יחס משפיל מצד רופא באיכילוב

dory141

New member
יחס משפיל מצד רופא באיכילוב

שלום, אימי שברה שלא נדע, את המרפק לפני כחודש. בביקור במיון, זמן קצר לאחר המקרה, הבהירו לה שאין הכרח בניתוח וביקשו להגיע לביקורת (שאגב, נדחתה בשבוע ביוזמתם). היום ליוותי אותה לשם. הרופא התנהג בגסות, לא בדק אותה, לא נתן לה ולי לדבר, סירב לשלוח לצילום וישר הפנה לניתוח. החלטנו שלא לעשות זאת ולבקש מרופאת המשפחה של אמא פרטים של מומחה אורטופדי (שקבע מהצילומים כי אין צורך בניתוח, וזה כשמצב המרפק היה הרבה פחות טוב). האם להתלונן על הרופא,ששמו כמדומני ד"ר הרלינג? תודה.

רוב הזמן נח

Well-known member
ברור שצריך להתלונן

צריך לטפל ברופאים כאלה שלא מבינים איך הם צריכים להתנהג.

dory141

New member
כנראה שזה מה שאעשה

לא שנראה לי שיפטרו אותו, אבל אשמח שיידעו איזה אנשים עובדים אצלם.

רוב הזמן נח

Well-known member
אולי צריך לפרסם את הסיפור בווינט

או באחת התוכניות, הכל כלול, צינור לילה וכדומה.

אולי צריך לשקול להצביע

לפי מי שמקיים את ההבטחות שלו להגידל מיטות אישפוז ותקנים.
אנשים עמוסים עושים טעויות. הם גם חסרי סבלנות, כי הם עמוסים.
אם הם יהיו פחות עמוסים תהיה להם יותר סבלנות.
זה לא אמור להיות חדש לאף אחד.
מצד שני, יכול להיות שמיטות אישפוז ותקנים זה פחות חשוב מדברים אחרים. איראן, או עזה, או צוללות, או סיגרים.
גם בהחלט יכול להיות. לכל אחד יש את סידרי העדיפויות שלו. אבל אז קשה קצת לבוא בתלונות על שירותי הבריאות כי זה בעדיפות פחותה ולמי איכפת.
אז צריך להחליט צוללות או מיטות בבית חולים. לי יש את הדעה שלי בעניין, אבל שוב, כל אחד זכאי לדעתו.

dory141

New member
זה הרבה מעבר להצבעה למועמד X או Y

מערכת הבריאות חולה וזה ידוע. בינתיים, לפני שאתקן את כל העוולות במדינה, חשוב לי שאמא שלי תבריא במהרה ולמצוא אורטופד מומחה אמיתי, לא את הפושע שטיפל בנו. אם יש לכם, מנגד, שם של מומחה למרפקים באזור המרכז מטעם מכבי, אשמח לשמוע. רצוי שיהיה במרכז הארץ.

amitalo

New member
לדעתי מספיק שיקראו לרופא לבירור תלונה כדי...

לדעתי מספיק שיקראו לרופא לשיחה לבירור תלונה כדי שהוא יכניס למודעות שלו מעט יותר גישה שירותית ואנושית.
השאלה היחידה היא כמה הוא בכיר. בד"כ ככול שהוא יותר בכיר הסיכוי שמישהו ירצה לטפל בו הולך וקטן.

דבר נוסף שאפשרי לעשות במקביל לאפוציה הראשונה, הוא לכתוב עליו ביקורת (תוך הקפדה על הצמדות בדיוק לעובדות) באחד או יותר מאינדקסי הרופאים שקיימים ברשת.
לרוב הרופאים יש גם עסק עצמאי וזהו כלי שיעזור לאנשים להחליט האם להגיע אליו או להתקדם לרופא אחר.

pokemon81

New member
איכילוב ידועים ביחס גרוע

לצערי היה לי 2 מקרים עם יחס גרוע מרופאים באיכילוב,
תלונה למשרד הבריאות לא עזרה במאומה,
אפילו לא היו מוכנים לחייב את הרופא להתנצל.

ממש בושה של בית חולים,
מניסיון אישי ..תל השומר/הדסה עין כרם/שערי צדק/שניידר ..יחס מצויין.
איכילוב זוועה

רזאי

New member
לי היה נסיון מצוין באיכילוב.

כל כך מוצלח, עד שכשהייתי צריכה אישפוז השקעתי מאמצים גדולים כדי להתאשפז שם. אגב, לא התאכזבתי גם במהלך האישפוז.
בתל השומר לאבא שלי היה פעם נסיון רע מאוד עם רופא מסוים, אבל רופאים אחרים היו ממש מצוינים. גם מבחינת יחס, וגם מקצועית.

אני ממליצה לפנות לפניות הציבור של איכילוב

הם היו מאוד יעילים כשהתלוננתי על רופא שהתרשל, ולפי ההתנהגות שלו לאחר מכן, אין ספק שהוא חטף על הראש וחזק. מהצד השני, אם הוא רופא ותיק ובכיר יש מצב שזה לא יתן יותר מדי (התלונה שלי הייתה על רופא צעיר).

על מה תתלונן ?

יחס משפיל הוא לצערינו נפוץ ביותר בקרב רופאי בתי החולים :(
וכמובן זה מושג יחסי על פי שיקולי דעת שונים.

חוות דעת כזו או אחרת - גם היא נתונה לשיקולי דעת שונים.

