מגה ספורט ראשון לציון: לא יודע אם כשר אבל ממש מסריח

tito4441337

New member
מגה ספורט ראשון לציון: לא יודע אם כשר אבל ממש מסריח

שלום לכולם,
הגעתי לסניף הנ"ל של מגה ספורט על מנת לקנות מכנסי ספורט לאימונים והתקבלתי בשמחה על ידי מוכר נמרץ שהודיע לי שזה יום המזל שלי ויש 60% הנחה על קאפה ודיאדורה ושאלך לבדוק שם את מבוקשי. הצביע על הסטנד עם תיאור המבצע שעמד בדיוק על העמדה של המכנסיים (היו כמה וכמה סטנדים כאלה לאורך החנות). לאחר שמדדתי 4-5 זוגות בחרתי לי 2 זוגות וניגשתי לקופה במטרה לזכות בהנחה המיוחלת.
במעמד התשלום הודיע לי הקופאי\מנהל המשמרת שזה בכלל לא חל על "ציוד מקצועי" שזאת אי הבנה שלי וציין בצורה דיי גסה שאו שאשלם את המחיר המלא או שאלך משם.
באמת הרגיש כמו טריק בשוק בבנגקוק. כמובן שאין פה שום הטעיה כי היה רשום על השלט "מגוון מוצרים" ולא "כל המוצרים" (להזכירכם השלט היה ממש על המדף של המכנסיים) וגם זה שהמוכר שלו חזר על זה שיש מבצע לא עניין אותו.
אחרי דין ודברים הסכים לתת הנחה של 10% כשהוא אפילו לא מסתכל לי בעניים.
חוויית קניה נוראית.
למען הסר ספק, אם במעמד הקניה היה מתנצל על אי ההבנה ולא מתייחס אליי כאחרון הרמאים שמנסה להרוויח הנחה שלא מגיעה לו, לא הייתי כותב את הפוסט הזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא חוקי. אם היה שלט על המוצרים יש לתת את ההנחה או לפרט בדיוק

על מה היא ניתנת (להפריד את המוצרים בהנחה / לסמן אותם בצורה בולטת) אחרת זו הטעיה לפי החוק. לא הייתי נכנסת לדין ולדברים, הייתי מבהירה להם שהם הטעו אותי, שהם עוברים על החוק, ואם הם לא נותנים לי את ההנחה הנקובה הם לא רק מפסידים מכירה ולקוחה אלא גם "מרוויחים" דיווח לרשות לסחר הוגן (שסביר להניח ילווה בביקורת סמויה). לבחירתם.

tito4441337

New member
תארי לך

מתקן שיש עליו מוט ועל המוט תלויים המון זוגות של מכנסיים (על קולבים). של דיאדורה.
על המתקן עצמו עומד שלט שאומר שיש מבצע של 60% על דיאדורה וקאפה.
"מגוון מוצרים".

trilliane

Well-known member
מנהל
מרתיח. זו הטעיה 100%. ראה בחוק הגנת הצרכן

"עוסק המציע, המציג או המוכר טובין לצרכן יציג על גביהם או על גבי אריזתם את מחירם הכולל."
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/089_001.htm#Seif35

" עוסק שהודיע ברבים או במקום העסק על מכירה מיוחדת, יבהיר אילו טובין או שירותים כלולים בה ואילו טובין או שירותים אינם כלולים בה, את מחירם אצלו לפני המכירה ואת שיעור ההנחה או המחיר לאחר ההנחה, וכן תנאי המכירה המיוחדת."
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/089_001.htm#Seif31

ניתן להגיש תלונה באתר הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן:
http://www.economy.gov.il/Trade/ConsumerProtection/Pages/FilingAComplaint.aspx
אם יש לך אפשרות לצלם את השילוט במקום עשה זאת, ושמור על הקבלה שקיבלת.

SicTransit

Active member
דבר אחד אני לא מבין

איך זה הסתיים בכך שאתה קנית את המכנסיים, במקום להודיע בו במקום שאתה לא מוכן לעשות עסקים עם מי שמתייחס אליך כך?
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
זה לא סתם יחס; זו רמאות, הטעיה ועברה על החוק

לא ניתן לטעון שהלקוח שראה שלט ואולי לא פירש אותו נכון; המוכר הציג לו את המבצע ושלח אותו למדף לבחור לעצמו פריטים! בכך גרם לו לבזבז זמן על בחירתם ובסוף בקופה התנער מכל העניין ולא לקח אחריות (גם אם הקופאי היה מוכר אחר, זה לא משנה). זה כבר בחזקת "הרצחת וגם ירשת".

tito4441337

New member
יש לי תווי קניה שרציתי לנצל

אז גם ככה אני "חייב" לקנות אצלהם.
השקעתי כשעה בלהגיע לחנות ולמדוד, בהתחשב בזה שגם המחיר המלא זה משהו שאני יכול לחיות איתו, העדפתח לא לוותר על הזמן שהשקעתי ולקחת זוג אחד במקום שניים במחיר המלא.

הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה שלא צילמתי את הסטנד.

פניתי אליהם והם הבטיחו לבדוק את זה ולחזור אליי. נראה מה יהיה להם להגיד.

יש בשוק מלא הטעיות, עובדים עלינו

ולנו אין מה לעשות.

לדוגמא הסיפור שלי, קניתי השבוע שוארמה מתובלת בחנות של חצי חינם.

הגעתי הביתה פתחתי אותה והנה עולים ממנה ניחוחות שלא פה המקום לפרט, מיד זרקתי לזבל.

