שיטה חדשה לגביית אגרות מייקרת את היבוא האישי*

dude101

New member
סליחה, אבל זה לא פועל ככה

השגת יעד אינפלציה במחיר של שינוי כמותי (קיטון בכמות הסחורות שנרכשו) זה כמו לנסוע במסלול יותר קצר, אבל עם יותר פקקים.
שלא לציין שיש לא מעט כלכלנים שטוענים שיעד האינפלציה הוא בכלל שריד לכלכלה של שנות ה-90.

עומר TT

New member
רק שכחת לציין עוד רכיב

והוא שכשריבית בנק ישראל עולה הריבית על המשכנתה עולה גם, ולכן גם אם מחיר הדירה ירד ב 100k, אתה תשלם אותם בכל מקרה בצורת ריבית על המשכנתה. ההבדל הוא רק בשאלה האם שילמת אותם לבעל הון א' או לבעל הון ב'.

dude101

New member
ממש, ממש לא

1. למצב בו מחירים יורדים קוראים "דיפלציה", ולא אינפלציה.
2. קיטון ביבוא האישי לא יקפיץ את האינפלציה ל-2%. בעצם, נראה לי שעליית מחירים כתוצאה ממיסים בהכרח לא יכולה להחזיר לציבור יותר כסף ממה שהיא לוקחת במונחים ריאליים (במילים אחרות, הריבית תעלה בשיעור כלשהו, אבל הציבור יפסיד יותר מעצם עליית המחירים).
3. האינפלציה לא משפיעה על ריבית בנק ישראל, אלא בנק ישראל משתמש בריבית כדי (בין השאר) להשפיע על האינפלציה. אין פה הסבר אמיתי למה אינפלציה נמוכה היא דבר רצוי, אלא היגיון מעגלי - "צריך אינפלציה כדי לעמוד ביעד אינפלציה. ואם נעמוד ביעד אינפלציה בנק ישראל יעלה ריבית". אוקי, אבל... למה שבנק ישראל לא יעלה את הריבית בלי קשר לאינפלציה? את זה לא מסבירים.
4. מתעלמים פה לגמרי מהצמיחה במשק (שמושפעת גם היא משער הריבית) ומהיחס בין הגידול בשכר לאינפלציה.
&nbsp
הסבר יותר מדויק (גם אם לא מלא):
https://www.themarker.com/markets/marketmoney/1.2611587

SicTransit

Active member
כלכלה

"כאשר יש יבוא אישי בסדר גודל כזה המחירים בארץ יורדים (אינפלציה)." בהנחה שהאות שהוספתי היא מה שהתכונת לכתוב (כי איפלציה אינה מונח כלכלי אלא קוסמטי) כשהמחירים יורדים התהליך נקרא דווקא דפלציה שהוא ההיפך מאינפלציה.

כל שאר ההודעה שלך מזכיר לי טיעונים דומים למשל איך העלאת שכר המינימום דווקא תגביר את התעסוקה (יותר כסף לעניים -> יותר כוח קניה -> יותר תעסוקה) וכד', טיעונים שבעיקרם מנסים לחקות את הברון מיכנהואזן שמשך את עצמו מהבוץ ע"י משיכה בשערות ראשו.

SicTransit

Active member
"אני מרגיש את זה"

זה באמת נימוק חזק. אני מרגיש שהשמש מסתובבת סביב כדור הארץ, אבל הפיזיקאים המטורללים מתעקשים על כך שאני טועה.

SicTransit

Active member
אני לא יודע מה מצבך הפיננסי

טוב, אז הריבית הגבוהה על חסכונותיך תשאיר לך יותר כסף. מה תעשה איתו? מן הסתם תרכוש איתו מצרכים יקרים יותר כך שקשה לראות איך תצא מורווח מכל זה. אבל גם אם במקרה יוצא דופן המצב הפיננסי שלך יוטב בעקבות ההעלאה, המצב של רובנו יורע.

הנסיון להסביר איך תשלום של יותר כסף על מוצרים בסופו של דבר משתלם לצרכן הוא נסיון לרבע את המעגל.

ladybug4NLP

Active member
טוב לכולנו? מה אתה כלכלן של משרד האוצר? יבוא אישי טוב לכולם

הבעיה היא הסיירבול, בירוקרטיה, הדאר הישראלי הדפוק וחברות עמילויות
המכס שמחפשות לעשות קופה על חשבנך

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
איני בטוח שחוסר אינפלציה גורם לעליה במחירי הדיור

אפשר להסתכל על זאת אחרת - אם לא יהיה מחסור בדירות מחירן לא יעלה בלי קשר לאינפלציה, אם הממשלה תחליט להוריד את מחירי הדירות (שלמעלה ממחציתו הוא מיסוי ו/או מחיר ספקולטיבי של קרקע שמוכתב בידי הממשלה) מחיר הדירות ירד (אני מניח שחוששים ממפולת בשוק ההון בגלל המשכנתאות, הביאוח ואבדן נכסים של בעלי נדל"ן)
איני בטוח כלל שמחיר הדירות נקבע ע"י רצון של משקיעים להרוויח יותר מאשר ע"י ביקוש למגורים יחסית להיצע.
למשל - כשעלתה בארץ האינפלציה לאחר מלחמת ששת הימים שסיימה את תקופת המיתון - מחיר הדירות זינק יותר ממחירם של מוצרים אחרים - למשל את הדירה הראשונה שקניתי - בסוף 1969 מכרתי בתחילת 1974 במחיר הגבוה פי 3.

