מיץ תפוזים של פריניב - נוכלות

מיץ תפוזים של פריניב - נוכלות

שימו לב שחברת פריניב מוכרת "100% מיץ תפוזים" בבקבוק של "מיץ תפוזים 100% סחוט טבעי" וכמעט באותו מחיר, כאשר ב"100% מיץ תפוזים" יש פחות מ30% רכיבי תפוז - והשאר - מים.

מדובר בלא פחות מנוכלות.
היזהרו מחברת פריניב.

תמונה בקישור המצורף.

Lhuna1

New member
שמתי לב לזה גם

כמובן ראיתי שכתוב "עשוי מרכז" ולא קניתי, אך מעצבנת מאוד ההטעיה של "%100 מיץ תפוזים".
חבל שהם מתדרדרים לפעולות כאלה, כי יש להם כן מיצים טעימים.
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
משהו על מיץ תפוזים - בלי קשר לחברה המדוברת.

מיץ תפוזים תעשייתי מיצרים בשתי דרכים, האחת סחיטת התפוזים ואיסוף המיץ, הסחיטה לא נעשיית גמו בבית אלא התפוז כולו, על קליפתו נסחט במכונות, התוצאה אינה ראויה למאכל אדם וכבר ראיתי מישהו שניסה להתחכם ושתה כחצי ליטר והובהל מיד לבית חולים, למיץ הזה נעשים טיפולים שונים ומוספים לו לפחות 10% מים מזוקקים וקצת סוכר.
הדרך השניה היא הבאת חביות של רכז תפוזים, שזה מיץ שנסחט בחו"ל, בעבר בדרך כלל בברזיל, יובש והוכנס בצורת משחה (שלא ראויה למאכל אדם) לחביות, את הרכז הזה מערבבים במים מזוקקים (שמחליפים את המים שהוצאו ממנו בזמן האידוי) וכמובן משפרים את טעמו עד שיתאים לחך האנושי / ישראלי.
ונשארת השאלה מה זה 100% מיץ, האם מיץ שאידו ממנו את המים ואחר כך החזירו את הכמות שאידו נחשב למיץ?
רשתות שיווק גדולות באירופה שקונות מיץ תפוזים ישראלי ושולחות מפקחים כדי להשגיח דורשות שיוסיפו את המים המזוקקים למיץ כי אחרת לא ניתן לשתות אותו.

Lhuna1

New member
לא הבנתי את ההודעה הזאת

אתה טוען פה שמיץ התפוזים שנמכר פה כ"סחוט טבעי 100%" ע"י החברות השונות למעשה אינו ראוי למאכל אדם.
א. אפשר לקבל סימוכין לטענה?
ב. אם הדבר ידוע כיצד יש לו רישיון משרד הבריאות?
ג. אם מוסיפים לו סוכר מחוייבים לרשום זאת על האריזה, כלומר שוב לכאורה יש פה עבירה פלילית ברורה ונשאלת השאלה איך אף אחד לא יודע מזה ואיפה כולם..
ג. אמנם תפוז שנסחט בשלמותו כולל הקליפה נשמע לא מלהיב, אבל מדוע שלא יהיה ראוי למאכל אדם? ככל הידוע לי קליפת התפוז ראויה למאכל וגם משמשת לעיתים במתכונים, ואפילו נמכרת כממתק "קליפות תפוזים" (בד"כ מסוכרות מן הסתם כי טעמן מר).
ד. אתה אומר שאדם שתה חצי ליטר מיץ תפוזים מהסוג הזה (כפי שהוא נמכר כאמור) והובהל לב"יח? מדוע? חצי ליטר זה שתיים וחצי כוסות, אני שתיתי הרבה פעמים כמות כזאת וגם יותר ממנה ולא הובהלתי לשום בי"ח. הסיפור הזה ממש מוזר לי.
&nbsp
אני לא טוענת בשום מקום שדברייך שקריים חלילה ומקווה שתקבל זאת בהבנה, אך ההודעה הזו נשמעת לי מאוד קונספירטיבית ולכן דורשת הבהרות ותימוכין.
&nbsp

Lhuna1

New member
חיפוש מהיר בגוגל עכשיו

אפילו מלמד שהדיעה הרווחת כיום היא שקליפת תפוז זה משהו די בריא דווקא ועשיר בערכים תזונתיים חיוביים.
לא עשיתי מחקר מעמיק מידי ואינני יודעת עד כמה זה מדויק או ספציפית לגבי קליפת תפוז סחוטה למיץ.
אבל עצם העובדה (אם היא אכן עובדה) שסוחטים את התפוזים בשלמותם, איננה מספקת בשביל לקבוע שזה לא ראוי למאכל אדם. על פניו נשמע שההיפך הוא הנכון.
&nbsp
שוב - אינני באה לטעון שאתה בהכרח טועה, אלא לבקש הבהרות ומידע נוסף בשביל לקבוע.
אני שותה הרבה מיץ תפוזים ולא רק אני. אם יש פה כזאת בעיה כמו שאתה מתאר זה נושא חשוב מאוד להבהיר.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

בוקר טוב - כמה נקודות .

