רכישת גופי תאורה בחו״ל ומשלוח לארץ (שאלת מיסים)

יעל גגג

New member
רכישת גופי תאורה בחו״ל ומשלוח לארץ (שאלת מיסים)

אני במחשבה לרכוש מספר גופי תאורה בחו״ל (אנגליה), במקום לרכוש בארץ (הם, ספציפית, משמעותית זולים יותר שם)
ראיתי באתר המכס את המכסים, אם זה באמת נופל בקטגוריה הזו (מנורות-מתאמי תאורה) אז בסה״כ, על כל העסקה, כשתגיע לארץ - אשלם תוספת של 28.7% או 17%, או שיש עוד מיסים שעלי לקחת בחשבון?
האם גופי תאורה באמת נופל בקטגוריה הזו? אין אף קטגורה אחרת שעוסקת בתאורה...
תודה

G Gabi

Member
אם העלות היא עד $1000 - 17%. אם מעל $1000 - 28.7%.

מהזכור לי, בטבלה שהבאת צילום שלה, יש לעיתים התייחסות למוצרים מאוד נקודתיים בתוך קטגוריה ולעיתים התייחסות כללית בלבד.
אם לא מצאת קטגוריה או תיאור מתאים, אישית הייתי לוקח בחשבון את המקרה בו המס יהיה הגבוה ביותר.
&nbsp
במידת הצורך, בדקי את האפשרות לפצל את ההזמנה למספר משלוחים. אבל (!) לרשות המיסים יש אפשרות להתייחס למספר משלוחים כאל משלוח אחד אם נשלחו מספק בודד בפערי זמנים קצרים. כמדומני שיש לעניין זה התייחסות באחד המדריכים של רשות המיסים.
&nbsp
שימי לב, ההתייחסות בטבלה היא לדולר ארה"ב, במידה ואת רוכשת מאנגליה, בצעי חישוב מתאים לערך בליש"ט. למכס יש שיטת חישוב משונה של מט"ח, משהו עם השער היציג של יום מסוים בשבוע שקדם למועד הגעת המשלוח (שזה עניין מגוחך, שהרי משלוח יכול להימשך חודשיים-שלושה [במשלוח ימי] ומה שקובע הוא השער במועד הגעת הטובין ולא מועד הרכישה...).

יעל גגג

New member
תודה. לא כל כך טוב לי לפצל כי גם המשלוח עצמו כרוך בתשלום

אפשר לדבר איתם, עם רשות המיסים, יש איזה כתובת שאפשר לצלצל, לשלוח מייל לדעתך? או שזה חזון אחרית הימים?
אני צריכה לדווח מראש, כמו שעוברים במכס במסלול האדום אם רוצים להצהיר על משהו, או שהחבילה נשלחת, ואם מחייבים, מחייבים בכמה שמחייבים.... ?
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
קשה לדבר איתם וגם אין על מה, ודאי שלא מראש

כשהחבילה יגיע תידרשי (כנראה) לשלם מסים בהתאם להצהרה שתופיע עליה (טופס CN22, כל מי ששולח חבילות לחו"ל מקבל כזה בדואר, וכמובן חברות מסחריות מדפיסות זאת אוטומטית). אם תהיה בעיה כבר יצרו קשר איתך.

אם החבילה תישלח בדואר רגיל יבקשו ממך לשלם בסניף הדואר (תוכלי להגיש ערעור במידת הצורך) ואם היא תישלח בחברת בלדרות הם כבר יבצעו את השחרור מהמכס ויגבו ממך מראש את המסים (או כשהשליח יגיע) + עמלות שונות ומשונות.

בשורה התחתונה: אין לך מה לפצל. תזמיני מה שתזמיני, תשלמי מה שתידרשי. הדבר היחיד שהייתי בודקת הוא צורת המשלוח, כי אם שולחים לך בבלדרות, כאמור, זה לא ייגמר רק במסים...

יעל גגג

New member
תודה רבה. אשתמש בעצות.

לא הצלחתי לקרוא את הכתבה המצורפת כיוון שהיא מוגבלת למנויי הארץ.
&nbsp

SicTransit

Active member
הכתבה ב"דה מרקר"

עד כמה שאני זוכר כל כתבות זמינות אם מגיעים אליהן דרך גוגל.
העתיקי את המשפט הבא - או חלק ממנו - למנוע החיפוש:
&nbsp
החבילה שהזמנתם באינטרנט הגיעה! עכשיו תשלמו עוד חברות השילוח המהיר לא מתחרות על הישראלים: התעריפים לא שקופים ואף אחד לא מתחייב לעלות סופית
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הגעה דרך גוגל נדרשת לכתבות ב"הארץ"; דה-מרקר פתוח לכולם

trilliane

Well-known member
מנהל
הכתבה לא בהארץ (גם אני לא מנויה), היא בדה-מרקר ופתוחה לכולם

זה קישור שצירפתי אין ספור פעמים ומעולם לא קיבלתי תגובה שהוא מוגבל, וגם לי לא הייתה בעיה להיכנס אליו מכל מחשב. אולי ניסית מסלולרי ולכן זה שונה?

יעל גגג

New member
אכן. קודם פתחתי ממחשב אחר, אני כבר לא לידו

כנראה היה שם איזה חוסם פרסומות, וישר חשבתי שמדובר בהארץ שחוסמים את הכתבה.
הצלחתי לקרוא עכשיו. מעניין מאד.
&nbsp

למעלה