יחס משפיל מצד רופא באיכילוב

trilliane

Well-known member
מנהל
פשוט אין לך מושג קלוש

איך לנהל דיון. ההתנשאות על אחרים במקום לשטוח את טענתך לא מרשימה אף אחד. אבל אני מבינה שהיא גורמת לך לחוש נעלה ויודעת-כול, אז בכיף.

trilliane

Well-known member
מנהל
ואגב, אותו אדם שהזכרתי קיבל חוו"ד פרטית ממומחה לטיפול חלופי

במקום הניתוח שעליו לחצו בביה"ח, שם מנהל המחלקה הפחיד אותו שאם לא יעבור את הניתוח הוא יתחרט על כך ויזדקק לטיפולים נוספים בהמשך... כאמור, מבחינת ביה"ח זה ניתוח קל, מהיר, פשוט וללא סיבוכים (בד"כ), אז מה אכפת להם? הוא זה שאח"כ יסבול החלמה ממושכת. הוא הלך למומחה אחר באופן פרטי (לא בביה"ח שבו אושפז אז) שהציע לו טיפול חלופי אטי וממושך יותר ואמר שהתוצאות יהיו טובות לא פחות מבניתוח (רק בלי החלמה קשה וכאבים).

צריך לקחת בחשבון שבתי החולים נמצאים במצוקה כלכלית תמידית ולא פעם היא מנחה את ההצעות ולא רק טובת החולה...

מכירה מקרה אחר שבו אדם אושפז ובביה"ח נמנעו מלעשות לו בדיקות או טיפולים מסוימים שלא היו דחופים (אך נחוצים) ודחו אותם לאחר השחרור שלו. למה? כי קופת החולים משלמת על יום אשפוז אותו מחיר (לא משנה מה הוא כולל) ואם הוא יגיע לטיפולים (באותה מחלקה) אחרי השחרור, הקופה תשלם פרטנית על כל טיפול וטיפול. בשורה התחתונה, לא משתלם להם לערוך טיפולים נחוצים שאינם דחופים ולכן הם דוחים אותם (על חשבון טובת המטופלים).

אלה רק שני סיפורים על קצה המזלג, יש עוד... זו המערכת, לטוב ולרע... וצריך לקחת זאת בחשבון. גם אני לא הייתי ממהרת לניתוח לפני חוו"ד נוספת וודאי שלא מקשיבה לרופא שלא מקשיב לי (ולא בודק אותי ולא מוכן לבצע בדיקות שאני מעוניינת לעשות לפני טיפול מהותי כמו ניתוח).

כנראה שלא הובנתי...

לצערי הרב קרה לי פעמים רבות מספור.
בטיפול בי ובבני משפחתי הקרובים.
לכן הצבעתי על כך שהדברים הם מאוד מאוד
נפוצים - שוב - למרבה הצער והכאב.
אם יש לך את האנרגיות לתבוע - תבורך.
(בלי טיפה של ציניות)

רשלנות ? כמעט הוביל אותו לניתוח מיותר...

השפלה - לא הקשיב ולא שיתף פעולה.

כאמור - הדברים נעשים לצערינו מדי יום,
אולם אם יש אנרגיה לתבוע אולי כדאי.

איך את יודעת שהניתוח מיותר?

זה ש- dory141 חושב שהניתוח מיותר, זה בסדר ולגיטימי, אבל עדיין לא קביעה מספיקה.
את בוודאי שלא יכולה לדעת אם הוא מיותר. לא ראית את אמא שלו וגם לא את התיק הרפואי שלה. אפילו עם ידע רפואי מעמיק אי אפשר לקבוע בפורום הזה אם הניתוח מיותר או לא.
שום רופא לא היה עושה את זה על סמך מה שנכתב כאן.
עצם זה שהרופא לא נחמד, לא אומר שהוא לא יודע על מה הוא מדבר בהכרח.

dory141

New member
בשום שלב לא אמרתי שהניתוח מיותר

אמרתי כי מסקנתו של רופא אורטופד, שקיבל מרופאת המשפחה של אמא שלי את הצילומים קבע חד משמעית, לפני קרוב לחודש, שאין צורך בניתוח. בלי קשר, אמא שלי חוששת מאוד מהניתוח ומעדיפה שלא לעבור אותו. מתאמת הניתוחים הסבירה, שכנראה השבר בשלב ההתאחות. אם צריך לנתח, צריכים לשבור את האזור.

dory141

New member
לא נראה לי שאתבע

הסיבה: נכון לרגע זה לפחות, פסיקת הרופא לא גרמה לנזק רפואי רציני. להיפך, מההסבר של המומחה ממכבי השלום, בשלב כזה ייגרם נזק אם היא תעבור ניתוח.

