה הנסיבות שלו (אולי היה צריך להגיע הביתה דחוף ובגללך התעכב).
&nbsp
אז אני מבינה שעשית "בתום לב" ולא ראית, אבל זה לא תירוץ. איפה שחונים חובה להסתכל אם יש סימון ומהו. תמיד. נקודה.
&nbsp
נ.ב. לכל אחד יש היום פנס בטלפון הסלולרי, זה בא מובנה עם הטלפון. בואי לא נעשה סיפור מהדרישה "לקחת פנס".
&nbsp
&nbsp

סתם מבקרת

Active member
לא יודעת אם הגיוני אבל לגמרי מוזר. לא ידוע לי שהרשויות

מתערבות בענייני חניה פרטית ואפילו לא כשרכב חוסם אותך או את החניה הפרטית שלך.
הם מתערבים רק כשמדובר בחנית נכה או במקום אסור לחניה.
כנראה שלמי שהחניה הזו שייכת יש קשרים טובים במקומות המתאימים

trilliane

Well-known member
מנהל
לצערי כן, אפשר להזמין פקחים והם נותנים דוחות...

אני הולכת לחוג בשכונה שיש בה מצוקת חניה ולמקום יש כמה חנויות פרטיות משלו, אך הן לא מספיקות לכולם. מקובל שמי שמגיעים קודם נכנסים לחניה ואחרים חוסמים אותם במקביל למדרכה (כאילו זו חניה רגילה ברחוב). זה לא מפריע לאף אחד, כי הנחסמים והחוסמים נמצאים בפנים באותה פעילות ויוצאים ממנה יחד באותה השעה. עם זאת לאחרונה שכנים החלו להזמין פקחים והם מבקשים מאנשים להזיז את הרכב או רושמים להם דוחות... לא ברור למה, אולי מנקמנות (אלה לא חניות של השכנים ואיש לא חוסם אותם/מפריע להם).

jen711

New member
אני לא מבינה איך חושך הוא תירוץ

אתה לא מדליק אורות ברכב?
בלילה אתה לא שם לב לאן אתה נוסע ואיפה אתה חונה?
ואם הייתה חניית נכים, גם לא היית שם לב כי "חשוך"?

SicTransit

Active member
הגיוני?

קודם כל, אם כבר שילמת את הקנס זה אבוד. מרגיז, אבל זה חלק מהחיים.
&nbsp
לעצם השאלה, בניגוד לרוב המשיבים, לדעתי אם הסימון היה כזה שלא ניתן לראותו בשעות החשכה, כלומר גם פנסי המכונית לא האירו אותו בצורה ברורה, היית יכולה ללכת למשפט ולצאת זכאית. חובת הרשויות לדאוג לכך שהתמרורים יהיו גלויים ונראים, ואי אפשר לדרוש מהאזרח להצטייד בפנס וזכוכית מגדלת כאילו הוא שרלוק הולמס בכל פעם שהוא רוצה לחנות.
&nbsp
אגב, לאותו אחד ששאל בסרקאזם לגבי תמרור "אין כניסה" אני מכיר מישהו שזה כמעט בדיוק[(*) מה שקרה לו. התמרור היה מוסתר ברובו ע"י צמחיה שלא נגזמה בזמן והדו"ח בוטל בעקבות ערעור אלא שבמקרה שלו היה לו קל יחסית להוכיח את הטענה שלו ע"י צילום (זה לא הגיע למשפט, המשטרה קיבלה את טענתו וביטלה את הדו"ח. אגב, השוטר שכתב את הדו"ח *סרב* ללכת ולהסתכל על התמרור עם הנהג).
- - - - - - - -
(*) "כמעט" כי הוא לא ראה את התמרור שאומר שזאת כניסה לרח' חד סטרי, ויצא מהרחוב מאותה דרך בה הוא נכנס אליו, כלומר בניגוד לכיוון התנועה המותר.

Lhuna1

New member
אני מאוד מפקפקת שבאמת לא ניתן היה לראות את הסימון

רוב הסיכויים שזו היתממות.
גם בתשע בערב החושך ברחובות העיר רחוק מאוד מלהיות מוחלט שלא רואים, וכל סימון סטנדרטי ניתן לראות בלי הארה נוספת מיוחדת.
כמו שנכתב פה, היא/הוא ראתה את שאר המכוניות, את המדרכה עצמה, היא הצליחה איכשהו ללכת בלי פנס מהחניה לדירה בחזרה בלי להתקל בעמודים...
אז בואו...
&nbsp
אם היא תביא צילום של הסימון בשעות הערב ותוכיח שהיה קשה לראותו אז אני מסכימה איתך, אבל רוב הסיכויים שזו היתה עצימת עין מכוונת.
&nbsp

SicTransit

Active member
היא כתבה את זה אלינו, לא לעירייה

כך שאני לא רואה מה האינטרס שלה לשקר לנו, ולכן אני נוטה להאמין לדבריה. אם זאת היתה "עצימת עין מכוונת" קשה לי להבין למה היא שיתפה אותנו במה שקרה. הכל בשביל לקבל קצת אמפתיה מעוגיפלצת
? מכל מקום, סייגתי את הודעתי ב"... אם הסימון היה כזה שלא ניתן לראותו בשעות החשכה" וברור שאם זה לא המצב אין שום דילמה.

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, לידיעתך להבא, יש בתפוז פורום דיני תעבורה בדיוק לנושא זה

למעלה