ניסיון עוקץ ? כן!

ניסיון עוקץ ? כן!

היום צלצלו לי למספר הנייח בבית. הדובר, באנגלית במבטא זר [הודי?] התחיל להסביר לי שחב' מיקרוסופט עלתה על כך שהמחשב שלי בסכנת פריצה של האקרים והם מרגישים חובה 'להציל' אותי מכך. אמר שהוא מדבר מלוס אנגלס וכדי לשכנע אותי שהם אמינים אמר שימסור לי את מספרו הסידורי של המחשב, שזה מספר ששניים יודעים אותו - בעל המחשב [אני] והחברה [הם].
התבקשתי לרשום מספר כאורך הגלות על נייר אבל בקושי שמעתי אותו כי היה רעש רקע חזק של טלפנים אחרים. השיחה הועברה לבחורה עם שם לטיני ומבטא דומה [אם כי יכול גם להיות פיליפיני] והיא הקריאה טקסט ארוך ומייגע ובטון מאד תוקפני. הזהירה אותי כי אני צפויה 'לאבד' את המחשב אם לא אעשה כדבריה.
היא ביקשה שאלחץ על קונטרול יחד עם R ואקליד את המספר הסידורי שהיא מסרה לי בחלונית שתיפתח.
לא עשיתי זאת אך ניסיתי מתוך סקרנות לבקש ממנה עוד פרטים וקיבלת צעקות ואזהרות ובין לבין בתוך בליל של מילים אמרה שכמובן שה'סיוע' הזה יעלה לי כסף.
בשלב זה ניתקתי את הטלפון.

לוס אנג'לס? לא בטוח. כשעשיתי כוכבית 42 בתום השיחה התברר שהיה זה באזור חיוג 04. רשמתי אותו לכל מקרה.

מה דעתכם? מישהו עבר את החוויה הזו גם?

תודה דני. זה בול התיאור של מה שקרה. התגובה הראשונה שלי

לבחור שצילצל הייתה אם הוא מדבר מהודו, בגלל המבטא ואז הוא נבהל ומיד העביר השפופרת לבחורה שהצהירה שהם מדברים מלוס אנגלס.
אבל איך אתה מסביר שהטלפון ממנו דיברו היה מהארץ, מאזור 04?

עומר TT

New member
מרכזיות בינלאומיות פרטיות על גבי האינטרנט

שמים מרכזיה מקומית בישראל שמחוברת לקו באיזור חיוג 04, ומתחברים אליה ישירות דרך האינטרנט מכל מקום בעולם.
זה פטנט שקיים כבר שנים ויש לא מעט חברות בעולם שמציעות את השירות הזה. את יכולה לחפש SIP ISP אם מעניין אותך.
&nbsp
אגב, בישראל משרד התקשורת מעכב ללא הסבר מניח את הדעת מתן רשיונות SIP ISP לחברות בארץ למתן שירות כזה לציבור הרחב, אבל אין שום מניעה להפעיל אותו עבור צרכנים מחו"ל כי זה לא דורש רשיון.

ladybug4NLP

Active member
בכל מקרה למיקרוסופט כמו להמון חברות בינלאומיות אחרות

יש call center בהודו (ופחןות בארה"ב( וגם שם מתלוננים שבגלל המבטא לא מבינים אותם.

אני עקרונות הייתי משחקת אתם קצת ואומרת שהקלדתי ולא עושה כלום
והייתי מצפה לתגובה שלהם. סתם לשלם שעשוע

רוב הזמן נח

Well-known member
יש ביוטיוב סרטונים על אנשים שדיברו עם הנוכלים האלה

וצחקו אליהם.
&nbsp
יש גם כאלה שברגע שיצרו קשר מרחוק עם המחשב שלהם (בהסכמתם)
פרצו בעצמם למחשב של הנוכל ועשו לו שם נזקים.
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
דעתי היא שזה בזבוז זמן רציני. הייתי מנתקת אחרי המשפט הראשון

אלא אם הייתי משועממת במיוחד וזה היה נראה לי כמו שעשוע נחמד...

xfwind

New member
לא עושים כוכבית 42 כי את לא יודעת איזה חיוב תקבלי על השיחה!

למעלה