לא מובן...

אם ייגרם נזק אם היא תעבור ניתוח, זו בהחלט סיבה לתביעה.
כלומר - לדברייך אם הייתם הולכים על פי עצת האורטופד הנ"ל,
היה נגרם לאמך נזק רציני חלילה.

SicTransit

Active member
רשלנות רפואית?

אני מסופק אם ניתן לתבוע בלי שנגרם נזק. מובן שבמערכת בריאות טובה היה כאן מקום לפעולה במישור המשמעתי נגד הרופא, אבל כפי שכבר העירו כאן במערכת הבריאות המקרטעת שלנו יש הרבה עוולות גדולות יותר שאינן מטופלות.

זה לא עובד ככה

רופא שנותן המלצה לניתוח במיון, לא מייד שולף את הסכין וגם מבצע את הניתוח. הוא בעצם מפנה את המטופל לרופא אחר. רופא אחר צריך לעבור על התיק של המטופל, לבצע עוד בדיקות משלו אם צריך, ולהחליט אם המטופל מועמד מתאים לניתוח או לא על פי שיקול דעתו המקצועית, בגלל שהוא יהיה זה שיבצע את הניתוח וזה על ראשו. אז יופי שמטופל קיבל הפניה זה עדיין לא אומר שום דבר.
וגם, אנשים תמיד זכאים לקבל חוות דעת שנייה ושלישית ועשירית. זה על ראשם.
וגם אי אפשר לבתוע על סמך תוצאה אפשרית עתידית. אפשר לתבוע על מה שכבר קרה, לא על מה שעלול או לא עלול להתרחש.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה מעלה כאן שני נושאים שונים

1. התנהגות גסת רוח של רופא - זו תחושה סוביקטיבית - ואם לדעתך הרופא התנהג אליה שלא כראוי כדאי שתידע בעניין את פניות הציבור של בית החולים.
2. קביעה רפואית לא נכונה שעלולה לגרום נזק - היא היתה אצל שני רופאים וכל אחד קבע אחרת, לך אין ידע מקצועי מספיק כדי לדעת קביעתו של מי מהם היתה נכונה יותר.
בכל מקרה - סיפור מהחיים - יום אחד נשבר לי המרפק - הגעתי למיון ביום ג' בערב והרופא החליט לגבס את היד והורה לי לחזור לבית החולים ביום ראשון לבדיקה והמשך טיפול - למחרת ב 7:30 בבוקר העיר אותי שליח מבית החולים כשבידו מברק לבוא מיד לבית החולים לניתוח - ככה זה עובד, לרופאים שונים דעות שונות אבל כל מקרה בעייתי שעובר את המיון נבדק ע"י צוות רופאים ותמיד יש אפשרות שההחלטה תשתנה, בפרט שהעניין גבולי

dory141

New member
תגובה

1. אפנה עוד בסוף השבוע הזה לפניות הציבור של איכילוב. התחושה מבוססת על התנהגות הרופא, שהיה אפילו נבזי. הוא לא נתן אפילו לסיים משפט, שמסביר כי המצב השתפר למרות הגיבוס. כאמור, הוא לא אפשר לנו ללכת לצילום,לא טרח להסתכל במסמכים הקודמים, ולא ייעץ (הובטח לנו מראש שמדובר בפגישת ייעוץ, ולא בהחלטה סופית, ושההחלטה היא בידי החולה בלבד). הוא בא עם אג'נדה קבועה מראש ושימש כפקיד, לא כרופא.
2. נכון, אין לי את הידע, אבל די ברור לי שאמא שלי משתפרת והולכת. אם היא תגיע לרופא המדובר, כנראה שבסוף הוא יקבע לה משהו דוגמת תרגול עצמי בבית, פיזיותרפיה ו/או הידרותרפיה (כאן יש בעייה, היא פוחדת ממים).
איך החלטת במקרה שלך, ועל סמך מה, האם לעבור ניתוח?

