פטור ממע"מ בקניה רשת...החזירים בועטים

SicTransit

Active member
תשובות:

1. לא, אני חושב שיש הרבה סיבות לפער המחירים.
2. גביית מע"מ על יבוא אישי תגרום לחלק מהקניות שנעשות היום בחו"ל לעבור לארץ. אני לא רוצה לעסוק הניחושים לגבי ההיקף. כל מה שעשיתי הוא להצביע על מה שנראה לי לא הוגן.
3. בין פטור מלא ממע"מ עד סך של 75$ לבין חיוב מע"מ גם על פריטים בחצי שקל יש טווח די רחב של מחירים.
4. מעניין ש(כמעט) כל המגיבים חושבים שאני מציע לבטל את הפטור ממע"מ על יבוא אישי.

trilliane

Well-known member
מנהל
מע"מ על כל סכום אולי יגרום לי להזמין פחות מחו"ל, אבל

לא יגרום לי לקנות יותר בישראל, ודאי שלא בגדים.
&nbsp
גם לגבי תחפושות, אגב, כל התחפושות שהזמנתי מחו"ל בכלל לא נמכרות בישראל... הדבר היחיד שגיליתי שכן אלה אוזניים מחודדות שהזמנתי מסין בדולר וקצת ואז גיליתי שנמכרות בחנויות בישראל ב-₪20. זה לא מחיר גבוה ואולי הייתי קונה (לו ידעתי שיש בדיוק כאלה) אבל ברור שהפרש מחיר של כ-%400 לא קשור למע"מ.

בארה"ב זה הפוך

כאשר רוצים לעודד מישהו לקנות בתוך המדינה, נותנים לו פטור ממע"מ על קניה בתוך המדינה לא מוסיפים מע"מ על קנייה מחוץ למדינה. זה הרבה יותר הגיוני.
כך למשל מוצרי טואלטיקה, בגדים, נעליים יכולים להיות פטורים ממס קנייה בתוך מדינה אחת (לארה"ב יש 50 מדינות כאלה) ופריטים אחרים יכולים להיות פטורים ממס במדינה אחרת. כל מדינה ומה שמתאים לה.
וכמובן שיש מדינה אחת שאין בה תוספת מס בכלל . וכמובן שכל מדינה יכולה לקבוע מה שיעור המס. באף מדינה זה לא 17%.

trilliane

Well-known member
מנהל
1. נכון. 2. לא סביר (בעיקר בגלל 1). 3. שוב, לא רלוונטי.

4. זה לא באמת יגולגל לצרכנים ולכן זה לא משנה.
&nbsp
ברגע שזו לא הבעיה, כל ניסיון לגרור אותה לשם הוא פשוט סתם.
&nbsp
יש בהחלט מוצרים שראוי שהמדינה תוותר על מיסוי שלהם (בראש ובראשונה תרופות) אבל בגדול אלה יכולים להיות רק מוצרים מפוקחים (במידה כזאת או אחרת) כי אחרת ההנחה הזו נבלעת בדרך ולא באמת מגולגלת לצרכנים. אין שום סיבה להוריד מיסים על יצרני האופנה. אם הם רוצים להתחרות הם יכולים, יש להם יתרון בסיסי מובנה שהם כאן. אם למרות זאת הם לא משכילים לנצל אותו לטובתם, ההתנהלות שלהם שגויה.

puptits

New member
פטור ממע"מ בקניה רשת...החזירים בועטים

כל הבכיינים האלו, רשתות האופנה המובילות שמוכרות זבל ביוקר, כואב להם שאנחנו התעוררנו מזמן ומזמינים גם זבל'ה, אבל לפחות בזול...אסוס, נקסט ולא חסר עוד אתרים, שהפכו לחנויות הבית של הצרכנים.

מילא המחירים שלהם היו זולים, הייתי ממשיך לקנות אצלם
אבל האיכות שלהם כל כך התדרדרה שלא שווה לדרוך בקניונים (בעלי הקניונים הם החזירים הגדולים והאמיתיים).

