להחריב ל-15 מגה?

ספרנו1

New member
להחריב ל-15 מגה?

בבזק משדלים אותי לזנוח את ה-5 מגה ולהגדיל ל-15 מגה, בחבילת הגלישה שלי.

במקום 77 ש"ח לחודש, זה יהיה 84 ש"ח.

האם כדאי?
מעבר לזה, כנראה שגם הספק שלי (בזק בין-לאומי) ידרוש תוספת נוספת מעבר ל-10 ש"ח שהוא גובה כיום על 5 מגה

ספרנו1

New member
בספק (בזק בין-לאומי) מבקשים על הרחבה כזו

תוספת של 19.90 ש"ח
&nbsp
כל זה מחירי סטודנט.
&nbsp
כלומר, במעבר מ-5 מגה ל-15 מגה,
&nbsp
המחיר יעלה ב: 7 שקלים (תשתית) + 19.90 (ספק). סה"כ: 26.9 ש"ח חודשיים בשביל השדרוג. שווה את זה לדעתכם?

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה יכול לאיים שתתנתק מבזק

ותשאר רק עם הספק בזק בין לאומי, שיתן לך גם את התשתית (של בזק)
&nbsp
זה נקרא אינטרנט שוק סיטונאי.
15 מגה זה 89.90 שח
&nbsp
&nbsp
&nbsp

ספרנו1

New member

לא הבנתי

אתה משלם היום על 5 מגה 77 ש״ח לבזק + 10 ש״ח לבזב״ל = 87 ש״ח ?

מציעים לך על 15 מגה 84 ש״ח לבזק + 20 ש״ח לבזב״ל = 104 ש״ח?

וזה כשאתה יכול היום בשוק הסיטונאי לקבל 15 מגה במחיר של החל מ-65 ש״ח לשנה?

או משהו כמו 75 ש״ח לשנה על 40 מ״ב? או 79 ש״ח ל-100 מ״ב?

http://www.kamaze.co.il/Compare/7/Internet-Packages#ComparisonPanel

זה הזמן להגיד להם שלום על השירות הנפלא והמסחרה בסגנון בזאר תורכי, ולעבור לשוק הסיטונאי.

נ.ב. אם אין ברשותך מודם תצטרך לקנות מודם או להשאיל מודם מהספק, אבל עדיין ייצא לך יותר משתלם לטווח הארוך.

ספרנו1

New member
אתה הבנת נכון, ואני לא הבנתי

שאני פראייר..
&nbsp
אפשר משפט הסבר מה הכוונה ב"שוק הסיטונאי"? מה החסרונות שלו? אני מבין שהמחיר זה הייתרון העיקרי.
&nbsp
אגב, יש לי ראוטר של בזק. נגיד ואבחר עכשיו במסלול של 019 טלזר , 40 מגה, 68.5 ש"ח לחצי שנה ראשונה ואז 79 ש"ח - האם אצטרך לרכוש מהם שוב ראוטר? ויצטרך להגיע נציג להתקנה בביתי?
&nbsp
תודה רבה!

אני עכשיו בתהליך התחברות לטלזר

האם רכשת מבזק את הראוטר ? אם כן, אתה יכול
להמשיך ולהשתמש בו אצל טלזר. אם הוא אצלך
בשכירות (סביר להניח) יש לרכוש ראוטר מטלזר במחיר של 300 ש"ח,
ונציג שלהם אמור להגיע ולהתקין אותו.
לבזק יש להחזיר את הראוטר שלהם.

אני בשלב המתנה לקבלת הראוטר. כרגע רואה את היתרונות
(הפרש עצום במחיר). מקווה לא למצוא חסרונות :) (אם כן -
אדווח)

z1george

Member
מנהל
אני עברתי לשוק סיטונאי

את המודם/נתב קניתי לבד בחנות
כדי לא להסתבך עם שליח/התקנה/השאלה/חיוב זיכוי וכו

בטלזר חוויתי בהתחלה ניתוקים קטנים
בערך בתדירות של 1-2 פעמים ביום ואחרי כמה שניות זה מסתדר.
יתכן שזה היה בעית תשתית ולא בעיה של טלזר ובכל מקרה עברו שנה וחצי מאז, אז לא רואה סיבה לא לנסות אותם. הם עונים ממש מהר לטלפון בהשוואה לספקיות הגדולות והם לא לוחצים עליך לקנות שירותים נוספים בתשלום (אטי וירוס, הגנת הורים וכו) כי אין להם כאלה.

תודה. לי אמרו שאין השאלה...

אלא רכישה בלבד.
נראה לי עדיף, שכן עם תרגילי החיוב-זיכוי של בזק
נראה לי שלאורך השנים כבר שולם הראוטר כמה פעמים,
וכרגע עלי להחזירו להם.

כרגע דיברתי עם השליחויות ואמרו שיגיעו,
מסתבר שהם לא מתקינים, רק מביאים את הראוטר
בכל מקרה.
העדפתי לרכוש דרכם (מעט יותר יקר מבשוק) כדי
שהאחריות תהיה שלהם.

