בדיקת גז תקופתית. נקבעה לאמא שלי בדיקה כזו וכמובן

סתם מבקרת

Active member
בדיקת גז תקופתית. נקבעה לאמא שלי בדיקה כזו וכמובן

שהבנתי שאני צריכה להיות שם כי מהיכרותי עם הטכנאים והבדיקות אין מצב שלא ימצא משהו פגום.
בשנים עברו כבר היתה צריכה להחליף כיריים מכל מיני סיבות. הפעם בכלל לא נבדקו הכיריים.
הצינור הוחלף, נבדק לחץ הגז מהשעון לברז ונמצא שהכל תקין ואין דליפה. אלא מה? הברז, זה שמעולם לא נגעו בו, אף פעם לא נמצאה בו בעיה ואף פעם לא הוזז ממקומו נמצא לפתע לא תקין ובמיקום מסוכן.
איך יכול להיות שלפני 5, 10, 15 שנים הכל היה בסדר ופתאום המיקום בעייתי? מה עושים עם זה? באמת צריך להחליף ולהזיז?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הבעיה ידועה

ברז מאחור הם רוצים להזיז קדימה בטענת "חוסר נגישות" - יש להראות להם שהגישה לברז קלה ולטעון שלא רוצים קרוב כי מסתובבים לעיתים ילדים בבית וזה לא בטיחותי.
לומר לטכנאי שמאז הביקורת האחרונה התקן לא השתנה - ובמידה ולא יעזור לדרוש לשוחח עם קצין הבטיחות של החברה

סתם מבקרת

Active member
המצחיק, אולי דווקא עצוב, הוא שבמשך כל השנים שאמא שלי הרבתה

לבשל לא היתה לבודקים כל בעיה ודווקא עכשיו, שהיא בקושי מבשלת ומשתמשת בכיריים, פתאום הברז לא במקום תקין.
לדעתי הברז הותקן שם אי שם בשלהי שנות ה60, כשהבניין נבנה, ומעולם לא הפריע לאף אחד ולא זז ממקומו.
כנראה שהפתרון הוא, כמו שהצעת, לדרוש לשוחח עם קצין הבטיחות של החברה.
המעצבן הוא שהיום הם לא נותנים שום נייר ביד. הטכנאי אמר שמהחברה יתקשרו אלי, אז אמתין שיתקשרו ואערב גם את בעלי הדירה שיפעלו גם הם בעניין.
אגב, מדובר בחברת פזגז אבל הבעיה מוכרת לי גם מחברת סופרגז שבכל פעם שעורכים בדיקה בביתנו, חושבים שצריך לשנע את הברז (כמו שציינת, מאחור קדימה ושוב אחורה וחוזר חלילה).
תודה על תשובתך.

SicTransit

Active member
הבדיקה "חינם"

מאחר והבדיקה נכפתה על חברות הגז ע"י הרגולטור, הן מנסות לממן אותה ע"י מציאת כל מיני פגמים לכאורה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הבדיקה אינה חינם

מחירה נכלל בתשלום הקבוע שמשלמים המשתמשים במרכזיות גז או בגז מרכזי ומשוקלל במחיר הבלון של המשתמשים בבלוני גז פרטיים

SicTransit

Active member
"חינם" במשמעות שאתה לא משלם עליה ישירות

אין לי ספק שהמחיר שלה מושת על הצרכן באופן זה או אחר, כאשר אחד האופנים האלה הוא תיקונים שהטכנאי קובע שעליך לעשות.

יש עורך דין שמפרסם :

רשלנות רפואית . תשלום אחוז מסכום הפיצוי. ואז ..........
אחירי שהוא עובר על החומר הרפואי . הוא אומר ללקוח .
יש סיגי בטו שניזכה אבל .. צריכים חוות דעת של מומחים . פרופסור X ואנגולוקY
פנה למישרד זה XX . שזה בעצם המישרד שלו תחת שם אחר . ושם דורשים סכומים של 15-20 אלף ש"ח על חחותדעת רפואית . בסוף הוא לא מגישביגלל תביעה . אלה אומר חסר עוד פטק . חסר עוד מיסמך .
זה קרה לאישתי ז"ל שיכנע אותה שנקבל פיצוי של 100 אלף ש"ח . והיא שילמה

mykal

New member
והסיפור שלי--

גם אצלי היה איש בטיחות והחליט שהברז מאחור לא בטיחותי,
הוא דרש שאעביר אותו קדימה על הארון מטבח מבחוץ.
זה לא בא בחשבון מבחינתתי גם בגלל הכעור שבענין,
גם מפני שלא נראהלי בטיחותי על עץ, גם מפני שיש כאן נכדים צעירים
שככה קדימה זה בעיני עוד פחות בטיחותי.
דברנו עם הקצין של החברה--הוא הצדיק את הטכנאי.
לא רוצים לשוק בלוני גז של החברה, עד שנערוך שינוי.
אז לא--יש חברות פרטיות ואני מחליפה בלונים אצלם ויש לי גז.
מרגיז וטפשי.בעוד כמה שנים ידרשו להעביר לאחור. כי רק ככה זה יהיה בטיחותי.

