מאוררי תקרה

מאוררי תקרה

שלום לכולם,
לפני שאני כותב בדקתי בפורום ובפעם האחרונה המליצו לפני ארבע שנים.
עד עכשיו ישנתי עם מזגן לאחרונה ממש קר לי ואחכ חם כך שהמזגן נדלק ונסגר כמה פעמים כל לילה.
חשבתי על מאורר תקרה אשמח מאוד להעזר בכם בהמלצות וסוגים שונים
החדר קטן למדי יש בו חלון בינוני ודלת.
המון תודה

רוני1955

Active member
מאוורר תקרה

המלצה חמה: מאוורר עם שלט. לחדר שינה, "42 יספיק בהחלט. לגבי הסוג המדויק, לי נראה שכולם מיוצרים פחות או יותר באותו מפעל, והמחיר משתנה לפי המדבקה שבוחרים להדביק.

מאורר תקרה

תודה על התשובות אבל אף אחת לא מפרטת סוג או שם.
ואין לי שמץ של מושג מה.
העלייה בגיל מחדדת את הרגישות לקור המזגן בחדר השינה.
בסלון ובעבודה אני כל היום עם המזגן בלי בעיה.
רק בחדר שינה ובשנה האחרונה התעוררה הבעיה שהגוף כבר לא יכול לישון כל הלילה עם המזגן (24 מעלות חלון פתוח למחצה)
אשמח אם תפרטו על דגם ושם
תודה ושבת שלום

יוסיזיו

New member
דני ,כמה שאתה צודק, מה שקורה שעם הגיל הרגישות לשינוי

הטמפרטורה בחדר כשמזגן רגיל פועל ומפסיק הרגישות הזו מתחדדת וכשהמזגן מגיע לנקודת הטמפרטורה המבוקשת הוא מפסיק לקרר ועד שמתחיל מחדש עוברות לא פחות מ 5 דקות ואז יש הרגשת אי נעימות רבה.
רגישות זו אצל נשים מוגברת עם הגלי חום שהן מרגישות וגם אצלנו הגברים זה קיים.
אני מתקין אצלי השבוע מזגן אינוורטר לחדר שינה במקום המרכזי הקיים שיש לו בקרת חדרים שכל חדר יכול לפעול לבד אבל שוב ה 5 דקות הללו משגעות את הגוף.
מתוך נסיונות שלי וגם מתגובות לקוחות הטמפרטורה הנעימה ביותר לשינה היא 25-26 מעלות אבל זה ממש לא השלכה כוללת כי כל אדם וגופו שלו וטמפרטורת הנוחות שגופו דורש.

evike

Active member
מנהל
אצלי זה הפוך...

פעם הייתי פותחת את המזגן בחדר שינה רק בימים בלי נסבלים, או לבקשת אישי שתמיד חם לו.
בשנים האחרונות, עוד לפני שהקיץ ממש כאן, המזגן עובד כל הלילה, וממש לא קר לי. (25 מעלות) נכון, אני מכוסה, אבל תמיד הייתי. אלקו 1 כ"ס, ישן, לא אינוונטר.
לעומת זאת, המזגן החדש, שכמובן אי אפשר בלעדיו, מקפיא את הסלון, אז עכשיו אני עם שמיכה גם בסלון. (26 מעלות).
שבת שלום.

davesh

New member
הבעיה הגדולה בארץ היא הלחות, ולא החום

לי יש מאוורר תיקרה בחדר, ובקיץ הנוכחי הוא ממש לא עוזר.
אני מוצא את עצמי מתעורר באמצע הלילה כולי דביק מזיעה.
לולא אישתי הייתי מפעיל את המזגן בחדר כל הלילה,אבל היא חוששת שהתינוקת תצטנן.
כשאני כן מצליח להדליק את המזגן ממש אין לי את התופעה של חום וקור, והמזגן הוא לא אינוורטר.
בסלון דווקא כן יש זמנים קרירים וזמנים פחות קרירים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא מצטננים ממזגן, מצטננים מנגיפים.

למזגן יכולה להיות השפעה דומה לזו של החורף – אוורור מועט (כי סוגרים את הפתחים לבידוד) ואוויר קר ויבש (כנראה טוב יותר להם, פחות לריריות שלנו). לכן אם משתמשים במזגן חשוב לאוורר ולדאוג שהאוויר לא יבש מדי (להוסיף לחות במידת הצורך).

davesh

New member
הסבירי זאת לאישתי...