אז הבכיינים מבקשים לקבל גם פטור ממע"מ עד 75$ או שיבטלו אותו לנו הצרכנים....

אני עקב מקרוב אחרי היללות והבכי והנהי שלהם בחודשים האחרונים.
אז הנה, עולים לבג"צ
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5180804,00.html#autoplay

prizman

New member
כדאי לבחון את הדברים

ייצור בגדים בישראל לא קיים כבר מזמן.
כן קיים למעשה אבל רק בכפרים ערביים.
רוב האופנה שלכאורה היא של רשתות ישראליות מיוצרת בכלל בירדן.
מעניין, לא?

SicTransit

Active member
לא הבנתי

2. אם יש כמה גורמים שמשפיעים על התוצאה, לא סביר בעינייך ששינוי באחד מהם ישפיע עליה? הייתי אומר להיפך: כמעט בטוח שתהיה השפעה כלשהי, אם כי קשה לשער את הגודל שלה.
&nbsp
4. מאחר וכך, כוחות השוק ידאגו לכך שזה יגולגל לצרכנים, לפחות בחלקו. הקונים מצביעים ברגליים - או יותר נכון באצבעות - ואם המצב האבסורדי גורם לחזירים הקפיטליסטיים לשקול הקמת מחסנים בקפריסין כדי לזכות באותו פטור ממע"מ, יש להם מוטיבציה להוזיל את המחיר בארץ במקום להכנס לאופרציה היקרה הזאת.

trilliane

Well-known member
מנהל
2. אני טוענת שזה לא גורם שמשפיע, ואם כן, באופן זניח לחלוטין

וזו לא רק טענה שלי ולא רק כאן.
&nbsp
4. זה לא מה שיעזור להם, כאמור, הם מחפשים את השקל מתחת לפנס במקום לחשב מסלול מחדש.

SicTransit

Active member
אולי

אבל לא צריך לנחש, אפשר פשוט לקרוא. איפה ראית שהצעתי את זה?

אתה לא מציע. אתה תומך

כשאתה ממשיך להמציא כל מיני תירוצים ללמה אני צריכה לשלם מע"מ על קניות בחו"ל. מה לא ברור פה?

SicTransit

Active member
ממציא כל מיני תירוצים

כשאת כותבת "אולי בגלל שזה מה שאתה מציע" את מדברת כביכול על עובדות. "...אתה ממשיך להמציא כל מיני תירוצים" הוא אינטרפרטציה.
&nbsp
אני אחסוך ממך את האינטרפטציה שלי לאינטרפרטציה שלך, ורק אעיר שבכל דיבייט היו מעיפים אותך מהבמה תחת מטר עגבניות רקובות.

trilliane

Well-known member
מנהל
רק חידוד: מס קנייה אינו מע"מ (אף שמבחינת הצרכן זה די דומה)

מע"מ מוטל על כל שלב בתהליך ולא רק על המכירה הסופית ללקוח הקצה.
אגב, יש יותר ממדינה אחת שלא גובה מיסי קנייה, וכמו כן לא משלמים אם קונים מעסק שנמצא מחוץ למדינה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. ובניגוד אלייך, אני לא מפריחה סתם טענות באוויר. בבקשה:

תוצאה ראשונה בגוגל:
Sales tax is collected by the retailer when the final sale in the supply chain is reached via a sale to the end consumer.
VAT (Value-Added Tax) is collected by all sellers in each stage of the supply chain.
https://tax.thomsonreuters.com/blog/onesource/sales-and-use-tax/difference-sales-tax-vat-2/
&nbsp
ולגבי מדינות בארה"ב שלא גובות מס בכלל, כאמור, יש יותר מאחת כזאת, בבקשה:
https://files.taxfoundation.org/20180212171639/LOST2018.png

trilliane

Well-known member
מנהל
כרגיל, את זורקת השמצות כלליות לאוויר במקום להסביר

למעלה