עמלת עסקה בחו"ל

gaya45

New member
עמלת עסקה בחו"ל

האם בכל עסקה שעושים בחו"ל -גם כשקונים אונליין למשל בעליאקספרס-האם זה נכון שחברת האשראי גובה עמלה על העסקה? האם יש הבדלים בין העמלה שגובות חברות שונות? מישהו יודע באיזה כרטיס העמלה הכי נמוכה?

blzvi

Active member
אתה לא רואנ עמלות ,הטריק הוא הפרשי שער חליפין

gaya45

New member
אם אני מבינה נכון

אז אין שורה נפרדת של עמלה,העמלה בא לידי ביטוי בשער החליפין וכדי להבין מה גובה העמלה אני צריכה לבדוק את ההפרש בין מה שגבו ממני לבין כמה הייתי משלמת רק לפי שער יציג?הבנתי נכון?

blzvi

Active member
המטבע הקובע בחברות האשראי הוא דולר אמריקאי

כל מט,ע אחר שתחייבי יעבור המרה כפולה
ובעצם הכל עובר המרה כפולה
אז הפתרון הוא יציאה מהארץ עם מטבע מזומן של ארץ היעד.
שער הקניה בארץ הוא למעשה המרה הזולה ביותר

nox120

New member
לא נכון

מטבעות שיש להם שער יציג מחושבים לפי שער יציג + עמלה קבועה (3% בלאומי קארד, 2.3% בישראכרט, 2.8% בכאל). רק אילו שאין להם שער יציג עוברים המרה כפולה.
&nbsp
בכרטיסי מועדונים מסוימים עמלת ההמרה נמוכה מהמחירון.
&nbsp
העמלה מופיעה במפורש (אם כי לא בשורה נפרדת) בדף החשבון החודשי, וגם באתרי האינטרנט של החברות.

prizman

New member
טעות.

יש מספר מטבעות בהם בין השאר רולר ארה"ב, יורו, פאונד ועוד
בהם העמלה קבועה וידועה עוד לפני הרכישה.
בבנק הישראלי שלי היא גם מופיעה בשורה נפרדת בדף החשבון.

טעות נוספת היא שיש שלל מטבעות שהבנקים בכלל לא מחזיקים
ולא נותר אלא להזמין אותם מחלפנים.
במקרים האלו זול יותר לבצעהמרה כפולה, דהיינו לרכוש דולרים/יורו
בישראל ולהמיר אותם במדינת היעד למטבע המקומי.

חבל סתם להטעות אנשים בגלל חוסר ידע.

blzvi

Active member
חוסר ידע שלי או שלך ?

איך בחור מתאילנד ילמד אותי את דרך פעולתן של חברות האשראי הישראליות .
רק היום יש כתבה על תביעה יצוגית כנגד ג'יימס ריצ'רדסון על ביצוע המרה כפולה של כל מי שלא משלם בדולר .
ראה ,מקוה שזה פתוח בתאילנד
וזה שהגיב מעליו ,קנית פעם מאמאזון בריטניה ? מטבע שיש לו שער יציג?
כמה המרות עברת בדרך?
אמאזון שואל אם אתה רוצה חיוב בדולרים או בפאונד ,זו המרה ראשונה .
אם בחרת פאונד אז חברת האשראי תמיר לדולר ואחר כך לשקל
אם בחרת דולר אז אמאזון עושה המרה אחת וחברת האשראי עוד המרה

G Gabi

Member
טעות שלך. חוסר ידע שלך.

blzvi , אין זה חדש שאתה טועה ומטעה תוך כדי שאתה כותב בפסקנות מוחלטת ללא כל סימוכין.
עזוב, אל תאמין לי. בדוק לבדך ב"כללי הבנקאות (שירות ללקוח) (עמלות), התשס"ח-2008"
גלול לתוספת ראשונה - חלק 6 כרטיס חיוב - סעיף 7.
"העמלה תחושב לפי השער היציג של סכום ההמרה במטבע המקורי שלפיו בוצעה העסקה; בהעדר שער יציג תחושב העמלה לפי סכום החיוב במטבע ההמרה של הסולק בין-לאומי".
קישור: https://www.boi.org.il/he/BankingSupervision/BankingLegislation/DocLib/159A.pdf

