סלולרי עם שיחות ואינטרנט בפריז

k-don

Well-known member
אתה שייך לחברת סלקום? בכל מקרה יש אפשרות

אתה עושה ניוד לוואלה מובייל וניוד חזרה (לתוכניות שיהיו אז לסלקום)
או פשוט לקבל מספר חדש בוואלה מובייל ולנתק אותו כשתחזור מחו״ל.

וכן , צריך להחליף סים.
אפשר להעזר בכל דוכן שמתקנים או מוכרים סלולרי.

trilliane

Well-known member
מנהל
טיפ: להוריד מפות מראש ("אופליין") בגוגל מפות

ואז השימוש באינטרנט האלחוטי יקטן משמעותית. לגבי Wi-Fi חופשי, אין הרבה ממנו בפריז מניסיוני... למעט ברשתות גדולות כמו סטארבקס וכיו"ב (בלובר יש למשל נקודות פזורות ברחבי המוזאון, אבל כשמתרחקים מהן הוא דועך במהירות).
&nbsp
קח בחשבון שהניווט של גוגל לא עובד טוב ללא רשת (ובעיקרון הניווט אופליין תקף רק למסלולי נסיעה ברכב פרטי). אם זקוקים לניווט רגלי או מחפשים מידע (למשל מסעדה) חייבים רשת.
&nbsp
לניווטים רגליים או בתח"צ מומלץ מאוד להיעזר ביישום City mapper (להוריד ולעדכן מראש את העיר הרלוונטית). הוא פועל ברשימה של ערים גדולות בעולם ונוח יותר מגוגל מפות. הוא כולל גם מידע על תח"צ בזמן אמת, כלומר עוד כמה דקות יגיע האוטובוס לתחנה וכו' (וגם בזמן הנסיעה נותן התראה קולית תחנה-שתיים לפני שצריך לרדת). חסרונו היחיד הוא בבחירת תחנת הירידה... יש מקרים שהוא לא מדייק ובוחר משום מה תחנה רחוקה יותר / נוחה פחות... למדתי לבדוק גם את המשך הקו.

רוני1955

Active member
ניווט

אני מציע להוריד את האפליקציה here, ולהוריד את המפות הרלוונטיות בארץ. זו תוכנת ניווט שעובדת כמו ה GPS הישן והטוב. זה עובד ללא קשר לרשת או לגלישה סלולארית. טוב גם לניווט רגלי. השתמשתי בזה בארה"ב ובאמסטרדם.

prizman

New member
מה שנחמד בHERE זה שהיא יודעת לעבוד

גם על שעון חכם של סמסונג, אולי גם על אחרים.
השתמשתי בה בגרמניה על השעון, עבד יופי.
למרבה הפלא התצוגה היא כזו שאפשר להסתדר עם הגודל והרזולוציה.
לא הורדתי מפות מראש, הייתי מחובר לרשת כל הזמן.

ספרנו1

New member
תודה! אני זקוק להוראות הגעה, ולא רק למפה עצמה

(איזו רכבת להחליף, וכד')

trilliane

Well-known member
מנהל
city mapper, כאמור (את moovit אף פעם לא אהבתי, גם לא בארץ)

ספרנו1

New member
אני אישית אוהב את מוביט, אנסה גם את שהצעת

prizman

New member
גוגל מפס טובים מאוד בזה

אבל תצטרך להיות אונליין כנראה.
אולי ניתן לקבל את ההוראות, להתנתק מהרשת ולהישאר רק עם GPS, לא ניסיתי.
בכל מקרה זה דורש נפח גלישה נמוך למדי.

ספרנו1

New member
הייתם כל כך טובים...
ביטוח?

אני יודע שיש דרך הקופה (מכבי). יש אופציות משתלמות יותר? (7 ימים, פריז)

prizman

New member
לאירופה וארה"ב אני מסתפק בזה של חברת האשראי.