Lhuna1

New member
לצערי נתקלתי גם אני במקרים של רופאים שלא נותנים לפציינט לדבר

זו סיטואציה מכעיסה ומקוממת מאוד, וזה מעבר לסתם עניין שירותי, זה גם יכול לגרום לנזקים, כאשר לחולה יש מידע שיכול להיות רלוונטי לאבחון ולטיפול והרופא מסרב לשמוע.
&nbsp
&nbsp

Msnho

New member
מעניין המקרה שכתבת מחייך

הכוונה שלי במעניין, זה שמי היה אחראי על שליחת אותו מברק?
האם כל מה שרופא מחליט, בסופו של דבר עובר אישור של מישהו בכיר ממנו?

כי אני מנסה להבין, אם לצורך הדוגמה נקרא לו יוסי.
ד"ר יוסי החליט לגבס לך את היד, ולחזור לביה"ח לבדיקה ביום א'.

אז מי החליט שצריך לנתח בניגוד למה שאמר ד"ר יוסי?
אותו דוקטור בעצמו החליט?

אני סתם מסוקרן איך זה עובד...
מאוד נדיר, פעם ראשונה שאני קורא על זה.
על לקיחת אחריות ושירות טוב לשם שינוי, אפילו לשבח.
לא הייתי מצפה שבישראל יהיה שירות כזה. על אחת כמה וכמה
כשרופא אומר משהו, ואז חוזר בו. מה שכמעט ולא קורה... אלא אם הולכים לחוות דעת אצל רופא אחר

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
איך זה עבד במקרה שלי

הגעתי למיון בשעות הערב המוקדמות, לרופא לא היה במי להיוועץ (כי הרופאים הבכירים שמקבלים תשלום עבור כוננות בבית לא באמת זמינים, התשלום במקרים רבים הוא פיקציה כדי להעלות את שכרם), רק שיש נוהג מבורךשבעת החלפת משמרת לילה במיון מבוצע תחקיר על ארועי הלילה.
כלומר ד"ר יוסי העלה בתחקיר את המקרה שלי והוחלט שיש צורך בניתוח דחוף.

Msnho

New member
אכן נוהג מבורך וחשוב מאוד

למרות שזה גם שילוב של הרבה מזל לדעתי..
והיה לך אותו

למה אני חושב כך
כי עם היו הרבה מקרים, ובדר"כ חדר מיון זה מקום די עמוס, עם הרבה מקרים
אז בטח לא מקדישים יותר מחצי דקה לכל תחקיר כזה על כל אירוע לילה שהיה

במקרה או שלא במקרה, הקדישו לך אולי קצת יותר, התעמקו, והחליטו
בצורה יוצאת דופן במדינתו לקחת אחריות ולא להקטין ראש או לזלזל

סוף טוב הכל טוב
אם נהיה אופטימיסטים נגיד שככה זה תמיד, ושזה לא מקרה מיוחד
הבעיה שכבר הורגלנו כ"כ להיות רייאליסטים פה במדינה ככה ש... לכן אני מגיב כפי שאני מגיב

אבל לא נאבד את התקווה

amitalo

New member
סיפור מעניין סיפרת פה

חיובי מאוד וקצת מפתיע ביחס לתרבות ולהתנהלות המוכרת בישראל...

בכל האסקפדה הזאת

אמא שלך עברה CT?
מערכת השיקולים נחלקת לשניים:
1. בעד ונגד בניתוח- הצורך בניתוח מול אי ניתוח, ומה התוצאות המצופות בכל אחד מהמקרים.
2. במידה ונקבע שיש צורך בהתערבות, מה היא הפרודצורה המתאימה ומדוע.

חשוב שכל רופא שתראו יענה לכם על שלוש שאלות: למה? דהיינו למה לנתח\לא לנתח, מה? מה התוצאה המצופה במקרה של ניתוח\ החלמה ספונטנית, איך? איך יתבצע ניתוח, מה הפרודצורה הנבחרת (יש כמה) ומדוע\ והחלמה הספונטנית, מה נדרש בכל אחד מהמקרים על מנת להביא להחלמה אופטימלית.

בכל מקרה , בלי שום קשר למה ייעצו לכם, כן ללכת לניתוח או לא ללכת לניתוח, גם אם אמא שלך מאד תשמח לשמוע שהיא לא זקוקה לניתוח, עדיין, ובכל זאת, חשוב שהשאלות האלה ייענו ושלא תצא מהחדר בריקודים ופיזוזים מבלי לקבל ת-ש-ו-ב-ו-ת. קפיש?

למעלה