זהירות - שימו לב

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
זהירות - שימו לב

הונאת הטלפונים הסלולאריים חזרה, הפעם מקובה.
כשמישהו מחייג אלייכם, בפרט צלצול קצר והצלצול מפסיק לפני שעניתם - אל תחזרו אליו אלא אם זה מישהו שאתם מכירים וסומכים עליו.
הטלפון מצלצל, הקידומת 005 (קובה) - ואתם חוזרים אליו
תהיו בטוחים שראול קסטרו לא ממש מתעניין בכם, לא זכיתם בהגרלה ושום מליונר לא רשם אותכם בצוואה - גם משרד התיירות שם לא מארגן לכם סיורים בחינם.
אתם חוזרים למספר והמונה דופק - ועוד איך דופק
תתגברו על הסקרנות.

evike

Active member
מנהל
המונח צינתוק, הפך למונח הרישמי לתופעה. לא אני המצאתי.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כתבתי שהמצאת; המונח מוכר אך אינו רשמי (האקדמיה לא קבעה)

ומכיוון שכתבת "בעברית צחה", ראיתי לנכון לציין את המונח העדיף המתאים לאופן שבו מקובל ליצור הלחמים בעברית, צלצול+ ניתוק = צלתוק (גם זה מונח חי וקיים, שניהם משמשים בערבוביה) והוא אף נוח יותר להגייה.
&nbsp
זכור לי שבתקופה שיצא המטבע ע"ס ₪2 היה מאבק בין "שתקל" (לא תקני, שקל הוא זכר) ל"שנקל", ולמרבה השמחה האחרון ניצח. אני יכולה רק לקוות שכך יקרה גם כאן, והמונח המוצלח יותר ידיח את השני (ולכן אני מעירה, כדי לעזור לקדם את ההדחה
).

evike

Active member
מנהל
נו די. כתבתי בהומור על משקל הגששים. והמילה צינתוק היא המילה

המוכרת, זו שרגילים להשתמש בה, גם באופן רישמי, גם אם היא לא נקבעה כך ע"י האקדמיה.
אנחנו בפורום צרכנות,, ולא בפורום לשון, וכאן כותבים במונחים המוכרים.
זאת לא טעות כתיב, גם לא שגיאה לשונית. כך זה מוכר, ולא צריך לעשות על זה תחקיר.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כתבתי שזו טעות כתיב או שגיאה לשונית. את הערת לגבי העברית

וכך גם אני.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
העניין הזה שונה במקצת מציתוק או צלתוק

שתופעת הצינ(ל)תוק, שהוגשו בגללה תביעות משפטיות כולל תביעה יצוגית עוברת על חוק הספאם (לפי קביעת בית המשפט) בכך ש 1. היא מטרידה את הנמען. 2. היא גורמת לו להתקשר ולשמוע פרסומת ספאם". 3. הוא משלם עבור שמיעת הפרסומת.
תופעת הטלפונים מקובה (ובעבר מהאיים הצלדיבים) שונה בכך שאינה מיועדת להשמעת פרסומת אלא לגבות מהמוטרד כסף רב עבור התקשרות לקווי טלפון שעלותם גבוהה במיוחד - ובזה שותפות גם החברות הסלולריות שמקבלות עמלה שמנה מהשימוש בקו ולא רק המפרסם שרוצה למכור מרכולתו ולעקוף את החוק.

yor72

New member
אחשב הם שינו את זה ל 032+ בקיצר לא לענות לטלפון לא מוכר

evike

Active member
מנהל
בעיקר לא לחזור למספר לא מוכר. מי שבאמת מחפש אותך, ימצא אותך.

למעלה