עדיין לא מספיק לך? אז, בא נמצא לך מקור נוסף.
מתוך הודעה לעיתונות שפרסם בנק ישראל ב-01/02/2015:
"עסקאות במט"ח ומשיכות בחו"ל - על מנת לפשט ולהקל על הלקוחות את ההשוואה בין העמלות הנגבות מהם בגין ביצוע עסקאות ומשיכות במטבע חוץ באמצעות כרטיסי חיוב, נקבעו כללים חדשים לאופן חישוב עמלות אלה. כך למשל, נקבע שההמרה תחושב לפי שער יציג ובגין המרה אחת בלבד ממטבע החוץ לשקל. מועד הכניסה לתוקף של התיקון – 01.04.2015."
קישור: http://www.boi.org.il/he/NewsAndPublications/PressReleases/Pages/01-02-2015-Fee.aspx

מה שכתבת בנוגע ל-Amazon, לא בהכרח נכון. אין לי שום עניין להיכנס לדיוקים ולהסביר מדוע.
לא יודע מה היה עם ג'יימס ריצ'רדסון וגם לא מעניין אותי אותי במיוחד. לא ברור מה הקשר של המקרה הזה לנושא הדיון הנסוב על חברות אשראי.

לשאלת פותחת הדיון -
1. חברות האשראי גובות עמלה. ישנם מועדני אשראי בהן יש הנחות שונות על העמלות על לכדי 100% הנחה ותשלום לפי שער יציג בלבד.
2. כמובן שיש הבדלים.
3. מהידוע לי, בארץ, "ישראכרט" הזולים ביותר במידה ולא משוייכים למועדן זה או אחר. לא קשה לבצע סקר שוק.
הערת אגב - אין הכרח שקניה דרך האינטרנט זהה ל"גיהוץ" בחו"ל, יש לבחון את ההסכם בין חברת האשראי ובין הלקוח.

בניגוד לדברי blzvi, כללי בנק ישראל ברורים מאוד. החיוב מבוצע לפי שער יציג (במידה וזה קיים) בתוספת העמלה.

trilliane

Well-known member
מנהל
* קטנה לשונית: אין בעברית (תקנית) פועל "נסוב".

זו טעות רווחת (גם בתקשורת), אבל מדובר בבניין נפעל ובשורש ס-ב-ב ואין שם וי"ו. הפועל בהווה הוא נָסָב ובעבר נָסַב (כמו נכתָב ונכתַב, ככה זה בנפעל, הווה ועבר נשמעים אותו דבר). למעשה זה דומה לפועל 'נמס' (שגם בו טועים, אבל אחרת...
).
http://hebrew-academy.org.il/topic/...ל-בגזרת-עו-ועי-ובגזרת-הכפולים-עע/#target-3249

prizman

New member
מציע שלא תעסקי בקטנות, זה לא לעניין כאן.

אני לא מוצא לנכון לתקן את שגיאות העברית שלך ויש כאלו בפורומים שעוסקים בנושאים אחרים.

trilliane

Well-known member
מנהל
מציעה שלא תיתן לי עצות מה לעשות. זה לא לעניין כאן ובאף פורום

prizman

New member
ההצעה נדחתה.

זה הרבה יותר לעניין ממה שאת עשית.
הלקח היחיד שלי מהנושא הוא כן להתחיל להעיר לך על שגיאות בעברית ולא רק בעברית
בפעמים הלא מוד נדירות שיש לך אותן.
עד עכשיו השתדלתי להמנע מזה אם כי לא נמנעתי לחלוטין.
ומאחר ואת וכחנית בלתי נלאית, אעיר את הערותי אבל לא אמשיך בויכוחים,
אני לא מתוסכל כמוך כדי להתווכח עד אינסוף.
ואני לא הראשון וגם לא העשירי שמעירים לך על כך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה נמנעת אי פעם מלהעיר לי משהו? אתה?!