"סחוט טבעי 100%" - ע"מ לקבל מוצר כזה יש דרך אחת בלבד - לקנות תפוזים , לסחוט אותם בבית ולשתות .
מוצר תעשייתי שונה לחלוטין מכל מיני סיבות .
- למיץ תפוזים סחוט טבעי יש אורך חים קצר מאד , כך שמוצר תעשייתי עובר שינויים כאלה ואחרים ע"מ לקבל חיי מדף ארוכים יותר
- בצורה טבעית לא לכל התפוזים יש את אותו הטעם כך שאם היה מדובר במיץ תפוזים סחוט "נטו" היינו קונים 3 קרטונים ולכל אחד היה טעם שונה . לטובת אחידות הטעם יש ( למיטב זכרוני , כבר כמה שנים לא ביקרתי במפעל מהסוג שמדובר עליו ) יש משחק של מיים וסוכר .
- בגלל שעונת התפוזים נמשכת חודשים ספורים ומיץ התפוזים התעשייתי הוא מוצר שנמצא על המדף כל השנה , היו צריכים לייצר שיטה של שימור חומר הגלם בצורה נוחה ,שלא תופסת נפח עצום וניתנת לשינוע - רכז .
יכול להיות שיש עוד גורמים כאלה או אחרים , לא לגמרי זוכר . עברו כמה שנים מהפעם האחרונה שהייתי במפעל המדובר .

prizman

New member
לכן קניתי מסחטת תפוזים,

אבל לפעמים אני קונה גם קרטונים.
הסתכלתי עכשיו על קרטון כזה שכתוב עליו 100% מיץ תפוזים.
כתוב שזה ללא צבעי מאכל וכו' אבל גם בו יש אחוז מסוים של רכז. PULP+SAC.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
זה לא מה שאני טוען

אני טוען שמיץ תפוזים מיד לאחר סחיטה תעשיתית לא ראוי למאכל אדם.
ולשאלותייך
א. סימוכין אפשר לקבל בכל מפעל המייצר מיץ (במידה ויסכימו לגלות לך את סודות תהליך היצור - אני מכיר זאת מנסיון אישי - בעבר עבדתי באחד המפעלים הגדולים כמנהל קו יצור למיץ תפוזים.
ב. אין לו רשיון ממשרד הבריאות - הוא משווק לאחר עיבוד
ג.1. שאלה זו עלייך להפנות לתעשית המיצים ולמשרד התמ"ת.
ג.2. בגלל חומציות יתר שיכולה לפגוע במערכת העיכול בעיקר אצל אנשים רגישים ובגלל תכולת ספירט שגורמת לטעם רע. (הספירט בא מהקליפה - נסי לקווצ'ץ' קליפת תפוז מול נר דולק ותראה שהנתזים המגיעים ללהבה נראים כניצוצות.
ד. תארתי אדם ששתה מיץ ישר מהסחיטה ולא כפי שהוא נמכר, מה שאתה שתית זה מיץ מעובד או מיץ בסחיטה ידנית (בכמות קטנה, של חצי כוס עד כוס לא אמור להיגרם נזק לאדם בריא גם אם שתה ישר מהסחיטה, זה רק הרבה פחות טעים.
עכשיו מספיק ברור ?

Lhuna1

New member
ראשית תודה רבה על התשובה

א. אוקיי, תודה על ההבהרה.
מכך אפשר להבין שאין כל חשיבות לכך שהמוצר (אולי) בלתי ראוי למאכל אדם בשלב כלשהו של היצור. מן הסתם מאכלים רבים מורכבים מחומרים שבריכוז גבוה בהרבה הם לא ראויים למאכל, אך המוצר כפי שהוא נצרך יכול להיות ראוי ואפילו בריא ומומלץ.
אני כותבת את זה כי במצב כזה זה קצת נשמע כמו הפחדה מיותרת ומטעה.
(מראה של ניצוצות מסחיטת הקליפה, שוב, אין זה אומר לי דבר על הבריאות של המוצר.)
&nbsp
ב. יש בידי מיץ תפוזים קנוי שכתוב עליו את המילים "ללא תוספת סוכר". האם במפעל שבו עבדת הוסיפו סוכר למוצרים שכתוב עליהם "ללא תוספת סוכר"?
&nbsp
תודה רבה על המידע הפנימי, זה חשוב.
&nbsp

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אז ככה

איני זוכר ואיני בטוח מה היה באותה תקופה חובה לכתוב על המוצרים, גם למילים "ללא תוספת סוכר אין שום משמעות, ראשית יתכן ומוסיפים דברים אחרים שגם הם סוכר כמו פרוקטוז, או חד סוכריים אחרים ושנית - לכי תדעי ממה בדיוק מורכב הרכז שמובא מברזיל (או מדינות אחרות, אולי הוכנס בו סוכר (כדי להאריך את חייו) ולא ישירות למיץ.
אני זוכר אנשי מעבדה שבאו ממרקס אנד ספנסר שהזמינה כמות גדולה של מיץ טבעי והמשלוח הראשון לא היה לטעמם ובסופו של דבר ביקשו תוספת של 10% מים מזוקקים וקצת סוכר - והאטיקטה שהם הדפיסו על הבקבוק (באנגלית כמובן) לא הזכירה שום תוספת.

oritta17

New member
מה עם המיץ תפוזים הקפוא פריגת האם לדעתכם, הוא כן 100% טבעי ?

prizman

New member
לדעתי הטעם שלו דוחה וכך היה מאז ומעולם.

אין לי מושג ממה הוא עשוי.

למעלה