המחאות דחויות

Dror Moraz

New member
המחאות דחויות

1. האם יש מגבלה לתאריך הפרעון של הצ'ק, בהפקדת צ'ק דחוי?
אני רוצה להפקיד סדרה של צ'קים (שכר דירה שאני משכיר),
שתאריך הפרעון של חלקם הוא גם שנתיים קדימה, האם אפשרי?

2. בנוסף, החשבון שלנו הוא משותף, של אישתי ושלי,
אבל כל הצ'קים הם רק על שמי, האם רק אני צריך לחתום מאחור?

3. אם יש בעיה טכנית עם אחד הצ'קים (משהו לא תקין בכתיבת בצ'ק, משהו לא תקין בחתימה וכו'),
האם אני אדע מזה זמן קצר לאחר ההפקדה,
או שבעוד שנתיים עלול לחזור צ'ק בגלל בעיה טכנית?

פעם באמת אי אפשר

היה להפקיד צ'קים אם לא נוכחת פיזית בבנק. היום לכל מיני בנקים יש אפליקציות שמאפשרות לך להפקיד את הצ'ק מכל מקום בתנאי שיש לך חיבור אינטרנט\סלולרי. זה עובד מצוין וזה היה פותר את עניין העמלות פר צ'ק
למיטב ידעתי, לפחות בעבר, אפשר היה לעשות את זה רק שנה קדימה.

puptits

New member
המחאות

1. ניתן להפקיד צקים גם 3 שנים קדימה, על אף שכל בנק מתנהג שונה במעט

2.חשבון משותף אך על הצק רק אתה מופיע, אתה צריך לחתום בגב (האמת קצת מוזר כי ששניים בעלי החשבון אז מופיעים שניהם) כמובן לא כשמדובר על מורשה/מיופה כח בחשבון.

3. שוב כיוון שכל בנק מתנהג שונה, יש בנק "שירים דגל" מראש על בעיה טכנית ויש כאלו שרק במועד הפירעון יבחנו את כל הנדרש (חתימה, מוטב, התאמה בין מילים לספרות ועוד)
אני מציע לך לברר עם הסניף שלך, אגב זה גם יכול להשתנות מסניף לסניף...ואפילו מפקיד לפקיד
לא כולם מומחים בנהלים ולא פעם מחזירים צק טכנית על שטויות וחוסר תיאום והבנה

אתן דוגמא לשוני בהתייחסות הבנק להמחאות דחויות
עסק שמפקיד צקים דחויים והם משמים כבטחונות או לצורך מסגרות הצקים נבחנים בקפידה בעת ההפקדה.
עסק שמפקיד צקים למשמרת והם אינם נחשבים כ"בטוחה", הבנק שם במשמרת ובוחן בעת הפרעון
בסוף מדובר בניהול סיכונים של הבנק מעבר לטכניקה.

כמובן שאתה כאדם פרטי ולא עסק (אולי כן), ההתייחסות מעט שונה (סיכון שונה)

* כל נושא ההפקדה הדיגיטלית
ניתן להפקיד רק צקים מזומן או עד חצי שנה אחורה
לא ניתן להפקיד דחויים.
חייבים לסמן קרוס ולרשום למוטב בלבד (אם לא מודפס מראש)

SicTransit

Active member
מודה ו(לא) עוזב?

בפעם האחרונה ששלחת אותה הודעה לשני פורומים שונים והעירו לך על כך, כתבת שקיבלת את ההערה (ואף הודית עליה לטריליאן). מה ההסבר לכך שאתה חוזר ועושה זאת לאחר כשבוע, כאשר הבעייתיות כבר הובהרה לך?

רוצה לקבל יותר תשובות? מבחינתי לפחות אין בכך שום פגם כל עוד אתה מציין בהודעה שהיא נשלחה לעוד פורום(ים) כך שמי שרוצה לענות לך יוכל לבדוק אם לא קיבלת כבר אותה תשובה, או להתייחס לתשובות שקיבלת בדרך כלשהי. כמו שאתה יכול לשער, זה די מעצבן לטרוח עבור מישהו רק כדי לגלות שהטירחה היתה לשווא שכן אותה תשובה כבר ניתנה לו ע"י מישהו אחר. אני חוזר בזאת על מה שכבר נאמר לך, כי נראה שלא ממש הפנמת את המסר.

מכל מקום, אני צופה להודעה שלך בפורום "שאלה קטנה" תוחלת חיים קצרה מאד, ובכך תצטרף לחברה מכובדת בהחלט.

trilliane

Well-known member
מנהל
אגב, בפעם הקודמת זה היה ליותר משני פורומים...

לפי דבריו של יוסי זיו שגם התרעם על כך (ובצדק).

למעלה