אלה הפנים של דואר ישראל (קיר תיבות הדואר)

אלה הפנים של דואר ישראל (קיר תיבות הדואר)

סניף האוניברסיטה בתל אביב

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, אלא הפנים של אזרחי ישראל

שמרוקנים את תכולת החבילה שקיבלו וזורקים את האריזה מחוץ לפח. נראה כאילו מישהו התחיל ואחרים המשיכו (כאילו זה "פח" או מקום לגיטימי לזרוק בו זבל
), ואף הוסיפו כוסות כפה ועוד... וכנראה במהלך היום עוד לא הגיע עובד הניקיון...

גם וגם. זה צולם לפני 08:00 כך שהאשפה הזו נמצאת

שם כבר יום ולילה. על עובדי הדואר היה לנקות את המקום ותוך כדי לשים מיכל לזבל ואריזות......

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, על הלקוחות היה לזרוק את האשפה בפח. לא משימה קשה מדי.

עובדי הדואר אינם עובדי ניקיון. אני לא יודעת מי כן מנקה שם, אבל אני מניחה שזה לא קורה יותר מפעם ביום. בכל מקרה צורמת לי האשמה כלפי העובדים שאינם אשמים במקום כלפי הלקוחות שפשוט זרקו את אשפתם ליד הקיר ולא בפח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש צדק כלשהו בקטע הזה ואסביר...
1. משום מה, בתיבות הדואר הללו, אתה תמצא תמיד עלוני פרסום שלא יגיעו לביתך,
אבל כן יידחסו בכמויות מחרידות בתיבות הללו. למה? ככה!
2. ואני? כשאני מגיע לתיבה, ומתחיל לשלוף מתוכה יותר עלוני פרסום מאשר מכתבים?
זה מביא לי את החלסטרה וכדי לנקום, אני משליך אותם מבעד לתיבה את החלל שממנו
ממלאים את התיבה. אז נכון. זה לא בחוץ ולא ככה, אבל תאמינו לי, שכשראיתי את
התמונה, נזכרתי שכך בדיוק זה נראה גם אצלנו.

trilliane

Well-known member
מנהל
האשפה שצולמה אינה עלונים אלא קרטוני חבילות וכוסות חד"פ

רובה ככולה לא יצאה מתאי הדואר הנ"ל כך שאין לה קשר לטענותיך (שאולי מוצדקות בפני עצמן אך לא מצדיקות את האשפה בתמונה).

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ליד ביתי אני מנקה

גם אם לא אני השלכתי את הלכלוך.
למה - כי גם אם זה באשמת אחרים לא צריכה להיות זוהמה מסביבי.
ואני מצפה לזה גם מעובדי הדאר.
גם כששרתתי במשטרה דאגתי שהניידת שלי תהיה נקיה ואם עמדתי במקום מסוים לעצור נהגים לביקורת - דאגתי שהסביבה הקרובה תהיה נקיה.
חשוב לא רק מי צלכלך, חשוב גם שמי שעובד במקום ציבורי ידאג שהבאים בקירבתו לא ישחו בטינופת.

trilliane

Well-known member
מנהל
ואם מחוץ לתחנת המשטרה היה מלוכלך, לקחת מטאטא?

ואם הרצפה לא הייתה נקייה, התחלת לעשות ספונג'ה? ניידת אינה בת-השוואה (גם נהג מונית מנקה את המונית שלו), וגם לא סביבת העבודה האישית. עובד של הדואר אינו עובד ניקיון ואני בטוחה שמתישהו כן הגיע עובד ניקיון וניקה.

מרגיז אותי שהתלונה הראשית כאן היא לדואר ולא למלכלכלים. למעשה זאת בדיוק הגישה של המלכלכים – "מישהו כבר ינקה אחריי". הם בעצם הופכים את הבעיה שלהם (האשפה שלהם) לבעיה של מישהו אחר. לא, לא מקבלת את הגישה. אני ודאי שלא אנזוף במי שסובל מכך שמלכלכים עליו, ועכשיו הוא גם זה שצריך לנקות את הזבל שהשאירו לו.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
ספונג'ה לא - אבל סביבת עבודה נקיה - כן

נהג מונית לא רק מנקה את המונית אלא דואג שסביב התחנה שלו לא תהיה טינופת, בעל חנותדואג לנקות לפני הכניסה לחנותו וליד חלון הראווה, אפילו בעל דוכן בשוק דואג שספיב דוכנו לא יהיו קרטונים ואשפה, בעל אולם ארועים דואג שגם מסביב לאולם יהיה נקי, המציל בבריכת שחיה דואג שלא יצופו בתוכה ולא יהיו מפוזרים סביבה בקבוקים, פחיות וכוסות משקה וניירות.
וגם שוטר שתופס פינה לבדוק נהגים דואג, לפני שמתחיל לעצור שסביבת אותה פינה תהיה נקיה.
אם תיכנסי לאולם קולנוע תראי שלא מפוזרות בו אריזות מזון ומשקה למרות שקהל הצופים הקודם זיהם את האולם.
וכך מצופה גם ממי שעובד בבוטקה של הדאר שידאג שמסביב יהיה נקי למען הקהל שנזקק לו - לא עד רמת ספונג'ה אבל בהחלט לא ברמה כפי שבצילום.