הניסיון שלי שונה

בדיוק היה אצלנו טכנאי של חברת אמישרגז לפני כחודש, הבדיקה עברה בהצלחה ולא נדרש שום תשלום למרות שהיינו בהיכון... בבדיקה הקודמת לפני 5 שנים הטכנאי קבע שצריך להחליף את צינור הגומי, אבל ניתן היה לראות בבירור כשהצינור הוחלף שבקיפול היה סדק בצינור הישן. העלות הייתה משהו כמו 30 ש״ח (לא זוכר בדיוק, זה היה מזמן, אבל זה סדר הגודל).

סתם מבקרת

Active member
אם שילמת עבור צינור הגומי אז הנסיון לא משהו. את צינור הגומי

מחליפים חינם בכל בדיקה. כך נעשה בבדיקה הנוכחית וכך נעשה בבדיקות קודמות.

אדפיס ואשמור לפעם הבאה

אני מברכת על בדיקות הגז...

מגיע אלינו טכנאי אדיב כל 5 שנים,
מסביר מה הוא הולך לעשות.
פעם אחת החליף את צינור הגומי, ללא עלות.
פעם אחרת בדק לחץ וכו' ואמר שהכל תקין.
מהדברים שלך משתמע שהציוד אצל אמא שלך ישן,
וייתכן ונראה פחות בטיחותי. אולי הכיריים גרמו לדליפת גז
(ורכישת כיריים חדשים בודאי שלא מעשירה את חברת הגז),
והפעם נראה להם שהצמידות של ברז הגז מאחור מהווה סכנה בטיחותית.
מה כל כך שערורייתי בזה? אז הנהלים אולי השתנו, ואולי הפעם הטכנאי
היה ער לבטיחות.
אני לא חשה כל קונספירציה . הם פועלים על פי החוק (ודרך אגב - המחירים
של חברת הגז שלנו בהחלט סבירים).

סתם מבקרת

Active member
מה שערורייתי במיקום ברז שנמצא הפעם לא תקין אחרי שבבדיקות

קודמות נבדק והמיקום היה תקין? ולא! הנהלים לא השתנו לאחרונה.
את גם מברכת וגם כותבת "ואולי הפעם הטכנאי היה ער לבטיחות"? באמת? זה נשמע לך תקין, סביר, בטיחותי? לי זה נראה כסת"ח טוטאלי שאין מאחוריו שום נהלים, שום כללים, שום ידע ושום בטיחות.
לצערי, אני מלווה מזה מספר שנים חברים שבן משפחתם נפגע אנושות מפיצוץ גז אז אני מכירה את הנושא מקרוב. אין שום עניין בטיחותי ומניעתי בבדיקות התקופתיות הללו והן לא באמת מנעו אסונות, אם לשפוט לפי מספר המקרים שמתפרסמים חדשות לבקרים.

prizman

New member
אצלנו אסרו את השימוש בגז בבניין.

העליתי פעם תמונה של שלט האיסור.זה בהחלט נושא בעייתי.
בישראל הרגולציה לגבי שימוש בגז דווקא טובה לתפיסתי.
בתאילנד ממש לא. אז פשוט אוסרים על שימוש בגז בבנייני מגורים רבים.
לא כיף לשמוע את הסירנות של מכבי האש מעוד פיצוץ שנובע מדליפת גז.

שוב, את "מרימה את הקול"...

ולדעתי לא בצדק.
לי זה נראה שבודקים את בטחות הציוד, וחוששים מכך
שהברז נמצא במיקום הנוכחי. עדיין לא הבנתי מה לא תקין בכך.
מצער לשמוע שחווית אישית פגיעה מפיצוץ גז. לא ניתן לדעת מה מונעים
או לא בבדיקות, אבל כשאומרים לי שהצינור בלוי ומחליפים אותו - אני שמחה.
כשאומרים לי שבודקים את לחץ הגז, אני שמחה . ייתכן וניתן לעשות יותר.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מה שלא תקין בדרישה להעתיק את ברז הגז

ברזי הגז הותקנו בחלק האחורי של הארון לצורך בטיחותי - כדי שלא תהיה גישה לילדים,
התקן למיקום הברזים לא השתנה, ישנה דרישה להתקין את הברז "במקום נגיש" והשאלה מה זה "נגיש
כשהטכנאי שבודק תקינות מערכת הגז מסביר זאת למישהו שהוא חושב שיוכל לסחוט ממנו עבודה עבור טכנאי אחר (או עבורו בזמנו הפרטי) הוא לעיתים (כן, נתקלתי במקרים כאלה) אפילו טוען שלאחר כל שימוש בגז יש לסגור את הברז ולכן אם צריך לכרוע ברך, להתכופף ולשלוח יד לצורך הסגירה זה לא נחשב לנגיש.
המקומות שהוא רוצה להעביר את הברז כל כך נגישים שילד קטן יכול לראות בזה משחק ולתלוש אותו.
כלומר מה שהוא טוען כבטיחותי - מהווה למעשה סכנה - וכל זה כדי להוציא מהצרכן עוד קצת כסף.
ובנוסף - התקן למיקום הברז לא השתנה לפחות ב 25 שנים האחרונות - והביקורת נעשית כל 5 שנים - וכשבאים היום, או לפני 5, 10 ו 15 שנים בדרישה כזאת - היא באה מסיבות לא ענייניות.

למעלה