וזה כש"השתדלת להימנע"?

&nbsp
כשזה מגיע ממך זה מגוחך לא פחות מהאשמת אחרים ב"וכחנות". יש לי "חדשות" בשבילך: "צריך שניים לטנגו" (וגם לוויכוח). אם מתווכחים איתך, משמע גם אתה מתווכח. אבל היי, אם רק תעיר ולא תמשיך, מקובל עליי לחלוטין! אני גם מחכה לזה וגם מצפה לזה.

&nbsp
בניגוד אליך, אני מצהירה קבל עם ועדה שאין לי שום כוונה לשתוק על בריונות. אני לא אישה שסותמת את הפה ואין לי שום בעיה להודות בזה. כל עוד אתה שומר על זכות התגובה, כך גם אני.

&nbsp
אחרון חביב, אם יש לי טעויות בעברית (אמיתיות, לא טעויות הקלדה, כאלה יש לי בהחלט, מודה) אשמח לדעת עליהן. בכיף, השכל אותי, צרף גם סימוכין מהמילון ומהאקדמיה ללשון,

prizman

New member
לבחור מתאילנד יש שני חשבונות בישראל

ולכל חשבון כרטיס אשראי.
הבחור מתאילנד בכלל מנהל חשבונות בארבע מדינות שונות
ומעביר באופן רציף כספים ממדינה למדינה כשמקור הכספים העיקרי ישראל.
הבחור מתיאלנד מחזיק בישראל גם חשבון מט"ח שבאופן קבע יש בו דולרים ויורו
ומפעם לפעם מטבעות נוספים כך שלעולם הוא לא מגיע להמרה כפולה בשום
אמאזון בעולם.
הבחור מתאילנד לא מבין מדוע בכלל הוא טורח ב07:30 בבוקר לענות למישהו
שבאופן קבע נותן תשובות שגויות (לא תמיד למרבה המזל אלא רק כמה
פעמים בשבוע) כאשר המישהו הזה כותב מתוך צורך נפשי לכתוב כל הזמן
בלי קשר לידע שלו בנושא.

trilliane

Well-known member
מנהל
שלך. אבל זה לא מונע ממך להגיב בכל זאת ולהתעלם מהעובדות

אין שום קשר לאמזון וגם השואלת לא התייחסה לאמזון אלא לעלי אקספרס.
&nbsp
אבל יודע מה, בוא נדבר רגע על אמזון: בתור קונה ותיקה באמזון אין לי מושג על איזו המרה לדולר או לליש"ט אתה מדבר. בכל זירת אמזון מחייבים רגיל במטבע המקומי ללא המרה, ומציעים לך המרה למטבע המקומי שלך (במקרה שלנו, שקל) שאין חובה לקבל. גם אם מקבלים (ולא כדאי, זו לא המרה אטרקטיבית), משלמים בשקלים ואין שום המרה לאחר מכן.
&nbsp
הייתה לפני שנים המרה כפולה בוויזה כאל בתשלום דרך פייפל בשקלים (לא רלוונטי לאמזון, שם מעולם לא קיבלו פייפל) והבעיה הזאת נפתרה מזמן. אתה פשוט לא מעודכן.

mom at work

New member
זה היה נכון פעם, היום כבר לא

לפני מספר שנים (שנתיים?) המחוקק חייב את חברות האשראי לחייב לפי שער יציג + עמלה עבור כל מטבע שיש עבורו שער יציג של בנק ישראל (דולר, יורו, פאונד וכד'). מטבעות אחרים אכן עוברים המרה כפולה.

למעלה