מקרר סמסונג משמיע קולות נפץ אדירים

טל2רו

New member
מקרר סמסונג משמיע קולות נפץ אדירים

שלום, מקרר סמסונג 749 ליטר, בן 4 שנים, משמיע כל כמה זמן קולות נפץ אדירים. הקולות התחילו בסמוך להתחלת השימוש במקרר אך לאחרונה מאוד התגברו. בזמנו בדקנו מול היבואן/שירות והוסבר לנו שמדובר בפעולה תקינהכלשהי הקשורה לתפעול ולגז הקירור.אבל, כאמור, העסק מחמיר. נודה על מידע בנושא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. תלוי איזה רעש ובאיזו עצמה כמובן. לרוע המזל, אינך יכול
"להעביר" זאת לכאן...
ב. חבל שלא פעלת בתקופת האחריות. נראה שכעת זה קצת מאוחר ובכל מקרה, זה כנראה גם "יעלה לך".
ג. היה לי בעבר מקרר שהשמיע נקישות כאלה ואחרות מדי פעם. זה נבע כנראה מהתרחבות והתכווצות של המתכות בעת שינויי הטמפרטורה (כמו במהלך הפשרה וכיו"ב). לי זה לא ממש הפריע, אבל היו זמנים שזה נשמע היטב, בעיקר בלילה...
אז... מכיוון שאיני יודע בדיוק על מה אתה מדבר, כדאי שתבדוק את הנושא עם איש תחזוקה של מקררים, קודם כל בשיחה טלפונית שאינה מחייבת, ואז, תחשוב כיצד תתקדם עם זה. כולי תקווה, שיהיה כאן מישהו שיוכל לתת לך מענה קצת יותר "מוצלח" למרות הכל...

טל2רו

New member
תודה למשה 53 ולברזילי

תודה.
ברור לי שהאחריות פגה.
רציתי לקבל כאן מידע אובייקטיבי שיסייע לי להחליט אם מדובר בתופעה העלולה להחמיר עד כדי גרימת נזק למקרר וצורך בטיפול.
פניתי על מנת לא להסתמך על דברי היבואן והשירות שלו.
קולות הנפץ הם קולות נפץ ממש עזים ולא נקישות.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נסה לפנות למועצה לצרכנות

הם טיפלו בתלונה דומה לפני 3 שנים, אז נאמר ע"י היבואן שזו תקלה ספציפית למקרר אחר, כלומר בהחלט יכול להיות שזה פגם שהיה ידוע בזמן המכירה ולא נמסר לך - כך שיש חשש להטעיה במכירה
http://www.consumers.org.il/forum/show.asp?fid={DF15E7BD-B841-48DE-B6BD-E3E6A3E8912C}&tid=0&id=9730

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בנוסף - במקררי סמסונג יש תופעת רעשים

כתוצאה מקרח שמצטבר על המאוורר

mom at work

New member
סיפור (אולי) דומה

במקרר שלי (LG) יש מערכת ליצירת קרח שאחת למספר שעות מוציאה קוביות קרח למיכל מיוחד. מעט לאחר הקניה, שמנו לב שאחת לכמה שעות המקרר משמיע קולות מוזרים למשך מספר שניות. כאשר הגיעה הטכנאי לחבר את המקרר למים (כדי שמערכת הקרח תוכל לפעול), התברר שבגלל שהמערכת פעלה "על ריק" (ללא מים) משהו שם קפא, ובכל פעם שהמערכת ניסתה להוציא קרח היא השמיעה את הקולות האלו. לאחר החיבור + הפשרת החלק הקפוא הבעייה נפתרה.

למעלה