trilliane

Well-known member
מנהל
אתה עושה מיש-מש ממצבים לא רלוונטיים

מצטערת, לא ראיתי נהגי מוניות מנקים את תחנת המוניות ולא ראיתי מצילים אוספים אשפה ברחבי הברכה. זה לא התפקיד שלהם. הם צריכים לפקוח עין על המתרחצים ולא לעסוק בעבודות רס"ר. יש מנקי רחובות ויש מנקים לברכה. במקרה של אולם קולנוע, חלק מתפקיד הסדרנים כולל (רשמית) גם ניקוי ולכן הם מנקים. אין לי ספק שגם לדואר יש מנקה ולכן הדברים פונו בהמשך ולא נשארו שם לעד, רק לא עד נקודת הזמן שבה צולמה התמונה.
&nbsp
"וגם שוטר שתופס פינה לבדוק נהגים דואג, לפני שמתחיל לעצור שסביבת אותה פינה תהיה נקיה." ודאי, אין לי ספק ששוטרי ישראל שעוצרים בכביש מיד מתחילים בניקוי הסביבה. אה-הא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא אחת ראיתי מצילים שבזמנם הפנוי עוברים עם מעין רשת ואוספים
עלים ודברים אחרים שצפים על פני המים. סביר שהניקיון מסביב לברכה אינו במחלקתם.
בכל מקרה, סביר שגם בסניף הדואר מנקים. הצילום נעשה בשעות הערב המאוחרות
או ביום בו הסניף סגור אחה"צ.
וזה שאנשים חזירים, ופותחים חבילות ומשליכים את האריזות בר בשטח? זה האנשים
המגעילים שחיים פה איתנו. אז מה את מציעה? לזרוק אותם?
גם לי קורה, שאני סקרן ואני פותח את החבילה ליד סניף הדואר. אבל כשזה קורה,
אני מאתר מיכל לאיסוף אשפה או קרטינום למיחזור ומשליך לשם. לוקח עוד דקה?
אז לוקח. העיקר שיהיה נקי ונעים בסביבה שמצאתי נקיה רגע אחד קודם.

trilliane

Well-known member
מנהל
אולי בברכות חיצוניות קטנות, במקרים שמסכנים את המתרחצים

בברכות שאני הולכת אליהן (רובן מקורות) המצילים לא עוסקים בניקיון אזור הברכה.
&nbsp
לא הבנתי למה אתה שואל אותי "מה אני מציעה"... לא הצעתי דבר, התרעמתי על כך שהתלונה הופנתה לעובדים שלא מתפקידם לנקות במקום לאנשים שלכלכו. זה הכול.
&nbsp
גם אני, כמוך, זורקת אך ורק בפח, ולא יעלה בדעתי להשליך כך פסולת ברשות הרבים.

ברור שהתלונה לדואר. הוא אחראי על המרחב מסביב לסניף

בוודאי לאזור תיבות הדואר לשימוש הלקוחות המשלמים. הוא אחראי למקם שם מיכל אשפה גדול דיו ולרוקן אותו אחת ל... בידיעה שהוא משמש להשלכת אריזות בעלות נפח. הוא גם אחראי לנקות את המרחב הזה כי הרי את עם ישראל לא נצליח "לחנך", ומה אשמים בעלי תיבות הדואר המחונכים.....?!

trilliane

Well-known member
מנהל
לי זה לא ברור, כאמור. ואין לי ספק שהמקום נוקה במהלך היום.

בעלי תיבות הדואר המחונכים לא אשמים, אבל גם לא עובדי הדואר. יש פחים בתוך סניף הדואר. אין לי ספק שיש גם פחים עירוניים ברחוב. באופן אישי קרה לא פעם שלקחתי את האריזה איתי כדי להשליך אותה לפח המִחזור. מה שלא יהיה, לא תראה אותי זורקת כך אשפה ברשות הרבים.
&nbsp
&nbsp

SicTransit

Active member
אלה הפנים של האזרחים וגם של הדואר

נכון, בעולם אידאלי אף אחד לא היה זורק כלום ברשות הרבים והאשם העיקרי הוא לפתחם של הזורקים, אבל בעולם בו אנחנו חיים הדואר לא יכול להתנער מאחריות, ועליו להציב סל אשפה גדול בסמוך לתיבות. זה נכון שבעתיים כי הדואר עצמו לא נמנע מלהכניס דואר זבל לתיבות (או לפחות בעבר זה היה המצב. עכשיו כשאני חושב על כך כבר די הרבה זמן לא מצאתי דואר זבל בתיבת הדואר שלי כך שאולי משהו השתנה).

Lhuna1

New member
לא צריך עולם אידיאלי, יש מקומות גם היום בעולם התרבותי

שלא תראה בהם אדם בן-המקום משליך פסולת ברחוב ולא בפח. הם פשוט מחונכים לאיכפתיות והתחשבות בסביבתם, טריוויאלי וטבעי להם, זה הכל. הם גם לעולם לא ידחפו בתור, לא יחתכו בכביש, לא יצעקו במקום ציבורי.
פה חיים (בין השאר) בבונים שמחונכים לאני ואפסי עוד, וזה בא לביטוי בכל תחומי החיים.
&nbsp

Lhuna1

New member
אני מצטרפת פה לעמדה שהאשמה העיקרית היא על ציבור המלכלכים

אנשים שמשאירים את הזבל שלהם ככה מגעילים אותי ומכעיסים אותי.
לא משנה כמה עובדי נקיון יהיו ומה יעשו, סביבה נקייה מתחילה ונגמרת באכפתיות של אנשים מהמקום שהם חיים או מבקרים בו, ללכלך את הסביבה זו מנטליות של אנשים אגואיסטיים, חסרי תרבות וחסרי חינוך.
&nbsp
(ובלי קשר, לא ברור לי בכלל שהמקום הזה הוא באחריות הניקיון של אנשי הדואר, רק בגלל שזה קיר תיבות הדואר, אם זה בשטח האוניברסיטה, אני מניחה שתחזוקת המדרכה שם היא באחריות האוניברסיטה ועובדי הניקיון שלה, אבל אולי אני טועה בעניין הזה וכאמור זה לא מה שחשוב פה).
&nbsp

למעלה