מייבש כביסה של סבתא

efibau

New member
זה בדיוק מה שעשיתי. מייבש פשוט וזול. הזמן יגיד

efibau

New member
מייבש כביסה של סבתא

לא במקרה נתתי כותרת כזו לפוסט הזה. צרכן סטנדרטי רוצה להתקדם עם הזמן והטכנולוגיה. ולכן כשבאתי לקנות מייבש כביסה לפני כשנה וחצי הלכתי עם מישנה סדורה של מרבית הפרמטרים לבחירת מכשיר חשמלי: משפחה טובה(בוש), קונדנסור(מעבה ) במקום צינור פלטה, חיישנים(כדי לחסוך בזמן ייבוש) ועוד. לאחר צימצום האפשרויות בזאפ, בחרתי ספק ושילמתי 2500 ש"ח. קצת מעל שנה מיום רכישת המייבש(איכשהו זה צרוב בכרטיס שלו..) החלו הבעיות. המכשיר לא מייבש. עובד, מחמם אבל הכביסה יוצאת רטובה וחמה. כמובן שהאחריות מסתיימת לאחר שנה. ואני פונה אליהם ומקבל טלפון של טכנאי(כמובן בתשלום). כששאלתי את הנציג אם זה נורמלי שהמכשיר הלך אחרי שנה ומשהו, התשובה היתה: "פשוט מזל רע".(היו יוצאים טוב אם היה אומר, תנחליף לך את המכשיר בדגם אחר חדש ותוסיף חצי מחיר..) אני מתקשר לטכנאי.. הוא מגיע, בודק ואומר: אין מה לעשות. החיישנים נדפקו. זה סיפור לא זול ולא בטוח שהתקלה לא תחזור. שילמתי לו 220 ש"ח על הביקור והתחלתי לתלות כביסה על החבל. (מי קונה מייבש חדש כשיש לו כמעט חדש בבית?!). בקיצור, החורף מתקרב ,האשה לוחצת ואצטרך כמובן לקנות מכשיר אחר או להסתכן בלנסות להזמין טכנאי לתקן את הקיים.
התחלתי לבדוק מה אומרים המומחים ואיך לבחור מייבש? אז קודם כל 80% מהם ממליצים על מייבש ללא חיישנים(איפה הייתם קודם??!!). שנית, רק אם אין אוורור בחדר, קונים מייבש עם קונדנסור. מומלץ אפילו לעשות חור בקיר ולהוציא את צינור הפליטה דרכו. מה שמביא אותנו למייבש הכביסה של סבתא: פעם קנו מוצרים שלא התקלקלו 30 שנה ועבדו! אפילו מייבש/סוחט היה(בתמונה) מעבירים סחיטה ומייבשים על החבל. זול יותר לא?

רוני1955

Active member
מה השאלה?

האם ומה לקנות?
לא לתקן. תיקונים יהיו שווים בערך לקניית מייבש חדש וזול.
לקנות מייבש ללא קנדנסור, נפח לפי מכונת הכביסה (אל תקנה גדול יותר מבחינת המשקל. במייבש לאותו משקל כביסה נפח התוף גדול יותר ממכונת הכביסה), כמובן רצוי ללא חיישנים, בערך 2500 - 2800 וואט. וכמובן, הכי זול שיש. יש מייבשים סביב 1000 שקל ומטה. ראית שהיקרים לא שווים את המחיר שלהם.

3תיתי

New member
למכשיר, קוראים ביידיש "ויג'ימאצ'קע" ובעברית "מעגלה"

ואני אומרתף אולי חיישנים יכולים להתקלקל, אבל כשיש, זה ממש ממש נח!
ומעבה (קונדנסור) הוא באמת כשאין ברירה, כי הוא גם מייקר מאד את המכשיר וגם כנראה פחות מוצלח. (בזה אין לי נסיון).

לגבי תיקון החיישנים, אני סבורה שכדאי מאד לברר כמה יעלה התיקון. המכשיר בסך הכל חדש יחסית. אולי שווה לתקן, במקום לקנות חדש.