תלוי

בעבר בזק ״מכרו״ את הראוטרים ללקוחות, כך שאחרי שהסתיימו התשלומים הוא נשאר בבעלות הלקוח. לפני כמה שנים הם עברו למוד ״השאלה״ תמורת מנוי חודשי. אם מדובר במקרה הראשון, אז הראוטר אמור להיות בבעלותך וכנראה תוכל להשתמש בו. במקרה השני, תצטרך להחזיר לבזק ולקנות/להשאיל חדש.

נוהל הקנייה/השאלה שונה בין חברה לחברה ותצטרך לבדוק איתם ספציפית. אני למשל כשעברתי לאקספון לפני כמה שנים קניתי את הראוטר בבאג תמורת קוד הנחה שקיבלתי מאקספון שהוזיל את מחיר הראוטר כמעט ב 50%. ההתקנה הייתה בעצמי - חיבור כמה כבלים ואחרי זה שיחה למוקד הטכני שם הסבירו לי צעד-צעד איך להגדיר את הראוטר. יש גם את פורום 20 בתפוז שיכולים לעזור בנושא. לא סיפור גדול אבל אם אתה חושש מזה כמובן עדיף שתבחר בחברה שמציעה אופציה של טכנאי שמגיע אליך להתקנה.

שים לב שיש שני סוגי ראוטרים - עד 40 מגה ול-100 מגה. אם תחליט לעבור ל-100 מגה תצטרך ראוטר שתומך בכך, ולכן גם אם הראוטר שלך נקנה מבזק, סביר שתוכל להשתמש בו רק עד 40 מגה, או לקנות חדש למהירות גבוהה יותר.

״השוק הסיטונאי״ משמעו שאתה מקבל חשבון אחד מאותה חברה שעברת אליה (למשל אצלי אקספון), גם עבור התשתית וגם עבור הספק - למרות שבפועל התשתית היא של בזק ו״אקספון״ שוכרים מהם את התשתית.

התוצאה היא שאתה לא משלם את כל הוצאות הפרסום של בזק והדיבידנדים השמנים לבעלים, ולכן זה יותר זול. שים לב שיש שוק סיטונאי גם של חברות קטנות וגם גדולות - אישית אני מעדיף את הקטנות ששם המחירים יותר שקופים ואין את השטיקים של הגדולות, אבל לשיקולך.

לגבי יתרונות/חסרונות, מבחינתי כמובן היתרון הכי גדול הוא המחיר. לגבי חסרונות, יש דיבורים על כך שהטכנולוגיה פחות טובה אבל לי זה לא מפריע לצרכים שלי וה-100 מגה (בפועל 80 מגה) שאני מקבל מספיקים לי מעל ומעבר. כמובן שגם יש חיסרון שאם המודם מתקלקל שניה אחרי תום האחריות, אתה צריך לקנות חדש בעצמך, אבל במודל ההשאלה של בזק יכול להיות שלאורך שנים תשלם הרבה יותר על המודם מהמחיר שתשלם על קניית כמה וכמה מודמים בשוק הסיטונאי...

G Gabi

Member
לא מזמן היה בפורום דיון דומה יחסית (לפני כחודשיים)

שם המשתמש 1Shir וגם שם המשתש שלי (G Gabi) היו שותפים לדיון. חפש את הדיון בארכיון.
אין סיבה שתשלם לבזק יותר מ-55 ש"ח ל-5 מגה ולרב סיבה לשלם לספק אינטרנט יותר מ-20 ש"ח עבור מהירות של עד 100 מגה.

85 שקל לבאנדל בטריפל סי

אני משלם על 15 מגה שמונים וחמישה שקלים לטריפל סי , זה כולל את הספק והתשתית (בזק) ...כולל גם את הראוטר .
אתה משלם יותר מדי . המחיר קבוע משנה לשנה ללא מבצעים ושטיקים...לא מעלים את המחיר ולא נכנסים איתם למו"מ. המחיר קבוע וכולל את הראוטר .
הבעיה בטריפל סי היא שבזק מנסה להכשיל אותם. אם יש תקלה בתשתית בזק ייבשו אותך כי אתה לקוח של טריפל סי..

תיקון-דאבל ולא באנדל

דאבל זה ללקוחות שיש להם כבר תשתית בזק ...
באנדל זה ללקוחות שעדיין אין להם תשתית בזק...וזה יותר יקר .
מי שאין לו תשתית בזק צריך לשקול להיכנס איתם לעסקה למשך שנה אחת ואז לעבור לדאבל של טריפל סי .. 75 שקל קבוע לתשתית+ספק ...לכל שנה בלי דיונים ומומ כל שנה בחידוש. מחיר קבוע!!

ruven7

Active member
לדעתי לא אם זו גלישה בלבלד ולא הוקרדת קבצים גדולים

בעבר היה גם 2.5 מגה וזה הספיק לגלישה.
אני כרגע על 30 וזה יותר ממספיק וגם מוריד סרטים.

למעלה