רמת הסיכון נמוכה מאוד, אין סיבה לעשות ביטוח ייחודי.
למען האמת אני לא מתלהב מביטוחים בכלל. כל זמן שחברות הביטוח ריווחיות המשמעות היא
שאנשים משלמים יותר ממה שהם מקבלים.
היוצא מהכלל הוא ביטוח צד שלישי לרכב שעליו לדעתי אסור לוותר ואם הייתי יכול להרשם לתוכנית ביטוח בריאות ממשתית בתאילנד גם את זה הייתי עושה. זה דבר טוב שקיים בישראל
רק חבל שזה כרוך גם בביטוח לאומי שבו לא מקבלים תמורה הולמת.

trilliane

Well-known member
מנהל
תיקון ניסוח לגבי חברת הביטוח

כתבת "כל זמן שחברות הביטוח ריווחיות המשמעות היא שאנשים משלמים יותר ממה שהם מקבלים" וזה לא מדויק, כי מי שבאמת מפעיל ביטוח מקבל הרבה הרבה יותר מכפי ששילם. נכון לומר ש"כל זמן שחברות הביטוח ריווחיות המשמעות היא שיש יותר אנשים שמשלמים מאנשים שמקבלים". הרווחיות של חברת הביטוח נעוצה בכך שרוב המשלמים פשוט לא מקבלים (בכלל), כי הכול בסדר והם לא צריכים להפעיל את הביטוח (וטוב שכך!).

לדוגמה, על ביטוח נסיעות לארה"ב שילמתי כ-$70. לו הייתי נזקקת לו (חלילה) לטיפול רפואי מהותי, חברת הביטוח הייתה מוציאה עליי הרבה הרבה יותר ($70 זה אולי תור לרופא; אם צריך אשפוז או טיפול מדובר על סדרי גודל אחרים לגמרי, שלא לדבר על ניתוח). מכיוון שלא הפעלתי את הביטוח חברת הביטוח הרוויחה, וזה בסדר גמור.

אין לי בעיה שחברת הביטוח רווחית, להפך; לו הייתה הפסדית היא לא הייתה יכולה להתקיים או לשלם לי במקרה שהייתי מפעילה את הביטוח. אני גם שמחה שלא קרה לי כלום. ביטוח עושים "כדי שלא נצטרך" אבל שנהיה שקטים שיש כיסוי למקרה שכן. הדבר העיקרי המקומם הוא כמובן המקרים שבהם צריכים והחברה לא משלמת (וכמובן נוכלים שמרמים את הביטוח ודופקים את כולם) אבל זו כבר נקודה אחרת.

prizman

New member
מותר לכתוב "לא הבנתי את מה שכתבת, הטקסט היה קשה לי".

זה בסדר. אף אחד לא מבין הכל, לא יצחקו עלייך בגלל זה ואני אסביר בשמחה.

trilliane

Well-known member
מנהל
מותר גם לכתוב "לא ניסחתי את עצמי בצורה ברורה, לזה התכוונתי"

אני לא קוראת מחשבות, אבל אני קוראת עברית מצוין; לא יודעת למה התכוונת, אבל בפועל כתבנו דברים שונים.
&nbsp
אני לא מצפה חלילה לתגובה עניינית; אתה יכול להמשיך לרדת עליי, זה בסדר, לא מזיז לי... זה לא מרשים אף אחד ומעיד עליך בלבד. רק חשבתי שאתה כבר זקן מדי לוויכוחים כאלה, זה לא מה שטענת אך אתמול?

prizman

New member
את קוראת עברית מצויין אבל מבינה גרוע.

לאחרים זה היה ברור, רק לך לא, כך שהבעיה היא אצלך.
המחשבות שלך לא מעניינות.

trilliane

Well-known member
מנהל
לטיול קצר באירופה די בביטוח חינם של כרטיס אשראי, אם יש לך

הוא בסיסי מאוד, אבל זה טיול קצר ליעד די קרוב וההוצאות לא אמורות להיות בשמיים. כך עשיתי כשטסתי לאירופה, ולא נכנעתי לניסיונותיו הנואשים של הנציג לשדרג את הביטוח מעבר לכך.
&nbsp
לעומת זאת לטיול לארה"ב לא הסתפקתי בזה של האשראי כי הרפואה בארה"ב יקרה רצח, ואם חלילה קורה משהו רציני הוא עלול לא להיות מספק. אכן, ביטוח עושים בתקווה שלא נזדקק לו... לשמחתי לא נזקקתי לו אבל אני לא מצטערת ששילמתי כי כך נסעתי בראש שקט וידעתי שבמידת הצורך אני באמת מכוסה.

למעלה