ודרך אגב - למרבה הצער ייתכן ותתבע אתה על הזכרת שמו של הרופא,
כך שהייתי מוחקת את שמו מההודעה.

כל זה מאוד עצוב, ומאחלת לך הצלחה רבה, אם אמנם תתקדם הלאה
ומשהו יעזור לשפר את המצב העגום בבתי החולים, כאשר אנחנו
תלויים במטפלים במצבים כמו שתיארת וגרועים מהם.

הרבה בריאות לאמך !

dory141

New member
רוב תודות

אתלונן על היעדר מקצועיות מצד הרופא, ששימש כפקיד מאשר ולא כאיש מקצוע. סביר להניח, שאם חלילה זה היה קורה לך או לבני משפחתך, לא היית מחליקה את זה. אני לפחות אני שלם עם עצמי, שעשיתי את המקסימום כדי ליידע את ההנהלה במחדליו של הרופא.

מה אני אגיד לך

מערכת הבריאות היא מערכת שעובדת על פי חוקים וכללים נוקשים.
היום כל מי שמרגיש שהוא קיבל טיפול לא טוב, כזה שגרם לנזק גופני, נפשי או חלילה מוות-תובע. בית החולים גדול רואה אלפי אנשים בחודש ועשרות אלפי אנשים בשנה. מתוך אלפי האנשים האלה, יש אחוז מסוים שמחליט לתבוע.
התביעות מוגשות למשרד הבריאות, ומשם הן עוברות לבית החולם\הרופאים הרלוונטיים כדי שיכינו כתב הגנה ומעסיקות אותם שם.
בנוסף לזה, נציב תלונות הציבור במשרד הבריאות עובד יד ביד גם עם מבקר המדינה כדי לשמור על האתיקה המקצועית של המערכת כולה. לכן מערכת הבריאות מתעסקת גם עם תביעות של מטופלים נגד רופאים, וגם עם אתיקה והתנהלות של המערכת עצמה, שלא קשורה לטיפול בחולים ישירות, וגם עם פיקוח על תנאי הרישיון של כל עובדי מערכת הבריאות, רופאים, אחיות,פסיכולוגים, רוקחים, פיזיותרפיסטים, ועובדים פרא רפואיים אחרים.
בים התביעות, ההפרות, חוסר התקינויות, העיוותים והבעיות- התלונה של dory141 - על יחס לא טוב מצד רופא, היא טיפה בים. אולי אפילו פחות מטיפה בים. לא כי התלונה של dory141 לא חשובה, אלא כי המערכת מוטה לטפל בהליכים המשפטיים כבדים שדורשים תשומת לב ותקציב מלאים, שדורשים דיון משפטי או אתי עם כל מה שנובע מזה.
למרות שיחס לא טוב הוא לא רפואה טובה, והוא יכול להוות בסיס לטעויות רפאויות בהמשך, המבחן הסופי של הדברים, הוא הנזק שנגרם ועד כמה הנזק הזה משמעותי מספיק בכדי שיעמוד בהליך משפטי. לכן תשומת הלב של המערכת היא לא ביחס לא נחמד, אלא בנזקים ובהפרות הבוטים, אלה שדורשים בית משפט, עורכי דין, דיונים והליכים משמעתיים ועוד.
אז כדאי שתהיה ריאלי בקטע הזה. יחס לא טוב זה לא נעים, זה לא תקין ולך אישית זה מאד חורה, אבל זה לא מה שיקפיץ את המערכת לדום. זה רק בשביל לקבל פרופורציות.

trilliane

Well-known member
מנהל
מסכימה עם ההסבר, אבל הבעיה כאן אינה היחס אלא המקצועיות

כשרופא לא מקשיב לחולה, לא מוכן לשלוח אותו לצילום, שולח אותו לניתוח ללא בדיקה נוספת, ללא חו"ד שנייה לבקשתו, זו כבר בעיה ברמה המקצועית. זה הרבה מעבר ל"הרופא לא היה נחמד". זו לא פגיעה נפשית, זו עלולה להיות פגיעה פיזית מהותית. אני לא יודעת מה קרה אח"כ כי אין לנו מידע נוסף, אבל על פניו, מהמעט שקראתי בהודעת הפתיחה, יש כאן התנהלות מקצועית לא הולמת, אולי אפילו רשלנות רפואית.

זו נקראת חו"ד

במסלול ציבורי אלקטיבי, יש צורך לעבור בדיקה של עוד שני רופאים + בדיקות רלוונטיות שכוללות צילומים + ישיבת צוות מנתח בכיר.
זה לא שמנתחים בנאדם ע"ס חוות דעת.
במילים אחרות הוא נתן חוות דעתו וזרק אותם הלאה.
תחושת הרשלנות מגיעה בגלל כשל בתקשורת. לו היה מדבר איתם, סביר להניח שהמילה רשלנות בכלל לא הייתה מוזכרת.
י

trilliane

Well-known member
מנהל
אבל נראה שזה בדיוק מה שקרה, שהוא זרק אותה לניתוח וחסל

תחושת הרשלנות מתקבלת מכך שלא נעשו בירור, בדיקה וצילום. זה הרבה מעבר לתקשורת, כאמור.

אגב, במקרים רבים נוח ומשתלם יותר לבי"ח לערוך ניתוח פשוט ולא מסובך (שעליו הוא מקבל החזר מקופת החולים) מטיפול ממושך/מורכב שגוזל ממנו יותר משאבים ומכניס לו פחות כסף. נתקלתי בכך לאחרונה במקרה של אדם קרוב.

למעלה