SicTransit

Active member
בשביל מה אתה צריך כסף

א+ב. אם אתה לא רוכש כמעט כלום מה איכפת לך גובה הרבית וכמה כסף יש לך בבנק?
ג. אתה חוזר וטוען שהמצב *שלנו* יורע בלי להגיב לטענות הנגד. או קיי, אז אמרת.

dude101

New member
באמת נשמע אחרת...

קודם זה היה "בטווח בינוני- ארוך, זה טוב לכולנו.", עכשיו אתה מודה ש"המצב שלכם יורע, לצערי אני חושב שכן."

ladybug4NLP

Active member
עודד-נכון שלא כל מי שנכנס פה יש לו בעיות של צרכנות אולם

ההגיון אומר שאנשים שרוצים לעזור בנושא-יש להם עניין וגם נסיון.
אתה לא מתעניין בקניות, קונה מעט, אי לכך אני מניחה שהנסיון שלך מוגבל בנושא.
יש המון דברים בחיים שלי שהינם חלק בלתי נפרד אבל קטן או זניח ועל כן
לרב לא אכנס לפורומים הקשורים וודאי לא אתן טיפים ועצות. לא היתה כל כוונה לפגוע כמובן, פשוט שאלתי מסקרנות.

כן אני עוסקת ברפואה אלטרנטיבית וכן אני מחזקת את מה שנאמר בפוסט כי לגברת שרכשה שלא מרצונה מטבח יש בעיות רגשיות וקושי בעמידה בלחץ מול
אלא שנתפסים בעיניה כ"סמכות". אני רואה אנשים (נחמדים וטובים) כמוה
כל יום בקליניקה שלי. הקושי בעמידה בלחץ בדרך כלל מתבטא בעוד נושאים
בחיים שלהם, כמו כן רגשות אשם של "למה לא יכולתי לומר לא" "למה אני לא יכול לעמוד על שלי" "מדוע אני מתקפל ואח"כ מתחרט". (ולעיתים החרטה והאשמה גדולים יותר מהבעיה הראשונית של חוסר יכולת לעמוד על שלהם.
בדרך כלל נובע מילדות בהם השתיקו את האדם, לא נתנו לו לבטא את עצמו, עשו ממנ צחוק או סתם ביטלו את דעותיו ואישיותו.
"לא ייצא ממך כלום", "אתה קטן ולא יודע", השוואות לאחים או חברים או לפעמים הורה דומיננטי מאד.
לא חייב להיות כולם, מספיק אחד שיחרט לאדם לכל חייו
ודרך רגב-זה קורה בילדות לרב האנשים. רובנו מתגברים על זה ויש כאלה
שהם רגישים מאד וזה משאיר בהם חותם לכל החיים

חבל... יש פתרון קצר ומהיר שיכול לבטל שנים של התחבטויות, רגשות חרטה ואשמה שלעיתים מביאים לתחושות של אומללות ממש (גם בתחומים אחרים בחיים)

שבת שלום

SicTransit

Active member
למען הסדר הטוב

תגובתו של dude101 הקדימה את זאת שלי (חותמת הזמן זהה בגלל רזולוציה של דקות), כך שאם מישהו מחלק קרדיטים הזכיין הוא ה dude.

ladybug4NLP

Active member
אתה לא קונה, לא צורך, מה אתה מחפש בפורום צרכנות?

יש אנשים עסוקים, הם עובדים שעות ארוכות, יש להם משפחה
וילדים שצריך לקנות להם אוכל ועוד דברים נוספים, להסיע לחוגים או לחברים
או סתם לצאת עם המשפחה לטייל בארץ ועל כן אין להם זמן ללכת ברגל כל
השבוע, או לסחוב דברים מהסופר כי יש להם מעט זמן ודברים חשובים יותר
לעשות. כל אחד בוחר לו את מה שהוא צריך ורוצה.
וכן טלויזיה או כבלים או דומה זה דווקא בידור זול, זמין וגם טוב אם
אתה יודע לבחור את התוכניות. כנ"ל גם סמארטפון (ולא חייב להיות הדגם האחרון)

אני שמחה לשמוע שאתה מאושר ומאחלת לך בריאות ואושר עד 120

trilliane

Well-known member
מנהל
שיטה חדשה לגביית אגרות מייקרת את היבוא האישי*

רשות המסים השיקה השבוע מערכת ממוחשבת חדשה לשחרור חבילות מהמכס על ידי חברות השילוח. עד היום שחרור החבילות נעשה באופן מרוכז, ומעתה הוא פרטני. בשיטה הזו האגרה לכל חבילה גבוהה יותר, והצרכן ישלם
https://www.calcalist.co.il/marketing/articles/0,7340,L-3729874,00.html

* תקף מעל $100 ולמיטב הבנתי רק בבלדרות (כלומר לא בדואר ישראל).

dude101

New member
אני מרגיש נדיב היום, מבחינתי אפשר לחלוק את הקרדיט.

MightyKnight

New member
זה כנראה חלק מהתוכנית החדשה של שר העוצר הגאון שלנו

נטו רגולציה, שמבטלת את הנטו הבטחות שהוא נותן.

למעלה