אחרי שנרגעתי לקחתי את האריזה על מנת לקרא את הרכיבים והנה כתוב מכיל בשר עוף 95% ואני הרי רציתי הודו וזה מה שהיה כתוב על האריזה.
צלצלתי לשרות לקוחות שרק אחרי יומים השגתי אותם, אמרו לי גברת תגיעי לחנות ונזכה אותך על הקניה של השוארמה, זאת לאחר שמכרו לי משהו שבכלל לא רציתי באיכות של זבל שלא ניתן היה לאכול.

מה תגידו על זה?

מצרפת לכם את תמונת האריזה.

מצרפת לכם תמונת האריזה.

מה אתה לא רואה את האריזה שכתוב

עליה שווארמה הודו וברכיבים כתוב עוף 95% ?

זה נקנה בחצי חינם בפתח תקווה תוצרת מעדני הגליל.

prizman

New member
תרנגול הודו הוא עוף לכל דבר ועניין.

אפשר לזהות במה בדיוק מדובר או ויזואלית או להתקשר ליצרן, הוא ידע טוב יותר מחצי חינם מה יש שם באמת.
במקרה הנוכחי זה לא יעזור כי ממילא מדובר במוצר מקולקל לדבריך.

גם כבש הוא בקר לכל דבר ועניין ועדיין וגם עז

אל תהייה כזה חוכמולוג רציתי תרנגול הודו ולא תרנגולת.

קוקו ריקו לך אדון עולם.

prizman

New member
כבש הוא בהמה, דקה אם כבר לדייק, כנ"ל עז.

היא לגמרי לא בקר.
מה שאני מציין הוא שאת לא יודעת מה באמת מכרו לך אא"כ תבדקי.
וברור שאין לי ויכוח שיש להשתמש בכינוי המקובל כדי שהלקוח ידע
מה בדיוק הוא מקבל.
כיום כשאת קונה ירכי עוף כתוב על האריזה פרגיות, לא ירך. וכששיווקו
בישראל פרגיות, אולי חזרו לשווק, אז כינו אותם כעופיונים כדי לבדל
אותם מהכינוי הנפוץ פרגיות.
אם את חושבת שאני אוהב את להטוטי הלשון השיווקיים האלו אז דעי
שלגמרי לא.
וסתם שנסיים את השיחה בחיוך, חוויה מהסופר אצלי כאן.
אנגלית היא לא הצד החזק אצל הרבה תאילנדים. רציתי לקנות תפו"א,
על האריזה היה כתוב טומטו, לא פוטטו, המחיר כמובן היה בהתאם.
ניגשתי למנהלת הסופר ושאלתי מה המוצר. היא ענתה שכתוב טומטו
אז אלו עגבניות.
הסברתי בסבלנות שהיא יכולה לראות דרך אריזת הרשת שמה שיש
בפנים אלו תפו"א. זה לא שיכנע אותה. אם כתוב זה מה שיש בפנים.
אבל מאחר וזה סניף שיש בו די הרבה לקוחות זרים, גם הם התערבו
ובסוף לקחו את כל המשלוח כדי לשנות תוויות.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, כבש הוא צאן. בקר = פרות. עופות = בעלי כנף.

אין כאן חוכמולוגיות, רק הגדרה לשונית / זואולוגית: גם תרנגול "רגיל" וגם תרנגול הודו (וכל הציפורים) הם עופות.
https://he.wikipedia.org/wiki/עופות

SicTransit

Active member
האם עגבניה היא ירק או פרי?

כבודן של ההגדרות הביולוגיות במקומן מונח, אבל ההגדרות המקובלות בשפה המדוברת מייחסות את התואר "עוף" בהקשר של מזון לתרנגולות בלבד (כפי ש"פרגיות" הן השם המקובל לשוקיים ללא עצם שהוזכרו בהודעה של prizman).
&nbsp
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
לא רלוונטי; הודו הוא סוג של עוף גם בשפה המדוברת

כשמדברים על "בשר עוף" זה כולל הודו, כשכתוב מעל הקצבייה בסופר "בשר * עופות * דגים" זה כולל הודו. אפשר להבין את מקור אי ההבנה, אבל לא חייבים ישר לקפוץ ל"הטעיה!". זה לא דומה ל"פרגית" שהוא כינוי לסוג מסוים/נתח של בשר. המילה "עוף" היא בדיוק הפוך, מילה כללית יותר.

בשר עוף
בשר עוף הוא בשר[1] למאכל שמקורו בעופות. בלשון הדיבור קרוי בשר זה "עוף". בשר העוף נחשב לרוב קל להכנה, ואינו דורש עיבוד מיוחד (כמו יישון בבשר בקר).

כל עוף ניתן למאכל, אך במינוח "עופות מאכל" מקובל להתייחס בעיקר לעופות המבויתים. הנפוצים שבהם הם תרנגולות, ברווזים, אווזים, תרנגולי הודו, טווסים, יונים, שליו ומולארד.
https://he.wikipedia.org/wiki/בשר_עוף

trilliane

Well-known member
מנהל
תלוי בהקשר. אכן בררת המחדל כשאומרים סתם "עוף" היא תרנגול

(רגיל) אך אין פירוש הדבר שהודו אינו "עוף", ואם כתוב שזה הודו וברכיבים "בשר עוף" אין בכך סתירה ואין כאן בהכרח הטעיה (כמובן, בהנחה שהבשר הוא אכן מהודו ולא מעוף אחר).

ובתור מי שטענה בנחרצות ש"כבש הוא בקר לכל דבר" אולי כדאי שלא תקראי לדברי אחרים "קשקושים" (גם אם את חולקת עליהם).

למעלה