מישהו יודע מה רמת הקרינה בלחצן מצוקה לקשישים

SicTransit

Active member
אין שום סכנה

כל ההיסטריה סביב הקרינה הבלתי מיננת (ותודה ל"עושות חשבון" על מיחזור הנושא תוך הפגנת עיתונאות עלובה) מוגזמת ביותר, ואין ספק שלחצן מצוקה שמופעל לעיתים נדירות אינו מסוכן גם לתינוקות, שלט לדבר על קשישים.

קצת על המצב המחקרי בעניין הקרינה ממכשירים סלולריים ודומיהם (אבל לא ממקררים; אם שדה מגנטי בתדר 50Hz היה מזיק כולנו כבר היינו מתים מזמן) אפשר לקרוא למשל כאן. לשם שינוי, כותב המאמר הוא לא מי ממתפרנס מגילוי קרינה בבית אזרחים תמימים אלא, רחמנא ליצלן, מדען.

התכוונתי לעצם העובדה שהוא מחובר לחשמל

ולא לזמנים שבהם הוא מופעל.

אז בדיקות קרינה של מכשירים חשמליים הן חסרות משמעות?

SicTransit

Active member
ציטוט מהקישור שהבאתי:

"לפי ארגון הבריאות העולמי, ההשפעות הביולוגיות והבריאותיות של קרינה לא מייננת נחקרו ופורסמו בקרוב ל- 25,000 מאמרים ב 30 השנה האחרונות. והידע המדעי בתחום הוא רחב ומקיף יותר מאשר למרבית הכימיקלים אליהם אנחנו נחשפים. לפיכך, נכון להיום ארגון הבריאות העולמי מוצא שאין ראיות להשלכות בריאותיות מחשיפה לרמות נמוכות של קרינה אלקטרומגנטית." (הדגשה שלי).

כן, הן חסרות משמעות

אין לי מושג מי מחליט לבדוק קרינה ממכשירים חשמליים ולמה שהוא יעשה דבר כזה, חוץ מכדי להרוויח לכיסו.
הבתים שלנו, היום, מרושתים כולם בחווטי חשמל, לאורך ולרוחב. בכל בית יש בכניסה ארון חשמל. מתחת לכל בית יש עמודי חשמל, ובכל רחוב.
לכולם יש בבית היום מכונות כביסה, מקררים, תנורים, טלוויזיות, ועוד ועוד מכשירי חשמל שונים שכולם מחוברים לרשת החשמל.
אין סיבה להיבהל מעוד מכשיר חשמלי יותר ממה שנבהלים ממכונת הכביסה.
כך שלאור החיים המודרניים שלנו ואיך שהם נראים, זה נראה לי קצת מוזר, שלא להגיד תמוה, להחליט שמכשירים חשמליים זה סכנה. גם נניח לשם העניין שהיה מדובר במשהו מסוכן, מה הפתרון? לעבור לגור במערה כנראה, הרחק מכל מקום יישוב. זה לא באמת פתרון.
אם אדם זקוק ללחצן מצוקה, סביר הוא שהוא עלול לסבול ממצוקה שתסכן את חייו יותר מכל דבר אחר, ולכן אני לא רואה טעם לחקור בשאלה הזו אפילו לרגע. (ואם חלילה יסבול מפרפור חדרים, שיבקש שלא ייתנו לו מכת חשמל כי זה מסוכן ויש בזה קרינה)

תראי, זה שיש מכשירים חשמליים

לא אומר שזה לא מסוכן (אני מתייחסת כרגע רק למשוואה שלך קיים = לא מסוכן).
יש הרבה דברים שקיימים ונפוצים והם מסוכנים.

ממכונת כביסה אפשר להתרחק, אם יש צורך.
לחצן המצוקה נמצא חצי מטר מהמיטה והראש של אמא שלי ומלווה אותה כל לילה, כל הלילה, והשאלה שלי הייתה אם הוא מסוכן בעצם זה שהוא מחובר לחשמל, ולא בזמנים שמשתמשים בו.
אם הוא פולט קרינה מסוכנת, אפשר להעביר אותו למקום אחר, למשל.

אם אדם נמצא בסכנת חיים עם פרפור חדרים ומכת חשמל זה מה שיציל אותו, אז ברור שעניין הקרינה לא יכנס כאן למערך השיקולים.

את לא רוצה להעביר את הלחצן מצוקה לשום מקום

לא סתם הוא ליד המיטה וליד האדם. לא שמים אותו שם דווקא ליופי.
אם את אומרת שיותר מפחיד אותך הלחצן מצוקה, ממצוקה אפשרית של אמא שלך, אז אל תעשי לחצן. יש הרבה אנשים, לא בריארים, קשישים, שחיים בלי לחצן מצוקה. גם לחצן מצוקה אמור להציל חיים. או לפחות לתת אפשרות להציל חיים. או שמסתכלים על זה ככה או שלא. אם את לא מרגישה שהוא אמצעי חיוני אז באמת, מכל הלב, חבל על הכסף.

אני לא אומרת שום דבר...

את לוקחת את זה לכל מיני כיוונים מבלי שאת יודעת את העובדות.
זה לא שחור/לבן, במקרה הזה - "או שמסתכלים על זה ככה או שלא".

הלחצן כבר קיים, הוא הועיל בעבר, הוא יכול להיות גם במקום אחר, הכסף הוא לא מה שחשוב כאן.

זה ברור

השאלה אם זה דיון רלוונטי. שוב, אם יש צורך בלחצן מצוקה (וחשוב שהלחצן יישאר ליד המיטה), אז מה זה משנה אם יש קרינה או לא.
עדיין צריך את הלחצן ועדיין צריך אותו במיקומו הנוכחי עם קרינה או בלי קרינה.

למעלה