ולגבי המעגלה: בטח שזול! ממש כדאי, בתנאי שאתה הוא זה שישתמש בו ולא אישתך.

puptits

New member
מה שלא תקנה....

וכנגד ה״עדר״ שטוען שזה לא משתלם (אני ואתה ההוכחה שכן)
תוסיף 99-199 ₪ ותעשה הרחבת אחריות ל 3-5 שנים
בד״כ אלו המחירים וטווח השנים

לי יש מכונת כביסה של אלקטרולוקס חדשה, בת חודשיים וזאת אחרי אלקטרטלוקס קודמת ששירתה אותי כ 10 שנים
עשיתי לה אחריות מורחבת ב 199 ₪ ל 5 שנים
יש לי מייבש כביסה גם של אלקטרולוקס כבר שנתיים וגם עליו עשיתי הרחבה לאחריות.
יוצא שאחרי שנה אתה לא תקוע מחשבתית עם מוצר חדש אשר לא בר תיקון כלכלית
מה שזול עולה ביוקר, אני לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול
אל תאמין שהיום הכל זבל סיני, יש מוצרים ומותגים אמינים ששווים את ההשקעה.
שנה טובה

3תיתי

New member
אני לא חושבת שה"עדר"

נגד הרחבת אחריות מלאה (!!) במחיר כזה. ה"עדר" נגד קנית שרות במחיר מופקע, תוך התחייבות להשתמש רק במעבדה המסויימת, שתמיד מוצאת שמה שהתקלקל, בדיוק אינו נכלל בביטו. ומדובר במחירים הרבה יותר גבוהים.

puptits

New member
מחדד

הרחבת אחריות שלא במסגרת רכישה חדשה אינה משתלמת, ולרוב היא מוגבלת.
&nbsp
אני מדבר על ההרחבות שהיבואנים הרשמיים נותנים (ניתן לרכוש עד חודש ממועד הרכישה) ורובם כיום נותנים אחריות מלאה ללא סייגים ובלי שטיקים, פשוט כמו בשנה הראשונה.
וזה לטעמי משתלם מאוד מכיוון שכל מכשיר חשמלי יקר שאנו רוכשים אמור לשרת לפחות 3 שנים...אח"כ אלוהים גדול.
&nbsp
&nbsp

Ron W

New member
חיפשת מתחת לפנס - הגישה שגויה מא' עד ת'

שלא לציין סתירות בהנחה בין משפט אחד לזה שאחריו שמזמן לא קראתי.
כתבת (בוש) משפחה טובה ואח"כ החלו הבעיות (צרוב בכרטיס שלו)
קודם כל צריך לפנות ליעוץ על החשדנות...שנית למה לא פנית לחברה?
יש הרי עשרות אלפי צרכנים לאותו מודל שמדווחים בפורומים, מגגלים ומבררים.

שילמת לטכנאי 220 ש"ח במקום שיתקן את הבעיה ויתן אחריות מקובלת?
האם נתן הצעת מחיר?
אם חיישן נדפק התהליך מתקצר או מתארך, סביר יותר שיש סתימה כלשהיא.
חיישנים הם תקלות נפוצות בכל מוצר ממקרר מזגן עד רכב אמין - מאוד..
התקלה להערכתי נבעה מכך שלא סחטת טוב במכונה לפני הייבוש וחדרו מים.

יש לי מזגן בן 17 שנה, בסוף שנה ראשונה היתה תקלה בחיישן ואח"כ
חיישן נוסף שפשוט ניטרלתי לבד. מאז הקש בעץ עוד כמו סוס ללא בעיה.
כנס לעובי הקורה ותלמד איך נוצרה התקלה או באמת חפש ענתיקות ואז
יהיה לך שדה שלם של חשדות והאשמות כלפי המוכרים שדפקו אותך.

בנוסף אל תתפתה לאחריות על מוצרי חשמל מכל סוג. תיקון יצא זול יותר.
במיוחד אם החברה תעקוץ אותך ותציע אחריות רטרואקטיבית ותיקון חינם.
משמע היא מרויחה יותר מסכום הביטוח מאשר עלות התיקון..

למעלה