אישתי מגיעה מבית "סובייטי" עם דיעות קדומות ומוצקות, וביניהן אסור לצאת החוצה עם שיער רטוב, או שאסור לישון עם מזגן. קור בכלל זה דבר רע. אישתי לא שותה מים קרים אלא פושרים ובילדותה לא נתנו לה לאכול גלידה או ארטיקים.
לילדות היא מחממת את מעדני החלב והשוקו לטמפרטורת החדר.

trilliane

Well-known member
מנהל
שרופאת הילדים תסביר לה. זה צריך להגיע מאיש מקצוע, בעל סמכות

רוב הזמן נח

Well-known member
דורות של אנשים שחיו בקור ויש להם נסיון עם ההשפעה שלו

יודעים יותר טוב מכל מיני רופאים, שמקבלים את הידע שלהם מכל מיני מחקרים מפוקפקים.
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל

רוני1955

Active member
בוא נמשיך את הכיוון הזה.

אותם אנשים גם שותים וודקה כשקר להם. זה אומר שהם צודקים, כי הם חיים בקור ויש להם נסיון עם ההשפעה שלו.
הם גם מתים מזה, אבל זו תופעת לווטי משנית.

SicTransit

Active member
זאת לא הדיעה הרפואית היחידה

אם כי זאת באמת הדיעה המקובלת יותר. יש גם טענה שלא רק ייבוש הרירית אלא עצם הטמפ. הנמוכה של האויר גורמת להתכווצות של כלי הדם הסמוכים לרירית בקני הנשימה, וכשיש פחות אספקת דם ההגנות מפלישת פתוגנים נחלשות.
&nbsp
אויר יבש מדי בקיץ השנה נשמע לי כמו פנטזיה אמיתית

trilliane

Well-known member
מנהל
לכן כתבתי: "אוויר קר ויבש (כנראה... פחות טוב לריריות שלנו)"

SicTransit

Active member
כתבת, כתבת...

אלא שאם הקור עצמו מגביר את סיכויי ההצטננות, לחלוח החדר לא יעזור. אגב, עפ"י השמועות במדבר סהרה די יבש בלי שיש שם מגיפה של הצטננויות.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כתבתי להקפיא את החדר... זה לא אמור להיות קור, רק לא חום

במקומות ציבוריים, משרדים ועוד הרבה פעמים קר מדי ולא ניתן לשלוט במזגן; אבל בבית אפשר בהחלט לכוון לטמפרטורה שתפיג את החום ותמנע הזעה אבל גם לא תקפיא את הנמצאים ולא תהפוך את החדר לקר אלא לנעים. כמו כן יש למזגנים רבים גם מצב שינה שבו לאורך הלילה המזגן מעלה את הטמפרטורה.

רוב הזמן נח

Well-known member
לאחרונה היו כמה מחקרים טיפשיים שקבעו שלמזג אוויר קר אין

השפעה על הבריאות.
אבל זה מגובה גם מבחינה מדעית שחשיפה לקור מחלישה את פעילות מערכת החיסון, מה שמבטיח סיכוי גדול יותר לחלות.
&nbsp
אז אם הולכים לכיוון הכי מדוייק, גם נגיפים לא גורמים לך לחלות, כי הם נמצאים בכל מקום ואתה לא חולה כל הזמן. אז מה שגורם לך לחלות זה תפקוד לא יעיל של מערכת החיסון.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
תלוי באיזה אופן; אפשר למות מקור, מילולית.

נגיפים בהחלט גורמים לך לחלות, הם פתוגנים = מחוללי מחלה.
הם לא בהכרח נמצאים "בכל מקום" אבל זו לא הנקודה; לא נעשים חולים מנגיפים כל עוד הם נמצאים בשלל מקומות, נעשים חולים כשהם חודרים לגוף.

כאן נכנסים שיקולים גם של כמה נגיפים חדרו, מה מצב הגוף ועוד.

גם אנשים בריאים בעלי מערכת חיסון מתפקדת נהיים חולים. אם מערכת החיסון כבר מכירה את הנגיף (למשל כי האדם כבר חלה בעבר או קיבל חיסון) יהיו לה נוגדנים ייעודיים מוכנים שאפשר לייצר כנגד הפולש (מערכת חיסון נרכשת). אם לא, צריך ללמוד אותו וזה דורש זמן; בזמן הזה מערכת החיסון המולדת נכנסת לפעולה ויורה בתותחים לכל הכיוונים, מה שבא לידי ביטוי בתסמינים כמו דלקת, שיעול, נזלת, חום ועוד. כל אלה מנגנונים שהגוף מפעיל.

הבעיה עם צינון שיש מאות זנים ולכן אין עדיין חיסון ולא משנה כמה הצטננת בעבר. לכן גם אנשים בריאים לחלוטין מצטננים בד"כ כפעמיים בשנה (ולפעמים יותר). אין בכך "תפקוד לא יעיל של מערכת החיסון", יש בכך תפקוד רגיל של מערכת החיסון, היא פשוט לא מוכנה מראש עם נשק ייעודי לכל פולש באשר הוא.

למעלה